Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy jechac samej na wycieczke z biurem podrozy?

Polecane posty

Gość gość
A wlasnie ja znalazlam fajna oferte na Dominikane na 8 dni i mnie kusi..jechac samej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Dominikana jest bezpieczna? Z tymi samotnymi podrozami uważałabym. Koleżanka pojechała kiedyś do pracy na Dominikę i tam została zgwalcona. W hotelu. Wiem ze to 2 różne miejsca ale trzeba uważac wszedzie. Takich historii znam mnostwo niestety, taka praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyłącznie jezdze bez biur,wszystko sam organizuje.Zyjemy w dobie internetu i wszystko można samemu zrobić.Po co placic pośrednikom?Tylko gamonie jezdza przez biura i chcą aby ich prowadzic jak dzieci za raczke.Za miesiąc wybieram się do Kambodzy na miesiąc.Bilet 2100zl + 1000 dolcow do kieszeni z czego mysle ze polowe przywiozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brawo Marcin! Jestes facet z jajami i masz racje, tylko niegramotne osoby lub lenie jezdza na takie wycieczki gdzie maja wszystko zorganizowane, ludzie ktorzy szukaja przygod i maja glowe na karku zwiedza pare krajow za te same pieniadze z ktore trzeba zaplacic za jjedna wycieczke w biurze podrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomyslu na nick
wszystko głównei kwestia tego gdzie się chce mieszkać, jeśli będziesz mieszkał byle gdzie to tak ale jeśli chciałbyś mieszkać w hotelach jak z biura to na własną rękę zapłacisz podobne pieniądze, do tego nie każde panstwo to one dollar country. poza tym zaleznosc jest odwrotnie proporcjonalna jak ktos planuje podroz wczesniej to zaplaci mniej an wlasna reke jak w ostatniej chwili to ta z biura czesto jets tansza, zwlaszcza na przelomie listopada i grudnia jesli chodzi o azje. skoro to ma byc ekonomiczny wyjazd to zamiast kupwoac przelot do phnom penh bo za tyle widzialem gdzies ostatnio chyba z pragi, mozna bylo kupic czarter do bangkoku za 799zl (rainbow) w jedna strone i w druga czarter z sajgonu za nieco wiecej cos ok 999zl bez jedzenia ale tez bez przesiadek i stopow w emiratach czy omanie, reszte bys sobei busikiem dojechal skoro miesiac bedzie trwala podroz. nawet dodajac wize do wietnamu wyjdzie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiula987
ja bym pojechala sama na wycieczke ale tylko do krajow europejskich takich jak m.in Wlochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja . Do Azji, Afryki czy Ameryki samej bym sie nie odwazyla jechac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy. Mam bliskich przyjaciół z Boliwii i Peru i wyszło mi znacznie taniej zatrzymać się u ich rodzin (chociaż te kraje i tak są tanie). Dla osób ktore nie maja doswiadczenia i nie znaja nikogo w danym kraju wakacje zorganizowane sa dobrym pomyslem. Potem mozna nastrpnym razem myslec o zalatwianiu na wlasna rek . Niektorzy wola miec wszystko zalatwione i nie martwic sie o zakwaterowanie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, jesli zorganizujecie spotkanie w londynie chetnie dolacze :) tez jestem sama i nie mam z kim podrozowac :( marzy mi sie japonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG LIFE
Hey :-) Tez myslalam o Japonii . Mam tam nawet kolezanke Japonke ktora poznalam w Londynie i mamy kontakt do dzis ale ja mam male dziecko i musialabym probably odeslac malego do dziadkow na czas wycieczki :-) Moj partner nie lubi podrozowac to typowy domator :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak pomyslu na nick
gdybyscie zamiast do japoni chcieli leciec na kube to sa bilety w dobrej cenie z madrytu w dwioe strony za ok 700zl tak siedemset na aireuropa.com za pare godzin juz nie bedzie. p.s. mozna placic kazda karta za wyjatkiem mastercard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anszey
Nie widzę niczego złego w samodzielnym podróżowaniu z biurem. Co prawda wolałbym być bardziej niezależny jadąc sam, ale to tylko kwestia decyzji. Osobiście posprawdzałbym strony typu bookapart.com czyli serwisy rezerwacyjne i sam ułożył sobie podróż. Ale to tylko moja sugestia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erlich
Też korzystam z Bookapart i z czystym sumieniem polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisior32
dokładnie, najlepiej szukać noclegów przez bookapart, albo trivago, wychodzi najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z Bookapart, albo booking.com, bo największy wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jedź samej po co masz ryzkować swoim zdrowiem widzisz ile tutaj dziewczyn się wypowiada, że jest to niebezpieczne. Jeśli chcesz już samej jechać to po prostu zdecydowanie lepiej jak wybierzesz jakieś polskie miasto przynajmniej tutaj będziesz znała polaków i język polski. Za granicą będziesz zdana tylko na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy zachowaniu odrobiny rozsadku kraje takie jak Tajlandia i Wietnam sa bardzo bezpieczne, moim zdaniem bezpieczniejsze niz PL (choćby brak pijanych dresów). Ktoś wyżej dobrze radził odn. czarteru w jedna strone od rainbowtours do bkk, potem mozna objechac okolice i wrocic np. z Ho Chi Minh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak - najlepiej jechać do Ciechocinka :P Zjeździłam cały Wietnam - i w niewielu miejscach czułam się tak bezpiecznie jak tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
