Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co myślicie o proteście rolników?

Polecane posty

Gość gość
A oprocz polskiego i chinskiego to nie ma innego zarcia? :D Owszem, polskie i chinskie to taki sam smietnik i gowno. Ja tego nie tykam. Sa miejsca skad bierze sie dobra wolowine. Na pewno nie od polskiego bambra smierdziela :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda grupa ma prawo do strajku. Może i inne grupy powinni dążyć do poprawy jakości życia a nie krytykować tych, którzy maja odwagę cos zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrze ze strajkuja . Niech walczą o lepsze zycie dla sowich rodzin .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaka kasa z ue? jakbys troche na wsi pomieszkala to bys moze wiedziala, szkoda ze tu nie wypowiadaja sie zony rolnikow, ale niestety one nie siedza na kafe tylko musza zapi......c na wsi bylo zawsze zle ale to co sie teraz dzieje to jawne zlodziejstwo rzad okrada tych biednych ludzi, Tusk lizal doope zachodowi zamiast dogadac sie z Putinem to by chociaz jakies rynki zbytu byly a tak to wielu rolnikow sprzedaje po kosztach Nie rozumiecie to wam wyjssnie...to jest tak jakby paliwo do pracy zaczelo was wiecej kosztowac niz zarabiacie...a pracowac byscie musialy.... tak,tak Panie z miasta a ta co napisala o wywalaniu gnoju to juz ponizej krtytyki...wspolczuje... Unia wiecej rolnikom zabrala niz dala tak naprawde, kto sie troche w rolnictwie orientuje ten wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinni zlikwidowac ten caly KRUS i niech placa na ZUS tak jak inni. Wiecznie malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mają odwagę coś zmienić???? Ale oni nic nie zmieniają, sami powiedzieli, że oni jadą strajkować po to, aby rząd dał im to co chcą w 100%, inna opcja w ogóle ich nie interesuje!! Dlatego też Sawicki powiedział, że nie będzie z nimi gadał, bo ciągle im mało, zaproponował to, co mógł a z pustego i Salomon nie naleje! Lekarze, pielęgniarki i policja też mogą wyjść na ulicę, a jakże. Tylko ciekawe kto wtedy zajmie się twoim dzieckiem jak będzie potrzebowało hospitalizacji, ciekawe kto będzie łapał bandziorów okradających twój dom i kto będzie zmieniał basen twojemu ojcu w domu opieki! U was to wszystko jak z logiką pięciolatka, najchętniej już byście pomniki wystawiały za to, że wyszli w ogóle na ulice :o A że jechali z B-stoku pijani, że 1/4 tego towarzystwa rozgoniła policja, bo prowadzili pod wpływem % to już nieważne, pewnie z tej depresji i presji się napili i wsiedli za kółko, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie ile ma rolnik emerytury po 40!!! latach ciezkiej pracy? wiecie ile musi sie napracowac zeby za kg ziemniakow dostac 10 groszy? rosyjski rynek zamkneli, nawalili produktow z ue modyfikowanych a n aforum jeszcze krzycza o zusie,chyba zeby dobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:01, wiesz co.... Moja matka pół życia pracowała jako szwaczka, nawet nie masz pojęcia jak ciężka fizycznie to praca. 30 lat jako szwaczka, aż do upadłości zakładu. Kolejne 15 lat (bo pracuje do teraz, nie stać ją na życie na emeryturze) pracowała (pracuje) jako pielęgniarka (zrobiła szkołę) w domu opieki dla osób starszych. Krótko mówiąc zmienia pieluchy, karmi, przewraca, myje, pielęgnuje, przerzuca codziennie kilkanaście razy dziennie po kilkadziesiąt kg ludzkiego, żywego ciała. Ręce ma spuchnięte od pracy. Na urlop pojechała w tym roku pierwszy raz od 7 lat. Wiesz ile dostaje emerytury? 840 złotych. Więc nie wyjeżdżaj mi tu z tym, jak rolnik ma ciężko na emeryturze i jakim uciemiężonym jest pracownikiem. Nie on pierwszy, nie ostatni i nie jedyny, moja droga. Spójrzcie trochę dalej niż na czubek własnego nosa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram. Od razu widać kto tu się wypowiada. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia drogie panie żony rolników/górników. Normalni, pracujący u prywaciarzy ludzie też chcą żyć a nie wiecznie składać daniny na to, żebyście wy żyli jak pączki w maśle. Komuna dawno się skończyła, trzeba być dzisiaj elastycznym, przedsiębiorczym i mieć łeb na karku, nie każdy nadaje się do prowadzenia własnego biznesu, w tym biznesu rolnego. Może warto się z tym w końcu pogodzić, bo ciekawe, że są w Polsce rolnicy którym nie śni się protestować i strajkować, bo za dużo mają do stracenia:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 08 zdaje sobie z tego sprawe,moja siostra jest pielegniarka juz 20 lat a tesciowa pracowala jako szwaczka i nie ma co tu powrownywac do rolnika ktory URLOPU NAWET NIE MA i nie konczy po 8 czy nawet 12nastu godzinach pracy bo np krowa sie cieli;) czy inne tego typu sprawy na wsi nigdy nie widac konca pracy i nie ma 10tego wyplaty rzad rzuca tylko klody pod nogi, moze nie wiecie ale taki malorolny biedak nawet musi miec ksiegowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:24, moja matka jako szwaczka urlop miała, owszem. Tydzień na cały rok. Plus to, co chorowała, ale nie chorowała albo przychodziła chora do pracy, bo l4 u niej nie obowiązywało, a za dzień nieobecności kasy nie dostawała. Uprzedzę jakieś teksty o pipach i innych kodeksach pracy - mogła zapomnieć o upominaniu się o swoje, bo poleciałaby na zbity pysk. Teraz też nie lepiej, w domu opieki w którym pracuje (u prywaciarza) są 3 pielęgniarki na 25 osób. Nawet nie będę wam opisywać jaki to sajgon, ale jeśli chodzi o urlop - ta sama historia, należą jej się 2 tyg w roku + chorobowe, bezpłatne oczywiście. Ale w porównaniu do rolników to jest eldorado i raj, wiem wiem. Nie mam prawa w ogóle ich porównywać, taaaak, bo przecież biedni rolnicy na wesela, traktory, chaty wykładane w środku marmurem biorą kredyty i zapożyczają się na dziesiątki lat 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I moja matka nie jest pielęgniarką na etacie w szpitalu, gdzie ma 3 albo 4 dni w tygodniu wolne, gdzie popija sobie w kanciapie kawkę i zmienia kroplówkę na zmianę z zakładaniem wenflonu. Moja matka zapierdziela fizycznie jak robotnik, robi takie rzeczy, że kręgosłup jej dosłownie pęka z przedźwigania, a niedługo to ona będzie potrzebowała opieki. Ale oczywiście, nie ma co w ogóle do pracy rolnika porównywać. No tak, jasna sprawa. Tylko różnica jest taka, że ona nie pójdzie strajkować, bo ja wywalą z roboty i tyle. Taki będzie finisz. Rolnik sam jest odpowiedzialny za to co uprawia, jak uprawia, gdzie to sprzedaje, komu i za ile. Rolnicy z Kujaw położyli laskę na rządowe restrykcje i sami się zrzeszyli, spiknęli i znaleźli sobie rynek zbytu - Islandię. Można? Można. Żyją jak pączuszki, taki interes zrobili. Ale dla tych, co wychowani na Gierku i komuszym garnuszku nie do pomyślenia jest, że głową trzeba ruszyć samemu. Że takie mamy czasy, że nikt ci nic nie da na tacy. Że samemu trzeba dbać o swój dobrobyt. A ci jak papugi tylko daj daj daj daj daj i daj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie kazał być rolnikiem... Niewykształcone debile które utrudniają ruch bo mają protesty. Niech protestują pod sejmem. Wiadomo że i tak nic nie wskórają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziwię się, że Polacy są tak postrzegani w innych krajach - po tym, co tu przeczytałam. Nie wiem, czy śmiać się czy płakać.... Skoro tak wszyscy krzyczycie, że rolnicy mają tak dobrze - czemu się nie przebranżowicie? Czemu nie kupicie kawałka ziemi, nie weźmiecie "milionowych" dopłat i nie żyjecie jak oni, czyt. "Jak bąki w maśle"? Sorry, ale jakby mi żal dupę ściskał, że ludzie mający własne firmy mają krocie założyłabym własną firmę - proste. Też bym chciała te ich "krocie". Ale tu plujcie jadem i nienawiścią, a sami nie zrobicie nic - bo tak wygodnie. By the way - tak zaje******fajnie mają Ci rolnicy, że 3/4 jakich znam przenosi się do pracy etatowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chooy z bambrami śmierdzącymi gnojem.W doopie ich mam i ich żądania.Ciągle im mało:O tak im źle?Proszę bardzo,niech sprzedadzą wszystko łącznie z maszynami i wio do miasta na etat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:47 - nie nie nie, to ja pierwsza zadałam pytanie dlaczego ci biedni, uciemiężeni rolnicy nie przejdą na etat w korporacji. Odpowiedzi nie uzyskałam. I wybacz, rolników w miastach na etatach to ja nie widzę, a wiem całkiem sporo na ten temat :D Ja się nie przebranżowię, ponieważ lubię swoją pracę, choć jest ciężka i wymaga ode mnie bardzo dużo poświęcenia. No ale taki mam charakter, że zamiast pierdzielić i płakać, zakasuję rękawy i pracuję po prostu. Tak mnie w domu nauczyli, nic na tacy podane nie miałam i wyniosłam z domu to, że jeśli sama się o siebie nie zatroszczę, nikt tego za mnie nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy to jednak głupi naród . Jeden drugiemu oczy wydrapie ...