Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość feminka28

Mamy 2015 radosci i obawy

Polecane posty

Gość akida2014
Hej dziewczyny. Ale upaly, my dzisiaj caly dzien w domu praktycznie na golasa, na spacer pojdziemy wieczorem jak zrobi sie chlodniej. Bylismy z mala u lekarza, okazalo sie, ze to zadne uczulenie tylko tradzik/wyprysk niemowlecy. Lekarz mowil, ze kazde dziecko to przechodzi tylko nasza Oliwia gorzej, bo ma bardzo wrazliwa skorke. Jak to powiedzial- ksiezniczki juz tak maja :) dostalismy masc i po dwoch smarowaniach juz nic praktycznie nie ma. Oprocz tego wybadal ja wzdloz i wszerz i wszystko w porzadku. Wazy juz 3850 gram :) Efa to u ciebie juz tuz tuz, w kazdej chwili moze sie zaczac :) powodzenia :) a u ciebie sn czy cc? Co do karmienia piersia. Ja co prawda nie karmilam, bo mala nie umiala lapac sutka, wiec mleko sciagalam. Dla mnie tez to bylo meczoce, ale mi juz sie mleko skonczylo, widocznie laktator nie pobudza laktacji tak jak ssanie dziecka. Imko na plesniawki woda z sokiem z cytryny i przemywac buzke , no i nie wolno oblizywac smoczkow :) moja nie ma plesniawek, ale podaje jej do picia wode z witamina C w kropelkach i wsypuje do tego troszeczke glukozy, tak tyci tyci, zeby kwasne bardzo nie bylo. Polozna polecila, zeby sie plesniawki nie zrobily. Mi zostalo jeszcze 5 kg po ciazy, kiepsko mi idzie zrzucanie. Moja mala w poniedzialek bedzie miala rowny miesiac :) Pozdrawiamy razem z Oliwcią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawlii to prawda pieluch idzie mnostwo, bo na poczatku maluch robi kupy co chwile :) Nam poszly prawie dwie paczki Dady tych 2-5 kg, nie pamietam ile tam jest sztuk, bylysmy 4 dni w szpitalu. Zazdroszcze mieszkania blisko morza :) mi sie marzy wyjazd, no ale w tym roku odpuscimy, w przyszlym na pewno sie wybierzemy, bo nie wytrzymam dwoch lat przerwy, kocham nasze polskie morze :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido dziekuje za radę dobra:) a powiedz mi ile ml dajesz tej wit C do picia? I to jest wit C w kropelkach ile tych kropel na ile wody i ile glukozy? Poproszę proporcje;) jest tak gorąco ze tez chce małej cos dawać do picia;) Oliwia juz miesiac prawie ma ale czas leci...;))) Keiro hipster jest super ;) a jeszcze te poduszki ona płaskie za 14 zł jasne sprzedaje;) Lawlii prawda mleko jest drogie ale nie ma sie co zmuszać bez jaj niektóre osoby po prostu tego nie czuja i nie chcą karmić i to jest normalne czasami tak jest;) zazdroszczę mieszkania blisko morza!!! Ja bym chociaż nad jezioro pojechała ale cóż... Korzystajcie dziewczyny w ciazy póki możecie potem nie ma tyle wychodzenia jak jest dziecko;) Keiro witaj w klubie tez mi brakuje opalania czuje sie jak mąka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Lawlii średnio dziennie idzie 10 pampersow czasami 2 moze mniej ale trzeba na dzien liczyć 10;)) polecam tez kupic podkłady seni jak sie przebiera dziecko, czesto moja Ala dodatkowo mi załatwia sie przy przebieraniu i podklad chroni ubrania, łóżko itp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam w pepco taką mate piankową do przebierania właśnie na łóżku. Akido dajesz rade z karmieniem butelką? Tzn chodzi mi o przygotowania, dużo z tym roboty? Ja dokarmiam mm czasem wieczorami , jak już mleka mi brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko ja robie tak : 90 ml wody, 10 kropli tych witamin(ja kupilam Cebion) i glukozy tak na czubku lyzeczki :) moja chetnie to pije, bo herbatki nie bardzo chciala. Keiro mi jest duzo lepiej podawac malej mm, szybciej. Wieczorem sobie przegotowuje wode a w nocy podgrzewam w mikrofali to 2 minuty i mleko gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa25
