Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

Gość r_j
Sorki za dubla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Ja chciałam iść na 3d ale dopiero w drugiej połowie maja, a tu mi piszecie, że to będzie za późno o_O Mój lekarz nie ma 3d, więc i tak będę musiała iść do innego. R_j, ja zadzwoniłam wczoraj do przyszpitalnej szkoły rodzenie i położna mi powiedziałam, że za późno, bo teraz to już się zapisują dziewczyny z terminem na październik -.- Chciałabym bardzo się tam wybrać ale chyba musiałabym się zapisać w pierwszym miesiącu ciąży, żeby było dla mnie miejsce. Jestem wpisana na listę rezerwową ale tak to idiotycznie brzmi w takim wypadku, że chyba lepiej, żeby miejsce się nie zwalniało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćterka ale mnie zmobilizowałaś do zapisów, właśnie dzwoniłam i na szczęście jeszcze jest miejsce :) ale to może dlatego że mieszkam w małej miejscowości a do szkoły rodzenia to mało kto sie udaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
A ja z kolei mam sie zglosic w przyszlym tyg., to cos wiecej bedzie pani wiedziala. Tez sie chce zalapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Wszystkie Mamusie! Mam do Was ogromną prośbą o pomoc! Prowadzę badania do pracy magisterskiej wśród kobiet w ciąży, dotyczące UWARUNKOWAŃ WIĘZI EMOCJONALNEJ Z DZIECKIEM U KOBIET W CIĄŻY. Badanie jest dobrowolne i anonimowe, a jej wyniki będą miały charakter opracowań zbiorczych, wykorzystanych jedynie do celów naukowych. Jeśli macie czas i ochotę serdecznie proszę o pomoc. Z góry dziękuje za poświęcony czas i pomoc! :) Link do badania: https://docs.google.com/forms/d/1iYEAt1o5lod2B0GjvwVio7a8PI45Cv_FAgY-P7njons/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warto iść do szkoły rodzenia. zawsze czegoś nowego można się dowiedzieć. z tego co pamiętam nie ma sensu jednak chodzić na zajęcia wcześniej niż w 7 miesiącu bo do porodu można wiele zapomnieć a tak to wiedze bedziecie miały świeżą. a no i roznie moga być prowadzone te zajecia, tych swoich nie wspomniam zbyt dobrze, czysta teoria, zero cwiczen dla ciezarnych, symulacja kapania dziecka byla tylko na jednych zajeciach i to szybciutko zeby kazdy zdarzyl. moj maz zasypial tam na siedzaco :P ale np kolezanka w innym malym miescie miala super zajecia, duzo cwiczen, oddychania, teoria, ale tez masa praktyki. gośćterka jesli jestes z duzego miasta i masz kilka szpitali do wyboru to moze i dobrze sie stalo bo bedziesz mogla poszukac jakis fajnych zajec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, roznica miedzy 3d a 4 d jest taka, ze w 3d widzimy nieruchomy obraz a w 4d widzimy jak w danej chwili maluszek sie rusza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
zagadka1982, właśnie mieszkam w niedużej miejscowości bez szpitala. Dzwoniłam do najbliższego i tam właśnie nie ma już miejsc. Zobaczymy, może mnie gdzieś jeszcze mój lekarz wciśnie, bo właśnie w tym szpitalu pracuje, a jak nie, to będę musiała się obejść bez szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 29
Cześć dziewczyny. Czy mogę się dołączyć ? Ja jestem obecnie 17 tc +2 dni. Przytyłam 5 kg do tej pory. Na 100 % będziemy mieć syna - Marcelka ;) w 16 tyg moje maleństwo miało 10,64 cm i 150 g :) od tygodnia jestem na L4 i odpoczywam w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata2301
Hej dziewczyny, dawno nic nie pisałam, ale na bieżąco śledziłam Wasze wpisy. Ostatnimi tygodniami nie najlepiej się czułam- to pewnie przez hormony... Ale stęskniłam się już za Wami :) Widzę, że jest Nas coraz więcej, madlen29 ja dziś zaczynam 17 tydzień i jakieś 2,5 kg na plusie. W sobotę mam kolejną wizytę, ciekawa jestem ile waży mój maluszek :) Jeśli chodzi o wózki ja zastanawiam się nad zakupem wózka xlander pulse, ale jeszcze jest czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madlen 29
