Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Girlway346

Niespotykane imiona? Czemu nie...

Polecane posty

Gość gość
1:27 Polacy w odwiedziny do Izraela tez nie jezdza, a mamy cale mnostwo imion hebrajskich. Szanse sa rowne dla Polaka odwiedzajace Egipt lub Izrael wiec jaki jest punkt twojej wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co udajesz greka? Doskonale wiesz jaki jest punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1:27 Ciekawe to znaczy, ze na kazdym forum slyszysz inne orginalne imiona i tylko Kalmira sie powtarza? Prosze podaj mi dwa forum gdzie imiona sie nie powtarzaja- moze jakies nowe imiona uslysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie udaje greka. Ja po prostu nie jestem rasistka, ktora segreguje imiona zagraniczne na jakis skalach, ktore sa akceptowane, a ktore nie. Dla mnie imiona dziela sie tylko na rodzime i zagraniczne. Nie ma roznicy czy imie jest afrykanskie czy greckie, chorwackie czy niemieckie- jest po prostu obce. Pytam sie poniewaz ten wybiorczy rasizm w imionach ciekawi mnie. Jak ludzie sobie tlumacza, ze imiona z jednych krajow sa takie cudowne i godne nasladowania, a inne kraje sa omijane. Chcialabym, poznac kryteria tych woborow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dafne, Iman, Stella, Tiana, Madison, Antonia, Roma, Serena, Fantino, Maelig, Loreta, Nolan, Morgane, Luana, Alessia, Loris, Debora, Edna, Fabio, Astrid, Ildiko, Fergus, Simona, Gaetan, Goran, Ingrid, Greta, Lisbet, Nils, Nolan, India, Oriana, Sigurd, Annika, Ruben, Malkolm, Zula, Tessa, Fabiola, Esben, Malika, Noelia, Tomiko, Alida, Harald

