Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

Gość motylkowa123
Marta badania moczu tez nie mialam lekarz ani nie wspomnial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Bombowa salata u mnie cisnienie tez niskie jedynie puls wysoki a cisniienie w dobrym przypadku 90/60 a w zlym 86/46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaa28
motylkowa tylko gin dał mi skierowanie na grupe, morfologie, glukoze, anty hcv, toxo igg, toxo igm, i mocz a tylko krew oddawałam do tych wszystkich badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Mamo Amelki -> dziękuje za informacje. Jeśli to zdrowe dla mojego malucha to jestem w stanie poczekać. Jest to moja pierwsza ciążą i się nie orientuje. To zwyczajnie moja ciekawość żeby już zobaczyć co w tym moim brzuchu jest :) Jeśli chodzi o rodziców to też zaczęłam dopiero teraz doceniać ile to ta moja mama musiała się wyrzec i ile nameczyc żeby mnie urodzić i wychować. Ją z mama mam od dziecka super kontakt, gorzej z tata ale i tak nie ma tragedii. Ostatnio byłam w małym dołku (wiadomo hormony) i byłam taka zdenerwowana i wykrzyczalam mojemu mężowi żeby szanował matkę bo ona tyle przeszła żeby go urodzić, później się mieliśmy z tego razem :D Paula-> ja też się rozchorowalam, dziewczyny podały dużo mikstur domowej roboty i powinnas spróbować, ja pilam mleko z miodem i czosnkiem i przychodzi :) Ją mam od początku przeczucie że będzie chłopak, sama nie wiem co bym chciała, wszystko mi jedno chyba :) Widzę że macie problem z butami, ja mam taki problem zawsze a co do slubnych to masakra! Muszę mieć buty na niskim obcasie bo jestem dość wysoka, mąż też wysoki ale ją bym jednak wolała być niższa od niego. Pelna nadziei -> ja chciałam kolorowe buty ale w blekicie, no i też chciałam żeby dodatki były w blekicie, niestety butów nie było takich jak chciałam tzn były błękitne ale na wysokiej szpilce więc odpada. W końcu buciki miałam białe, ale wygodne i na idealnym obcasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Martaa -> jeśli mocz masz w spisie badań to musisz go oddać, kup pojemnik w aptece i oddaj próbkę, jeśli co cokolwiek Cię martwi to zapytaj lekarza. Justa -> mi też welony się podobają, ja miałam taki długi do kościoła a krótki na wesele :) fajnie że kupilas, najważniejsze żebyś dobrze się czuła. Mi osobiście rękawiczki też się nie bardzo podobają,ale jeśli masz się lepiej czuć i wybierzesz coś ładnego i subtelnego to czemu nie :) Mirinda -> gratuluje Ci i zdrowka dla Ciebie i malenstwa :) Jeżeli chodzi o badania na tarczyce to ja też nie za bardzo sie orientuje :( motylkowa -> strasznie niskie masz ciśnienie, ja miałam na ost wizycie 115/60 i lekarka powiedziała że malutkie. Mam do was jeszcze pytanie, jak jest z waga u was? Ją się wazylam i przyszło mi 3 kg. Gin mi powiedziała że niektóre kobiety tyja na początku szybko a później wolniej, nie obzeram się, na brzuch ciazowy za wcześnie... może woda mi się zatrzymała, nie wiem. Miłego dnia mamuski :) ja się biorę za obiad :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
J_doiron mi sie ogolnie bardzo sucha skora zrobila, a szczegolnie to widac na dloniach. Skora jest pomarszczona, popekana, z ranami, gdzieniegdzie wyglada jak w luskach i ma bialy zluszczony naskorek, ktory wyglada jak nalot grzybiczy :/ Teraz smaruje olejem kokosowym po kilka razy dziennie, nie moge zniesc jego zapachu, ale troche nawilza te rece. Ale sa tak spekane, ze az piecze jak smaruje. Paolinaaa ten welon jest podwojny, najdluzsza czesc do pasa mniej wiecej, druga zewnetrzna krotsza o jakies 10 cm :) A co do wagi, to ja sie nie waze, ale widze po sobie, ze troszke schudlam. Tylko brzuch ponizej pepka mi do przodu