Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Gość Imkaa
Super!! duzy chlopczyk wazne ze zdrowy;)) Keiro a powiedz w ktorym tyg ciazy i dniu dokładnie urodzilas? Ja coraz częściej czuje skurcze przepowiadajace... Bolą coraz mocniej, tez tak mialas przed porodem? Jestem w 36tc i 5 dniu to praktycznie 37tc..;) Aikido daj znać jak tam po badaniu? I powiedz tez czy masz skurcze coraz silniejsze i czestsze przepowiadajace? Euforię spokojnie jeszcze troche i bedzie lipiec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko a więc ja już po wizycie. Szyjka ma mniej niż centymetr i uwaga mam już 1,5 cm rozwarcia! Wg OM to 36+1 a wg usg ze szpitala dwa tygodnie temu to już 37+1, więc tydzień różnicy. We wtorek mam jechać do gina na oddział na kolejne badanie i jeżeli rozwarcie będzie wynosiło 3 cm to już zostaję w szpitalu i chyba na porodówkę. Ale się boję i stresuję! Aha i schudłam kilogram od ostatniej wizyty, dziwne, bo dalej jem tyle samo, chyba już wszystko córcia zabiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj zapomniałam napisać o skurczach :) No więc ja mam często, brzuch bardzo często mi się napina i jest twardy jak skała, ale mnie one w ogóle nie bolą. A Ty Imko odczuwasz ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
O kurcze Aikido to moze niedługo bedzie z nami Oliwka;)) fajne wieści ;)) najważniejsze, ze wszystko jest pod kontrola;)) u mnie jeszcze rozwarcia w poniedzialek na wizycie nie było. Ja mam bolace tzn nie tyle sam napięty brzuch bo to nie boli, ale krocze kluje tak momentami przez pare sekund, Ala pewnie naciska glowka i czuje takie nieprzyjemne przeszycia w kroczu kilka razy dziennie. Te ostatnie tyg rzeczywiście sa juz takim oczekiwaniem przepelnionym z radością i stresem, napięciem... Itp. Aikido Ty naturalnie rodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja takie kłucia krocza to może z dwa razy miałam w ciągu ostatniego miesiąca i to takie 2-3 sekundowe, za to ciągle boli mnie spojenie łonowe a już najgorzej jak chwilę poleżę i mam wstać, wtedy jest masakra :) A dzisiaj rano chyba odszedł mi czop, ale pewna nie jestem. U mnie póki co poród naturalny się szykuje, przeciwwskazań nie ma. Na 10 jestem umówiona z moją fryzjerką, więc jeszcze zdążę przed porodem coś nie coś poprawić :) Imko a Ty kiedy teraz masz wizytę? Za dwa tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akido, to rzeczywiście może się zacząć tuż, tuż. Ja swój czop przegapiłam :-/ My coraz lepiej dogadujemy się z Kacprem. Najtrudniej na początku jest z karmieniem. Raz sztuczne, tu laktator, ssie, a nie je... Teraz laktacja się rozkręciła na dobre. Bobas się najada. I pięknie śpi :-) Tylko nie wiem jaki stanik ubiorę na wyjście :-) bo tu śmigam bez. Forum oczywiście nie opuszczam. Fajnie jest się z Wami dzielić troskami i miłymi rzeczami, wymienić się doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mogę coś doradzić, to zaopatrzcie się w kapturki silikonowe. Pomagają bardzo i karmienie jest mniej bolące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keiro no ja właśnie kupiłam te nakładki na sutki, rozmiar niby uniwersalny, ale jak przyłożyłam to jakieś takie duże a sutki takie małe. Czy później sutki dużo się powiększają po porodzie i pierwszych karmieniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido, tak mam termin za dwa tyg tzn juz teraz wcześniej bo 1-go czerwca i modlę sie zeby przed 1 nie urodzić, bo wtedy tez mam ważny egzamin... Gdzieś czytałam, ze najbardziej prawdopodobny termin porodu to ten z pierwszego usg( tego miedzy 12-14tc) bo ma tylko pomyłki +/- 7 dni i on jest najbardziej prawdopodobny u mnie byłby to 17 czerwca to moze ok 10 wyjdzie? Sama nie wiem. Tez mam czasami wrażenie, ze to zaraz ale chyba większość tak ma:) Aikido ja słyszałam, ze czop to taka galaretkowata wydzielina, mialas taka konsystencje? Keiro fajnie, ze sie dogadujecie z kacprem;)) tak trzymać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tak