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z imon uzywanych w Afryca podoba mi sie Iman- uwazam, ze sliczne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruba
Moje dzieci maja imiona ktore nie dziwia w Polsce a sa zwyklymi imionami na calym swiecie. Prosto i klasycznie. Im bardziej wyszukane imie,tym bardziej patologiczni rodzice. Trzeba jakos nadfrobic status.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dla normalnych ludzi imiona dzielą się na takie, które im się podobają, i które się nie podobają. I mają w nosie, czy to imię było używane w Egipcie za czasów pierwszych faraonów, czy setki lat później na Bałkanach, czy też może w Izraelu za czasów Mojżesza albo we Francji Króla Słońce a potem zostało zaadaptowane na polski. Nikogo takie d**erele nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Astrid, Goran, Ingrid, Greta, Oriana, Sigurd, Annika, Tomiko Kilka fajnych imion na tej liscie. Dodam jeszcze Akai- poznalam je jako rodzime imie amerykanskich indian oznaczajace madrego, ale nieraz uwazaja to za inne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Astrid, Goran, Ingrid, Greta, Oriana, Sigurd, Annika, Tomiko Kilka fajnych imion na tej liscie. Dodam jeszcze Akai- poznalam je jako rodzime imie amerykanskich indian oznaczajace madrego, ale nieraz uwazaja to za inne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2:35 Tylko, ze okazuje sie ze interesuja, na glownym forum imion wlasnie ludzie sie wypowiedzieli, ze nadawanie imion chorwackich to przegiecie. Nie napisali, ze brzydkie tylko po prostu przegiecie. Czyli nikt nie potrafi wyjasnic rasizmu w imionach, ale powiela te poglady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2:35 Wiec nie potrafisz wyjasnic dlaczego masz takie poglady, a nie inne. Pewnie dlatego, ze nikt nie chce sie przyznac, ze jest rasista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rasizm? Stuknij się w głowę. To co dobrze brzmi w Afryce czy analogicznie w innym kraju w Polsce już niekoniecznie. Co z tego że większość imion nie wywodzi się z polski skoro brzmią normalnie i są powszechnie uważane za polskie? Wiesz o co chodzi. Doszukiwanie się rasizmu jest co najmniej śmieszne. Nazywaj sobie jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wiem o co chodzi. Ignoracja jest taka, ze wiekszosc ludzie nie zdaje sobie sprawy, ze tak zwane imiona polskie nie sa wcale polskie i tak samo nie zdaja sobie sprawy, ze wybierajac imiona tylko z pewnych kraju kieruje sie rasistowskimi wplywami. Nie moja wina, ze dla mnie jest to tak oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieprzysz i tyle. Nazywaj jak chcesz ale nie da się ukryć że imiona z egzotycznych krajów w polskich realiach brzmią pretensjonalnie lub wręcz groteskowo. Co to ma z rasizmem wspólnego? Nie ośmieszaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde? To powiedz mi co jest groteskowe w imionach chorwackich lub wegierskich? Poniewaz imiona z tych dwoch kroajow sa uwazane za przegiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A jakie ja niby mam poglądy? To, że mi się podobają bardzo różne imiona, z różnych języków to jest rasizm??? :O To wytłumacz mi twoją definicję rasizmu onomastycznego, bo pojęcia nie mam, o co ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O ile tam są popularne o tyle w Polsce mogą uchodzić za dziwaczne. Nie rozumiesz czy udajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruba
gość dziś Pieprzysz i tyle. Nazywaj jak chcesz ale nie da się ukryć że imiona z egzotycznych krajów w polskich realiach brzmią pretensjonalnie lub wręcz groteskowo. Co to ma z rasizmem wspólnego? Nie ośmieszaj się. Masz racje. Czesto rodzice nawet nie znaja znaczenia imienia. Potem okazuje sie ze egzotyczne imie oznacza "kochanka soltysa "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niesamowite. Naprawde udajacie czy nie potraficie zauwazyc, ze "podobaja" sie wam imiona tylko ze specyficznych narodow? Chorwackie imiona sa nam niesamowicie bliskie poniewaz jezyk jest podobny. Taka Jasenka brzmi niemal identycznie jak Jagienka, ale jest przegieciem. Rosyjska Katia jest przegieciem tylko nikt nie potrafi wytlumaczyc dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chorwacja i Wegry nie sa egzotycznymi panstwami, a pytam sie specyficznie o te panstwa, ktorych imiona w glownym watku zostaly nazwane przegieciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ruba
Glupie. Jasenka a Jagienka. Rozumiem taki wybor gdy jedo z rodzicow pochodzi z kraju gdzie to imie jest "normalne "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie moja wina, ze nie zastanawiacie sie nad swoimi pogladami i skad one pochadza. Udajecie, ze nie wiecie o co chodzi, ze nie podobaja sie wam imiona tak zwane "wschodnie" swojsko brzmiace w naszym jezyku poniewaz nalezymy do tej samej grupy jezykowej, a niemieckie, hebrajskie i lacinskie sa przesliczne pomimo, ze nie sa zwiazane z nami jezykowo, ani dzwiekowo. Mam nadzieje, ze dalam wam do myslenia, sle nie wstrzymuje oddechu, ze jakies glebsze wnioski wyciagniecie. Nikt nie lubi stanac twarza w twarz z brzydkimi cechami charakteru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Może trzeba było zapisać te imiona w transkrypcji na polski, czyli przez "w"? Bo chyba nie sądzisz, że ktoś ma nadać dziecku imię, a ono za każdym razem ma się tłumaczyć, że pisze się inaczej, niż się słyszy? Dawor, Wlast, Newen - od razu inaczej to wygląda i inaczej będzie odebrane (o ile komuś spodoba się brzmienie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3:07 A rozumiesz wybor imienia Salomon lub Abraham czy tez Halszka gdy obydwoje rodzicow jest Polakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3:08 Ja nie bede podejmowac decyzji jak te imiona beda zapisane. Rodzice sami zdecyduja. Nie bede na nich wymuszala niczego. Vanessy sa zapisawane przez v poniewaz latwiejsze jest to na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dla mnie Davor czy tam Vedran wcale nie brzmią "swojsko", jak już to miałabym skojarzenie z imionami celtyckimi czy nordyckimi (Nolan, Ervan, Enor...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Czyli wg ciebie Polak nie powinien też używać słów takich jak np. kartka, giermek, sala, hejnał, sznurek, wójt, cegła, ciuch, juhas, fryzjer, parasol, adres etc. ? Bo to wszystko są zaadaptowane na polski słowa obce, tak samo jak imiona Halszka czy Abraham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię to imię. Nie udawaj glupszej niż ustawa przewiduje. Nazwałas dzieciaka vaneska dzesika kalmira szmira że tak bronisz zagranicznych imion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×