Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

33 tc mam pytanie do wszystkich mam

Polecane posty

Gość gość
mysle ze to nie autorka napisala ze jeszcze tu jest ale kto ja tam wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej spędzić święta w szpitalu niż spędzić w szpitalach resztę życia z przedwcześnie urodzonym dzieckiem! Wcześniak nie jest wcześniakiem tylko przez ten okres, który brakowało do odnoszenia ciąży, tylko czasami całe życie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO CHOLERY JASNEJ JAK WY MOZECIE W TEN SPOSOB ZWRACAC SIE DO CIEZARNEJ KOBIETY KTORA BARDZO SIE DENERWUJE JEST W PIERWSZEJ CIAZY I BOI SIE POJSC DO SZPITALA ZEBY NIE ZOSTAC OKRZYCZANA BEZ POWODU TAK JAK WY TERAZ TO ROBICIE?! Ja tez jestem w pierwszej ciazy mam rozne dolegliwosci i nie raz panikowalam wszyscy mnie zbywali ze nic mi nie jest wiec nic nie robilam bo faktycznie wszystko bylo ok tylko ja z braku wiedzy i w stresie panikowalam. Tez mam obawy przed pojsciem na IP bo nie cce robic z siebie desperatki i boje sie reakcji poloznych czy lekarzy bo w ciazy jestem bardzo wrazliwa... autorko jezeli na prawde zle sieczujesz i instynkt podpowiada Ci ze cos moze byc nie tak to pojdz na IP. Popros kogos zeby poszedl z Toba dla wsparcia psychicznego. Nie przejmuj sie tymi komentarzami ze jestes nieodpowiexzialna. Jestes odpowiedzialna ale nie chcesz robic z siebie panikary niepotrzebnie. Biorac pod uwage to ze wolalas wejsc tutaj i zapytac o swoje obawy niz siedziec i nic nie robic to ja uwazam ze dobra z Ciebie bedzie mama :) takze czekam na wiadomosc od Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skrajnie nieodpowiedzialna jesteś! Przepowiadające nie bolą jak na miesiączkę, wszędzie piszą, że z takim bólem trzeba szybko do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteś nie tylko nieodpowiedzialna, ale zwyczajnie głupia. Głupoty są dla ciebie ważniejsze niż życie dziecka. Co z tego, że wyjdziesz na panikarę? Coś mnie niepokoiło to szłam na IP, sprawdzali, było ok i czułam ulgę, teraz bawię dziecko a nie chodzę do niego na cmentarz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty nie jestes zdrowa kobieto :D bez przesady ze dziecko bedzie na cmentarzu odwiedzac. Moja ciocia urodzila prawie miesiac temu dziecko ktore mialo przyjsc na swiat dopiero pod koniec lutego i mala zyje i ma sie dobrze. Poza tym jezeli dzialoby sie na prawde cos zlego to by ja bardzo bolalo. Warto pojsc sprawdzic ale nie trzeba odrazu wyzywac od skrajnie nieodpowiedzialnych czy inne gorsze rzeczy. Zamiast pomoc biedna dziewczyne straszysz wyzywasz od najgorszych a ona tu przyszla po rade i wsparcie a nie po to zeby ja zalamac zwlaszcza w takiej sytuacji. Zastanow sie troszke. Chyba Twoje zycie nie uklada sie tak jakbys chciala skoro siedzisz tu i wyzywasz zamiast okazac troche wsparcia wspolczucia i pomocy kobiecie ktora tego potrzebuje. Zastanow sie jak Ty bys sie poczula w takiej sytuacji gdybys uslyszala takie potwornosci zamiast wlasnie wsparcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w zachowaniu Autorki jest odpowiedzialnego? NIC. Nie chce iść do swojego prowincjonalnego szpitala, może iść do swojego lekarza albo prywatnie do innego, może iść do innego szpitala, co za problem podjechać 30-50 km? Ja całą ciążę prowadziłam u gina do którego miałam 70 km, można zrobić prywatnie ktg, nie kłam, że jakiś oddział położniczy nie ma aparatu do ktg! Lekceważenie skurczy w niedonszonej ciąży jest głupie, niepoważne i idiotyczne. Patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia jesteś zwyczajnie głupia. "Moja ciocia" ale argument, wow! Ile ty masz lat, że jesteś taka dziecinna? Odwiedź sobie wątek poród martwego dziecka w 36 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To bzdura, że musi bardzo boleć jak dzieje się coś złego...Nie jedna kobieta dopiero na usg dowiaduje się że dziecko nie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żona Alojzego Kiszka
