Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość majka59

duże obrzęki nóg i rany

Polecane posty

Gość majka59

Witam wszystkich zaglądających na ten topik. Szukam pomocy w leczeniu i wyleczeniu moich chorych nóg. Zaleganie limfy powoduje duże obrzęki a w następstwie tych obrzęków otwierają się rany które długo się goją i niestety jest to bardzo bolesne. Lekarz specjalista powiedział mi, że tego wyleczyć nie można, że leczenie może być tylko zachowawcze, czyli pończochy uciskowe, opatrunki na rany i... to wszystko. Nie chcę tak żyć, to nie życie, to koszmar. Słyszałam, że za granicą jest możliwe wyleczenie ale niestety nie wiem gdzie. Proszę pomóżcie, może ktoś z Was zna takie miejsce gdzie mogłabym wyjechać po zdrowie. Z góry dziękuję za każdy wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potrzebujesz masaży limfatycznych słyszałam że w niektórych przypadkach stosuje się liposukcję bo oprócz upośledzonego krążenia limfy, w nogach odkłada się tkanka tłuszczowa która utrudnia krążenie ta choroba to lipoedema, nie ma na to żadnego lekarstwa bo nawet dieta ani ćwiczenia nie pomagają wiem że w niektórych przychodniach bywały ulotki o leczeniu masażami, bandażami uciskowymi itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka59
gościu, bardzo Ci dziękuję za Twój wpis, bardzo mi pomogłaś (-eś). O limfie wiedziałam ale o tym tłuszczu nie, poszperałam w necie i obejrzałam trochę zdjęć, pokazują do czego zmierza moja choroba. Masaż limfatyczny w moim przypadku niestety jest nie możliwy. Dziękuję jeszcze raz za informacje. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma za co Sama podejrzewam u siebie te chorobę bo zawsze miałam takie ciężkie nogi Moja ciocia miała takie potężne nogi, mama żartobliwie mawiała słoniowate, w późniejszym wieku bardzo ja bolały i miała kłopoty z chodzeniem Na razie kupuje sobie rajstopy przeciwżylakowe, z firmy merylin, nazywają sie re lax Firma pomarańczka.pl ma takie masujące getry na cellulit z nitkami srebra, miedzi i węgla, poprawiaja krążenie, niestety sa dosc drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygoogluj lipoedema, znajdzieszwiecej informacji na ten temat Lekarz powinien zapisać ci jakas fizykoterapię, masaże lub moze hydroterapię Pod warunkiem ze rany nie sa przeszkoda Życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Skutecznie pomoże picie wywaru z pietruszki .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SziSzu
Na obrzęk nóg wg mnie najlepsze jest DIH Max 1000 mg ( na waptece 30 tabl. za ok. 25 zł). Bardzo polecam, mnie pomogło. Po kilku dniach czułam znaczną poprawę i obrzęk się zmniejszył. Moze na az taką dolegliwość to nie wystarczy ale przynajmniej spróbuj. Choć trochę powinno Ci pomóc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość, :) dziękuję za te wszystkie informacje i zarazem przykro mi, że ta choroba dotyka również Ciebie. :( Wzajemnie życzę zdrowia. :) 🖐️ Ffinka, skąd wiesz, że pomaga wywar z pietruszki? Jak go zrobić, tzn, z jakiej ilośc****etruszki? Dziękuję za info. :) 🖐️ Eryk1, rzeczywiście nie ciekawa choroba. Dziękuję za wpis. SziSzu, mój organizm nie toleruje DIXa, zażywam Diosminex 500mg. Też masz takie problemy ze zdrowiem? Dziękuję Ci za wpis. :) 🖐️ Pozdrawiam wszystkich. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka59
powyżej to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam zaglądających i piszących. :) Multum stron przejrzałam w necie, poczytałam i.. zrozumiałam, że nic się nie zmieni w mojej chorobie jeśli nie oczyszczę organizmu i nie zmienię odżywiania. Dotarło do mnie, że wieloletnie błędy w odżywianiu i nie tylko /antybiotyki/ spowodowały takie spustoszenie. Nie ja jedna łapię się na tym, że co lubię jeść to wydaje się, że mi wyjdzie na zdrowie. A Wy macie jakieś spostrzeżenia? Chętnie je poznam. 🖐️ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam VacuIono! Dużo lepsze rezulataty niż po masażu pneumatyczno-uciskowwym boa i kinesiotapingu. A mam naprawdę spore obrzęki. Po 8h pracy za biurkiem, mogę zapomnieć o zapieciu kozaków z szeroką cholewką. Przyjemny zabieg, a nogi po nim leciutkie jak nigdy. Z komór hiperbarycznych też korzystałam, w Vimedzie i też bardzo polecam, ale lepsze rezultaty po VacuIono widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama miałam problem z obrzękami nóg. Na początku dotyczyło to tylko delikatnego puchnięcia wieczorami, aż opuchlizna przestała schodzić i zaczęła mi towarzyszyć każdego dnia. Ból był nie do zniesienia. Moja znajoma poleciła mi Przychodnię Leczenia Ran i Pielęgnacji Stóp , gdzie leczyła się jej mama. Na wizycie omówione zostało całe zaplanowane leczenie i co mogę wykonywać w warunkach domowych, aby sobie pomóc. Już po jednej wizycie różnica w zmniejszeniu obrzęków była GIGANTYCZNA. Bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×