Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mucha czy Krawat ? Czy dostaniemy ślub w tej parafii ?

Polecane posty

Gość gość

W tamtym roku ksiądz wpisał ze swojej listy, w tej parafii miałam chrzest, komunie i bierzmowanie. Ślub chcemy też w tej parafii. Od 7 lat nie mieszkam w tej miejscowości, a od 5 lat w kraju. Czy jeśli ksiądz mnie wykreślił to normalnie bez problemu załatwię u niego formalności ? Druga sprawa - mój narzeczony jest Niemcem czy przyjmie księża pozwalają na taki ślub ? Dziewczyny co teraz zakłada pan młody - krawat czy muchę ? Zakładają kamizelki ? Mój narzeczony ma swoją ukochaną muchę? Którą w tym roku miał 3 razy na sobie - wesele siostry, święta i wczoraj/dziś sylwester. Uwielbia ją. Pomożecie, Do radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palikotka w Papilotach
ksiedza zapitaj 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinni robić problemów skoro od lat mieszkasz poza Polską. Myślę że mucha wygląda bardziej elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy od ksiedza,w naszej parafii ksiadz robi problem doslownie ze wszystkiego a juz w ogole ludziom zyjacym za granicami... mucha lepsza i bez kamizelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli przyszły mąż ma bierzmowanie, wy kursy przedmałżeńskie to problemu nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma bierzmowanie, ale w kościele w Niemczech. Mamy nauki przed małżeństwo, ale też w Niemczech, bo tutaj trwa on 2 dni, a w mojej parafii miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krawat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćuvgffguvugvhib
Slub teoretycznie mozesz wziac gdzie chcesz, musisz miec i ty i twoj facet zaswiadczenie z obecnej o tym ze jestes parafianka i byly tzw zapowiedzi oraz nauki. Nie wiem czy w niemczech jest cos takiego jak zapowiedzi ale moze jakis swistek wystarczy. Zalezy od ksiedza, kasa zreszta zalatwi problem jak sadze trzeba zapytac tam gdzie chcesz wziac slub. Nie wszyscy wiedza ze mozna wziac slub koscielny nawet z innowierca lub niewierzacym, wtedy deklaruje sie wychowanie dzieci w wierze katolickiej. Mucha czy krawat, matko ludzie wybierzcie co wam sie podoba zdanie innych jest nieistotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najrozsądniej by było iść do proboszcza tej parafii w której miałby odbyć się ślub. Dostaniesz fachowe wskazówki. A czy krawat czy muszka ? - A co Wam się podoba :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Protokol przedmzenski mozesz spisać w parafii w Niemczech, i oni wtedy przesylaja to do parafii w której chcecie brać slub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o krawat czy mucha to jak kto lubi plus obowiązkowo koszula z dlugim rękawem,natomiast kamizelki są nie modne i wieśniackie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byliśmy u księdza na początku grudnia. Stwierdził, że skoro ślub jest w lipcu to mamy przyjść miesiąc przed ślubem. Nic nie chciał nam powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idźcie 3 miesiące przed,miesiąc to za malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×