A później są tragedię i pretensje do lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patologia jestes Ty odnoszac sie w ten sposob. Nie masz pojecia jaka jest sytuacja autorki wiec nie powinnas komentowac co ona powinna a czego nie. Ona nie chce robic z siebie desperatki i panikary. Mieszka w malej miejscowosci a Ty nie znasz jej wiec nie badz dla niej wredna i niemila. Zmien nastawienie... zamiast oskarzac staraj sie zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bez przesady nie popadajmy w skrajnosc! To nie chodzi o to zeby dziewczynie nagadac jaka jest glupia czy nieodpowiedzialna tylko uswiadomic jej dlaczego powinna pojsc na IP. W sposob normalny a nie tak jak tutaj czytamy. Dziewczyna powinna w takiej sytuacji poczuc ze nie jest sama z problemem i ma wsparcie i chciala sie upewnic w tym, ze pojscie na IP jest wazne. Nie chciala panikowac niepotrzebnie. Przestancie na nia naskakiwac w takiej sytuacji... jeny jak ja nie lubie anonimow siedzacych na forach i wyzywajacych sie na innych za swoje malo atrakcyjne zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia, ty masz chyba z 18 lat nie? Bo az by mnie z nóg scielo gdyby okazało się ze te brednie o cioci i mocnym bolu pisze dojrzała kobieta. Nie o pocieszenia tu chodzi, a o uswiadomienie nieodpowiedzialnej przyszlej matce, ze robi zle. Nie prosila o pocieszenie i poglaskanie po głowie tylko pytala co to może być. Więc daruj sobie dobra ciociu, bo przez takie jak ty ciężarne siedzą na tylku i czekaja na gorsze objawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ze wszystkie jej pisza ze ma isc na ip sprawdzic a ona swoje. Po co wiec pyta jak nie slycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty kolezanko uwazasz że jak masz nic nie wnoszacy nick, to juz Ci wszystko wolno? Nie bądź smieszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wez przestan gdzie tam mi do 18 ;) 15 lat nie skonczylam ;) nie sadze bys miala prawo do tego by oceniac moj wiek na podstawie moich wypowiedzi. Zauwaz ze na poczatku postu autorka prosi o to by jej nie krytykowac tylko pomoc. Nie sadze by te wypowiedzi w jakikolwiek sposob jej pomogly psychicznie. Juz dostala odpowiedz co powinna zrobic i takie komentarze niemile nie powinny miec w ogole miejsca. Brak mi slow po prostu na to jak matki traktuja inne kobiety.... koszmar!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te dni masz, przepraszam, ze odnosisz sie w ten sposob? Przestan krytykowac kobieto bo to wlasnie jest dziecinne... moj lekarz mi powiedzial ze bole przypominajace bole miesiaczkowe moga wlasnie byc przeze mnie odczuwane jako skurcze przepowiadajace. I do momentu w ktorym nie stana sie one regularne nie mam co panikowac bo to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy sie produkujecie a ja mysle ze autorka juz dawno poszla na IP bo jakos sie nie odzywa a tak to jak ktos cos napisal to odpisywala. pozdro mamuski swiruski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Ty dziecko masz prawo wymadrzac się na temat, o którym pojęcia nie masz? Twoj wiek narzuca się sam przez twoje wypowiedzi, wiec daruj sobie. To, ze tobie cos lekarz powiedział nie znaczy ze będzie to dotyczylo wszystkich kobiet na tym świecie. I to co tobie nie przeszkadza w ciąży, dla drugiej może być zabojcze. Ginekologie konczylas czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monia nie wmówisz mi, że ból miesiączkowy pojawiający się już od 3! dni jest normalny. Dziewczyna już tu na forum pisze 2 dzień i dopiero po ostrzejszych komentarzach (ale wcale nie obraźliwych) otrzeźwiała, że lepiej sprawdzić czy coś się dzieje niż bać się narazić na posądzenie o panikowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy to jest powod zeby naskakiwac na drugoego czlowieka? Kazda kobieta inaczej odczuwa bole miesiaczkowe i porodowe. Ja sie nie chce wcale wymadrzac w zaden sposob bo tak nie skonczylam ginekologii, ale ja po prostu bronie dziewczyny przed atakiem tak bardzo ostrym. Wiem po prostu jak ja sie czuje kiedy obawiam sie czegos a slysze ze panikuje niepotrzebnie albo wlasnie slysze tego typu komentarze ktore sprawiaja ze zamiast stanac na nogi chce schowac sie przed atakiem i czuje sie jeszze gorzej. Nie zapominajmy o tym, ze samopoczucie matki ma bardzo duzy wplyw na zdrowie dziecka. Wiec zamiast ja osaczac powinnismy ja wspierac zeby nie denerwowala sie jeszcze bardziej bo wlasnie tym