Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylkowa123

mamusie pazdziernik 2015! :)

Polecane posty

W poniedziałek idę z wynikami do swojego lekarza prowadzącego, może on będzie miał dla mnie lepsze wieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluszki
Ok to i ja podaje swoje namiary : wiek 35 lat, termin porodu 09.10.2014, 1 dziecko,płeć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Hej dziewczyny jak kopiujecie lub edytujecie posty ? Ps. Data porodu to oczywiscie 2015 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia2626
Ja NT mialam niskie 0,6 mm kosc nosowa widoczna ale taka ze mnie panikara ze musialam zrobic i test PAPA . Ot tak dla pewnosci zeby sie nie stresować , chociaz jak teraz czytam ze może byc dobre usg a zly wynik testu PAPA to sama nie wiem czy chce widziec te wyniki ( a to jeszcze ponad dwa tyg) .. Mam na imie Magda / termin porodu 27.10.2015 / wiek 26 lat / pierwsza ciaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Magnolia spokojnie będzie dobrze. Różne rzeczy piszą a my się zadręczamy. Wiecie zastanawiam się czy ciężarne sprzed ok.20 kilku lat nie miały spokojniejszych ciąż. Te wszystkie urządzenia,testy i wiele innych badań tylko powodują że często niepotrzebnie się stresujemy. Wiem to z autopsji. Swoje dzieci rodziłam w 1996 i 1998 roku i nikt nawet nie proponował żadnych dodatkowych badań,a USG tylko jak chodziło się prywatnie. A teraz często tylko kasę trzepią bo oczywiście każda z nas zrobi wszystko dla dobra dziecka i swojego spokoju,bez względu na koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivee85 --> ja się trzymam słów mojego lekarza: "70% dzieci z NT 3-3,5mm rodzi się zdrowych" :) Czytałam też, że w Wlk. Bryt. norma jest do 3,5mm. magnolia2626 --> ja czytałam dużo w tym temacie i widziałam, że dużo dziewczyn tak miało, że miało USG dobrze, potem Pappa wychodziło źle, robiły amnio i wychodziło dobrze, więc tylko niepotrzebnie je ten test Pappa nastraszył i żałowały, że go robiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaPil
Doris- masz racje, oprocz tego, ze przesciguja sie w wymyslaniu coraz to nowszych badan, suplementacji za gigantyczne pieniadze, urzadzen do pomiarow do tego i tamtemu to dodatkowo nakreca nas dostep do internetowych bzdur. Juz chyba jestem na tym etapie, ze poza tym i jeszcze jednym forum nigdzie nie zagladam bo jak zaczniesz czytac to oszalec idzie, jajka madrzejsze od kur, doswiadczenia jednej mamy niekoniecznie sprawdza sie u innej a jeszcze lepsze sa okreslenia " siostra mojej kolezanki to miala to i to i ty koniecznie tez na pewno tak masz". Kurcze moja babcia urodzila 11 dzieci, z czego przezylo 7, zdrowi i silni. A babcia mieszkala na wsi, i jedyna jej pomoca byly akuszerki;) Ja to sie zastanawiam, ze ja jestem wybrakowana, co i rusz co mi sie dzieje, ale nie ma drugiego takiego organizmu wiec internet mi nie da odpowiedzi na moje watpliwosci. Tak mnie jakos naszlo na slowotok ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ive, skoro kosc nosowa widoczna, to powinno byc dobrze.. a wysokie nt moze wskazywac na wade serca.. choc niekoniecznie. Nie martw sie na zapas! bedzie dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1991
Ive mój maluszek tez ma podwyższone nt, ale Pappa wyszły dobre i dlatego mam zalecenie do wykonania echo serduszka i usg między 16 a 20 tygodniem.mój lekarz prowadzący tez mówił mi ze podwyższone nt może ale nie musi wskazywać na wadę serduszka. Ja wierzę że wszystko będzie dobrze ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny za wsparcie :) po wczorajszym szoku dziś już jest lepiej. Wierzę w to, że jakby coś było nie tak, to nie tylko NT byłoby podwyższone. A tak wszystkie inne parametry są prawidłowe :) Oby to były tylko niepotrzebne nerwy. Trzymam kciuki za mojego synka i Wasze dzieci :) Ivee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia2626
