Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość joanna super :-) Ewela daj znac co i jak. Mama synka jak sie czujesz? Elipsa ja w każdej ciąży mam mdłości i pierwsza byla dziewczynka a poźniej chłopak. :-) U mnie zaczyna sie poranna bezsenność - budzę się ok 6 i juz spać nie mogę. Ech jak nie zasypiałam na stojąco tak teraz zaczynają się pobudki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elipsa gratuluje :* mamy z Justą ten sam termin :) i też według chińskiego wychodzi mi , że chłopak ale to tak z przymrużeniem oka. Tacy goście to potrafią skomentować , śmiać sie. Trochę kultury... Gość joanna , super wieści , gratuluje i ściskam mocno. Ewela jesteśmy z tobą. Trzymamy kciuki i czekamy na wieści. Z tym liczeniem to ja też nie rozumiem. Według ostatniego usg mam koniec 7 tyg a według ostatniej miesiączki 9 i tak kazał mi sie sugerować lekarz. Spokojnie , na każdą z nas przyjdzie szczęśliwy czas powitania maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Czesc dziewczynki:) U mnie tez zaczyna sie bezsennsoc:( Co do gosci, to moze poprostu umowmy sie, ze nie reagujemy na komentarze. Moim zdaniem jeszcze za wczesnie na przenosiny na inne forum Ewela trzymam kciuki:) Ja w pierwszej ciazy mialam mega mdlosci a mam synka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Dziewczyny na termin z usg pozniej nie ma co patrzec, bo bedzie sie zmienial. Jezeli mamy regularne cykle i owu byla normalnie to sugerujemy sie data z om. Ewentualnie jezeli sa duze rozbierznosci to wlasnie to pierwsze usg. Zobaczycie jak pozniej zacznie sie to zmieniac. Moj maly szybko rosl i zawsze mialam termin na dwa miesiace szybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mamusie , powiedzcie mi , czy wy też macie taki problem z wypadającymi włosami? Jka sobie radzicie? Bo ja nawet ściełam półtora tygodnia temu ale i tak lecą strasznie :( a niedługo mam być światkową na ślubie bez wesela bo żałoba i nie chcę iść łysa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość joanna
Nie martw sie :) ja tez wczoraj sie okropnie martwilam przed usg... u mnie termin ciezko ustalic bo mialam opozniona owu. Mi z tego kalendarza wyszlo ze chlopiec. A ja mam przeczucia ze dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Ja juz po :) maluszek strasznie sie ruszal nie mogla go zmierzyc i zdjecie nie wyrazne :) no i wszystko jest tak jak powinno byc z tym ze oczywiscie o tydzien do przodu wymiary :) raczki nozki paluszki itp juz wszystko jest :) ma 6 cm :) jestem strasznie szczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombowa - to super, może uda się nam urodzić terminowo ;) Z włosami narazie nie mam takiego problemu, a tez jestem świadkową, dobrze, że szyje sukienkę bo nie wiem jak moje rozmiary sie zmienią ;) Zastanawiam się tylko jak wytrzymam z tymi mdłosciami :( Ewela - gratulacje :) 6cm ładny maluszek :) moj w tamtym tyg miał 1,29cm :) Miłego dnia mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka37
Ewela super - 6 cm wielkiego szczęścia jak to mówi moja polozna :-) mi wlosy nie wypadaja. Ale mam kolezanke ktora po ur. synka i pije kuracje drożdzowa i chyba mozna tym tez myc wlosy. Ponoc dziala. My dzis cały dzien na dworze. Sianie, sadzenie, porzadki wokol domu Teraz odpoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Gratuluję dziewczyny! :) Ja poczekam sobie jeszcze trochę na pierwsze usg, ale z każdym dniem zbliżam się do tej pięknej chwili :) Chyba zaczął mi rosnąć brzuch. Mam na dole taki twardy i napięty i już wystający, nie wiem czy tak to powinno wyglądać czy po prostu przytyłam, ale mi się wydaje, że to ciążowy. Motylkowa -> co u Ciebie? Długo