poszedl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa2704 ten biooil tez jest taki natłuszczający. spróbuj sama wit a ty te pekniecia zredukowac kosztuje masz 3 zł za tubkę w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Na razie ten olej zaczyna pomagac, to moze nie bede kombinowac, ale jak sie okaze nieskuteczny, to chetnie skorzystam z Twoich rad, dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🖐️ ja juz z pracy teraz moge sobie troszke odpoczac :) Co do szczepien dziecka , ja jestem przeciwna i wolalabym zeby moje dziecko szczepione nie bylo takie jest moje zdanie , a pozatym w szpitalu w polsce podaja szczepionke z rtecia chyba ze ktos ma pojecie i zwroc****elegniarce uwage i zatrzeze sobie ze chce ta bez rteci malo osob ma tego swiadomosc ze tak jest i zazwyczaj podaj ta z rtecia bo ich to taniej kosztuje, a jak wszyscy wiemy rtec jest szkodliwa dla organizmu . Co do nadcisnienia w ciazy lepiej to kontrolowac synek mojej bratowej urodzli sie z naczynikiem na malym pluszku i ma zabuzenie ukladu krwionosnego wiec warto mierzyc sobie cisnieni i miec pod kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :-) ja miałam usg w 7 tygodniu ale lekarz nie sprawdził ile razy na minutę bije serduszko bo powiedział że to w tak niskiej ciąży może zaszkodzić bo trzeba włączyć coś coś podgrzewa i to może szkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie przesadzajcie, Wy tez bylyscie szcepione tymi samymi szczepionkami z rtecia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaaa28
dziewczyny czy macie już wyniki toxo?? ja mam igm ujemny a igg dodatni 11,2 jak u was?? już szukam w internecie co oznaczają te wyniki.. eh paolinaa , a ja myżlałam , że w przychodni mi dadzą pojemnik i zrobią badania ok , w piatek bedę odbierać oryginały badań to upomnę się o ten mocz w końcu Pani mi policzyła za to badanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paoolina a ja mialam plus kg ale dlugo sie nie nacieszylambo teraz jest minus 3 kg przez te wymioty. Troszke sie matrtwie bo waze zaledwie 48 kg co prawda mam tylko 160 cm ale i tak wydaje mi sie malo przy ciazy na dodatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Marta ja nie mialam ani jednego jeszcze z tego robionego .. tylko podstawowe badania cukier morfologia chyba kila i w zasadzie to wszystko . Za zelazo sama doplacilam no i czekam na wyniki cytologi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Gosciu co do tych szczepionek to mysle tak samo jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkim samolubnym mamom które nie szczepią swoich dzieci polecam bardzo fajny artykuł... może zastanowicie się nad swoim bezmyślnym postepowaniem? chociaż wątpie: http://podaj.to/post/1020,1,lekarka-nie-wytrzymaa-i-napisaa-co-myli-na-temat-szczepionek-mocne.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do rteci - to wiecej jej przyjmujecie codziennie z jedzeniem niz w czasie szczepionki, ale lepiej siac panike niz poszukac wiarygodnych zrodel informacji. A i jesli dziecko zachoruje to bedzie duzo gorzej niz po nalykaniu sie tej jakze okropnej rteci podczas szczepienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry artykuł- ja jestem za szczepieniem. zaścianek już dawno za nami. i trzeba korzystać z wiedzy, doświadczenia innych. Poza tym my kobiety, za chwile matki tez jesteśmy zaszczepione. Nie chcę nikogo obrazić ale według mnie dużo osób które nie szczepi dzieci nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie niesie na innych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się zastanawiam czy matki które nie szczepią dzieci dostrzegają też zagrożenie z innych stron. czy wiecie że w paście do zębów jest bardzo mocno trująca