Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewelizarda2015

Rodzące w sierpniu 2015

Polecane posty

Gość r_j
Goscterka, i jak? Bylas w szpitalu z tym bolem? Ja juz pisalam ok. 2 tyg temu juz, ze mam taki bol w biodrze, kregoslupie, rozchodzacy sie tez w pachwinie. Myslalam, ze sie nadwyrezylam, choc to bylo malo prawdopodobne, bo praktycznie sie nie ruszam, nie przeciążam, bo nie moge. Potem przeczytalam na ktoryms portalu opisujacym krok po kroku ciazowe tygodnie, ze to moze byc ucisk na "przewody" pecherza moczowego, ktory to ucisk ustapi po podniesieniu sie macicy w kolejnym tyg. do gory. Nie wiem czy nie pokrecilam nic, ale mi faktycznie rpzeszlo po 3 dniach jak reka odjal, a tezmocno bolalo dosc. Lekarzem nie jestem, wiec ciekawa jestem co powiedzial ci lekarz i czy to nerki. Gagula skad ty masz wene do takiego sprzatania?;) Wszystkim chorowitkom zycze zdrowka, bo cos sie druga tura choróbsk zaczyna widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu mam dość siedzenia w domu zawsze pracowałam po pracy dom ogródek a teraz prawie trzeci rok siedzę w domu odkąd urodziłam drugą córkę od września miała iść do przedszkola a ja do pracy miałam się zająć hodowlą psów jeździć na wystawy ale tak mnie mąż nakręcił na trzecie że się zgodziłam a że mieliśmy problemy wcześniej z zajściem w ciążę to myślałam że trochę potrwają starania mała pójdzie do przedszkola mieliśmy jechać na ekstra wakacje a tu bach udało się prawie od razu teraz się cieszę ale pierwsze chwilę to szok w dodatku okres mam zawsze jak w zegarku wtedy nie dostałam ale nie zwróciłam uwagi dopiero po dwóch tygodniach kupiłam test robiłam go lajtowo a tu bach dwie kreski od razu także ja płakałam a mąż poleciał do sąsiadów i zarazem naszych przyjaciół pochwalić się i opić żeby wszystko było w porządku ale się rozpisałam biorę się do roboty zamówiłam sobie buty i czekam aż kurier przyjedzie na moje zad***e i że buty będą wygodne bo wszystkie mam wiązane a potrzebne mi takie wkładane zanim zrobi się ciepło i wyjmę klapki kończę bo mój potwór dom rozniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
To wyżej to ja,gagula34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentka Dietetyk
Witam, bardzo proszę mamy dzieci w wieku 1,5-2 lata o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, która jest mi potrzebna do pracy dyplomowej. Po wypełnieniu dostaną Panie przepis na pyszny deser - budyń, także dla maluszka (zdrowy, bez cukru i mąki :)) Bardo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/179259/5-wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-namase-urodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
zagadka dzięki za odp, a powiedz mi tylko kiedy miałaś mieć drugą cesarkę? czy dopiero jak zaczną się skurcze, czy tydzień przed terminem czy po? i czy miałaś skierowanie na cc? My mieliśmy iść dzisiaj do moich rodziców, ale mama jest przeziębiona mocno i mój mąż też od wczoraj ma katar i kaszel :\ Mam tylko nadzieję, że mnie nie zarazi i synka. ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagula34 najskuteczniejszą metodą na zajście w ciąże właśnie najlepiej się nie nastawiać :) bo jak sie człowiek spina to nic nie wychodzi. Swoją drogą ciekawa historia :) Wszystkim chorym Mamuśką życzę powrotu do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widze ze moja skopiowana tabelke wywalilo :( elilu wspolczuje ci tej jelitowki. my juz w tym roku zaliczylysmy i to wszystkie, plus jest taki ze te wirusy nie zagrazaja bezposrednio dziecku w brzuszku, ale za to jak wykanczaja. gagula34 masz