Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Omijanie ginekologa

Polecane posty

Gość gość
"Uważacie, że czterdzieści kilka lat, to dobry wiek na umieranie dla mamy? Ja uważam, że zrobiły świństwo swoim dzieciom" xx a uwazasz ze bycie mama czyni cie wyjatkowa wobec rowiesnic ktore mami nie sa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"klmnm dziś A Ja nie byłam u gina 6,5 rokku i powiem szczerze że taka zestresowana szłam na tą wizytę żę już nie popełnie tego błedu i raz w roku sie na pewno przebadam" xx a dlaczego sie balas? Mialas powod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś "Uważacie, że czterdzieści kilka lat, to dobry wiek na umieranie dla mamy? Ja uważam, że zrobiły świństwo swoim dzieciom" xx a uwazasz ze bycie mama czyni cie wyjatkowa wobec rowiesnic ktore mami nie sa? Nie. Uważam, że matka ma obowiązki nie tylko w stosunku do siebie ale i swoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko 20% polek korzysta z programów przesiewowych mammografii czy cytologii- ot przyczyna polskiego umierania na raka szyjki macicy czy piersi ;/ Nie badają się, a potem oskarżają że to państwo jest złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NFZ nie sprawdza ile kobiet, które dostało zaproszenie na badania nie korzysta z nich, bo robi je wcześniej prywatnie. Stąd taka statystyka nie jest rzetelna. Ja robię cytologię raz w roku, USG piersi raz na 2 lata (miałam włókniaka), do ginekologa tak raz na 10 miesięcy o ile się nic nie dzieje, ale często mam infekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytologię może i robią kobiety prywatnie, ale mammografię? raczej nie. Po pierwsze wymagane jest skierowanie więc i tak bez kolejek robi się na NFZ. Prywatna mamografia? wielka rzadkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hgg ja nawę biopsję prywatnie robiłam w W-wie. Jak masz czekać nawę te 3 miesiące z niepewnością czy to rak a masz środki finansowe to robisz prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja to chrzanię, na coś umrzeć i tak trzeba, do ginekologa nie chodzę, cytologię miałam robioną dwa razy i to jak byłam w ciąży. Mam 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 34 lata jestem w 2 ciazy. Od 1 ciazy minęło 4 lata i ani razu nie byłam w tej przerwie na wizycie. Cyto miałam robione pare razy ale nigdy wyników nie odebrałam. Tabletki anty brałam przez mies w całym moim życiu. W 1 ciazy chodziłam regularnie i dopiero teraz. Okres regularny, zaszłam w ciąże od razu, antykoncepcji nie używam, jeden praktycznie partner maz na stałe, nic mnie nie boli, nie piecze, nie dolega. Wiec po co mam chodzic do ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po to masz chodzić regularnie, raz do roku, to chyba nie jest jakiś wyczyn...żeby wyłapać wczesne stadium np. raka, słyszałaś o różnych stadiach? jak komuś we wczesnym odkryli i leczenie było szybkie i skuteczne...a ja ktoś późno trafił w powiedzmy w przeciągu 6 miesięcy już nie żył? nie jest to wiedzą tajemną, że wiele poważnych chorób nie daje, albo bardzo słabe wczesne objawy... do dentysty też nie chodzić na kontrolę profilaktyczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15.26 masz racje na cos trzeba umrzec. Tylko dlaczego tak mlodo? Ja sie badam regularnie. Narzady rodne,usg jamy brzusznej morf co pol roku usg piersi raz do roku. A wy wiochmenki mozecie wcale sie nie badac. I w tylku mam programy profilaktyczne na zachodzie. Tak w razie czego nie ma prpblemu z leczeniem nowotworow, dostepem do leczenia. Tutaj juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niekoniecznie trzeba na coś umrzeć, ludzie umierają też po prostu ze starości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1526
