Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak wygląda pogrzeb osoby nie wierzącej?

Polecane posty

Gość gość

wie ktoś może? skoro nie ma mszy i księdza to jak i gdzie jest chowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie na cmentarzu, jakis urzędnik chyba ze stanu cywilnego jest tylko, normalnie go ładują w trumnie do ziemi, zakopują, kwiatki i tyle i jakas formułka jest tam wypowiedzania przez tego urzędasa i tyle, taki pogrzeb świecki miał towarzysz Edward Gierek :D jesli wiesz w ogóle kto to jest, no ale komuchy to wiadomo ze bezbożnicy, chociaż taki Jaruzelski w ostatniej chwili sie nawrócił, nawet chyba sakramenty przyjął, wyspowiadał sie i zmarł. To tak samo jak ślub tylko cywilny, jest tylko urzędas, odklepana formułka i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JasnowidzXXL
Zamiast księdza jest Mistrz Ceremonii, który pożegna zmarłego bardzo często bardziej szczerze i życzliwie niż ksiądz klepiący utarte formułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma trumny z krzyżem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co mówi taki urzędnik na uroczystości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co mówi taki urzędnik na uroczystości pogrzebowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bylem na pogrzebie zagorzałego jehowego i miał normalny pogrzeb i msze w kościele!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie do piachu bez trumny spychają z ciężarówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to taki pogrzeb pewnie jest tańszy, skoro nie ma mszy kościelnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio zmarł Stanisław Mikulski (grał Hansa Klossa) i też miał pogrzeb świecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie w rodzinie byly pogrzeby swieckie, normalnie, na cmentarzu, najpierw wtstawienie w kaplicy cmentarnej , trumny ( lub urny) z tabliczka bez krzyza, muzyka, jakiej rodzina zażyczy, kwiaty, wience, kondukt idzie za trumna , grabarze kopia grob, na ogol przemawiaja przyjaciele i ktos z rodziny. W sumie bardzo podobnie. Niektorzy zalatwiaja mistrza cetremonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli nie w kościele to taka organizacja ceremonii pogrzebowej może odbyć sie w pomieszczeniu, które udostępnia zakład pogrzebowy - http://www.exitus.com.pl/uslugi/uslugi-pogrzebowe zamiast księdza jest wtedy mistrz ceremonii który ją prowadzi. Miałam okazję raz uczestniczyć w tak zorganizowanym pogrzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ostatnio zmarł Stanisław Mikulski (grał Hansa Klossa) i też miał pogrzeb świecki" x Cieszy mnie to, widać nauczył się czegoś mądrego w trakcie swojego życia z roli tego "złego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przychodzi niewierzący ksiądz świecki i gada że żyłeś jak żyłeś, to teraz do ziemi i nic cię już nie czeka, cześć, bo nie mamy czasu na załamywanie rąk, nad pokarmem dla robaków /ewentualnie popiołem jeśli po kremacji potem jeśli jednak wersja z pokarmem dla robaków to do dołu, zasypać, ludzie udeptują i do domu, czy tam na jakąś imprezę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej normalnie. Mistrz ceremonii prowadzi cały obrządek, bez żadnych zbędnych moralizujących i pustych frazesów od księży i całość przebiega bardzo spokojnie. Ja ostatnio brałam udział w takim pogrzebie mojej ciotki której całą organizacją zajął się zakład http://pogrzeby-vektor.pl/ z Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze zaklad pogrzebowy trojmiasto http://pogrzeby-trojmiasto.pl/ i udzieli odpowiedzi. Oni oferuja kompleksowa organizacje pogrzebow wiec moze taki dla osoby swieckiej rowniez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez sie nad tym zastanawialam, bo ostatnio mialam isc na pogrzeb szefa ktory byl niewierzący. Okazalo sie ze zaklad pogrzebowy http://www.zakladpogrzebowy24.pl/pogrzeby.html zajal sie organizacja wszystkiego i zamiast ksiedza byl tylko mistrz ceremonii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje,ze zanim umre zrobia cmentarze dla niewierzacych lub bedzie mozna w pl wysypac prochy gdzie sie chce.Jestem ateistka nie mam zandych sakramentow nie wierze i tyle.nie chce byc pochowana w obrzedach chrzesciajnskich ani innej wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są cmentarze dla niewierzących. nazywają się komunalne. są domy pogrzebowe, z salą na pożegnanie itd. może być mistrz ceremonii, może rodzina wygłosić mowę. btw co do bólu d**y katolików powyżej - nie każdy potrzebuje bicza nad głową w postac****ekła, żeby żyć godnie :P mnie żaden strach nie napędza, wystarczy mi potrzeba dzielenia się z innymi i pomocy. bezinteresownej. nie liczę na żadne profity po śmierci, i tak, zjedzą mnie robaki :) nie znoszę wieńcy sztucznych cmentarnych. dlaczego ludzie to kupują? kilogramy plastiku i tyle z tego pożytku... już lepiej jedną piękną różę położyć czy chryzantemy wstawić do wazonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już wspomniano, jest mistrz ceremonii który wszystko prowadzi i jest atmosfera pełna zadumy. W ten sposób pochowano w zeszłym roku mojego dziadka gdzie organizacją całej ceremonii zajął się zakład pogrzebowy http://przymierze.olsztyn.pl/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od tego roku 2015 wyszła ustawa, że każdy bedzie chowany na swoim polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez księdza a reszta to prawie tak samo. Bylam ostatnio na pogrzebie w zakładzie http://www.zakladpogrzebowy24.pl/ przy urnie. Był to pochówek świecki i był mistrze ceremonii i przemowienie najbliższych i nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Normalnie do piachu bez trumny spychają z ciężarówki " - hahaha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od tego roku 2015 wyszła ustawa, że każdy bedzie chowany na swoim polu xxx Jak dla mnie to z/a/j/e/b/i/ś/c/ie, bo mam duży teren i uwielbiam na nim przebywać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinaaaaa1
Pogrzeb wygląda tak samo, formalności są te same, tylko księdza nie ma. Takie osoby najczęściej za życia już decydują się, aby po śmierci spalić ich ciało. Tutaj http://eden.sosnowiec.pl/kremacja/ są namiary na zakład pogrzebowy, który zajmuje się kremacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie niewierzące osoby to powinny być gdzieś w kompostowniku zakopywane :O może glebę by chociaż użyźniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogrzeb osoby niewierzącej wygląda podobnie do pogrzebu osoby niewierzącej, tylko nie ma na nim księdza. Ważne jest wtedy znalezienie dobrego zakładu pogrzebowego, który profesjonalnie przeprowadzi ceremonię pogrzebową. Od siebie mogę wam polecić www.pogrzeby-dudek.pl Do każdej ceremonii podchodzą profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Rolę księdza przejmuje wtedy zazwyczaj zakład pogrzebowy, do którego się zgłosimy. Dlatego warto znaleźć jak najlepszą firmę. Od siebie mogę wam polecić www.augstra.pl Korzystałem z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×