Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

33 tc mam pytanie do wszystkich mam

Polecane posty

Gość gość
Autorko, ja bym na Twoim miejscu pojechała do lekarza ginekologa jutro żeby Cię zbadał..ja też miałam okolice 30tc i czułam takie właśnie skurcze, nie były mocne, ale przez sen najczęściej..gdy poszłam do ginekolog,a był to 34 tc okazało się, że mam rozwarcie na 1,5cm od razu dostałam skierowanie do szpitala i do końca byłam w szpitalu..urodziłam wczesniaka w 36 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taki mam zamiar ze jakby jutro sie powtorzyly tak samo jak wczoraj i dzis to pojde napewno lepiej sprawdzic, choc nie chcialabym spedzic swiat w szpitalu ale jesli by trzeba bylo nie bede protestowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zastanawiaj się..jedź lutro, nie czekaj aż znowu się zacznie itp..bo urodzisz wcześniaka i tak jak moją córkę będą trzymać w inkubatorze przez tydzień i ani nie mogłam jej wziąć na ręce, ani nawet patrzeć na nią, bo była naświetlana(miała żółtaczkę)..przez co nie karmiłam piersią... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale to i tak na IP musze bo w piatki u nas zaden nie przyjmuje gin a prywatnie nie mam mozliwosci bo mezus nie wrocil a ja bez grosza jestem. A powiedz mi jak sie Twoja malutka rozwija? Wszystko dobrze mam nadzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak wszystko w porządku, w tej chwili ma już 9 miesięcy :) wiesz..u mnie z wcześniactwem to było tak..lekarze z oddziału wcześniaków mówił, że jest wcześniakiem.. ale jak przychodzili lekarze a obchód to się śmiali co to za wcześniak 3200 wagi i 52cm :D ale córeczka jest długa, będzie wysoka dziewczynka, ja mam 174 cm wzrostu..w ten chwili nosi ciuszki na 1 rok lub na 1,5 roku poza tym wszystko jest na swoim miejscu, prawidłowo się rozwija pod każdym względem i jest zdrowiutka (pomimo, że nie karmiłam piersią) ale żałuje po prostu, że nie mogłam patrzeć jak ssie z mojej piersi jak się wtedy przytula..sentymenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem i ciesze sie ze wszystko ok. No moj maly wazy 1500 gram i ma okolo 40cm wiec chcialabym zeby jak najdluzej siedzial w brzuchu, niech rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym pojechała dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z wrazenia to chyba caly czas mnie boli ten brzuch, u mnie w miescie nie ma taxi wiec jak tylko zacznie sie rozwidniac ide na IP bo caly czas boli jak na okres :( juz sama nie wiem co robic, dzwonilam na IP chcialam zapytac ale nikt nie odbiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli sie wyjasni to daj znac jak sytuacja ja mam podobne bole ale ja juz mam 39 tydzien :) daleko mam do szpitala wiec zwlekam bo nie chce panikowac niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zadzwonilam i podobno sa to przepowiadajace takze nie ide :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na ktg nie możesz się wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mialam jeszcze nigdy wiec zadam glupie pytanie co mam zrobic zeby mi zrobili? normalnie na IP pojsc i powiedziec im co jest i poprosic o to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak przez telefon mogli stwierdzić że to przepowiadające? Pewnie są ale diagnoza przez telefon. Absurd. Powiem tyle, zrób sobie herbatę, usiądź lub połóż się, odpocznij, zajmij się czymś bo inaczej będziesz się denerwować. Miej przy sobie kartkę i długopis i zapisuj co ile masz te skurcze i ile trwają. Jeśli są nieregularne i w miarę krótkie to spokojnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedz na izbę powiedz ze cie boli brzuch od razu powinni co zrobić usg i ktg ja tak zrobiłam w 27tygodniu i miałam ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak czulam troche ze mnie zbywaja przez tel. Tyle, ze te bole mam od srody wieczorem takze nie wiem no.. dziecko sie rusza normalnie, nie krwawie ani nic, tyle ze mnie boli jak na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czego Ty chcesz się jeszcze doczekać, zeby sprawdzić czy z malym wszystko w porządku??? Piszesz, ze ok, po czym ze boli, mowilas ze jak się powtorzy, to