Dokładnie dziewczyny macie racje moja mama miała konflikt serologiczny i jak z nią rozmawiałam to nawet zadnego nie miala usg w ciąży badali jej tylko przeciwciała nie brała witamin ani kwasu foliowego bo nie było tak jak teraz mówi ze jadła wszystko a lekarz powiedział ze tylko alkohol w ciąży odradza a jeśli chodzi o papierosy to nawet nie wspomniał a babki te co paliły to nawet nie rzucały w związku z ciążą. . Wiadomo nie ma co ze skrajności w skrajność ale ile dziewczyn w internecie tyle opinii i złotych rad:) moja mama jak jej powiedziałam o surowym mięsie ze nie mogę salami i ciepłych lodów z lidla bo zawierają surowe jajka to tylko zrobiła wielkie oczy i popatrzyła na mnie z pozalowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale jestem szczesliwa!!!! Wlasnie dostalam wyniki Nifty = wynik prawidlowy :-D Normalnie jakbym mogla, to bym skakala pod sufit!!!!! No i najlepsze... to dziewczynka :-) A lekarz mowil, ze chlopak heheh. Musze zmienic w tabelce ;-) Dostalismy z mezem piekny prezent na rocznice slubu, ktora mamy za pare dni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Sierotka, strasznie się ciesze, ale ja wiedziałam, że będzie dobrze, miałaś jeszcze wszystko w normie:) I teraz mnie nieco zbiłaś z tropu, to z chłopca może być dziewczynka ? Ja już tam na chłopaka jestem nastawiona zupełnie, ale jak coś to się przestawię :) Tylko na tym zdjęciu ja widzę takie coś jak jajeczka i siusiak, nie wiem zupełnie jak to u tych maluchów jest, ta moja lekarka powiedziała to bardzo pewnie ze to chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez "siusiaka" widzialam, juz mialam imie wybrane, ale w glebi duszy cos mi nie dawalo spokoju i czulam, ze to moze jednak dziewczynka i przeczucie mnie nie mylilo:-D Normalnie winka bym sie napila z tej radosci :-) Ide sie upic zielona herbata hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierotka az sie uradowalam w glos, swietnie- widzisz, mowilysmy ze musi byc dobrze!!!! :) masz podwojny prezent! Gratulujemy z Fasolka Moja, ktora sie mega chyba rozkopuje bo moja macica ciagle twardnieje. Dobrego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, to masz dziś dzień szczęścia :) teraz juz będzie tylko lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to witam ;-) termin 20 października :-) pierwsza ciaza, a moj wiek to 25 lat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sierotko pisałam Ci,że niepotrzebnie się stresujesz ...że masz wyniki jak najbardziej w normie...lekarzy , którzy naciągają na tak drogie badania, powinni karać...2,5 tys to gromada pieniędzy... Życzę Ci spokojnej ciąży.. Do tej dziewczyny , co ma NT 3,06?....jak kość nosowa jest i inne badania w normie ..powinno być ok..ale test Pappa może wyjść niezbyt dobrze..wtedy zrób amniopunkcję...powinni Cię skierować na NFZ...naprawdę powikłania są bardzo , bardzo rzadkie...ja miałam amniopunkcję ...bez powikłań..dziecko zdrowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivee85
Po teście PAPPA mam skierowanie na echo serca i ok.20 tyg. jeszcze raz usg. O amnio nikt nic na razie nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ive to masz takie same zalecenie co i ja ☺ wszystko musi być dobrze! Po weekendzie będę umawiać się na tą wizytę ale w terminie 10-30 maja , tak zaproponowała genetyk.wolę juz się zapisać bo mimo że prywatnie to wizyty są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Dziewczyny macie tak ze robi Wam się słabo?mi w sklepach,w kolejkach czasami robi się najpierw gorąco,potem ciemno przed oczami. Właśnie dziś tak miałam i w ostatniej chwili zdążyłam wyjść żeby złapać świeżego powietrza,inaczej chyba bym zemdlala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paluszki
Ja ogolnie szybko sie mecze a chodzenie po markecie gdzie brak swierzego powietrza skutkuje tym ze ledwo stoje wieszam sie na mezu i ziewam..spac i spac. W ciazy warto tez kontrolowac wlasne serce poniewaz z prxyczyn zwiaz. Z ciaża powieksza sie w wyniku potrzeby przepompowania wiekszej ilosci krwi za mame i maluszka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jak tam po weekendzie? Mój był bardzo radosny ze względu na cudowne wyniki Nifty :) No i wreszcie dotarło do mnie, że będę miała córeczkę, a nie drugiego synka, jak to wcześniej zasugerowało mi dwóch lekarzy :) Ale się cieszę, wreszcie będę mogła kupić