Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Girlway346

Niespotykane imiona? Czemu nie...

Polecane posty

Gość gość
U mnie w rodzinie jest kilka rzadkich imion dzieci: Cecylia, Dobrosława, Felicja, moja Lidia, Klemens, Makary, Olaf. W tym miesiącu urodził się chłopiec o imieniu Ewaryst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3:28 Kalmira jest staropolskim imieniem ograniczona istoto. Jestem tym tak zwanym poyebem slowianskim, chyba wyraznie zaznaczylam, ze rozrozniam imiona tylko na rodzime i obce. Nie bronie obych tylko wytykam rasizm wobec niektorych zagranicznych imion i samouwielbienie innych. Dla mnie jest podzial rodzime-obce. Dla wszystkich innych tutaj jest podzial rodzime (w ktorych nie ma rodzimych imion poniewaz sa to imiona pochodzenia obcego z zachodu i Izraela) i obce w ktore wliczamy najnowzsze zapozyczenia do ktorych sie jeszcze nie przyzwyczailismy i imiona z bylego bloku komunistycznego. Oczywiscie jest to ogolny podzial poniewaz niektorzy przepuszczaja niektorym imionom jak np, wschodnia Milena. W miedzyczasie polskimi imionami nazywamy Zuzanny, Hanny, Anki, Magdy, Jakubki, Mateuszki i Piotrusie nie wiadomo dlaczego poniewaz inne nacje moga udowodnic, ze te imiona sa ich, my je tylko zapozyczylismy i spolszczylismy. Konradek jest cudem niewidem, bo kojarzy sie z zachodem gdzie my usilnie probujemy sie wcisnac, a Jasenka z innymi slowianami do ktorych mamy jeszcze wieksza pogarde niz do samych siebie i swoich imion. O ile jeszcze znosimy nasze imiona niektore to napewno nie inne slowianskie bo to przeciez gorsze od zachodu. Dlatego nadanie chorwackich czy wegireskich imion nazywamy przegieciem, a niemieckich czy francuskich szczytem kultury i nawet "tradycjny ( posikas sie mozna czytajac o tradycjnych imionach "polskich" w mozgu przecietnego Polaka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3:53 Swietnie, imiona ciekawe z roznych tradycji i krajow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3:26 Ja chyba mam problem z przekazaniem swoich idei poniewaz caly czas wytykuje roznice jaka Polacy robia miedzy imionami z zachodu i imionami ze "wschodu". Gardza tak zwanymi wschodnimi nadajac dzieciom hebrajskie i z zaochdnich tradycji. Wyraznie pisze, ze dla mnie obce imiona sa obcymi imionami i i kazdy je moze sobie nadawac jak chce. Wytykam rasizm pomiezy imionami sklasyfikowanymi przeze mnie jako obce. Hebrajskie, niemieckie, lacinskie, greckie sa ok, a chorwackie, wegierskie pomimo, ze sa nam bardzo blisko geaograficznie i kulturowa uwazane sa przez INNYCH ludzi przegieciem. Dla mnie Jasenka jest rowna Zuzance. Oba obce imiona i szukam jakies logicznego wytlumaczenia dlaczego jedno jest akceptowane, a drugie uwazane za przegiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ciekawa lista, sporo naprawdę niespotykanych u nas imion, ale brzmiących ok dla polskiego ucha choć ich wcześniej nie znałam w większości; Stella, Zula, Alessia, Ingrid i Noelia wchodzą na moją listę (będziemy mieć córę) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi bardzo Astrid, Sigurd i Tomiko spodobaly sie. Astrid kojarzy mi sie z Astrid Lindgren, ktorej ksiazki uwielbiam do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslalam o imieniu Sambor Akai dla syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No to podaj mi te chorwackie czy węgierskie spolszczone i przyjęte w polskiej tradycji.W Polsce Zuzanna funkcjonuje jako imię od wieków (w tym w formach obocznych, bo chyba Żanna to też ten sam źródłosłów?). Jakie imiona chorwackie czy węgierskie tak samo są przyjęte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5:40 No wlasnie, nie przyjmujemy tych imion, napisalam, ze nazywamy je przegieciem podczas gdy nadajemy Nikole i inne wynalazki. O to mi wlasnie chodzi, gardzimy tymi imionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprocz imion slowianskich z obcych najbardziej podobaja mi sie skandynawskie. Astrid Ingrid Sigurd Gerda Malin Dagny Ivar Brodir Bjorn Hakon Dagmar/a Ingvar Pewnie dlatego, ze naogladalam sie ich seriali wiec sie obsluchalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie, ty najpierw porównałaś imię przyjęte od wieków w polskiej tradycji do imienia kompletnie w niej obcego. A teraz porównujesz imię słyszane multum razy gdzieś tv czy necie do innego, którego większość ludzi w Polsce pewnie nigdy w życiu nawet nie usłyszała. I jeszcze się dziwisz, że nikt go nie nadaje? Poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde imiona takie jak Natan, Tymon sa od wiekow przyjete w polskiej tradycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koncze ten temat poniewaz czuje sie jakbym rozmawiala z chomikiem. Powodzenia w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Jedno i drugie to są imiona stare i z którymi ludzie się mogli łatwo zetknąć ze względu na wiarę (Natan występuje w Biblii, Tymon to święty z początków chrześcijaństwa, wspomniany też w Dziejach Apostolskich). A Jesenki jakoś nawet w Biblii niet. Więc znowu chcesz porównywać nieporównywalne, chomiczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5:35 Jezeli podoba Wam sie Ingrid to moze Brygida rowniez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Giedymin Małogost Sambor Hektor Witomir (Wit, Wito, Witek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niespotykane imiona w Polsce Lubomira 981 Mila 966 Malina 958 Galina 874 Mira 827 Sława 733 Dobrawa 559 Ludomira 554 Miłosława 432 Milana 360 Lubomiła 205 Ludomiła 181 Dąbrówka 174 Daryna 271 Jagienka 201 Zlata 177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, chomiczka znowu wypuścili z klatki i się dorwał do klawiatury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba przesadzilam z chomikiem, powinnam powiedziec gadalam do ameby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Malena, Miła, Pelagia, Nadzieja, Ariadna, Miłosława, Leokadia, Dalwina, Renata, Ludmiła, Aida, Stanisława, Dagna, Celestyna, Mirosława, Brygida, Grażyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×