Dziewczyny czy kupujecie już rzeczy dla maluszka ? Chciałam Was tez zapytać czy któraś ma może problemy z tarczyca? Miesiąc temu okazało się, ze mam podwyższone TSH . gin kazał mi zrobić USG tarczycy i udać się do endokrynolog. Okazało się, ze moja tarczyca się zmniejszyła i muszę brać hormon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r_j
Madlen, juz dokladnie nie pamietam, ale mialam chyba robione to badanie na tarczyce i wyniki mialam ok, wiec nie jestem zorientowana w temacie. A wracajac do szkół to wiecie cos dziewczyny na temat cen? Partner tez placi? Jak to jest? Ile macie przewidzianych spotkan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe sierpnioweczki :) Madlen 29 ja mam problemy z tarczyca niedoczynnosc z hashimoto ( po pierwszej ciazy zaczełam chorować ) biorę teraz euthyrox100 i jodid w dawce 150. Co miesiac robie badania tsh i ft4 (podobno wazniejszy wskaznik w ciazy) no i co miesiac wizyta u endokrynologa i na kazdej wizycie mam zwiekszana delikatnie dawke leków. Ja juz powoli zakupy robie z wiekszych mamy fotelik a tak to raz body raz skarpeteczki :) Dziewczyny ja korzystałam ze szkoly rodzenia w Warszawie przy szpitalu i była. za darmo dla osob zameldowanych w Warszawie. Trwała dwa miesiace weekendowo i skończyłam ja w 38tc ;) zapisy były chyba od 26 tygodnia. Ja mam mieszane odczucia srednio przydatne informacje. Liczyłam bardziej na zapoznanie z personelem szpitala i akurat na porodowce trafiłam na jedna z połoznych ktore prowadzily zajecia. Tylko to co opowiadala na szkole rodzenia miało sie nijak do jej zachowania w trakcie porodu :/ podsumowujac mysl ze mozna sie wybrac a czy bedzie przydatna to zalezy od prowadzacych :) gośćterka wiem ze czasami w klubach fitness sa prowadzone tez szkoly rodzenia polozna wynajmuje sale i prywatnie prowadzi albo po prostu gdzies na miescie nie koniecznie przy szpitalu. Moze taka uda sie znalezc? Moja malutka szaleje w brzuchu wczoraj wieczorem dwie godziny ciaglych kopniaków i dzis z rana tez juz szaleje :) miła odmiana po synku ktory był leniwcem i czułam np 2-3 ruchy na dzien tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do szkoły rodzenia zapisałam sie na maj jest 8 spotkań 2 razy w tygodniu. Cena 300 zł idę sama bo mąż do późna pracuje. A niestety jest kawałek 40 minut drogi samochodem. Wiec nawet dla bezpieczeństwa jeśli mam jechać sama to wolałam wcześniej. Mam nadzieje że nie zapomnę wszystkiego do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi z kolei na pierwszym badaniu wyszla nadczynnosc tarczycy, ale to podobno sie zdarza na poczatku ciazy (wczesniej jednak mialam wyniki ok). na razie nie kierowala mnie lekarka na badanie tsh wiec nie wiem czy wynik sie poprawil. wracając do tematu szkoły rodzenia to tak jak pisze malinowa mama - nie ma sie co napalać bo często to jakie wrazenie robi polozna i szpital w teorii i na zajeciach a potem z czym sie stykamy to dwie rozne bajki. poza tym nie przewidzisz czy szkola rodzenia sie przyda. ja mialam robiona szkole a skoczylo sie na cesarce, potem olalam przygotowania do porodu naturalnego bo mialam miec cesarke a rodzilam naturalnie :P takze nie da sie byc przygotowanym na wszystko :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka Dietetyk
