Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co myślicie o proteście rolników?

Polecane posty

dlaczego rolnika ma panstwo i spoleczenstwo utrzymywac?!Skoro zdecydowal sie na prace na roli musi ponosic inwidualnie swoje decyzje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie obudzcie się,rolnicy to najwieksza rozszczeniowa chołota,biede klepia jedynie małe gospodarstwa,a ci co wyjechali maja po kilkadziesiat hektarów i zyja jak paczki w masle a chca jeszcze lepiej,znam takiego jednego własnie pałac stawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypłata za zniszczenia po dzikach??? haha a ktoś te dziki napuscił? dlaczego mamy płacić za "ryzyko"jakie podejmuje rolnik?? Zwykłemu przedsiębiorcy za to ryzyko nikt nie zapłaci!! Była wypowiedz sprzed lat tego człowieka, co napuszcza rolników i powiedział wówczas, że rolników nie stać aby jechać na Warszawe protestować, to rozumiem że ich teraz stać? widać!! kto zajmuje się gospodarką, jak oni siedzą w mcdonaldach przy drogach. A ten pokaz przez żony rolników, to totalna porażka. Wsiury zabrały dzieci dla litości, a one biedne siedzą na zimnie i wystraszone nie wiedzą co sie dzieje.... Co do wypowiedzi wyżej, co jeśli jechałaby karetke do umierające?? Tych rolników powinni spałować i wsadzić na 48 h to może by im się odechciało, pazerne świnie. A kto nastepny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś brutalnie napisane;)))duzo w tym racjii:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam to wszystko i nie wierzę własnym oczom-to wszystko piszą Polacy???? o swoich?? ludzie ogarnijcie się trochę -jesteśmy bardzo dziwnym i zachłannym narodem-nigdy się nie dogadamy bo mamy wyprane mózgownice i plujemy jadem nienawiści jeden na drugiego, a potrzebna jest jedność - dlaczego w innych krajach ludzie umieją się zjednoczyć i walczyć o coś ??? a u nas? nie bo lepiej kręcić lody i karać na boku aby tylko nie ruszyć śmierdzącego gówna, a tymczasem śrubę przykręcają jeszcze bardziej, popieram strajkujących górników, rolników i generalnie ludzi ciężko pracujących. A jak ktoś uważa że mają taki high life to niech się przebranżowi i zostanie rolnikiem-nabierze dopłat i będzie jeździł na egzotyczne wycieczki 2 razy do roku.... A pani która nazwała protestujących idiotami bo mężulek jest kierowcą i wpada w korki a tym samym trzepie nadgodziny niech uważa bo życie jest przewrotne i kiedyś może sama stanąć na drodze w obronie pracy swojego męża ps. wzięło się kredycik we frankach i żal dupę ściska bo zostało do spłaty 28 lat a franek stoi wysoko i mężuś musi doginać - dobrze ci tak kretynko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa z 7.46 wypłata za zniszczenia po dzikach??? haha a ktoś te dziki napuscił? dlaczego mamy płacić za "ryzyko"jakie podejmuje rolnik? Tępa strzało - chodzi o to aby te dziki odstrzelić, i taki obowiązek powinien być nałożony na koła łowieckie, gdyby te były mądre to jeszcze by zarobili na tych polowaniach ale u nas nic nikomu się nie chce - lepiej siedzieć na d****h i marudzić. I powinny byś odstrzelone bo nie dość że uprawy są zniszczone to stanowią także ogromne niebezpieczeństwo dla kierowców na drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli jako samodzielny przedsiebiorca (rolnik) cos produkuje i sprzedaje, to dzialam na wolnym rynku i ponosze normalne przedsiebiorcze ryzyko. Tak jest na calym swiecie - kazdy prowadzacy dzialalnosc gospodarcza porusza sie pomiedzy cenami sprzedazy, cenami produkcji, wkladem wlasnej pracy, podatkami, ulgami, itp. To normalny rynek. Jezeli ktos blokuje droge i uniemozliwia innym przejazd, to powinien dostac palka po d... , zaplacic mandat, a wrazie oporu powinno mu sie odebrac pojazd. Wolnosc manifestacji, protestow, wyrazania swoich pogladow to nie ogolne zezwolenie na utrudnianie zycia innym, ktorzy i tak nic nie moga zrobic w twoim konkretnym problemie. Jezeli mieszkancy jakiejkolwiek wioski