żałosne . Rolnicy maja racje ze walczą o swoje . Każdy kto miał do czynienia z rolnictwem wie jak to wszystko wygląda. Od wielu lat jestem przedstawicielem handlowym środków do produkcji rolnej i niestety tak złe jak jest teraz jeszcze nie bylo. Rządzącym latwiej sprowadzic cos z innych krajów (gorszej jakości i taniej ) niż probowac naprawic nasza gospodarkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale te tłuki oprócz karmienia świń nic nie potrafią i kto takiego matoła przyjmie?Wyobrażacie sobie pracowac z takim kimś?O czym byście miały z taką osobą rozmawiać?O lochach,bykach,rzepaku i gnoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"19:47 - nie nie nie, to ja pierwsza zadałam pytanie dlaczego ci biedni, uciemiężeni rolnicy nie przejdą na etat w korporacji. Odpowiedzi nie uzyskałam. I wybacz, rolników w miastach na etatach to ja nie widzę, a wiem całkiem sporo na ten temat smiech.gif" Bo rolnictwo to cos wiecej niz praca . To jest tradycja przenoszona z pokolenia na pokolenie . To jest cos co jest nasze polskie co sie powinno chronic ...rozumiesz to ? Jesli chodzi o prace na etat to znam wielu rolników ktorzy oprócz gosp normalnie pracują .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Dla Ciebie to nawet temat gnoju jest za skomplikowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"No ale taki mam charakter, że zamiast pierdzielić i płakać, zakasuję rękawy i pracuję po prostu" Ale rolnicy tez pracują i to bardzo ciezko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... czytam i oczom nie wierzę, ze mój naród to w większości banda tępych matołów. G****O wiecie, nigdy na roli nie pracowaliście, to nie pierdzielcie głupot. Rolnicy mają ciągniki na kredyty, bo jak ktoś ma hektary to musi je czymś obrobić, kazali w UE obory poremontować dla swin czy krów - poremontowali, kazali pospełniać jakieś normy typu kolczykowanie, paszporty itp - pospełniali. A teraz nikt od nich nie chce kupić tej zwierzyny, mleka czy zbóż za normalne pieniądze. Kto wam broni iść strajkować? NIKT. Tylko wolicie siedzieć i czekać aż cos się zmieni na lepsze. Czemu nie idziecie strajkować, bo podnieśli ZUS, bo podpisali umowę o GMO, bo kwota wolna od podatku jest jedną z najnizszych w Europie? Czemu nie idziecie strajkować, bo emerytury są niskie, bo nie ma miejsc pracy dla młodych ludzi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze, że przedstawiciele rolników nie odpowiedzą na zaden argument przeciwników strajków merytorycznie. Potraficie tylko powtarzać wyświechtane slogany, nic więcej. Jesteście zapatrzeni w czubek własnego nosa, nie potraficie podjąć żadnej dyskusji, wszystko u was się sprowadza do tego, że rolnik ma ciężko. Ja kończę tę jałową dyskusję, nie będę produkować postów na pół strony żeby uzyskać na nie odpowiedź jednozdaniową z serii tych, które przewijają się tu przez 4 strony. Adijos, mam nadzieję, że i Sawicki i Kopaczowa nie ugną się przed tą bandą zadymiarzy. A jeśli tak - możecie sobie gratulować, bo opędzlują także wasze kieszenie. By żyło się lepiej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jaki zus podnieśli? :o :o :o co roku kretynko podnoszą, bo płaca minimalna wzrasta :o podnoszą o całe 3 złote, każdego stycznia, każdego roku. Następna oświecona, co wie o wlasnym kraju i jego gospodarce tyle, co kot napłakał, a wypowiada się jako ekspert :D Chcesz odpowiedzi na swoje pytania to przeczytaj cały temat. Jest masa argumentów i odpowiedzi, tylko zwolennicy rolniczych prostestów..... tak jakby ich nie zauważyli, bo tak wygodniej :D bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Adijos, mam nadzieję, że i Sawicki i Kopaczowa nie ugną się przed tą bandą zadymiarzy. A jeśli tak - możecie sobie gratulować, bo opędzlują także wasze kieszenie. By żyło się lepiej " Nie martw sie ugną sie bo ida wybory :) A ty jesteś taka glupia ze jak rząd bedzie Cie trzaskał sie po pysku to jeszcze im za to podziękujesz i złego słowa nie piśniesz. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr Farmacji zona rolnika