różową spódniczkę i kokardkę do włosów hihihihi!!! Jak u Was z kopniaczkami? Mi się jakiś czas temu wydawało, że czuję, a teraz już długo cisza... I tak sobie myslę, że to wcześniej, to może były gazy, a nie ruchy ;) W środę idę do lekarza podejrzeć moją malutką królewnę :) Zmieniam tabelę :) Nick________Wiek__Dziecko__Termin porodu_____Płeć dziecka/Imię aaaga32_____________32_____3_______1.10.2015________?? Sierotka ma Rysia_____31_____2_______2.10.2015_______Córka OnlyDreams__________26_____1_______2.10.2015________?? monika1331__________23_____1_______5.10.2015_________?? AsiaPil_____________29_____1________06.10.2015________ ?? Agula0501___________29_____1________06.10.2015_______?? Paula1991___________24_____1________06.10.2015_______?? listopadowa123______30_____1_______06.10.2015______Męska Koronka84__________30_____3_______07.10.2015__________? 2plus3______________30_____3_______07.10.2015__________? portolino____________31_____2________07.10.2015________?? paluszki___________35______1_______09.10.2015________?? LenArtowa________21______1_______10.10.2015_______męska Pulchniatkowa_______26_____1_______10.10.2015________?? PanizFrancji________30______1_____19.10.2015________?? Ivee85___________30________1______21.10.2015______męska DorisLJ4____________40_____5_______27.10.2015________?? dominika____________30_____1_______29.10.2015________??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super. Bardzo się cieszę że wszystko ok. Zaraz spadł Ci pewnie wielki kamień z serca.Ciesz się dobrymi nowinami i informacją że córeczka,tylko nie szalej w sklepach z ciuszkami,zostaw coś dla innych. U mnie wyniki PAPPA w piątek mam nadzieję że i u mnie będą dobre nowiny,choć te testy się często mylą niestety.Chwilami żałuję że je zrobiłam,mogłam tylko USG genetyczne. Pozdrawiam i miłego dnia choć jest bardzo wietrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doris LJ4
Wyżej Dorota,nie wpisałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjdą dobrze, nie bój się. A swoją drogą, to ja w środę będę miała wyniki Pappa, które zrobiłam wcześniej niż Nifty, a na wynik czekam dłużej ;) I ciekawe jakie wyjdą? Czy złe i mi ulży, że zrobiłam już Nifty, czy dobre. Ciekawe, ciekawe. Na zakupach jeszcze nie byłam, za wcześnie, ale smoczki różowe sobie zaraz w necie obejrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość listopadowa123
Ja jeszcze kompletnie o zakupach dla maluszka nie myślę :) Może w czerwcu zacznę się rozglądać :) Tez już bym chciała czuć kopniaki tak ze 2 razy dziennie żebym wiedziała że wszystko OK, czasem czuje takie łaskotanie ale to tylko czasem i tak delikatnie. Mój biust rośnie i rośnie :/ już zmieniałam staniki w 1 trymestrze i dziś jadę po nowe bo się wylewają, jakiś obłęd, na koniec to chyba będą większe niż brzuch a przed ciążą miałam standardowe B :) Doris będzie dobrze, też się zgadzam, że to trochę wyciąganie kasy, bo moim zdaniem te pappa to bardzo nieprecyzyjny test, i tylko takie ogólnie gdybanie, nie wiem czy w ogóle warto się nim sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Witajcie Kobietki i Małe Brzuszki :* Ciut mnie tu nie bylo, ale wszystko nadrobilam. Gratuluję Sierotce pozytywnych wyników i informacji o Coreczce!!! Ja kompletnie nie czuje kopniaczkow a tak jak Listopadowa chciałabym w ten sposób moc rozpoznawać czy u Groszka wszystko dobrze. Dzieciątko podgladalam w zeszła środę, podejrzewam u niego ADHD - po mamusi zresztą :) bo skakał po brzuchu jak szalony. Ma już 10cm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PulchnaZkomory
Co do zakupów to jeszcze zaczęłam, bo wolę nie zapeszac- Pulchniatkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wywaliło mi wpis pechowiec.gif Dzięki usmiech.gif Ja z tymi zakupami, to żartuję, na razie nic nie robię, tylko te smoczki sobie pooglądałam i znalazłam takie cudo usmiech.gif http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/7 62-smoczek-silikonowy-anatomiczny-ksiezycowy/group:4/categor y:19/subcategory:76/page:1 Wiem, wiem odwala mi, ale tak bardzo się cieszę smiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×