moze sobie wywolac porod albo nawet w skrajnosci rozne nieporzadane rzeczy u dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj, nie masz pojecia ile mam lat wiec nie zwracaj sie do mnie per dziecko. A Ty masz pojecie na ten temat zeby mowic mi ze ja nie mam prawa sie w tej sprawie wypowiadac? Ja juz 33 tc mam dawno za soba a jestem osoba dosyc ciekawska i nie lekcewazaca wiec mojego lekarza pytam o wszystko. Nie uwazam ze jej ciaza wyglada jak moja, ze ona odczuwa to samo co ja, ale ja po prostu nie jestem w stanie zrozumiec jak matka matce moze tak przygadywac, byc tak wredna i chamska osoba... dajcie na luz. Ta konwersacja nie ma najmniejszego sensu. Jestem atakowana bo prosze o to zeby nie atakowac mlodej ciezarnej a skutek jest zupelnie odwrotny do zamierzonego. Zapomnial wół jak cieleciem był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja napisalam ostrzej o ruszeniu d**y i o tym jaka bedzie matka, bo wiem ze do mnie wlasnie w taki sposob czasami mozna przemowic i nie chcialam nikogo obrazic tylko pomoc autorce w podjeciu decycji.Chyba sie udalo i mam nadzieje autorko,ze wszystko jest ok.Lepiej byc panikara niz pluc sobie w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No w porównaniu do moich doświadczeń ciążowych ty nawet cielęciem jeszcze nie jestes dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest roznica miedzy ostrzejszym powiedzeniu o ruszeniu d**y ktore uwazam ze jest motywujace, a wyzywaniem od skrajnej nieodpowiedzialnosci... nie chodzi o to zeby straszyc czy wyzywac tylko uswiadomic jak wazna jest w takich przypadkach kontrola lekarska... ja nie przyszlam tu sie klocic tylko rozmawiac... czuje sie jak gowno teraz bo chcac pomoc i bronic zostalam zmieszana z blotem, wyzwana od dzieci... no na prawde po to tu kobiety jestesmy przeciez zeby sie wzajemnie pograzac... brak mi slow na to. Powinnysmy sie wzajemnie wspierac a nie zrazac do siebie czy innych kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wytłumacz moze, bo widze ze wygadana jestes, jak mozna Cie traktowac jak dorosła i nie mieszac cie z blotem, jesli piszesz bzdury o cioci ( jedna ciocia urodzi zdrowe- druga niestety martwe) i tym ze musi mocno boleć zeby doszlo do tragedii??????? Mysle, ze zawsze dostaniesz tu po lbie, jak będziesz takie brednie wyglaszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no tak przepraszam mama dopiero co mnie od piersi odstawila. Jak moglam zapomniec o tym, ze przeciez to ze to moja pierwsza ciaza to nie mam prawa sie wypowiadac bo przeciez Ty przeszlas juz wszystko w swoim zyciu i tylko Ty masz racje. Tobie chyba na prawde nie uklada sie w zyciu skoro przychodzisz tu i wywyzszasz sie jaka to Ty nie jestes doswiadczona w kazdej zyciowej sprawie. Nie zapominaj ze czasami osoby mlodsze moga miec wieksze doswiadczenie i czasem nawet wiecej oleju w glowie. Nie wiem ile masz lat i nie jest to dla mnie wazne. Bo to nie wiek i doswiadczenie swiadcza o dojrzalosci czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestancie sie klocic,wazne zeby autorce i jej dziecku nic sie nie stalo.Swieta ida dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadinterpretujesz moje wypowiedzi. Nie napisalam ze tylko ostre bole swiadcza o czyms zlym, kazda kobieta ma inny prog bolu. Dla jednej bole miesiaczkowe sa delikatne dla drugiej sa potworne. Ja odczuwalam czasami tylko lekkie bole miesiaczkowe kiedy jeszcze w ciazy nie bylam wiec teraz te bole podobne do miesiaczkowych nie uwazam za powod do ogromnej paniki skoro bol przechodzi po zmianie pozycji, cieplej kapieli czy innej interwencji. Za to moja kolezanka podczas kazdej miesiaczki lezy kilka dni w pozycji embrionalnej zazywajac silne leki przeciwbolowe... ja nie uwazam ze dziewczyna panikuje tylko ze Wy troszeczke przesadzacie z agresja w komentarzach. Przeciez wszystko mozna przetlumaczyc uzywajac spokojnych slow. Ja nie chce wiedziec jak Wy sie do wlasnych dzieci zwracacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koncze te dyskusje bo nie ma sensu w ogole jej prowadzic w takiej atmosferze. Nie przyszlam tu sie klocic tylko porozmawiac milo. Ale niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×