wyglądało jakby bardzo gęsty śluz biało-przezroczysty i trochę krwi było. Taka spora klucha. Ze tak to opiszę :) Nie wiem czy to czop czy może po nocy nazbierało się tego śluzu a krew pojawiła się po wczorajszym badaniu? Bo to z samego rana zobaczyłam. No sama nie wiem :) Ale póki co nic innego się nie dzieje. Coś czuję, ze ja w ten wtorek to już zostanę w szpitalu. Dzisiaj z tego stresu to zrobiłam generalne porządki, kurz to nawet spod mebli wycierałam na tyle ile się udało :) U mnie z pierwszego usg wychodził 13 czerwca a z połówkowego 15, no a później to 12 :) A co to za egzamin jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sutki mi się nie powiększyły w ogóle. Za to piersi... Jak najdą pokarmem, to jak silikony :-) nakładki mam z canpola, rozmiar S. Akida i Imka, teraz trzymam za Was kciuki. U mnie ten czop też musiał zwyczajnie wyglądać, bo przyglądałam się zawsze, szukając oznak porodu. Może więc i u Ciebie Akido już odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja chyba za duże kupiłam te nakładki, może w rosmanie dostane jakieś w rozmiarze s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido bardzo możliwe, ze jak z domieszką krwi to właśnie czop;) moze niedługo Oliwka bedzie, tym bardziej, ze masz juz rozwarcie;) A egzamin mam chyba najważniejszy jak narazie dla mnie.. Na specjalistę Psychoterapii uzaleznien -certyfikat w Warszawie przed komisja nieznana i w ogóle... Pare waznych etapów minęło zeby do tego egzaminu doszło w tym dwie prace musiałam napisac do obrony.. Troche tego było . Pisałam z Alicja i z nią chce zdawać dlatego mam nadzieje, ze przed 1czerwca nie urodze, po juz chce;))) Keiro dziekuje, ze nas wsperasz;)) fajnie, ze te wkładki polecasz warto wiedzieć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko, będziesz bardzo zadowolona z otulacza. Bardzo Ci się przyda do karmienia piersią. Taki zawiązany tobołek wygodnie się przystawia. Zastanawiam się sama czy jeszcze nie kupić. Popatrzę jeszcze co mam w domu. Możesz na wszelki wypadek podać linka do otulacza? Na egzaminie dasz sobie radę - ze zdwojoną siłą oczywiście :-) Mam jeszcze pytanie do Księżniczki, jak długo zajmowało Ci jednorazowe karmienie na początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Dziekuje Keiro za wsparcie co do egzaminu;)) Juz podaje link;)) to sa tanie otulacze, kobietka sama szyje i ma dwa rodzaje materiału - bambus pieluszkowy i płaski tak zwany- ja wzięłam płaski sa droższe i chyba lepsze jakościowo;) ale w rzeczywistości sa piekne bedziesz zadowolona! http://allegro.pl/kocyk-mgielka-100-bambus-75x100-100x150-13-wzorow-i5265463368.html Jeszcze do tego kupiłam podusie u tej samej kobietki http://allegro.pl/poduszka-podusia-do-kocyka-25x35-cm-minky-bambus-i5231037004.html Za 14 zł! Jest przecudna! Bedzie do karmienia lub fotelika mozna poprosić o płaskie wypełnienie dla niemowlaka i w cenie na prośbę wszyla mi w podusie metki sensorki;)) Podusia tez ma bambus i minky ( bambus jest mega bo dziecko sie tak nie poci jak w bawelnie) A otulacz tez moze byc cieniutkim kocykiem jest piekny! W ogóle kobieta ma rożne piekne rzeczy z bambusa polecam z czystym sumieniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Jeszcze jedna zaleta, ze te otulacze sa takie kolorowe nie blade ze tak powiem tylko intensywne, bo zazwyczaj sa blade.. A te intensywne kosztują po 145 zł! Także warto;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
Imko na pewno dasz radę a Alicja będzie grzeczna i zda ten egzamin razem z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Dziękuje Aikido;* kochana jesteś;) tez mam taka nadzieje, ze tak bedzie z egzaminem;)) powiedz co u Ciebie? Dalej masz wydzieline z krwią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