dziewczyny ja mam jakiegos pecha :(. Pojechalam dzisiaj na ktg bo bardzo boli mnie podbrzusze. Na ktg wyszy skurcze niektore Skala 20 inne 40, 50 bylo tez pare 100.. ta co mi robila ktg powiedziala ze chyba zostane na oddziale ale decydujacy glos ma lekarz. Przylazl buc nad bucami, praktycznie nakrzyczal na ta babeczke ze na pewno mnie nie zatrzyma. Sprawdzil jeszcze czy jest rozwarcie, znowu nerwy ze ani troche, ze panikuje, ze widac po twarzy ze to nie to, ze mam nie panikowac.. Badanie zajelo mu kilka sekund - nie wim co on tam zdarzyl wyczuc... I teraz najlepsze - kazal mi sie ubierac, ja schodze z fotela a ten wzial se wyszedl z gabinetu zostawiajac otwarte drzwi na osciez na korytarz - stalam tak z gola dupa naprzeciwko drzwi. Poszedl i mnie zostawil. Jakas kuzwa komedia normalnie.. Zaczynam myslec ze tam nie ma normalnych lekarzy i zaczynam bac sie coraz bardziej :(. A skurcze mecza mnie nadal... Zalamka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa25
I co najgorsze moj lekarz wyjechal na 2tyg urlop :(... A nie napisalam wam ze Olek wazy ok 3,5kg, glowke ma juz bardzo nisko :) Tyle dobrego u mnie. Boje sie ze wszystko dzisiaj sie jeszcze rozkreci a ten buc nadal bedzie mial dyzur :(.. A boli coraz mocniej i krzyz zaczyna tez bolec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Dziekuje Aikida:* Efo współczuje Ci Tej wizyty lekarskiej... Woem jacy oni sa czasami Malo domyslni i dyskrecji za grosz.. Tez raz Tak mialam, ze naga lezalam a tu pielegniarki wchodza i wychodza jak chca..:/ juZ Ci sie bóle zaczęły to pewnie w tym tyg sie rozrodzisz;) mi sie zaczęły 3 dni przed porodem ja tez miałam z krzyża mi pomagało kucanie stojąc przy barierce ( moja barierka było łóżeczko dziecka) pomagało także bujanie na boki stojąc takie kołysanie biodrami ( dzięki temu tez podobno dziecku lepiej sie ustawić do porodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej gwiazdy tu lawlii. Dziekuje Wam za porady bede jeszcze pewnie o wiele rzeczy pytac. Efo nie martw sie kochana, jak faktycznie rozkreca Ci sie porod, to przeciez nikt tego Ci nie zatrzyma, pojedziesz i urodzisz, a na tego lekarzyne nie zwracaj uwagi, szczeknij nawet jak bedzie trzeba, te lapiduchy sobie za duzo pozwalaja! Ja jeszcze odpukac nie mialam przyjemnosci, ale w szpitalu niedaleko mojego miasta ponoc tez jest kilku takich madrali. Ja chyba bede rodzila w miasteczku duzo dalej, tam pouciekala kadra wlasnie z tej pobliskiej porodowki taka dobra. Mam nadzieje ze nie pozaluje. Ale to wsztstko pod warunkiem ze bede miala cc. Bo jak mnie zlapia bole wczesniej to cholera wie gdzie wyladuje. A w ogole jak te bole z krzyza wygladaja? Jak to boli:/? Efo nie wiem co bys chciala czy zyczyc Ci zeby to jeszcze nie dzxis bylo czy jak w kazdym razie mam nadzieje ze szybko poczujesz sie lepiej:* Olus to kawal chlopa juz:) ciekawe ile moj ciastek wazy. Pojutrze sie dowiem. :* daj znac kochana co u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy lekarze to się nie nadają, zwłaszcza faceci ginekolodzy. Faktem jest, że