Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Virnikowy

Co miałyście dzisiaj ubrane?

Polecane posty

Gość Virnikowy

Jak w temacie: Dokładnie każda rzecz którą misłyście na sobie i jej kolor.(bielizna i buty też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brązowe rurki, czarny top włożony w spodnie na to bluzka krótsza (za pępek) z napisem ,,the another f****ng day'' (kolor popielaty), czarne koronkowe stringi i czarny staniczek. Tak w sumie na ponuro dzisisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kogo szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po jakiemu ty mówisz? :o Chodzi ci o to, W CO byłam ubrana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w to samo co Ali Agca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smartka
Ja dzisiaj: niebieskie jeansy niebieskie skarpetki czerwone majteczki biały stanik biała bluzka czerwona bluza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bałwana miałam ubranego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty sama jesteś bałwan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przyznaj się, szukasz kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto? ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mallibu
szara bluzka czarne rurki czarne majtki czarny stanik botki też czarne biała kurtka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarna kurtka , jasno brązowe kozaki , granatowe rurki, czarna bluzka , fioletowe majtki , szaro-fioletowe skarpetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córkę ubrałam, jak co dzień zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam ubrane nogi, tyłek, brzuch, ręce, plecy, ba, nawet głowę miałam ubraną, bo zimno w ciul było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarna bluzka brązowa tunika czarne rajstopy zielony stanik białe majtki brązowe kozaki czarna kurtka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaaraaa
Dzisiaj cały dzień dresy do tego białe skarpetki białe majty i stanik i różowa koszulka. Za to jutro będzie ładniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czarny stanik i stringi komplet:P skarpetki pandy :P haha czarno biale z uszkami :P bialy zwykly to :P czarny zegarek i czarne kolczyki :P apaszka Chanel :P dostalam na urodziny teraz chyba bede ja ciagle nosic :P w domu rozwe kapcie na dworze bylam bialy plaszczyk i czarne botki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha i jeszcze spodnie moje ulubione jeansy granatowe Lewis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tobie polecam "ubrać" słownik poprawnej polszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
choinkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szara bluzka, czarna spódnica, czarne rajtuzy, biała kurtka, czarne kozaki, biały stanik i czerwone majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ubierać” znaczy „okrywać kogoś/coś” lub „ozdabiać coś czymś”, np. „Mama ubiera dziecko w kurtkę”, „24 grudnia ubieramy choinkę”. Jeśli upieramy się przy „ubieraniu”, poprawną konstrukcją będzie „Ubierz się w kurtkę”, „Ubierz się w płaszcz”. Warto zapamiętać, że ubieramy się w sweter/koszulę/kurtkę lub wkładamy sweter/koszulę/kurtkę. Nigdy nie ubieramy swetra/koszuli/kurtki, jeśli nie mamy zamiaru np. ozdobić naszej odzieży bombkami z choinki."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam czarne majtki i stanik, beżowe spodnie i moją nową czarną bluzkę z http://allinside.pl/. Świetna jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
białe majtki biały stanik czerwone jeany czarne stupki czarne pantofle biała bluzka czarna kurtka czarna czapka czarno biały szalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeansowa koszula,czarne spodnie, czarne botki, białe skarpetki, białe majtki, biały stanik, i biała kurtka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ubrać można kogoś w kurtkę, w płaszcz, w sweter, w koszulkę (np. małe dziecko), natomiast kurtkę, pantofle, płaszcz, sweter, koszulkę zawsze się wkłada (na siebie lub na kogoś). Językoznawcy twierdzą, że błędne ubrać płaszcz, ubrać spodnie itp. (to dosłowne tłumaczenie odpowiedniego zwrotu w języku niemieckim) spotyka się głównie na południu i zachodzie Polski. Z niepokojem obserwują jednak, jak ów regionalizm przenika do polszczyzny ogólnej (zaczynają tak mówić nawet ludzie dbający o język). Mogą Państwo zapytać: dlaczego należy się takiej polszczyzny wystrzegać? Dlatego, że czasownik ubierać ma od wieków w naszym języku kilka znaczeń i nie warto mu przypisywać jeszcze jednego, tym bardziej, że jest czasownik nadający się do łączenia go z nazwami części garderoby, czyli wkładać, włożyć. Ubierać to inaczej: 1. wkładać na kogoś lub na coś ubranie, obuwie itp.; 2. ozdabiać coś czymś; 3. kupować albo szyć komuś ubranie itp. Można więc powiedzieć czy napisać: Mama ubrała dziecko w ciepły kombinezon; Ciocia pięknie ubrała tort (czyli przyozdobiła go czekoladą i konfiturami) na swoje urodziny; Do ślubu ubrał ją najlepszy krawiec. Nie wolno natomiast mówić ubrałem płaszcz, ubrałem buty, ubrałem spodnie itp. Niewątpliwie za jedną z przyczyn upowszechniania się w polszczyźnie (niestety, zauważam, że mówi tak coraz więcej ludzi) zwrotów typu ubierz płaszcz, ubierz buty, ubierz spodnie uznaje się to, że utożsamia się go z czasownikiem zwrotnym ubrać się, ubierać się, który jest jak najbardziej poprawny. Nie popełnimy błędu, gdy powiemy: Ojciec ubrał się w nowy garnitur i białą koszulę czy Mama ubrała się w piękną wieczorową suknię i wyszła z ojcem na koncert do filharmonii. Jeśli się tego nie wie (nie wiedziało), trzeba po prostu zapamiętać, że istnieje w polszczyźnie rozróżnienie: ubieramy się w spodnie czy w sweter, ale zawsze wkładamy spodnie, sweter (a nie ubieramy je)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leginsy czarne majtki czarne zielona tunika niebieska bluzka czerwony stanik czarne botki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×