Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zapalenie ucha antybiotyk tylko 5 dni

Polecane posty

Gość gość

Larynglog przepisal dziecku antybiotyk tylko na 5 dni i martwi mnie to bo mielismy juz rozne przejscia z zapaleniem ucha (kiedys leczyl sie miesiac..). Zinnat w tabletkach dostal. Ktos mial rownie krotko antybiotyk na zapalenie ucha? Dziecko nie gorczkuje, odczuwal tylko bol w nocy. Tez mnie to zbilo z tropu bo bylam przekonana, ze zapaleniu zazwyczaj towarzyszy goraczka. Jakies dosiwadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam na zapalenie ucha chyba tylko na 3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również przechodzę teraz zapalenie ucha środkowego. Jestem w ciąży i również dostałam Zinnat ponieważ ponoć jest bezpieczny. I też dostałam go na 5 dni. Jestem w trakcie 3-go. I ucho przestaje boleć. Też jestem ciekawa czy 5 dni wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas był i trzy dni i piec i siedem . nie wiem od czego to zależy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko najpierw dostało ospamox na 7dni. Potem zastrzyki biofuroksym 9dni- 18zastrzyków(odpowiednik zinnatu). Teraz dostaje krople do ucha na 7dni(tutaj odbyło się bez gorączki). Ostre zapalenie ucha obustronne z nawracającymi wyciekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zapalenie ucha lecze bez antybiotyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja trzyletnia córka też na zapalenie ucha środkowego obustronne dostała antybiotyk na pięć dni od laryngologa ale z zastrzeżeniem że po trzech dniach miałyśmy się zgłosić do kontrololi u naszego pediatry.Poszłyśmy,obejrzała i przedłużyła do 10 dni bo powiedziała że jedno ucho jeszcze bardzo zaczerwienione jest.gorączki córka nie miała w ogóle,tak samo jak wycieków itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas 2 x zap. ucha - raz z gorączką i ciągłym bólem (zinnat na 7 dni), drugi raz bez temp. i bólem tylko przy kichaniu, dmuchaniu nosa a leczyliśmy 2 tyg. (klacid na 7 dni), potem na podstawie wymazu z górnych partii nosa augumentin ES na 7 dni (dopiero po nim puściło), trzeba było potem jeszcze uregulować ciśnienie w uchu (bo bolało przy kichnięciu, ale sporadycznie). na razie spokój. najlepiej w ost. dzień antyb. pokaż ucho laryngologowi czy pediatrze, jeśli nadal czerwone, to przedłuży a nie zrobicie przerwy w antyb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas przy zapaleniu uszu mały dostał Agumentin na 10 dni ale z obowiązkową kontrolą, potem musieliśmy zamienic antybiotyk na zastrzyki, bo były cyrki i młody nie zażył 2 dawek wiec w sumie był na antybiotyku 11 dni. Zinnat jest silnym antybiotykiem wiec może wystarczy, przed końcem kuracji idz do kontroli i wtedy lekarz zdecyduje czy przedłużyc antybiotyk czy nie. A na noc podawaj Milifen przeciwbólowy, niezależnie od tego czy jest gorączka czy nie, jesli bolą uszy to podaj syropek, żeby dziecko nie cierpiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×