Witam, jestem studentką Dietetyki i pisząc pracę magisterską, zbieram ankiety od mam dzieci w wieku około 1,5-2 lata. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie potrwa kilka minut. Zebrane dane bardzo mi pomogą w napisaniu pracy. Bardo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/178356/wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-na-maseurodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja do szkoly rodzenia nie bede chodzic jest to moja druga ciaza i mam nadzieje ze jednak nie wszystko czlowiek zapomnial mam dziewczyny w pracy co maja male dzieci wiec przy jakich kolwiek klopotach jak nic sama nie wymysle to mi moze podpowiedza :)ja juz jestem w 19 tc i przytylam 1kg ale wszyscy mi mowia ze schudlam po twarzy co cieszy mnie bardzo :)czuje juz sie dobrze co prawda pobolewa mnie na dole ale to normalne przez 10 dni mam brac nospe i magnez mam nadzieje ze juz nie dlugo bede mogla pojsc na l4 zeby sobie odpoczac ale jak narazie nie moge mam dzialalnosc gospodarcza i musze znalesc zastepstwo na moje miejsce co nie jest takie proste :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Przemyślę jeszcze tą szkołę rodzenia, nie mam na nią parcia ale fajnie by było dowiedzieć się praktycznych rzeczy. Dziewczyny, pobolewa mnie od wczoraj podbrzusze, zwłaszcza takie kłucie z lewej strony, a po dzisiejszej nocy czuję jeszcze ból na dole pleców, tuż nad biodrem. Nie wiem czy to jakiś nowy czy też ból z podbrzusza promieniuje na plecy, to jest takie rozlane. Miałyście podobnie? Nie chcę panikować, bo wiem, że często kobiety miewają ból związany z rozciąganiem się macicy. Jednak chyba zadzwonię do lekarza, bo mnie to trochę niepokoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
zagadka a jak to się stało, że miałaś mieć drugą cesarkę, a w rezultacie rodziłaś naturalnie? pytam, bo ciągle się zastanawiam czy będę rodziła sn czy przez cc ( pierwsze miałam cc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gośćterka ja nie pomogę w tym temacie, bo mi nic takiego nie dolega. Najlepiej zadzwoń do lekarza, to będziesz spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Witam! Goscterka ja wlasnie mam klucia ostatnio , zawsze w jednym boku , czasem na uda promieniuje Szkoly dodzenia nie planuje ( swoja droga polozna mi nie proponowala nawet , w pierwszej ciazy mialam proponowana ale nie poszlam ze wzgledu na brak czasu) Wyprawke chcialoby sie juz po malu kompletowac , ale poczekam az poznam plec bo chcialabym dokupic jakies sukieneczki jak cos , a spioszki uniwersalne juz mam po pierwszym dziecku Dzisiaj rano dostalam takiego kopniaka ze poczulam przez brzuch reka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia878780
agson szczesciara z ciebie ja ciagle czekam i czekam moze w koncu sie doczekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćterka
Dzwoniłam właśnie do lekarza. Kazał wykupić jakieś tabletki na nerki, bo mówi, że to może być od od jednej z nich ból. On dzisiaj nie przyjmuje dlatego powiedział, żebym podjechała do szpitala jeśli się bardzo niepokoję. Chyba tak zrobię po pracy, lepiej dmuchać na zimne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anga26
gośćterka, lepiej podjedz sobie i skontroluj wszystko w szpitalu będziesz na pewno spokojniejsza. Jeśli to faktycznie od nerek to już zacznij pić jak najwiecej wody by je oczyścić. Z lekami bym na razie nie eksperymentowa dopóki lekarz nie potwierdzi diagnozy. Ja tez dostaje od czasu do czasu bóli przypominające skurcze ale nie są długotrwałe, odsapnę na chwile i wszystko ustaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane rodzące w sierpniu miło do Was dołączyć :) Dziś zamiast spacerować i wdychać ciepłe promyki słoneczka na dworze jesteśmy z naszą mała fasolką w domku, kaszel męczy oddychać ciężko i postanowiłam poczytać waszych rad, opinii i przeżyć My mamy termin na pierwszy tydzień sierpnia :) ciąża nie jest pierwszą ale poród będzie pierwszy Nie moge sie doczekać kiedy słoneczko będzie już z nami To 20 tydzień i dopiero teraz zaczynają sie kopniaki ;) przeżycie cuuuuudowne :) Od wczoraj zastanawiam sie nad badaniem połówkowym lekarz prowadzący nie może dojrzeć płci