Jak czytam to wszystko to mam wrażenie że ludzie w polsce to ciemnogród(ci co piszą negatywnie o tych protestach). Czemu rolnicy blokują drogi chyba jednak nie z dobrobytu! czemu polska ziemia trafia w ręce obcokrajowców? mieszczuchy obudzcie się! wykupią nas niemcy a wy dalej się będziecie pytać po co rolnicy protestują. ile polskiej ziemi szczególnie na zachodzie jest już w obcych rękach. Ziemi za którą nasi dziadkowie całe rodziny walczyli i gineli. a teraz "przepisy prawa" które uchwala nasz Rząd skutecznie próbują poróżnić społeczeństwo polskie. Jakieś patafiany piszą że mąż musiał siedzieć przez rolników dłużej w pracy, a co wy wszyscy powiecie że rolnik nie ma godzin pracy a powyżej 12 godz to mur beton codzień i urlopu zero. Nigdy z mężem nie wyjedziemy sobie na mazury może czy narty chodzisz po śmierdzącej oborze za każdym razem musisz się przebierać po przyjściu od krów bo niestety ubrania śmierdzą . zastanówcie się jeżeli my poupadamy to już zdrowej żywnośći wcale nie kupisz i truj sie i umieraj w 35 latach. od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza!!! piszecie że mają takie traktory!!! wow a jak ja jestem w warszawie to nie mogę napatrzyć się jakie auta jeżdzą po drodze tylko to jest żadne porównanie bo samochód to "luksus" a ciągnik to narzędzie pracy. i tak na koniec Chce dodać już te młode pokolenie Ja mąż dużo naszych znajomych ma potrzebne wykształcenie by wygryźć nie jednego jedną z was co tak piszecie o nas. nie będę wulgaryzować jak tam ktoś u góry ponieważ kultura osobista mi na to nie pozwala. z resztą co tu wiele mówić pewnie więcej niż pół warszawy to słoiki ze wsi.także możliwe że do zobaczenia w tych waszych miastach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żono rolnika po pierwsze to dlaczego blokują drogi, tory? co im zwykli obywatele zrobili, ze to im utrudniają życie? Po drugie oni mają traktory na kredyt, a inni mieszkanie. Czy jesli ktoś w mieście straci pracę to ma prawo iść pod twoją oborę i strajkować, bo on ma mieszkanie na kredyt? Po trzecie nie pierdziel o zdrowej żywności, mam rodzinę na wsi i każdy rolnik, który handluje czy to jajkami czy mięsem to ma kury i zwierzęta hodowane na sprzedarz i te dla siebie. No ciekawe dlaczego?:P I zanim mi tu wykoczysz z jakimś głupim tłumaczeniem to ja ci powiem, że to co idzie na sprzedarz jest gorzej karmione i w gorszych warunkach przechowywane, a to co dla rolnika i rodziny to jest naprawdę ekologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WOW ale dużo wiesz o rolnictwie. Zdrowa żywność hmm to czemu polskie mięso sprzedają za granicę tzn sprzedawali a do nas zwożą z obcych krajów?bo bogate państwa mogą zapłacić za zdrową żywność a ty i setki innych POLAKÓW niestety nie(nawet państwo nie daje ci takiej możliwości) co śmieszniejsze my dostajemy "grosze" więc kto na nas zarabia? jak chcesz to wierz ale w porównaniu z innymi krajami europejskimi to pomimo to co ty podobno wiesz to i tak najzdrowsze mięso jaja itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu blokują drogi i tory? ... bo chcą żeby zauważyć ich od zawsze tak wyglądały strajki. a jeśli tobie jest żle to czemu społeczność w której pracujesz firma czy urząd też nie podniesie strajku. Ja wam nie żałuje i nikomu. gdy nas uduszą na tej wsi to przyjdziemy do miasta bo przecież tam jest pracy w bród. jeżeli tak linczujecie rolników to właśnie tego chcecie żeby polska była w większym kryzysie niż grecja. a wtedy wszystkim będzie wspaniale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie opowiadaj bzdur :D Mieszkam za granica. Wszelka zywnosc made in Poland jest gorszej jakosci, tania i tyle. Dla biedakow. Tego sie nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×