Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jeśli Rosja chce odbudować imperium, musi zaatakować Polskę

Polecane posty

>>>pokazywano potęgę Rosji i te słynne "geopolityczne uwarunkowania", czyli szantaż, albo będziemy z Rosją, albo będziemy ją mieli jako wroga<<< Teraz z Rosją nie jesteśmy i mamy ją za największego wroga, więc te Twoje "półprawdy" okazały się być PRAWDĄ i RZECZYWISTOŚCIĄ debilu :(. x >>>jak i mruganie, że jak się nie podporządkujemy, to wejdą i nas wytłuką<<< Takie mruganie widać tylko na filmach kręconych przez styropian. Niestety Twoja wiedza, pochodzi wyłącznie z tego źródła :D. x >>>zatrzymują się w połowie, nie chcąc być od Rosji wolnym, bo w wolność od Rosji nie wierzą<<< Wspominałeś coś o geopolityce. Abstrahując od tego, że to pojęcie jest dla Ciebie niezrozumiałe, to przyjm do wiadomości, że Polska MUSI współpracować z sąsiadami, więc jest od nich UZALEŻNIONA. Tak jest na całym świecie. To nazywa się POWIĄZANIA EKONOMICZNE i z tego powstają POWIĄZANIA POLITYCZNE. x >>>Wystarczyło, że Putin zaczął próbować odbudowywać imperium, działając przeciwko Gruzji<<< To nie Putin zaczął działania przeciwko Gruzji PÓŁGŁÓWKU, ale Gruzja ZAATAKOWAŁA rosyjskie garnizony. Nie podejrzewam, byś zrozumiał opracowania historyków, ale nawet w Wikipedii o tym przeczytasz. Gruzini zaatakowali, bo wierzyli w pomoc wielkiego brata, który tuż obok "przypadkiem" :D :D :D przeprowadzał wielkie manewry :D. Ale wielki brak jak zawsze i wszystkich, zrobił ich w ch_ja :D. x >>>Znam to na pamięć i pogardzam głosicielami tej niewolniczej ideologii.<<< To Ty biedny NIEDOUCZONY PÓŁGŁÓWKU, jesteś niewolnikiem teorii, których sam nie potrafisz ogarnąć :(. x >>>Ja w domu byłem wychowywany w prawdzie o historii Polski, prawdzie o Katyniu, prawdzie o tym, że PRL to twór Rosji.<<< No widzisz BIEDNY PÓŁGŁÓWKU, a mnie tego samego nauczył W SZKOLE średniej historyk, który był równocześnie ważnym działaczem Komitetu Centralnego PZPR. Jak widzisz KMIOCIE, jego zapatrywania polityczne, nie przeszkadzały mu uczyć PRAWDY, którą Ty teraz uważasz za świeżo odkrytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieprzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>My jesteśmy w UE i NATO i konfrontacja Rosji z Nami byłaby dla nich znacznie bardziej ryzykowana, choćby dlatego, że jakby się mocno zaangażowali w taką wojnę to Chińczycy wykorzystaliby sytuację, żeby Rosję od wschodu zaatakować i przejąć trochę terytorium.<<< Zaraz umrę ze śmiechu :D :D :D. x Pewnie nie zauważyłeś DEBILU, że Rosja i Chiny od wielu lat WSPÓŁPRACUJĄ ze sobą tak blisko, że mają nawet wspólny kontyngent "szybkiego reagowania", zresztą dużo liczniejszy od wszystkich sił NATO w Europie razem wziętych. Na szczęście dla nas ten kontyngent przygotowują przeciwko Japonii :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Pieprzysz.<<< Nie w trakcie pisania na Kafe :D :D :D. x Widzę, że Twój mały MÓŻDŻEK FANATYKA, nie potrafi odpowiedzieć na moje jedno, proste pytanie :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pewnie nie zauważyłeś DEBILU, że Rosja i Chiny od wielu lat WSPÓŁPRACUJĄ ze sobą tak blisko, że mają nawet wspólny kontyngent "szybkiego reagowania", zresztą dużo liczniejszy od wszystkich sił NATO w Europie razem wziętych." x Mogą mieć nawet i 5 kontyngentów, III Wojna Światowa nikomu się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>będzie się bił za jednego z członków NATO. Bo jeżeli NATO nie zareaguje w przypadku jednego członka to znaczy że członkostwo w NATO jest bezcelowe a to by spowodowało jego rozpad. To z kolei by znacznie zdestabilizowało układ sił na świecie. Tu nie chodzi o Polskę.<<< Naiwne dziecko :) : jedyny plan wojenny NATO dotyczący Polski, przewiduje... ZBOMBARDOWANIE WSZYSTKICH WIĘKSZYCH MIAST NA LINII WISŁY. To dlatego w Polsce nie ma żadnych NATO-wskich garnizonów, a nasza obrona p/lot i sieci radarowe zostały w większości ZLIKWIDOWANE :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>III Wojna Światowa nikomu się nie opłaca.