ciagle sie malenstwo zasłania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Jagodaa85 - pierwsza cesarke mialam ze wzgledu na ulozenie dziecka takze "wina" nie lezala z mojej strony i teoretycznie jestem zdolna rodzic naturalnie. a dlatego tak sie stalo bo moje drugie dziecko nagle w 38 tyg postanowilo sie urodzic. ja zbagatelizowalam skurcze uwazajac je za przepowiadajace, a jak juz mnie naprawde zaczelo bolec i pojechalam do szpitala to sie okazalo ze porod jest w toku takze nie ma co sie ciac tylko trza rodzic :P no i urodzilam miedzy cieciem a kolejnym porodem bylo 2,4 lata roznicy, ale przez cala ciaze, ani przy porodzie ani pozniej nie odczuwalam konsekwencji ciecia cesarkiego, nic mnie nigdy nie bolalo i na usg macica tez byla w porzadku. jesli odczuwacie delikatne skurcze, ze zmeczenia to moze lykajcie magnez. ja przy dwojce dzieci bez magnezu bym nie pociagnela. jak sobie zapomne zazyc to tez mam bole w dole brzucha. a jak sie czujecie? nie lapie was choroba? mnie sie niestety przyplatala. wrocilam wlasnie od lekarza z antybiotykiem i diagnoza - zapalenie krtani/tchawicy :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Witam wszystkie przyszłe mamusie ja na szczęście nie choruje oprócz kataru przez całą zimę nic mnie nie złapało i córek też dzisiaj mam dzień lenistwa dużo odpoczywam bo wyjątkowo słabo się czuję nic mnie nie boli po prostu chyba wychodzi długotrwałe niewyspanie moja młodsza córka często wstaje 4, 5 rano i nie śpi w dzień więc od tej godziny jestem na nogach dzisiaj mówię do męża że w trzeciej ciąży powinno się chodzić najdłużej pół roku bo dla mnie dziewięć miesięcy to za długo idę na spacer z dziewczynami chociaż u nas chłodno ale godzinę wytrzymamy potem się wezmę za sprzątanie łazienki i zmianę pościeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hej a u nas wirus zoładkowy, mlody juz 4 dzien sie meczy, wymioty i biegunka chociaz dzis juz troche zelzyło, i nawet zjadł 2 łyzki zupy bo do tej pory nic nie jadł przez 3 dni podobno ten wirus to jakis zmutowany bo wyjatkowo dlugo i bolesnie sie go przechodzi i jest wysoce zarazliwy, na szczescie mni nie łapie nic jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
tabelka dla nowych, wpisujcie sie wg daty porodu :) NICK.......WIEK.......REGION.......CIĄŻA.....TERMIN PORODU.......PŁEĆ malinowa mama.....30.... mazowieckie......3......02.08.2015 Ewelizarda2015...26...podkarpackie...1... 04.08.2015 Eszka234....24...małopolskie......2...04.08.2015 Aniasierpien.......31......dolnośląskie....1......07.08 .2015 Jagodaa85......29.....kuj-pom. ..............2......09.08.2015 joka_11............28.........dolnośląskie....2......10 .08.2015 r Angie87........27..........małopolskie ......1.......11.08.2015 Hancik.........30.........łódzkie............3......... 12.08.2015..... synek Mamamałegobrzdąca……24…..mazowieckie….1….12.08 .2015 Aglo88...26...........mazowieckie...2.......14.08.2015 ewell.........31.............dolnosląskie....2........15 .08.2015 aska2015.........29.......mazowieckie.....4......18.08.20 15 terka........25...........dolnośląskie......1.......20. 08.2015 Modliszka22.....31.....lubelskie.....2...........20.08.20 15 Kataarynkaa...33...kujawsko-pomorskie...2...21.08.2015 elilu.........28..........podkarpacie.......2.........23. 08.2015 martamartika.......28.....opolskie.........2.........23.0 8.2 015 ...córka MamaCóreczki...dolnośląskie...2..........24.08.2015 Zoe84............wielkopolskie.......2..............27.08 .2015.....córka CoTyNiePowiesz ....27..... essex.....1....... 30.08.2015 Agata2301.....25.....łódzkie........1........24.08.2015 ....... chłopiec atkaa1006....27.......mazowieckie...1......27.08.2015... bliżnięta -córcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×