niespożyte siły, ja już zaczelam sobie rozplanowywac sprzatnie, zeby sie za bardzo nie szarpać. dobrze ze juz robi sie cieplej i nie trzeba bedzie na siebie zakladac tej calej sterty ciuchow i masz racje wysoka ciaza w wiazanych butach to porazka :P Jagodaa85 mialam isc na wizyte i skierowanie wlasnie w dniu kiedy urodzilam dziecko :P cesarke mialam miec w 39tyg choc lekarka uprzedzala ze to zawsze ryzyko, bo ona chciala mnie ciac w 38, ale ja sie uparlam na 39 ze wzgledu na wage dziecka. moja corcia byla bardzo malutka. no ale samej corce to nie przeszkadzalo urodzic sie w 38tyg. czuje sie fatalnie, biore antybiotyk ale jestem taka slaba ze ledwo powlocze nogami. uwazajcie na siebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
zagadka mój synek mial jelitowke, mnie na szczescie nie wzielo jeszcze, 4 dni bez jedzenia ale dzis juz lepiej biegunka minela wymioty tez i nawet zjadl troche , co do cesarek to ja tez mialam pierwsza a czy bedzie druga to sie okaze ale ja bym chyba wola druga cesarke niz sn troche jednak obawy sa , ale to sie okaze póżniej co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
zagadka to wpisz sie jeszcze raz do tabelki i poukładaj wszystko wg porodów bo troche jest namieszane, mialam to zrobic ale nie chce zapychac strony niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoe84
Ja tez wolalabym druga cesarke, bo ostatnio sie nasluchalam duzo negatywnych przezyc odnosnie porodu naturalnego a tym bardziej po pierwszej cesarce jest ryzyko pekniecia blizny i jeszcze wiele innych. Cesarka moze gorsza dla matki, ale mysle ze bezpieczniejsza dla dziecka a chyba glownie o to nam chodzi :) A w ciazowych spodniach chodze juz 3 tydzien i sa mega wygodne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, to ja dołącze :) ellinna 29 lat 2 dziecko płeć poznam za 2 tygodnie, mam juz synka wiec może córka dla odmiany. Termin mam na 18.08. Pewnie będzie 2 cesarka wiec wcześniej ujrzę to dziecię :) Mam pytanko, pozwalacie sobie na kawę, z kofeina? Ja w 1 ciąży tylko zbożową, a teraz co 3 dzień pije z 1 łyżeczki bo mam ciśnienie zwykle 100/60. Lekarz mi nawet zalecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
ja po domu chodze w dresach, a na wyjscia mam 2 pary leginsów co wygladaja jak jeansy i sa na gumce, bardzo wygodne a i po ciazy sie jeszcze przydadza, typowo ciazowych nie lubie bo wkurza mnie ten pas, mam jedne z poprzedniej ciazy ale leza w szafie , co do kawy to tak ja pije 1-2 dziennie rozpuszczalna z mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Czesc , Ja kawe pilam cala pierwsza ciaze i teraz tez codziennie rano musze sie napic , chociaz zdarza mi sie zapomniec :D Nas poki co choroby omijaja , mam nadzieje ze tak juz zostanie Ja lubie spodnie ciazowe , ale te z pasem na caly brzuch , cieplo mi przynajmniej w nery :D i wydaje mi sie ze brzuch w nich wyglada okraglej ( tzn ma ladniejszy ksztalt ) Z kolei bluzki ciazowe to w wiekszosci porazka , albo bardzo obcisle , albo odcinane pod biustem - dlugie do kolan , bo to raczej juz zapas na naprawde duzy brzuch , dlatego bluzki mam glownie zwykle , tylko luzne Nie wiem jak u Was ale ja mam juz dosc pokazny brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eszka234
Hej :) Ale się rozpisałyście ;) zaraz wszystko nadrobie bo chwile mnie tu nie było :) Co do ubrań ciążowych to nie chodziłam w nich ani w pierwszej ciąży ani teraz.Chodzę w leginsach i luźnych bluzkach bo dla mnie jest trochę bez sensu kupować specjalnie ubrania ciążowe zwłaszcza ze mieszczę się w swoje ubrania.Dopiero od jakiegoś tygodnia przerzuciłam się na leginsy bo spodnie się już ledwo dopinały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