Nie właśnie, już nic takiego nie było a nawet wydaje mi się, że tam na dole jest bardziej sucho niż zwykle. Teraz trochę zaczął pobolewać mnie brzuch na dole, ale to chyba nie skurcze, bo ból jest ciągły. Eh sama już nie wiem :) Fajnie się komuś daje rady, ale jak chodzi o siebie samego to już człowiek nie jest taki mądry he he :) A tak z innej beczki, oglądacie Eurowizję? Dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akido, końcówka najgorsza. We wszystkim się doszukuje objawów porodu. Dla mnie to był ogromny stres. Eurowizji nie oglądałam, to już nie to co kiedyś. Teraz trochę próżności, zostało mi 5 kg po ciąży. Brzuch jeszcze wypukły. Nie próbowałam jeszcze zakładać dżinsów. Co by się nie denerwować :-) Coś Ksiéżniczka się nie odzywa :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Ja nie oglądałam Eurowizji jakoś zapomniałam o tym;)) ale wyniki już znam..;) Co tam u Was kobiety? Ja jakaś sie w końcówce nerwowa zrobiłam bo sie szybko mecze.. To mnie chyba irytuje, gdzie nie pójdę już mi sie do toalety chce to tez mnie męczy.. Ale ogólnie jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka1984
na początku karmiłam w szpitalu k. 30 min co 2, 3 h, w 3 dobie wisiał na piersi co chwilę, a teraz je tak ok. 20 min, czasem krócej, bo przysypia. Karmię tylko piersią, a odciąganie to dla mnie masakra :)Mój synio ma nadal żółtaczkę bo mu nie spadała wcale, dostaje essentiale forte 1/4 kapsułki 2 razy na dzień, dziś byliśmy u neonatologa, bo pediatra nic nie pomógł.Nie możemy zaszczepić narazie, od czwartku latamy po lekarzach 2 razy był kłuty :(a w pon, kontrola i znowu kłucie i usg brzuszka. W szpitalu wypuscli nas z poziomem 7 i nie spadła wcale bilirubina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Księżniczko to współczuje tej zoltaczki u Sebastiana... Biedny nameczy sie, długo to rżeczywiscie juz trwa... Kobiety powiedzcie mi jakie kosmetyki kupic na wstępie? Właśnie sie dopiero za to zabieram... Wiem, ze trzeba cos do kąpieli a co z pupa? Puderek czy sudocrem itp? Co uzywacie? Czy cos w razie W z leków trzeba kupic? I czy po kąpieli nawilzacie ciałko dziecka? Aikido jak tam po wizycie u Ciebie? Keiro juz wyszlisie ze szpitala? Co u reszty dziewczyn Feminka,Efa, Lawlii, Jagoda, Mery??? Cos ostatnio nasze forum przymilklo...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkeira84
My już od soboty w domu :-) Do kąpieli i mycia główki mam płyn z babydream. Do pupy linomag zielony. Mały dostał uczulenia od chusteczek pampersa ( w szpitalu położna użyła) i linomag bardzo pomógł. Teraz do wytarcia pupy używam dużych wacików nasączonych wodą. Pampersy mam z dady i pampersa, i jest ok. No właśnie, gdzie reszta dziewczyn :-/ Księżniczko, trzymam kciuki, żeby wszystko się Wam ułożyło. Nawet Sebastian mi się dzisiaj śnił, dziwny to był sen, oczywiście nic złego, tylko sam fakt, że się śnił ( chodził już :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akida2014
Hej :) Ja jeszcze w domu. Badania na fotelu nie miałam, więc nie wiem czy rozwarcie się powiększyło. Gin zrobił mi usg, wszystko w porządku, Oliwia *****iwa, przepływy idealne. Waży teraz 3 kg, nie za mało trochę? To jakiś 37/38 tydzień. Już sama nie wiem który dokładnie, bo każdy lekarz liczy inaczej i nawet położna dziś jeszcze inaczej wyliczyła :) Skurczy brak, dzidzia aktywna. Następne ktg mam 2 czerwca a wizytę 3 czerwca. No właśnie gdzie reszta dziewczyn??? Czekamy na wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co kosmetyków ja kupiłam Serię Nivea, płyn do kąpieli, mleczko po kąpieli i krem na wyjścia na dwór. Do pupy kupiłam Bephanten (można też smarować popękane sutki). Mam jeszcze wodę morską do noska i sól fizjologiczną do przemywania oczu. Ale właśnie też się zastanawiam czy są jakieś leki dla takich małych dzieci na gorączkę albo na biegunkę? Czy na tak wczesnym etapie życia nic się samemu nie podaje tylko lepiej udać się do pediatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lawlii