walcza o obwodnice to dlaczego chodza tam i z powrotem po przejsciu dla pieszych powodujac kilometrowe korki - i to jeszcze pod ochrona policji ? W takim korku stalismy niedawno ponad dwie godziny - czy to sensowne ? Czy od kogokolwieki z nal zalezy decyzja, aby w Srakoczanach dolnych wybudowac nowa droge ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no sorry mogę się zjednoczyć z każdym,ale nie z rolnikami,rozumiem górników,ciężko pracują codziennie ponoszą ryzyko,czy pielegniarki,ale rolnicy,nikomu nie żyje się teraz aż tak dobrze jak im,wiem co mówię bo mam dużą styczność z tym środowiskiem,dlaczego mamy dopłacać komuś kto nie zarobi tyle ile chciał?!czym oni są lepsi od normalnych przedsiębiorców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako Polka nie bardzo rozumiem czemu tak najeżdżacie na swoich :( kazdy walczy o lepsze jutro a niestety w tym kraju jest tak ze jak nic sie nie dzieje to nic nie mówią. Górnicy dali sie sprowokować policji to wszędzie relacje na żywo. Zony górników protestowaly to krotka wzmianka w mediach. Dlatego rol,icy blokują drogi! Żeby byl jakikolwiek odzew! jestem zona górnika który obecnie strajkuje, oni nie strajkują o lepsze pensje, oni strajkują by te pensje mieć. Tv pokazuje tylko prezesa który to chwali sie jaki jest wspanialy i zaklina rzeczywistosc. Jak ogladam tv to prawie zaczynam mu wierzyc ;/ a fakty są calkiem inne, górników pokazuje sie jako pazerna grupę spoleczna ktora to zarabia na reke majatek. 7000 zl? Chyba kierownik, bo normalny gornik moze marzyc o takiej kasie. Prezes jest szwagrem Pawlaka, stanowisko ma po znajomości bo wcześniej tylko chodzil z metanomierzem - najnizsza ranga na kopalni, teraz trzyma sie stolka. Kupil hotel chyba za 28mln, wyremontowal za 35 z kasy spolki a teraz sprzedaje go za 25 i kasa ma trafić do skarbu państwa, kontrakty dziwne ma podpisane, sponsoring jastrzebskiego węgla a górnikom chce tylko zabierać, przykladow mozna by wypisać z 20. A górnikom chce zabrac 14 pensje - to nie 14, to powinno sie nazywać wyrównanie za prace w tragicznych warunkach! Prawo pracy nie jest przestrzegane, jest nagminnie lamane, to kopalnie wysokometanowe i zaloga powinna byc wycofywana jak metan przekracza normy a oni puszczają czyste powietrze na mierniki i każą pracować dalej, praca w cieplociee nawet jak jest stwierdzona to Malo kiedy pozwalają im wyjechac na powierzchnie...itd Akcje są tanie jak barszcz wlasnie dzięki prezesowi. Dla kogoś kto nie ma styczności z tym co sie tutaj dzieje wydźwięk w tv jest calkiem inny, niestety. A wladzy tylko o to chodzi, sklocic spoleczenstwo i problem z Glowy. Nie walczymy o swoje interesy, powinnismy sie wspierać by moc cokolwiek wymóc na rzadzie a my godzimy sie na wszystko jak leci - na place minimalną, na wysoki zus, na podatki - ciągle nowe i ciągle większe... Tylko narzekać potraficie jak wam źle, ze umowy smieciowe, akcyzy wysokie, kolejki do lekarzy ... A nikt nic z tym nie robi! Gdybysmy sie zebrali w kupe to i w kraju byliby lepiej, po co 100 ml na Ukrainę, czemu nie mozna dać 99 a za ten jeden odstrzelić te cholerne dziki? Ktoś napisał ze tez będzie żądał zwrotu za zime bo ma sklep z rowerami a w zimie jest martwy sezon. Rolnicy nie za to chcą zwrotu, to tak jakby w tym martwym sezonie przyszly dziki i rozwalily wszystkie rowery - czyli ani sprzedaży, ani towaru, ani kasy za ktora ten towar sie kupiło. To jest roznica! A komentarze typu debile, biedaki itd są nie na miejscu. Akurat te grupy spoleczne są milion razy mądrzejsze od was - od tych co godzą sie na wszystko za minimalna krajowa i udają ze da sie za to godnie żyć. popieram rolników, dawajcie czasu chlopaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj znam takich rolników... maja dwa traktory w cenie mojego domu, wożą się nowiutkim mercedesem, dzieci codziennie w nowych ciuchach chodzą i to nie byle jakich, już do innych miast na zakupy jeżdżą bo u