Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

termometr bezdotykowy

Polecane posty

Gość gość

Powiedzcie mi w którym miejscu mierzycie temperaturę termometrem bezdotykowym? Bo ja już nie wiem co myśleć, mierzę małej przy skroni i prawie 38, a na czole 36,9. To możliwe żeby taka duża różnica była? Baterie ma nowe, bo dopiero co zmieniałam, a za każdym razem pokazuje inną temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy takich pomiarach zauważyłam taką prawidłowość u moich dzieci -przy braku podwyższonej temp. pomiar na czole i na skroni jest podobny -niewielka różnica. Z kolei przy gorączce róznica jest o wiele większa właśnie na skroni. Np. ostatnio mierzyłam i wyszło na czole -37,9 a na skroni 39,2. Pod pachą elektronicznym wyszło 38. Z tego co wiem to temp. na skroni jest przewaznie do 5 kresek wyższa niż na czole. Ale nie wiem z czego wynikają te wieksze różnice przy gorączce. Może to kwestia dokładności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Na to wychodzi, że bardziej wiarygodny jest pomiar na czole, teraz ma 37, 1 na czole i przy skroni 37,3 czyli ta różnica już jest niewielka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jaki masz termometr. ja np mam termometr którym można mierzyć temperature tylko na skroni, więc nawet nie bawie się w mierzenie na czole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Termometr jest firmy geratherm,teraz patrzę na instrukcję i pokazane jest tylko mierzenie przy czole. Eh, jednak te rtęciowe były najlepsze, bo człowiek potrzymał trochę pod pachą i wyniki był pewny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekkkk
W marcu kupowaliśmy do domu model bezdotykowy Non Contact. Fajny, praktyczny wynalazek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria11s
Dobrze mierzy NonContact. Szybki, dokładny, bezpieczny. Elektroniczne mają to do siebie, że bywają nie do końca dobrze skalibrowane i czasami przekłamują badania, na szczęście w tym modelu nie ma tego problemu. Wynik po sekundzie i rzeczywiście jest precyzyjny, a nie jakiś z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saba1988
Przydatne funkcje mają w modelu NonContact. Ja to nawet częściej sprawdzam tu temp otoczenia czy przedmiotów niż gorączkę mierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziakowiecmag
Warto sobie przemyśleć termometr nonContact moim zdaniem, z tych bezdotykowych to ma najlepsze parametry w każdym razie mi się sprawuj***ardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojego jestem zadowolona Nie pamiętam firmy ale ma jeden minus pipka po pomiarze .....przy małym dziecku gdy mierzy się gorączkę podczas snu przeszkadza i jeszcze podświetla punkt pomiaru to tez małego zawsze wzbudza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena99
Mąż gdzieś w internetach wynalazł niedawno tradycyjny termometr Classic ale z tą różnicą że jest bez rtęci. Z resztą z rtęcią to już chyba od wielu lat tak w ogóle nie produkują, podobnie jak żarówek innych niż energooszczędne. Termometr dość szybko mierzy, sprawdza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dariacar
Coś koło 80 zł trzeba dać za Mini Temp, mogę polecić, cenowo jedna z lepszych opcji w sprzedaży z tego co widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera22
Dobre parametry ma mój Mini Temp i też co ważne wyświetlacz jest wyraźny, nie muszę przez szkło powiększające wyniku odczytywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena1990
Sprawdza się nasz termometr nonContact a najbardziej jak mi kilka osób naraz w domu zachoruj****adanie w tym aparacie to jest kwestia sekundy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tara11
Fajny jest termometr Classic analogowy, mocna obudowa, nie podrażnia skóry, miernik jest dość wyraźny widać na podziałce ile stopni wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aranowak
Sama się zdecydowałam na nowy termometr i zamówiłam sobie Minitemp z IR, nawet dobrze mierzy, na pewno ten czas oczekiwania na wynik jest tutaj mega krótki, moment i masz badanie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kangz
Polecam model Classic, ma wieczystą gwarancję, jest klasyczny dotykowy ale dla odmiany bezpieczny bo rtęci nie ma w środku tak jak te typowe sprzed lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U dziecka jak się mierzy gorączkę to jednak lepiej bezdotykowo, ja mam Non contact na IR, nie muszę synka samego sobie zostawiać z aparatem żeby siedział nieruchomy jak na tureckim kazaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo ostatnio mierzę gorączki bo dzieciaki ciągle chore...;( Aparat mamy na IR -Mini Temp, sprawdza się, na wynik czekam sekundę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podoba mi się jak mierzy Mini Temp to jest moment i wynik mam na blacie, mimo ze sam aparat jest raczej mniejszy to wyniki widac dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie narzekamy w domu na aparat nonContact bardzo fajna odmiana po latach mierzenia na sprzęcie dotykowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze nam mierzy Mini Temp, nie fałszuje wyników, można sobie sprawdzić gorączkę ale też zmierzyć ile stopni ma woda w wanience dla dziecka choćby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzi sobie dobrze nasz nonContact, w tym sensie, że reaguje szybko czy to przy pomiarze gorączki przy przedmiotu – ostatnio sobie nim też temperaturę w duzym pokoju sprwadzałam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli ma się zamiar mierzyć gorączkę u małego dziecka to polecam Noncontact albo coś innego bezdotykowego w kazdym razie, dużo bezpieczniej, łatwiej i bez stresu dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo sobie poradzić ze sterowaniem w moim nonContact, szybko się tutaj zmienia funkcję pomiaru np. z ciała na pomiar obiektu i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajny termometr dostałam od córy ostatnio to jest model classic xl, klasyczny tradycyjny z normalnym badaniem przy ciele, ale jest fajniejszy niż stare termometry szklane bo udało się rtęć zastąpić czymś nieszkodliwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wygodny mały poręczny jest mój Mini Temp i też trzeba przyznać, że jak na bezdotykowe termometry z atestem to tanio wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam sobie nowy termometr jak byłam w ciąży. To jest model nonContact, mierzy bezdotykowo przez podczerwień i dla dziecka taka metoda jest bardzo wygodna i bezpieczna. Polecam rodzicom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bym poleciła Multi Temp, można w uchu mierzyć gorączkę, ale można też na podczerwień przy skroni z odległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ze swojej strony też mogę podpowiedziec Multi Temp. Dziala bezawaryjnie, wyniki są prawdziwe, no i sama bezdotykowa metoda badania bardzo mi pasuje zwłaszcza jak corce sprawdzam goraczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×