pojedziesz na IP, teraz juz nie jedziesz. A potem sa na kafe tragiczne opowieści, czego Tobie oczywiście nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo nie chce zostac ewentualnie w szpitalu na swieta a jesli sa to przepowiadajace to u mnie w miescie naprawde oni nic nie zrobia, wlasnie nie wiem czy mnie zbadaja nawet :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wiem ze to ich obowiazek ale tu sa takie "damy" ze aby spojrza na Ciebie to juz Ci sie slabo robi a zaden lekarz dzis nie przyjmuje na NFZ aby prywatnie ale nie mam kasy.. czekam do wieczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No skoro święta wazniejsze, to gratulacje... A skąd Ty wiesz co Ci zrobią a czego nie, jesli pisalas ze to Twoja 1 ciąża i nawet nie wiesz co to ktg. Czasem to mi rece opadaja. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba lepiej pojechać, sprawdzić, czy wszystko w porządku z ciążą niż urodzić przedwcześnie i potem mieć wyrzuty sumienia, że za długo się czekało :O Już bym wolała przeleżeć w szpitalu święta niż ryzykować. Jeżeli teraz pojedziesz i poleżysz aż do świąt to znaczy, że jest poważny powód by Cię tak długo przetrzymywać. Jeżeli to przepowiadające najwyżej noc spędzisz w szpitalu i Cię wypuszczą a najpewniej tylko zbadają bez hospitalizacji. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem nawet nie masz nad czym się zastanawiać, lekarz powinien zbadać i zadecydować. Jak trafiłam na patologię ze skurczami w 30tyg, to niektóre dziewczyny karetki przywoziły. I nikt nie robił problemu. A skurcze tez miałam jak na okres, nawet mocno bolesne nie były,połozyłam się, wzięłam nospę, poczekałam godzinę i na IP. I na pompie z fenoterolem, na max dawce 7dni. A najbardziej synek na świat się pchał w 3 dobie, na szczęście byłam pod fachową opieka i udało się go przystopować. Nie jedziesz sprawdzić, bo co? Lepiej urodzić wcześniaka i całe życie dziecku być może z chorobami zafundować? Niepoważne to dla mnie. Daj się zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie to ze nie wiem co to ktg bo wiem, napisalam ze nigdy nie mialam poprostu bo u nas wlasnie nie robia bo uwazaja ze to zbyteczne jesli jest "ok". wszedzie medycyna poszla do przodu ale niestety w moim miasteczku stoi w miejscu lub sie cofa nawet. Dziekuje za wszystkie rady. Ide sie ogarnac i pojde na IP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale Ty dziewczyno nieodpowiedzialna jestes!!!Ja bym juz 3 razy byla na tym pogotowiu i miala w d***e swieta i debilne pielegniarki.Jaka Ty bedziesz matka jak bedac w ciazy nie potrafisz zadbac o swoje dziecko.Bierz d**e do gory i na IP,ktg trwa 1 h a bedziesz spokojniejsza.A jak sie cos stanie,albo dzieje dziecku i trzeba mu pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skad Ty wiesz ze nie robia ktg? Byłaś kiedyś? Faktycznie nafaszeruj się no-spa i modl zeby wszystko było ok. Bo święta, bo faceta nie ma, bo pielęgniarki niemile, bo juz przeszlo. Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogarnijcie sie prosze bo nie jestem nieodpowiedzialna tylko wole przeczekac skoro wiem, ze tak wygladaja skurcze przepowiadajace ale wlasnie sie zbieram i pojde jednak sprawdzic. jestem kompletnie tu sama jak meza nie ma i naprawde balam sie troche isc sama w nocy na IP, nie mam samochodu a taxi tu nie ma. Wiec wolalam przeczekac bo moze minie, innych dolegliwosci poza bolem jak na @ nie mam, maly rusza sie normalnie wiec mam nadzieje ze jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skurczami przepowiadającymi to w 38tyg nie masz co się przejmować, a nie w 33! chcesz dziecka życiem i zdrowiem ryzykować?! Poród wcześniaka może przebiegać błyskawicznie! ps. Mam nadzieję, że juz Cię tu nie ma i w drodze na IP jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aa tam nie ma mnie :) siedze tu sobie :) a cooo !! ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes nieodpowiedzialna i to skrajnie! Zakładasz temat, pytasz co Ci jest, pytasz o ktg, a jak dostajesz z/j/e/b/y to nagle wszechwiedzaca jestes i wiesz juz co Ci dolega! Zegnam, szkoda mi czasu na takie laski jak Ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×