hey gościu z dziś :) ja wiochmenką nie jestem, moje ciało, moja decyzja, jestem wolnym człowiekiem:) chwali się to, że się regularnie badasz nie tylko na raka szyjki macicy:) to dobrze o Ciebie świadczy:) denerwują mnie takie dziunie co tylko pochwę sobie badają a resztę pomijają;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze o ciebie swiadczy. Po jakiemu to? Rozumiem ze jezeli trafi cie rakowski to leczyc sie nie bedziesz bo od czegos trzeba umrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klmnm
"a dlaczego sie balas? Mialas powod?" No wlaśnie powód miałam...niewyleczona nadżerka:( dowiedziałam sie że mam nadżerkę jak byłam w ciąży w 2008 roku po porodzie miałam iść ją wyleczyć ale było małe dziecko i jakoś o niej zapomniałam. dopiero 2 tygodnie temu byłam na wizycie....i czekam na wyniki cytologi mam nadzieje że będzie ok:) pani doktor mówiła że nie ma tragedi. A tak szczerzę to poszłam pewnie tylko dlatego że staramy sie o drugiego malucha i jak na razie nam nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1526
ojejku, czepiasz się:) wybacz że nie napisałam poprawnie:D jestem prostakiem, lepiej Ci?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"a uwazasz ze bycie mama czyni cie wyjatkowa wobec rowiesnic ktore mami nie sa? Nie. Uważam, że matka ma obowiązki nie tylko w stosunku do siebie ale i swoich dzieci." xx no tak - ale zycie/umieranie to cos innego niz obowiazki, chyba sie zgodzisz? a rozumiem ze ogolnie chodzilo Ci o to ze wiek 40+ jest zlym wiekiem na umieranie, nie rozumiem tylko po co wartosciujesz zycie ludzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Po to masz chodzić regularnie, raz do roku, to chyba nie jest jakiś wyczyn...żeby wyłapać wczesne stadium np. raka, słyszałaś o różnych stadiach? jak komuś we wczesnym odkryli i leczenie było szybkie i skuteczne...a ja ktoś późno trafił w powiedzmy w przeciągu 6 miesięcy już nie żył? nie jest to wiedzą tajemną, że wiele poważnych chorób nie daje, albo bardzo słabe wczesne objawy... do dentysty też nie chodzić na kontrolę profilaktyczną?" xx masz takie podejscie do wszystkich lekarzy - czy tylko tych od pochwy i jamy ustnej? Pytam powaznie - a co z kardiologiem, laryngologiem, deramtologiem itd.? Skad pewnosc ze w innym narzadzie nie czai sie rak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" A wy wiochmenki mozecie wcale sie nie badac. I w tylku mam programy profilaktyczne na zachodzie. Tak w razie czego nie ma prpblemu z leczeniem nowotworow, dostepem do leczenia. Tutaj juz tak" xx a skad w tobie taka zlosc na tych co postepuja inaczej? Po co od razu wyzywasz ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.01.24 mowa byla o ciazy i comiesiecznym bieganiu ja robie cytologie jak mnie wzywaja , czyli regularnie co dwa lata i do ginekologa tez jakos tak chodze i mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku jak najdluzej xx A jak ty sobie wyobrażasz być w ciąży i nie kontrolować nie badac nie robić usg czy z dzieckiem wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak badań to niestety najczęstsza przyczyna umierania na choroby nowotworowe. Badam się regularnie. Swoją drogą polecam klinikę zajmującą się chorobami kobiecymi http://www.medycynadab.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A coi ci z tego w Polsce ze dowiesz sie ze masz raka? i tak w polskich szpitalach czeka cie jedno: kolejki, zero sprzetu, lekarstw i pozmykane oddzialy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak bo wszyscy w pl umieraja na raka... aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 24 lata jestem w 31 tyg ciazy i nigdy nie bylam u ginekologa. Nie rozumiem po Co inni chodza jak nie musza. Jeszcze jakby cos sie dzialo to rozumiem w ostatecznosci mozna isc ale bez powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×