hej, do dziewczyn po cc, czy boli was blizna na macicy?? bo mnie ciagnie bardzo i piecze przypomnialam sobie jaki to ból byl jak znieczulenie zeszlo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodaa85
Ja też bym wolała drugie cc, właśnie z tego powodu, że jest to bezpieczniejsze dla dziecka i nie ma możliwości pęknięcia macicy podczas porodu sn. Moja blizna po cc mnie nie boli, ale jest bardzo brzydka :\ W ubraniach ciążowych nie chodzę. Tylko leginsy, tuniki i skukienki jak będzie ciepło. A kawę piję raz dziennie, czasem dwa, a czasem w ogóle. Słabą rozpuszczalną z mlekiem. Na początku ciąży w ogóle jej nie piłam, bo nie mogła mi przejść przez gardło, ale teraz jest już ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa mama
Zdrowia dla wszystkich chorowitków:* Mi ciągle "zimno" ostatnio wyskakuje :/ Ja to juz od jakiegos czasu w spodniach ciazowych latam :) mam dwie pary jeansow jedne z pierwszej ciazy drugie teraz dokupiłam. Ja mam juz pokazny brzuszek wiec inne by nie przeszly no ale wczoraj w 22 tydzien weszłam :) bluzki swoje luzniejsze nosze. Zastanawiam sie co bedzie w lato chyba kupie dluga spodnice ciazowa i jakis bluzeczki i tyle bo nie sadze bym w 9 miesiacu miala chec nogi pokazywac ;) spodziewam sie puchniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i kawe tez pijam rozpuszczalna z mlekiem jedna czasem dwie dziennie. Przez pierwsze 3 miesiace tez nie bylam w stanie pic. Ja tez niskocisnieniowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie blizna po cesarce, miesiąc temu bolała przy zakończeniu jakby mi niż wbijali. Teraz 18 tc blizna boli gdy wstaje z łóżka bokiem a tak to nie odczuwam ciąży. Boje się ze znów będę mieć e gestoze czyli obrzęki, które nie znikają i znów utyje jak B. W 1 ciąży z 58kg na 92. Teraz przytyłam z 5 kg! A to koncowka 18 tc. Ciężko było mi zbic wagę do 62 kg, a teraz czuje powtórkę z rozrywki choć zachcianki mam inne, owoce i ostre rzeczy. Muszę chyba zacząć pic więcej wody.... Mój synek idzie po świętach do przedszkola pierwszy raz, stres będzie :) Ma 29 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellinna
A co do ubrań ciążowych to chodzę od niedawna, bo mi się guziki od spodni wbijaly w brzuch :) mam trochę po 1 ciąży i dokupilam kilka bo lubię dobrze wyglądać. Bluzek ciążowych nie lubię bo są dziwne :) Nara,id chodzę w luźniejszych tunikach na oversize :) gość z 17:42 to też ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Ellina , moj starszy po swietach tez przedszkole zaczyna ( za kilka dni konczy 3 lata) , tez sie troche stresuje :) mnie brzuch boli zawsze rano jak wstaje i mam pelny pecherz ( spie na tyle mocno , ze bardzo rzadko wstaje w nocy do toalety ) bardzo nieprzyjemne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
mój idzie od wrzesnia i boje sie zeby nie poczul sie odrzucony , na zasadzie ze pojawia sie nowe dziecko i on znika na pół dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Elilu to byl wlasnie jeden z powodow dla ktorych chcialam zeby moj zaczal chodzic juz teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, nawet sie nie spodziewalam ze tyle z was jest po cesarce. a niby lekarze tak bardzo jej unikaja.. elilu opowiesz cos o swoim wczesniaku? to lekarze zadecydowali ciecie tak wszesnie czy po prostu zaczela sie akcja porodowa? Jagodaa85 mysle ze nie masz sie czego obawiac i na pewno bedziesz miala cesarke. po prostu pierwsze ciecie jest wskazaniem do kolejnych, a jesli masz