się nie odzywasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Paulina ja w pierwszej ciazy na poczatku jak lezalam na plecach to czulam jakbym miala tam jablko i jak lezalam to widzialam to wyraznie to bylo ok 13-14 tyg ale ja wtedy bylam chuda i kazda zmiane dostrzegalam. Teraz jestem w 12 tyg i tez niby mam wiekszy ale zostalo mi niestety po corci troche skory wiszacej i do konca nie wiem czy juz rosnie czy to wzdecia ale jak leze to czuje ze jest te jabluszko ;) poki co staram sie cieszyc z tego ze na razie nic nie widac bo cos czuje ze tym razem tak ladnie nie schudne.... a mam strasznego bzika na tym punkcie i bede sie pewnie katowac zeby wazyc przynajmniej te 56-57. U nas dzis piekna pogoda sie zapowiada sloneczko swieci nie ma wiatru wiec moze wezme sie troche za robote bo zaniedbalam strasznie dom nic nie posprzatane... milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
hej ja tez wczoraj widziałam swoje maleństwo, serducho pieknie bije , to juz nie był czarny bijacy punkcik tylko tak realnie wszystko było widać:) nawet poruszał się, jak powiedziałam męzowi to koniecznie chce ze mną isc nastepnym razem , lekarz powiedział , że jak bardzo chce to może zrobić dla niego badanie przez brzuch bo ja nie chce go narazie brać na badania dopochwowe.. a kiedy mówicie swoim bliskim o ciąży?? ja chce się wstrzymać do czerwca, lipca a mój mąz już by wszystkim chciał się pochwalić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Moi bliscy wiedza od poczatku o ciazy. W pracy tez, bo od razu poszlam na l4. Dziewczyny ja w 13/14 tygodniu mialam juz widoczny brzuch, sprawdzalam wlasnie na starych zdjeciach:) teraz mam wzdecia wiec brzuch jest wielki hehehehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super dziewczyny. Kolejne widzą swojego maluszka. Gratulacje :* U nas rano straszna mgła była , nie widać nic było do 7 ale widzę , że słoneczko sie wychyla powoli. Mam zamiar umyć okna jak będzie ciut cieplej. U mnie nic nie widać , może jak leże to czuję takie lekko wypukłe a mąż twierdzi , że już duży jego maluch :P bo od razu czuć przy dotyku. Jestem trochę puszysta a raczej mam bardzo duże piersi przez co wydaję się gruba chociaż nie jestem. Już się boję jak to będzie jak mi brzuch urośnie czy dam radę oddychać hi hi. Miłego dnia moje mamusie , pozdrawiamy z fasolką :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Ewela -> właśnie ja też czuję tak jakby tam był balonik, jak leżę na plecach i jak na brzuch się kładę to już wogóle, na brzuchu poleżę 5 min i muszę się przewrócić na bok. Mam to samo co Ty, zawsze byłam chuda wręcz a teraz nabieram kobiecych kształtów , że tak to ujmę, trochę zaokrągliły mi się biodra i piersi. W talii mam 3 cm więcej, wystaje mi powoli brzuch, ale tak jak pisałam wcześniej mam problemy z zaparciami więc może to to. Brzuch się zrobił twardszy od dołu. Też zaczynam przeżywać już figurę jaka mi zostanie, może to egoistyczne, ale ja zawsze lubiłam sobie poćwiczyć, pobiegać, a teraz to tylko takie ćwiczenia dla ciężarnych z neta sobie ściągam :D wolę nie robić brzuszków i się nie naciągać za bardzo. marta -> gratuluję :) ja po zrobieniu testu powiedziałam rodzicom, teściom i siostrze. Za chwilę miałam wizytę u ginekologa i po badania bety powiedziałam reszcie bliskiej rodziny i najbliższym znajomym. Dalsza rodzina i dalsi znajomi dowiedzą się pewnie pocztą pantoflową, albo jak mnie spotkają i zobaczą z brzuchem :) Bombowa sałata -> też pozdrowionka ode mnie dla Ciebie i Twojej fasolki :) Ale na wielkość biustu to nie masz co narzekać, mi powoli pęcznieje i mam nadzieję, że jeszcze trochę podrośnie :D Justa i motylkowa -> co słychać u was? Wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