nas podobno mało sklepów, w domu fortepian, dzieci do szkoły muzycznej chodzą, teraz maja kupić mieszkanie we Wrocławiu bo starsza córka na studia tam się wybiera.... a do pracy maja ludzi.. ot cali rolnicy. Nawet na protest sami nie pojechali tylko wysłali roboli... Moi teściowie też rolnicy ale maja małe gospodarstwo i tylko biora jakieś małe dopłaty do pola. Oni nigdy nie pojada na protest bo nawet na pól dnia do nas w goście nie pojada bo maja obrządek, musza zwierzynę nakarmić. protestują tylko ci co maja kase i chcą jeszcze więcej. Moim zdaniem powinni rolników przegonić a kopalnie pozamykać. Jak im nie pasuje to niech idą do normalnej pracy. Czemu żona górnika nie pracuje??? Bo ja na to stać ... a ja musze bo maż w prywatnej firmie nie zaprotestuje że chce więcej zarabiać. Kopalnie powinny być prywatne i w tedy by się darmozjadą ukróciło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a lasów nie chcą prywatyzować bo skąd będą kraść drzewo?? Odszkodowanie za dziki??? Niech sobie pola oogrodzą... kto im broni. A że mi się towar w sklepie przeterminuje to tez chce odszkodowanie bo przecież martwy sezon i jestem tratna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byli górnicy, są rolnicy i będą jeszcze pielęgniarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę to, co większość normalnych, trzeźwo myślących Polaków. Dodam tylko, że w związku z tym, że nadal są na łasce Krusu, wstydziliby się rościć sobie prawa do czegokolwiek więcej. Nie znam żadnego rolnika, któremu żyłoby się źle. Mam mnóstwo znajomych, którzy pochodzą ze wsi - rodzice pokupowali im mieszkania, pobudowali domy, jeżdżą wspaniałymi autami, mają nowoczesne gospodarstwa, każdemu z dzieci zafundowali takie wesele, że ja mogłabym pomarzyć o takich pieniądzach za salę, prezenty, orkiestrę, jedzenie itd. Ubezpieczają się za 400zł na kwartał, mogą ubezpieczyć sobie kogo chcą nie dopłacając za to ani złotówki. Mnie nikt nie pyta czy mam 1200zł co miesiąc na zus na własnej działalności. Mamy kapitalizm, a państwu, podobnie jak górnikom, coś się ewidentnie popiętroliło, komuna skończyła się 25 lat temu, Gierek też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:09, skoro jest jak piszesz, czemu nie godzicie się na prywatyzację? Piszesz, że nepotyzm i kolesiostwo - czemu nie weźmiecie przykładu chociażby z Silesii? Ano ja wiem czemu. Dlatego, że tamci zapie/r/da/lają ostro, pracują i wiesz ile zysków miesięcznie przynoszą? 400%. Ale lepiej strajkować, nie godzić się na nic, mieć postawę roszczeniową, palić opony pod sejmem i szantażować normalne społeczeństwo. Bo to MY moja droga bedziemy do was dopłacać, myślisz, że te pieniądze z nieba wam spadną? Nie, znowu podniosą podatki. To samo z rolnikami - i Izdebski i inni przedstawiciele rolników już w zeszłym tygodniu powiedzieli, że oni na nic ze strony rządu się nie zgodzą. Że oni nie jadą tam rozmawiać, tylko protestować. No to kije im w du/pę. Niech się napiją, to im najlepiej wychodzi - tak jak tym, których zawrócili, bo z Podlasia do stolicy jechali na gazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez odszkodowania za straty zrobione przez dziki wypłaca kolo łowieckie a nie państwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANOOOO
Rolnicy maja racje i niech walczą o swoje . Za kilo świni i dostają 2.60 zł a w sklepie kg kiełbasy kosztuje ok 20 zł . Jesli ktos nie widzisz w tym złego to jest zwyczajnie głupi . Dodam ze ja cale zycie mieszkam w mieście ale jestem za tym zeby chronic to co nasze polskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
