Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Grudniowa mama 30

GRUDNIÓWKI 2015 !

Polecane posty

Gość iza3
I jak tam Asia? Udalo Ci sie podejrzec plec dzidziusia? Ja po malu zaczynam szykowac sie na wakacje bo w piatek wyjazd nad morze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
Iza szkoda słów na lekarza na którego trafiłam... nie było badania, a ja z nerwów przez tego @#$%^ przepłakałam całą sobotę... W skrócie: mam wykupiony pakiet w prywatnej placówce, mój lekarz prowadzący podpowiedział mi, że poza badaniami referencyjnymi na które da mi skierowanie w ramach swojego pakietu mogę zrobić jedno badanie USG bez skierowania i że warto to zrobić przed połówkowym bo mogę sprawdzić, czy jest prawidłowa ilość płynu i czy łożysko jest dobrze ułożone. Co mnie spotkało na wizycie? Ten frędzel od badań USG na którego trafiłam powiedział, że on by nie robił badania USG poza referencyjnym, że w innych krajach można składać pozwy, że było jedno USG za dużo i np. dziecko jest leworęczne... Jakaś totalna masakra i jakiś totalny głąb. Był niemiły, traktował mnie przedmiotowo... Na koniec powiedział, że to badanie może mi zrobić. Ja nerwowo już nie wytrzymałam i wyszłam :/ Zastanawiam się nad napisaniem skargi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMS
Brak słów . Ja dzisiaj zaczynam 16 tydzień :)) i oprócz tego że wczoraj miałam ataki kichania , kapanie z nosa itp. To jest wszystko OK. A u was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
U mnie też OK poza tym :D brzuszek jeszcze nie chce wystrzelić :) mamy już 18 TC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć asia1401 ja jestem 20 tc i mój brzusio jest dobrze widoczny, nie przejmuj się jak ci wystrzeli to bedzie z dnia na dzień większy, dziewczyny mam pytanie ile przybrałyście na masie?ja jakieś 2,5 kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
U nas 18 tydzień i przybrałam 4 kilo. A wracając do tematu usg to się czasem zastanawiam czy ono aby na pewno nie ma żadnego wpływu na dziecko. Bo badanie USG mam robione podczas każdej wizyty czyli co miesiąc a czasami częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
18 TC i plus 5 kg... Te dodatkowe kg poszły ewidentnie w biust. Ja od początku ciąży czuję się dobrze, żadnych mdłości, apetyt w normie jak i przed. Po duphastonie czułam się trochę ciężko, chyba woda się zatrzymała.. ale już na szczęście odstawiony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kiedy ja odstawie duphaston 16 tc łykam go w dalszym ciągu 3x1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
AMS ja od 5 do 11 tygodnia brałam 3x1, później 2x1 mniej więcej do 16 tyg i od 16 tyg do 17 tyg przez tydzień 1x1. Bardzo bałam się odstawić, ale na razie wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm.... ja m wizytę dopiero za dwa tygodnie i może wtedy je odstawie zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiula1987777
witajcie czy mogę dołączyć do was? termin mam na 29.12.2015 obecnie 17 tydz w 14 tyg miałam usg lekarz powiedział że będzie syn . mam córke 3,5 letnią .pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki!!czy mogę do Was dołączyć?? Ja termin mam na 12.12:) zaczęłam właśnie 18tydzień.. za tydzień mam wizytę i będzie wiadomo co tam w brzuszku rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
hej dziewczyny, im nas wiecej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewag
u mnie tak jak czulam bedzie synek :) termin mi sie przesual na- 24.12-zapowiadaja sie wesole swieta :) robilam te test Harmony/ Nifty z DNA dziecka- wyglada na to ze dziec jest zdrowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
No to super ewa. Chociaz powiem Ci ze dziewczynki sa slodziutkie i troche chcialam miec druga laleczke ale drugi chlopak tez moze byc. Wazne ze zdrowe. Ja koncze 18 tydz. i powiem Wam ze hormony mega mi buzuja, jestem strasznie nerwowa i ciagle jakies sprzeczki z mezem. A juz w piatek mam wyjezdzac na wakacje i nawet tego urlopu mi sie odechcialo. Moze to przez to TSH - sama juz nie wiem. Jeden pozytyw dnia dzisiejszego to tyle ze udalo mi sie kupic przyczepke rowerowa ktora bede w zimie uzywac jako wozek - chlopaki w srodku a cora na nozkach do przedszkola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Dziewczyny ile razy robiłyscie