na ginekoligii i położniczym nie ma za bardzo intymności, a powinna być tym bardziej. Wolałabym np. nie wiedzieć, że dziewczynie z sali obok babrze się krocze, albo tym bardziej widzieć . Dla nich to chleb powszedni, ale dla każdej kobiety ogromne przeżycie. A jeszcze się trafi jakiś chamski lekarz. Jestem dzisiaj wykończona. Ten upał i Kacper wiszący na cycku cały dzień albo płaczący ... W końcu dostał butle i zasypia. Jeszcze sié z mężem pokłóciłam. Do niczego ta niedziela. Akido co ile karmisz? Córcia wytrzymuje przerwy między karmieniami? Efo, trzymam kciuki byś trafiła na fajnego lekarza i żeby wsztystko gładko poszło i szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam Efo:**** dziewczynki czym ptzemywalyscie pepuchy swoich maluchow? Niby octenisept ale slyszalam opinie pol na pol???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jak tam Efo, skurcze się utrzymują? Tak, ja psikałam octeniseptem pępek i swoją blizne po cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Lawlii bóle z krzyża to po Prostu napieprza krzyż nie wiem cu kiedy kolwiek mając okres bolal Cie krzyż? To take przeszywajace zaciskajace silne bóle jak na mocny okres które pare minut trwają i lekka prZerwa i tak do porodu;) pózniej im bliżej porodu są coraz częstsze co 4-5 minut. Da sie to znieść chociaż nienjest fajne..:// Ja sie np omeczylam tymi bolami.. Ja dzisiaj byłam z Alicja u lekarza na kontroli;) urodziła sie z waga 3350;) po wyjściu ze szpitala ważyła 3300 teraz po 2,5 tyg czasu waży 4150;) także sie cieszę, ze rośnie sobie;) chociaż mi dzisiaj wisiała na cycku długo, lapczywie sie najadla aż zwróciła pózniej wszystko;// ale juZ jest ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki Kkeiro:) a jaka pojemnosc kupic najlepiej? Imciu Twoja niunia to juz kawal babki Boziu jak Wam te dzidzie rosna:*** sluchaj nie wlasnie, mnie tam cmi na okres, czasem w 4 dniu okresu mnie kluje podbrzusze i tyle:p rzadko koiedy mnie porzadniej boli. A krzyz to nigdy dlatego pytam, bo nie wiem :p i mam nadzieje ze sie nie przekonam. Kiedys jako nastolatka ogladajkac reklamy srodkow na cellulit zastanawialam sie co to jest:D wtedy jeszcze nie bylo modne tak wszystko sobie googlowac. Nie minal rok przytylam mocno i sru dostalam cellulit jak ta lala:D ciekawosc to jednak pierwszy stopien do piekla:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Co do pepka u mnie tez octanisept polecam tez do podawania sie octanisan to taka emulsja antybakteryjna mi pomogło po porodzie naturalnym w gojeniu ran;) myśle, ze po cesarce tez fajnie to stosować, bo to jest właśnie takie po zabiegach chirurgicznych itp;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki mały, chyba 150 ml. Wcześniej mąż używał na swoją rane, więc nie musiałam kupować. Zużyliśmy do końca, ale tam niewiele już było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka1984