To wszystko zależy od tego czy masz kasę na bilety lotnicze czy nie... Mi marzy się wycieczka do Niemiec ale nie stać mnie na bilet, ceny są naprawdę różne i ciężko trafić na jakąś konkretną promocję. Dlatego zastanawiam się nad wyjazdem z tą firma http://vico-transport.pl/ Z tego co wiem jeżdżą codziennie do Niemiec, Belgii i Holandii. Można się z nimi umówić gdzie mają przyjechać. O ile się nie mylę zaczynają od województwa lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w Niemczech i akurat bilety są bardzo tanie. Samolot za 20 euro to standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podrozuje sama i to zwykle polecam innym. Ale jesli myslisz o Azji to wyjazd z biurem podrozy to nie glupi pomysl. Szczegolnie na pierwszy raz. Jesli pojechalabys sama na tydzien czy dwa, to stracisz kilka dni na zapoznanie sie z realiami, srodkami transportu, gdzie bezpiecznie a gdzie nie, itd. Ale pamietaj o tym, ze z biurem, na zorganizowanej wyprawie beda ci towarzyszyc pary i bedziesz musiala stawic czola atrakcjom programowym typu 'a teraz wszyscy zakochani daja sobie buziaka'. Sama to przerabialam i zostalam z litosci obcalowana pod romantycznym wodospadem przez bande Niemcow :). Ale sa tez specjalne wycieczki dla singli i wtedy masz luz. Tyle, ze te sa zwykle drozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzemyślanaPrzemyślanka
Ja chciałabym zwiedzić Słowenię niby daleko od Polski to nie jest, podobna kultura ale nie znam ani angielskiego ani tym bardziej słoweńskiego więc sama nie mam szans się wybrać. Myślałam o jakimś biurze podróży ale głupio tak samej jechać. Ja niestety nie lubię być sama i na samotną wycieczkę się nie zdecyduję zwłaszcza bez znajomości jakiegokolwiek języka. Może jest ktoś kto w wakacje chciałby wybrać się do Słowenii? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedź, jedź. Ze słowenii blisko już do terenów zamieszkałych przez wyznawców Islamu, jeśli chcesz, żeby cię taki jeden potraktował, jak hurysę, to jedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzemyślanaPrzemyślanka
Bzdury opowiadasz...masz jakieś kompleksy? Co z tego że mieszkają blisko wyznawców Islamu? Sama Słowenia jest krajem w większości katolickim ale to i tak nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facetowi to latwo gadac! W koncu to nie jego beda g****ic. Nienawidze swojej plci Bo jestem ograniczona ci/pa przy podrzieaniu! To koszmar!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wycieczki samemu sa spoko i na poczatek rowniez radze skorzystac z ofert biur podrozy. Bedzie to na pewno bezpieczniejsze. Sporo fajnych ofert jest w http://www.pantur.pl/ Wegry, Wlochy... i to w spoko cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre biura podróży przygotowują specjalną ofertę dla singli. Przykładów jest mnóstwo chociażby ten http://www.cititravel.pl/dla-singli Nie spotkasz tam par, a może wręcz przeciwnie - los się do Ciebie uśmiechnie i kogoś poznasz. Sam rozważam poważnie tego typu wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieszynka
Jedź sama. Na pewno sobie poradzisz. W większości miejsc spokojnie dogadasz się po angielsku albo... na migi. W tym roku byłam w Kambodży z mężem. W stolicy chcieliśmy pojechać za miasto obejrzeć Pola Śmierci. Zagadnęliśmy pierwszą napotkaną motoriksze. Kierowca oczywiście nie mówił po angielsku. Ale za to miał plansze ze zdjęciami najważniejszych zabytków i miejsc. Po prostu pokazaliśmy mu palcem, gdzie chcemy jechać. Potem na telefonie wystukaliśmy cenę i to było na tyle. Bilety zawsze można gdzieś na promocji znaleźć. A cenę hoteli dopasowujesz do swojego budżet i nagle się okazuje, że ta sama wycieczka kosztuje o połowę mniej niż z biurem podróży. Jeśli Cię interesują szczegóły to zajrzyj na mojego bloga podróżniczego. W razie pytań, możesz mi stamtąd maila wysłać. adres bloga: http://smieszynkatravel.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej według mnie jak najbardziej TAK:) ja korzystam z ich usług www.sharmesti.pl i nie mam najmniejszych zastrzeżeń no i ceny tez mają bardzo dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź sobie http://wyloty-z-niemiec.pl/ - w zakładce egzotyka znajdziesz super miejsca. :) Do tego wylot z Niemiec więc na pewno dużo lepiej finansowo na tym wyjdziesz niż kupując wycieczkę tutaj... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniuka
Ja lece sama i sie nie obawiam. Ważne to wybrać pewne biuro podróży. Szykuje się teraz na Body & Mind Camp. To oferta z Itaka na aktywny wypoczynek. Nie dość, że wakacyjne piekne tereny to jeszcze poćwiczę. Dla mnie to idealne wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×