watpliwosci to po prostu zapytaj. a jak ci lekarz odpowie (choc mysle ze nie ma takiej opcji) ze masz rodzic naturalnie to idz do innego i na pewno inny ci da skierowanie, oczywiscie nie teraz tylko pod sam koniec ciazy to skierowanie. ja zrobilam tak jak ellinna i Agson czyli poslalam swoje pierwsze dziecko do przedszkola 2 miesiace przed urodzeniem kolejnego i teraz robie tak samo, wysylam kolejna do przedszkola tym razem wczesniej bo tez juz po swietach. byla na probnym dniu, swietnie dala rade wiec nie mam oporow, poza tym ma siostre w drugiej sali. jesli masz tylko taka opcje elilu to z niej skorzystaj. dziecko sie usamodzielni a ty odpoczniesz. ja dawalam rade do 7 miesiaca zajmowac sie starsza, ale teraz mam wiecej obowiazkow i je dwie, dlatego druga daje do przedszkola, a i tak nie bede miala za duzo czasu na odpoczynek. w ogole staralam sie jak najbardziej ograniczyc szok starszej zanim pojawi sie mlodsza. najpierw oduczylysmy sie pieluchy, potem przedszkole, zaraz potem zmiana lozeczka na lozko i smoczek. tak ze starsza nie miala poczucia ze mlodsza "zabiera" jej jakies rzeczy bo zdarzyla sie juz od nich odzwyczaic. a i mamy nie zabrala bo starsza byla w przedszkolu ktore juz zdazyla polubic. teraz tez zabieram sie za takie rewolucje u mlodszej ale chyba najpierw zaczne od lozka. z pielucha poczekam do cieplejszych miesiecy. wszystko od pasa w dol mam ciazowe :P natomiast ostatnio kupilam w h&m mama 2 bluzki z krotkim rekawem i 2 z dlugim, fajne sa bo sa dlugie i ladnie przylegaja, takie w sam raz pod bluze czy sweterek. bo takie zwykle albo mi sie dziwnie odksztalcaly na brzuchu i takie wynaciagane byly albo z kolei za krotkie i pas ciazowy bylo widac od spodni malinowa mama rozumiem cie tez musze wiecej wody pic ale sie rozpisalam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elilu
zagadka cala ciaze mialam problemy z krwiakami jeden pekal drugi sie pojawial, lezalam kilka razy w szpitalu, a po ostatnim pobycie urodzil sie maly , mialam juz wychodzic do domu gdy w nocy nagle zaczely sie skurcze dostalam kroplowke ustaly za pare godzin znowu i tak po 26 godzinach od 1 skurczy zrobili mi cesarke bo byly juz bardzo silne i nie dalo sie ich powstrzymac a nie mialam wogole rozwarcia i szyjka byla zamknieta, okazalo sie ze zaczelo sie odklejac łozysko , no i mam dzieciaczka z 33 tygodnia, na szczescie zdrowy tylko troche nadpobudliwy od samego poczatku, boje sie zeby nie mial problemow w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agson
Dziewczyny ! Czy ktorejs z Was tez dokuczaja wzdecia , ja od dwoch dni umieram , brzuch mnie atrasznie boli od tych wzdec , ledwo sie obudze i znowu sie zaczyna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagula 34
Witam ja miałam wzdęcia ale lekarz pozwolił mi brać espumisan mi szybko pomagał ja właśnie gotuje rosół u nas jest tak brzydko na dworze i zimno na dworze że myślę że wszyscy chętnie zjedzą tymbardziej że trzy tygodnie było przerwy muszę posprzątać bo śniadaniu a po obiedzie jadę kupić młodszej buty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elilu to mialas ciezka ciaze, dobrze sie skonczylo. na razie nie masz zadnych komplikacji? Agson moze musisz troche zmienic diete. ja tak mialam ze musialam jesc mniejsze porcje, czesciej i lekkostrawnie bo tez mialam rozne problemy zoladkowe. np fatalnie czuje sie po slodyczach. macie taka poduche albo znacie kogos kto taka uzywa? bo chyba sobie kupie: http://allegro.pl/poduszka-ciazowa-kojec-do-spania-karmienia-gratisy-i5134090188.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×