badanie na toksoplazmoze? Bo ja do tej pory tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ja też miałam tylko jedno badanie na toksoplazmozę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Halo! Jest tu ktoś? Dziewczyny robiłam ostatnio badanie moczu i wyszły mi liczne kryształki szczawianu wapnia w moczu. Czy któraś z was też tak miała? Czy to początek kamicy nerkowej? Co z tym można zrobić? Jeśli ktoś się orientuje to z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! dawno tu nie zaglądałam, ale wy chyba też w końcu sezon wakacyjny. wczoraj byłam na badaniach prenatalnych i wiem że będzie dziewczynka. wg. USG termin porodu z 7/12 przesunął się na 12/12. oluszka 29- koniecznie idź do lekarza ja miałam kiedyś kamice nerkową i nic przyjemnego jedynie co ci mogę doradzić to pić dziennie ok 3 litrów wody bo to oczyszcza nerki- lekarz w tedy przepisał mi antybiotyk i po kilku dniach było ok. mam nadzieje że wszystko będzie ok, napisz co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Byłam u ginekologa z tymi wynikami, ale powiedział ze skoro mnie nic nie boli to nie ma się czym przejmować. Ale jeszcze pójdę do ogólnego. Zawsze lepiej mieć kilka opinii. Co do maluszka to zdrow********iwy i rośnie - 350g :) zgrywa się z rodziców i za nic nie chce pokazać płci. Chociaż w 13 tygodniu lekarz widział coś niby siusiak to od dwóch miesięcy nie może tego zweryfikować. Także nadal nic nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia23101992
hej dziewczyny :-) a ja mam termin na 26grudnia (będzie świąteczny synek) a z racji że jest to moje pierwsze upragnione dzieciątko to oczywiście martwi mnie wszystko dosłownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Jestem po konsultacji u lekarza ogólnego. Również powiedziała żeby się tymi kryształkami szczawianu wapnia nie przejmować, ale zauważyła coś czego ginekolog nie zauważył mianowicie cukier w moczu. Czy któraś z was też tak miała? Mam powtórzyć badanie moczu i zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia1401
Oluszka: "W czasie ciąży obecność niewielkiej ilości glukozy w moczu jest całkowicie normalna, jeśli jednak jej stężenie jest wysokie podczas kilku kolejnych wizyt u lekarza lub bardzo wysokie w czasie jednej wizyty, może oznaczać cukrzycę ciężarnych. Choroba ta jest obecnie powszechnym zjawiskiem u przyszłych mam. Cukrzyca u ciężarnych może pojawić się w drugim trymestrze ciążyi towarzyszyć kobiecie aż do porodu." A ja jestem po badaniu USG i będzie synek na 100% :) dwa razy się pokazał :D byliśmy pewni, że będzie córa i nawet imię było już wybrany, a tu niespodzianka i chłopiec i teraz problem z imieniem, nie wiemy na jakie się zdecydować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
No u nas też jest problem z imieniem dla syna ale w środe ide na prenatalne i wtedy potwierdze plec. Szczerze to licze na to ze lekarka sie pomylila i bedzie dziewczynka. No i chcialabym zeby to lozysko sie przesunelo bo licze na porod silami natury a nie cc. No i dzidzia strasznie kopie. Szczegolnie wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluszka29
Dzięki Asia trochę mnie uspokoilas. Dzisiaj jedziemy nad morze i nie chciałabym się stresować tym cukrem. Mój urwis tez wieczorem jest bardziej aktywny. Choć w ciągu dnia również daje o sobie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Oluszka zazdroszcze Ci pogody. Ja wrocilam znad morza w niedziele. Pierwszy tydzien byl sloneczny ale niestety w drugim padalo i bylo chlodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza3
Hej dziewczyny!coś tu cicho. Czyzby wszystkie wyjechaly na wakacje. Ja juz jestem po usg polowkowym i wszystkie parametry sa ok. Lekarz podejrzewa w lewej komorze ognisko hiperechogeniczne ale powiedzial ze mam sie nie martwic bo to nic strasznego i dzidzius napewno jest zdrowy. Dla mojego swietego spokoju w 30 tyg. zrobimy usg z echo serca płodu. No i na 100 % chlopak takze narazie mamy problem z imieniem. Teraz najgorsze jak dla mnie badanie. Za tydzien ide na test obciazenie glukoza- paskuda-ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź ze sobą cytrynę w mojej przychodni do glukozy można wycisnąć cala cytryne i jest to w tedy do wypicia .cytryna nie falszuje wyniku !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×