walka o polskie GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ANOOOO niech walczą !nie naszym kosztem !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele grup zawodowych powinno zastrajkowac, w budzetówce nie ma podwyżek od 8 lat,pielegniarki w porównaniu do lekarzy zarabiaja grosze,a wykonuja czarna robote,ale napewno NIE rolnicy,tym sie zyje najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale o co maja walczyć,nadeszły takie czasy że bambry zyją jak paniska i jeszcze ima mało,bieduja jedynie Ci mali a dzis cięzko juz ich nazwac rolnikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za kilo świni i dostają 2.60 zł a w sklepie kg kiełbasy kosztuje ok 20 zł . Jesli ktos nie widzisz w tym złego to jest zwyczajnie głupi . x Co ty pierdzielisz, cena tucznika teraz na skupie to grubo powyżej 5zł, zanim coś palniesz, to się doinformuj :o :o 🖐️ Zawsze tak było, że skupowe ceny były dużo niższe niż gotowy produkt sklepowy, widzę, że o ekonomii i gospodarce rolnej wiesz tyle ile przeczytasz na pudelku :o A potem takie kretynki właśnie sieją takie farmazony po całym necie, a ciemna masa to łyka jak indor wiśnie :o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Co ty pierdzielisz, cena tucznika teraz na skupie to grubo powyżej 5zł, " GDZIE ? podaj miejscowość bo ja mieszkam Wielkopolsce i ostatnio dostalam rowne 2.67 zł za kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś hmm 5 zł to bylo ok 3 lata temu .W tej chwili w skupie kilo świni kosztuje od 2,50 do 3 zł . Wiec nie pisz głupot dziunia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim waszym kosztem ? Rolnicy walczą o swoje ..tak jak górnicy pielęgniarki , nauczyciele , wojskowi . ..kazda ta grupa walczy o lepsze zycie . Zle wam to tez wyjdzie na ulice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swinie mazowieckim chodza na skup albo pozanim a sokolow placi3,3zakg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jakie swoje?!chcą kasy za straty,a w czym sa lepsi od zwykłego przedsiębiorcy,gdzie sa pieniadze dla nich za straty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:14,widziałaś kiedyś strajkujących wojskowych?Oni nie moga strajkować bo służą państwu,tumanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Noooo, to idąc tą drogą młynarze też powinni zacząć strajkować, bo za kg mąki na skupie dostają ok złotówki, a za słodką bułkę w sklepie trzeba zapłacić już dwójkę albo i wiecej :D Gdzie sie takie tumany rodzą, powiedzcie? :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hurtownicy też niech strajkują,bo moja mama kupuje u nich bluzki za 30 zł,a sprzedaje za 60 zł:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wąłsnie u nas w Polsce jest rolnik i jest rolnik ..ta 1 gruppa to rolnicy ktorzy maja duzo pola ,dotacje unijne do kazdego hektara dopłacane niech ktorys z nich narzeka no sory napluc w twarz .doslownie bo łża .a ta 2 grupa rolnikow uczciwych to co9 maja 3 gora hektary ,fakt maja dopłacane ale koszta i nawozy , kombajn to ich przekracza a niestety nie dadza obłogiem ...fakt zdrowa zywnosc co swoje to swoje ... ale nie moga mowic ze dobrzeb na tym wychodzi bo raczej zyskow nie maja tacy mali rolnicy ,20 LAT TEMU TO TAK,mleko oddaw, swinie mozna było sprzedac i miec zysk teraz tak poukracali ze na wsi to krowa to jak na palcach jednej reki naliczysz bo wymogow tyle ze szok , to samo tyyczy sie swin , szczepienia opłaca sie miec tylko dla siebie warzywa swinia na mieso jaka kure na rosoł i swojskie jajka .itp .Wybraliscie Unie to teraz pokazali ci sa niczym ..bo Unia zarzadziła ..teraz to gdzue sie człowiek nie obroci to kukurydza ..rolnictwa bark tak sie sprzedaje Polske zamiast dac zyc rolnikom jak 20 lat temu ..wjezdzało sie na wies w lecie to wiadomo było ze zniwa ze wogole wies .Lepsze mleko unijne niz od zdrowej krowy ze wsi ...takioe wąłsnie pranie mozgu robia dziecia nie wolno małym dawac ..masakra moje dzieci od małeo wychowane i nic im nie było teraz to wsystko na proszkach ..brak słow chemia nas zje ..Ja mam to szczescie ze mam dostep do mleka ,kupuje w miare zdrowe, mieso ,jajka swojskie robie przetowry ...bo jakas Uni nie bedzie mi wmawaic ze chemia jest lepsza ..niz zdrowe wiejskie produkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×