substancja jaką jest fluor a co ciekawsze udowodniono że praktycznie nie wpływa na jakość zębów. polecam zastanowić się nad wszystkimi zagrożeniami a nie nad tymi medialnymi. co do tego że my byliśmy szczepieni to się zgadzam z tym że na pewno nie tymi samymi szczepionkami i chyba jednak było ich trochę mniej. po za tym jesteśmy pokoleniem o silniejszych genach. trzeba głośno to powiedziecie że dzieci z pokolenia na pokolenie są coraz bardziej podatne na choroby cywilizacyjne i uszkodzenia dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Ją też uważam że szczepienia są potrzebne, same byliśmy szczepionkę i nic nam nie jest :) motylkowa -> właśnie wiele dziewczyn chudnie na początku. Ja dla mojego malucha poświęce się że wszystkim i nie o to chodzi jetsem egoistka i nie chce przytyc tylko też nie chce się zaniedbac a wiem że w początkach raczej się nie przybiera tyle, no zobaczymy :) marta -> ja dałam skierowanie pani w punkcie pobran i też sama nic nie powiedziała o moczu dopiero jak jej podałam to przyjęła, jak masz na skierowaniu zaznazony to upomnij się bo za to płaciłas, pojemnik na mocz za grosze w aptece kupisz :) ją też powinnam zapłacić za badania bo mam skierowanie od prywatnej ale w szpitalu się pomyliła chyba i nic nie wzięła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nie było mnie chwile a tu tyle wpisów :-) ja oboje dzieci szczepiłam.Córa 5 w 1 a synek tradycyjnie +pneumokoki (bo wg poloznej ur. 37 tyd. wiec obejmowal nas program. ) Jestem po wizycie u nowego lekarza- jak mu powiedziałam o tych bólach - zrobił usg dopochwowe , bo mówił że łatwiej zobaczyć czy wszystko ok. Bardziej obstawia bóle spowodowane rozciąganiem. Ale jakby cos sie działo albo do niego albo na oddział.Dzidzia uciekała przed usg ale zobaczył czy wszystko ok. 05.05 usg prenatalne a 14.05 kolejna wizyta. Dziewczyny teraz zmykam Was poczytac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Anka to widzę że lekarz Cię troszkę uspokoił i bardzo dobrze :) lekarz godny zaufania to podstawa. Ją miałam poprzednia ginekolozke tragiczną, jeszcze przed ciążą, potrafiła mnie tylko straszyć że będe miała problemy z zajsciem a jak prosiłam o więcej informacji, jakieś badania to przepisywala tabletki anty na torbiele bo na razie to nie ma co myśleć o dziecku (wtedy nie planowalam, ale chciałam profilaktycznie coś robić). Raz za wizytę policzyla mi 250 zł (full serwis, cyto , usg dopochwowe) mi to wogóle nie było potrzebne a nawet mnie nie poinformowała no i już do niej nie chodzę. Ja już mam dość tych moich humorow, dziś rano poplakalam się i ryczalam z godzinę bo mnie mąż zdenerwował bo źle się na mnie spojrzał oczywiście w moim mniemanu :D a teraz siedzę i się cieszę jak głupi do sera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badania ogólne , mocz , morfologia , toksoplazmoza a dziś byłam na grupie krwi. Zaszłam do mojego lekarza zapytać co z tą grupą i kazał mi wpaść w poniedziałek na 13 bo już wyniki z krwi i moczu będą a grupa dopiero w środe. Dobrze , ze nie mam daleko do lekarza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa czytasz mi w myślach. Też mam na dłoniach , szczegółnie na kciukach taką suchą skórę , aż białą. Na szczęście powoli mi to schodzi bo nie wyglądało to najładniej. Paolinaa u mnie waga w dół na razie chociaż ostatnio zauważyłam , że mi sie brzusio zaokrągla. Może nie tyle co widać co czuć przy dotyku. Moze to bardziej moja psychika ale czuję jak już sie zmieniam. Ja też uważam , że skoro nam nie jest nic po szczepionkach to chyba warto zaszczepić dziecko. Tyle teraz chorób którym można zapobiec właśnie szczepieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Ja też czuje że się zmieniam, ta