Widzę, że się dziewczyny udzielacie. Ja niestety nie mam czasu. Starszy synek ma teraz wakacje, więc chłopaki mnie absorbują na maxa. Poza tym w domu remont (przedpokój) i jeszcze pokój chłopaków, nowe meble. Pamiętam lipiec zeszłego roku, jak po wakacjach okazało się, że jestem w ciąży. Co do karmienia piersią, to ja nawet lubię to robić, szybko, wygodnie i tanio. Sebek ładnie teraz ssie, najada się w 10, 15 min., ładnie śpi potem. Mnie nie cieknie pokarm bo używam cały czas wkładek laktacyjnych, zawsze jest tak Keiro, że cieknie też z drugiej piersi jak karmisz tą pierwszą, przez sygnał wysyłany do mózgu w wyniku ssania dziecka i wpływu oksytocyny. Ja ubieram się normalnie, noszę rozmiar s/xs, bo dużo schudłam, ważę 4 kg mniej niż przed ciążą, okolica blizny mnie nadal pobolewa. Mam wizyte u proktologa (chyba zrobiłą mi się przetoka od tych zaparc i zastoju kału po cc). Moje staniki do karmienia są ślczne i wogóle nie wyglądają jak do karmienia. Wybieracie sie gdzieś na wakacje? Co do pielęgnacji buzi i krost oraz trądziku, potówek położna kazała smarować maścią/kremem ictamo vitella a twarz przemywać septosanem z apteki, pępuszek ja pielęgnowałam tylko octeniseptem, odpadł w 5 dniu życia Sebka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imko, ładnie Ala przybiera :-) Po wczorajszym koszmarze. dzisiaj odciągałam pokarm i karmiłam z butelki. O niebo lepiej. Nawet 2 długie spacery zaliczyliśmy bez stresu, że się młody rozedrze za cycem, bo nie dojadł. Tylko wieczorem mam mniej pokarmu. Musiałam dorobić mm. Nie wiem jak tak długo pociągne, ale spróbuje. Akido, ja przegotowaną wodę trzymam w termosie. Jak mam dać mm, to wlewam wcześniej wodę do butelki, żeby ostygła, a potem dolewam gorącej i mm. Efa chyba rodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa25
Nie, nie rodze :( Pobolalo, pobolalo i przestalo :(.. Dzisiaj pranie reczne nawet zrobilam.. Nic z tego nie bedzie.. Totalnie falszywy alarm. Eh maz i mama i tak stawiaja ze urodze do konca tego tygodnia - ja w to nie wierze. Ciagle spie.. Wstalam godzine temu i juz lezymy z psem i przysypiamy. Masakra jakas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuje Ci Efa, dla mnie ta końcówka ciąży i czekanie było najgorsze. Może wkręć sié w oglądanie jakiegoś serialu na laptopie? Ja tak robiłam. Polecam Dextera, Gre o tron, Devious maids, Greys Anatomy :-) ja też dużo czytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wakacje - takie prawdziwe, w tym roku chyba się nie wybierzemy. Chociaż marzy mi się morze. Księżniczko czyli u Was koniec kłopotöw z " alergią"? Czy stosujesz diete? Może nie doczytałam, jeśli o tym pisałaś. Ja dalej ściągam pokarm. Piersią karmie tylko nad ranem o 5 i rano o 8. Kacper ma szorstką wysypke na kolanach, jutro do lekarza idziemy na szczepienie to obejrzy. Myślałam, że to potówki, ale one nie są chyba szorstkie w dotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Aikido co stosowalas na tradzik? Alicje tez dopadł:// masakra jakaś Efo nie martw sie i tak bliżej juz niż dalej;) kiedy masz termin tak wyliczony przez położna?podobno w 90% najbardziej zbliżony termin porodu to ten, ktory wykazuje 1 usg te prenatalne co do 14 tc trzeba zrobic ( u mnie sie sprawdziło bo miałam termin z usg na 17-go to urodziłam 18;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc rybki:* tu lawlii. Przedstawiam sie tu tak ciagle, bo jak sie zaloguje na tym moim zlomie, to potem sie wylogowac nie moge:p Efciu wiem jak sie czujesz, ale juz niedlugo. Teraz musisz popychac maluszka juz do wyjscia:D moj jesli wszystko bd oki przyjdzie na swiat za dwa tyg. Takze juz odliczam. Dokladnie 23.7. Stresuje sie ale ciesze ze wiem kiedy moj maluszek sie urodzi i jka tez moze troche dojde do siebie bo sie czuje ze soba juz tragicznie. Wszystko mam pokupowane w zasadzie, mam nadzieje, ze sie ogarne