paolinaa a ty w którym tygodniu jesteś? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
aaa ga -> jestem w 10 (dokładnie 9tc i 3d) licząc od OM. Termin mam na 22.11, ale nie miałam jeszcze usg, pewnie coś tam się pozmienia, bo ja ogólnie miałam nieregularne miesiączki. Czemu tu się zrobiło tak cicho? Dziewczyny poprzenosiłyście się gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Mnie tez niepokoi ta cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
U nas wszystko w porzadku :) Wymioty wrocily, szczegolnie poranne, takze do pewnej godziny jestem nie do zycia :/ A tak to ciagle cos sie dzieje, bo ten remont robimy, na nauki chodzimy przedmalzenskie i do tej glupiej poradni, ogolnie nerwowa atmosfera troche, klocilismy sie ostatnio. Ale chyba wychodzimy na prosta :) Wczoraj pierwszy raz wspolzylam odkad jestem w ciazy, balam sie troche, ale sie dobrze czuje dzisiaj, takze chyba w porzadku jest. Czekam cierpliwie do 7.05. na wizyte, bedzie to usg genetyczne. Mialam wczoraj isc do rodzinnej po odbior wynikow krwi i moczu, ale mialam na 12:30 i nie poszlam, bo wymiotowalam. Musze sie umowic na jakas popoludniowa godzine zdecydowanie. Pogoda cudna, cieplutko, sloneczko, az sie nie chce w domu siedziec :) Doszly mi ostatnio takie lekkie zawroty glowy raz od czasu. Czuje sie wtedy jak bym byla na statku na pelnym morzu. Brzuszek coraz bardziej wystaje, moze niedlugo wyskoczy taki prawdziwy ciazowy :) Chcialabym juz skonczyc ten pierwszy trymestr i przejsc do drugiego. Ktoras wspominala o wlosach - ja tak na swoje chucham i dmucham, ze nawet sie trzymaja. Kupcie sobie wcierke z jantara na porost wlosow. Wzmacnia wlosy i przyspiesza ich wzrost. Polecam. Ja mam inny problem, ze tluszcza mi sie bardziej niz kiedys. Ale taki problem to nie problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, polecam Wam sklep z odzieżą ciążową www.sklep.brzuchatki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Paolinaa głowa do góry :-) niedługo zobaczymy nasze skarby :-) ja Te jeszcze nie miałam usg na początku maja będzie moje pierwsze i nie mogę się doczekać. Ja ostatnio mam tak ze chodzę chwile po 9 spać i budzę się parę razy w nocy. W sumie budzę się wyspana ale tak od godziny 20:00 to ledwo patrze na oczy. Ale ogólnie czuje się dobrze :-) a jak tam przybralyscie coś na wadze? Bo ja w sumie nie i nie wiem czy to normalne że jeszcze nic a nic nie przytyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Aga ja w pierwszej ciazy do 23 tyg mialam 1.5 kg na minusie. Nie musisz juz teraz tyc bo dziecko bardzo malo wazy wiec sie nie martw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ Melduje sie i ja :) u mnie tez wszytko bez zmian wymioty i mdlosci nadal mam , jak wracam z pracy to tylko obiad jem i musze sie polozyc bo mi sie tak spac chce ze mi glowa sama leci :p brzuszka typowo ciazowego nie mam ale woda mi sie zatrzymala i jestem taka wzdeta wiec wieczorami mam tak brzych wydety a rano znow plaski. Ja sie tak jakis zaokraglen ciazowych spodziewam okolo 5 miesiaca ze zacznie cos byc widac i brzuszek bedzie rosl :) natomiast przez te wymioty schudlam ze 3 kilo ale nie widac tego po mnie przez te wzdecia wiec z wagi 57 na 54 zlecialam. Pozdrawiam wszystkie dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
A ja sie na dobra sprawe nie waze, wiec nie wiem. Ostatnio mialam karte ciazy zakladana, wiec pierwszy raz dopiero bylam wazona :) Ostatnio codziennie po kilka razy dziennie boli mnie brzuch. Tak jakby mi cos rozpychalo wszystko w srodku. Bardzo nieprzyjemne uczucie, bo az boli. Mam nadzieje, ze to tylko rozciaganie macicy, a nie cos gorszego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość genova