Witajcie kochane. Wlasnie cos o Efie cicho, nie wiadomo co u feminki, nie mowiac o reszcie dziewczyn. Ksiezniczko-mam nadzieje, ze Twoj dzidzius niedlugo bedzie zdrow. DOmyslam sie, ze sie martwisz mocno. Ale bedzie dobrze, glowa do gory :* kkeira - jak fajnie, juz masz malenstwo w domciu :))) Boze zazdroszzcze Wam, ze juz macie pierwsze i najtrudniejsze (dla mnie:P) chwile za soba, pierwsze wziecie dzieciatka na rece itp... Strasznie sie nie moge doczekac, ale tez boje na maxa :Dz imko - trzymam kciuki, zacna z Ciebie dziewczyna :) mam ciotke terapeutke uzaleznien wlasnie. Ciekawa praca, ale chyba mocno obciazajaca. Ostatnio za duzo dalam do wiwatu i brzuch mnie boli, miesnie nog i wszystko po prostu :O ledwo chodze. Boze jeszcze dwa miesiace. Jeszcze troche mi zakupow zostalo, podczytuje, co tam kobietki zbieraja dla swoich maluszkow, bo ja zielona jestem jak groszek. CHodze do szkoly rodzenia, wczoraj mielismy zwiedzanie oddzialu polozniczego u nas i szczerze... :D stwierdzilam ze rodze w domu hehehehe. Nie cierpie szpitali jak niczego chyba na tym swiecie. Ogolnie to dalej nie wiem, jak bede rodzila - mam juz zaswiadczenie od okulisty stosowne, ale jak sie do tego odniesie moj lekarz, to bladego pojecia nie mam. Ogolnie nie jestem tez z niego jakos super zadowolona. Mowilam mu o moich obawach dot. porodu, jakos to wszystko mam wrazenie zignorowal. Szczerze to boje sie, ze jesli by mi przyszlo rodzic naturalnie, co na razie jest najbardziej prawdopodobne, to w przypadku, jesli bedzie cos szlo nie tak, dostane ataku paniki. Ostatnio w nocy dopadly mnie bole jak na okres, tylko troche mocniejsze, takie ciagniecie, krecenie. Zaczelam bac sie, ze cos sie dzieje, Daniel zaczal tez sie niespokojnie ruszac w brzuchu, wiec tym bardziej zaczelam panikowac :O zaczelo mna trzasc, to bylo okropne, balam sie jak nie wiem. Bol minal raptem po kwadransie, ale zasnac ze strachu juz mialam problem :O ot, ciaza nerwicowca. Poki co widze, ze sie nie traktuje wciaz nerwicy zbyt powaznie. Lekarzowi o tym mowilam, mowilam, ze chodze na terapie itp. (lekow nie biore) i niby wysluchal tego i nawet cos na ten temat ze mna porozmawial, ale gdy juz do glosu doszly moje leki o porod, to nagle jakby nabral wody w usta. Naprawde boje sie jak to bedzie. Chcialabym, zeby bylo juz po wszystkim, bo ciaza daje mi sie mocno we znaki. Coraz bardziej czuje sie, jakby moje cialo bylo nie moje... Wiem, ze to brzmi paskudnie, a kocham moje dzieciatko i nie moge sie go doczekac, ale czuje sie juz nieciekawie. Bola mnie nogi - miesnie po wewnetrznej stronie ud, nie moge podniesc nogi przy zakladaniu spodni, boli mnie chyba spojenie lonowe :O w nocy przy przekrecaniu sie bywa koszmarnie. To mija na pare dni i znow wraca, szczegolnie, gdy sie przeforsuje :/ zgage mam codziennie wieczorem.. wiem ze to wszystko normalne, ale jestem juz troche zmeczona a gdzie jeszcze 2mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feminka28
Część dziewczyny ja was czytam codziennie lecz nic nie piszę bo wy jesteście na bardzo dalekim etapie niż ja. Z was wszystkich jestem ostatnia a wy piszecie o porodach. Dobrze bo wiem chociaż jak to było u was. Cieszę się razem z wami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Feminko przestań no co Ty ,to nie ma znaczenia na jakim etapie jestes! My tez bylysmy daleko za księżniczka ;) ale pisz nam co tam u Ciebie jak sie czujesz itp. Aikido dobrze, ze nie trafilas na porodowke jeszcze;) a 3kg to w sam raz prawidłowa waga jak na ten tydz ciazy;) także spoko. Keiro super, ze jesteście w domku;) i co kupowalas otulacz? Dziekuje co do rad kosmetycznych ;) Lawlii dziekuje, ze we mnie wierzysz;) co do porodu każda sie troche boi to naturalne . Ja mam taki sposob, ze staram siemyslec tylko pozytywnie;) na zgage polecam miod;)) i mleko, unikaj kwasnych rzeczy i ciemnego pieczywa, zgagi przejda jak brzuch sie obniży także juz niedługo;)) A ja miałam w nocy strasznie bolesne skurcze kilka co pare min, juz myslalam, ze będę jechać do szpitala ale przeszło ;)) Nie wierze w to jeszcze, ze to juz tuż tuż;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×