jakos. Jak to jest z tym karmieniem? Bede probowala kp ale wiem ze tak czy siak w przyszlosci na butle przejde. Ale co jesli nie dam rady wykarmic dziecka, nie bedzie sie najadal? Slyszalam ze nie chca w szpitalach dokarmiac dzieci.. Wziac w razie wu butle i swoje mleko?? Moje male nie przybralo za duzo 2700 wazy to chyba drobinkiem bedzie. Ale ja mialam przy urodzeniu niecale 2900 a moj maz 2500:p rozpisze sie dluzej jutro. Dzisiaj jestem w emocjach:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
Lawlii do 23-go to jeszcze na pewno ponad 3 kg bedzie ważył;) Dzieci w ostatnich tyg jeszcze sporo przybierają;) Co do kaptorkow kup jak najmniejsze bo i one sa czesto za duze... Ciezko dostać ja niby mam sutki spore w sensie wystajace mocno a i tak kapturki najmniejsze były troche za duze także szukaj jak najmniejszych taka rada;) I pamiętaj zeby od razu wkładać jak najgłębiej pierś do buzi maluszka, zeby prawie cała otoczke miał w buzi wtedy mniej boli ( ja nie musiałam przestawiać,wkladalam tylko sutka samego i przez to bardziej były poranione ale juz sa spoko, wyrobily sie;)) Lawlii a Ty w w koncu cc czy sn? Efa a Ty jak sn? Czy cc? Lawlii jeszcze co do dokarmiania u nas w szpitalu dokarmiali, mało ale dokarmiali także mleko maja;) muszą miec!;) nie bój sie , ze bedziesz miała za mało mleka dziecko po porodzie tez od razu tak duzo nie potrzebuje z dnia na dzien coraz wiecej, ale wtedy i wiecej sie produkuje mleka;) natura jest pomyślnie stworzona;)) wszystko tak jak trzeba:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cc bede miala stad znam date;) tydz przed terminem z usg. Oby przezyc to jakos. W czym kapiecie maluchy moje kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imkaa
LAWlii to nie obawiaj sie ze nie dokarmia dziecka, bo pp cesarce może być tak ze pokarmu nie ma od razu tylko np po paru dniach ale może będziesz miała od razu;) wiec oni musza być na to przugotowani. Ja kapie Ale w oilatum i zadowolona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa25
Ja sn.. kupilam sobie te oslonki silikonowe na sutki. Ja chyba nigdy nie urodze... juz mnie wszyscy wkurzaja.. rodzice caly czas wydzwaniaja i pytaja jak sytuacja (nawet kilka razy dziennie), sasiedzi dogaduja ze mysleli ze ja juz urodzilam bo w ogole mnie nie widac i kiedy to w koncu sie wydarzy... maz tez dzwoni i pyta jak brzunio a czy boli, a czy twardy... juz mi sie rzygac chce jak musze poraz kolejny odpowiadac ze nic sie nie dzieje. termin taki ogolny mam na 25 lipiec. Alez jestem rozdrazniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efa25
Wczoraj powiedzialam rodzicom przy stole wyraznie bez ogrodek "przestancie do mnie caly czas wydzwaniac bo doprowadzacie mnie tym do szalu. Umiem sobie poradzic i jak nawet cos zacznie sie dziac to potrafie zadzwonic po meza. Poza tym nawet jesli cos zacznie sie dziac to i tak wam nie powiem bo nie bede odbierac co 15min telefonow, maz tez nie. teraz dowiecie sie jak juz bedzie po wszystkim." (jak raz powiedzialam ze maja przestac dzwonic do mnie to zaczeli do mojego meza... no paranoja normalnie). dzisiaj tata juz dzwonil akurat nie moglam odebrac to masakra zaraz znowu dzwonil i panika czemu nie odbieram, czy zle sie czuje itd. ja wiem - troska. No, ale bez przesady. Widac nie zrozumial tego co wczoraj powiedzialam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×