waga mnie dziwi bo ja od dziecka jestem chuda (aż za bardzo) i niewiadomo ile bym nie jadła to nie tyje. Dziewczyny wy mieliście wymioty więc to pewnie też wpływa na spadek wagi, ja czuje że mam wodę zatrzymana, zauważyłam u siebie wodny cellulit (taki mi się pojawiał czasami przed okresem, mam też problem z wyróżnieniem. Czuje się taka napięta i napompowana. Jedyne co jest na plus to cera, nigdy nie miałam problemów ale teraz to mam skórę jak u niemowlaka :D Ogólnie nie czuje się najlepiej że swoim ciałem teraz, ale co dziwne wszyscy mnie komplementuja, nawet Ci co nie wiedzą że jestem w ciąży. Może to chłopak - podobno dodaje mamie urody :) zaraz planuje zrobić wrozbe z ta obraczka, ciekawe czy się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
Dziewczyny a powiedzcie mi co o tym sadzicie, moja koleżanka jest w 11 tc, ostatnio jak się widzialysmy była w 6 tc i mi powiedziała. Wczoraj wstawila na konto na facebooku zdjęcie testu swojego. Czy uważacie że to nie przesada? Ja nie wszystkim znajomym powiedziałam a co dopiero chwalić się w internecie ludziom, co niektórych wogóle się nie zna tylko z widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm,wyobraź sobie ze moje dziecko używa pasty bez fluoru.nenodent.polecam.A my kupujemy w zielarskim,spacjalnie robią na miejscu na zamówienie. A skoro szczepionki są takie super,to dlaczego obawiacie się tych nieszczepionych dzieci?przecież wasze są zaszczepione tzn."bezpieczne".No i jak rozumiem,wy jako dorośli,też szczepicie się regularnie?bo przecież szczepionka daje przeciwciala na jakieś 10lat.czyli tak naprawdę,to my dorośli jesteśmy siedliskiem wszelkich "pandemii". Dziwne,ze zagrożeniem są dzieci akurat szczepionek żywa szczepionka,bo to one mogą zarazić dzieci nieszczepione z wyboru,bądź takie które jeszcze tej szczepionki nie dostały.tak więc,ktoś tutaj miał rację.ciemnogród minął,poszukajcie info czym szczepia wasze dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie napisałam że popieram szczepienia czy też nie. mam mocno mieszane uczucia. dla tego też nie mam w domu żadnych żarówek energooszczędnych bo te też mają rtęć w składzie. mnie tylko chodzi o to żeby patrzeć na wszystkie zagrożenia. nie winna pasta do zębów może spowodować okropne choroby a prawie nikt tego nie wie. a już nie wspomnę o zmianach w psychice. mój synek 2 dni po szczepieniu na roczek trafił do szpitala z zapaleniem płuc. nikt tego nie potraktował jak powikłanie po szczepiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o do fb to ja jestem przeciwniczką. ogólnie mam profil od od chyba 2 lat nic tam nie wrzuciłam. a ludzie teraz nie pójdą do kibla na dwójeczkę jak nie napiszą że są podekscytowani że tam idą... ludzie sami pozbawiają się prywatności. takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elipsa33
Cześć dziewczyny :) Mogę do Was dołączyć? Rocznikowo mam 30 lat, starać zaczęliśmy się listopad - grudzień, więc szybko nam poszło :) (myślałam że nam dłużej zejdzie). Dziś byłam u lekarza i wedlug miesiaczki jestem w 9 - 10 tyg ciaży, a wg usg 7 i 4dz :) , w karcie ciaży mam date porodu na 23.11., ale zobaczymy jak bedzie naprawde, miałam nieregularne miesiączki, więc pewnie późnej owulacje miałam. Mam prawie wszystkie dolegliwości ciążowe, ból piersi, brzuch, mdłości, naszczęście nie wymiotuje. Badania narazie podstawowe musze zrobić, oczywiście z wrażenia zapomniałam zapytać się o konflikt serologiczny, ale to i tak dopiero przy porodzie coś podają. No może starczy już o mnie. Wątek postaram się przeczytać cały, aby nie pozostac w tyle ;) Gratuluję wszystkim mamusią i życzę aby wszystkie dzieciaczki były zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×