Hej dziewczyny!powoli wracam do normalnisci od soboty prawie sie nie ruszalam z lozka.dopadl mnie such meczacy kaszel i bol krzyza promieniujacy do nogi,a przytym wymioty po 3-4razy.mialam dosc wszystkiego.wczoraj jakos doszlam do lekarza i dzieciatko ma 26mm i u mnie jes 9tc.lekarz na mdlosci doradzil mi tabletki lub krople z imbiru i dzis nie wymiotowalam:)meczyl mnie tylko suchy kaszel i bol krzyza.plec dziecka jaka wychodzi z chinskiego kalendarza to dziewczynka.u mnie w rodzinie metoda z tego kalendarza sie sprawdza.na 12.05 jestem umowiona na usg prenatalne z testem pappa.ile u was kosztuje takie badanie?na nfz na takie badanie sie nie lapie jestem za mloda :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elipsa ja tak samo jak ty tez mam umowe do konca 2016r.ja sie nie nastawiam ze wroce tam gdzie teraz pracuje.nawet ostatniego dnia przed zwolnieniem powiedzilam kierowniczce ze ja juz tu nie wroce,ona mnie pocieszala ze tak wcale nie musi byc.ogolnie u mnie w firmie jest roznie niektore dziewczyny po macierzynskim wracaja inne sa zawlniane.moze to bedzie tez dobry czas na zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały dzień poza domem...Pogoda ładna a i trochę spraw do pozałatwiania. Teraz poleguję bo nogi mi siadły i ogólnie wypompowana się czuję. i piersi mnie dziś mega bolą :-( Chciałabym już wiedzieć kto mieszka w brzuchu. :-) U mnie najbliższe mi osoby wiedzą praktycznie od początku. Pozostali dowiedzą sie pewnie jak mnie z brzuchem zobacza :-) Miłego wieczoru wszystkim Mamusiom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Justa -> zawroty głowy mnie też dopadły. Mdłości przeszły mi kompletnie chociaż ja miałam dosłownie parę razy z rana. Brzuch też mnie ciągnie, a w nocy czuję jakby takie rozpychanie połączone z ciągnięciem i też to odczuwam jako nieprzyjemne uczucie :( aaa ga-> ja miałam taką senność na samym początku a teraz tylko w ciągu dnia mnie muli. Z tego co czytałam to, to że nie przytyłaś jest zupełnie normalne. Niestety ja mam 3kg na plusie. Podobno nie widać po mnie przytycia więc nie wiem może to woda a może kwestia wzdęć... tak ważyłam na ostatniej wizycie u gina i boję sie wejść na wagę w domu... ja zawsze miałam stałą wagę -60 kg i nigdy nie miałam wahań żadnych. Mam nadzieję, ze nie obżeram się za dużo i nie będę tyć za dużo :/ U mnie z włosami wszystko w porządku oprócz łupieżu - też problem, który nigdy mnie nie dotyczył a teraz się pojawił. małpka -> też mam wzdęcia i wieczorami to mi wysadza ten brzuch a rano już nie ma śladu, choć mimo wszystko stwardniał od dołu i widzę z boku, że zaczyna robić się taki "czubaty". genova -> gratuluję :) ja też po przeziębieniu, ciężka to była walka, ale jakoś doszłam do siebie. Wiecie, z pracą jest masakra :( ja nie wiem jak kobiety mają czuć się bezpiecznie i rodzić dzieci skoro boją się, że za chwilę stracą pracę i nie będą w stanie utrzymać rodziny. Ja zaszłam w ciążę akurat w momencie kiedy miałam przerwę w zatrudnieniu... miałam poprzednio nawet ok pracę, ale jak już wam wcześniej pisałam zwolniłam się jak i połowa zespołu, bo nasi przełożeni dopuszczali sie mobingu i faworyzowali swoich znajomych i rodzinę :( Anka -> ja też już bym chciała wiedzieć kto tam jest :) wiem, że to taka zabawa, ale według chińskiego kalendarza mi wychodzi chłopak :D czasami to myślę, że się nie doczekam tego usg pierwszego i wogóle poznania płci... mam nadzieję, że zleci szybko! pełna nadziei, motylkowa -> co z wami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×