<<< Oprócz pewnego BANKRUTA, który usiłuje wywołać w Polakach strach i sprzedać nasz swój militarny złom (za kasę 2...3 razy większą niż wcześniej krajom nie będącym w NATO np. Finom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możesz podać źródła tych rewelacji? Bo zdaje się że strategia obronna to raczej nie jest dokument z którym sztaby się obnosza w mediach. Dokumenty które wyciekły w ramach Wikileaks mówią o wsparciu przez USA, Niemcy i UK. x "Oprócz pewnego BANKRUTA, który usiłuje wywołać w Polakach strach i sprzedać nasz swój militarny złom (za kasę 2...3 razy większą niż wcześniej krajom nie będącym w NATO np. Finom)." x No a jaki kraj niby nazywasz bankrutem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AutoR: dzis rosjanie mówi o banderowcach na ukrainie !! że tam faszyci a co zrobicie gdy zaczna mówic o Polakach tak samo gdzie pojawi sie nienawisc do UPA itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wojna usa rosja bedzie na terenie polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Za rok rusek będzie już stał na naszej wschodniej granicy. Wiesz co wtedy zrobię? Spakuje rodzinę i spie**olę na zachód, jak najdalej. Nie mam zamiaru robić za mięso armatnie. Nasza armia jest na dnie. Poczytaj. wielu z was tak pisze ok a co jesli Putin nie zatrzyma sie na ukrainie ani nie zatrzyma sie na Polsce ? i co wtedy zrobisz dokad s*********z ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>No a jaki kraj niby nazywasz bankrutem?<<< Ten, w którym Chińczycy wykupili prawa do produkcji auta, będącego po części symbolem tego kraju i... zabronili jego produkcji :D :D :D. x Przypomnij sobie programy rozrywkowe podczas zeszłorocznej wizyty Dalajlamy i wcześniejszych :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza armia nigdy nie będzie w stanie samodzielnie odeprzeć ataku putina. Nasza strategia obronna musi opierać się na NATO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ten, w którym Chińczycy wykupili prawa do produkcji auta, będącego po części symbolem tego kraju i... zabronili jego produkcji ." x Ten kraj nie jest bankrutem. Proponuję prześledzić ratingi. I temu krajowi wojna się także nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>AutoR: dzis rosjanie mówi o banderowcach na ukrainie !! że tam faszyci a co zrobicie gdy zaczna mówic o Polakach tak samo<<< Pewnie nie zauważyłeś, ale obecny rząd Ukrainy uważa Banderę za wzorzec do naśladowania i wszędzie stawia mu pomniki. Tzw. prawy sektor, to także BANDYCI, chlubiący się realizacją idei Bandery. Tak więc Rosjanie mają pełne prawo nazywać ich banderowcami. Część jednostek, walczących z separatystami nosi hitlerowskie znaki i chlubi się kontynuacją tradycji 14 Dywizji Grenadierów SS (SS-Galizien), a o ile mnie pamięć nie myli SS-mani byli FASZYSTAMI, więc również w tym wypadku Rosjanie mają prawo tak mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>A możesz podać źródła tych rewelacji? Bo zdaje się że strategia obronna to raczej nie jest dokument z którym sztaby się obnosza w mediach.<<< Doskonale wiesz, że nie :D. x Abyś sam nad czymś pomyślał, to proponuję, byś wyśledził jakikolwiek NOWY plan obrony przed inwazją Rosjan, opracowany PO wejściu Polski do NATO. Obawiam się, że takiego nie znajdziesz :(. x Dokładnych planów nikt nie ujawnia, ale o ich opracowywaniu wiedzą wszyscy zainteresowani :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Nasza armia nigdy nie będzie w stanie samodzielnie odeprzeć ataku putina. Nasza strategia obronna musi opierać się na NATO<<< Wiesz co to takiego: "obszar zalewowy" ? To już wiesz: czym jest Polska dla NATO :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A plan Eagle Guardian był sprzed wejścia Polski do NATO? x Zakładam że gdy o jakimś planie można poczytać w necie i zobaczyć w telewizji to znaczy że obowiązuje już nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wiesz co to takiego: "obszar zalewowy" ? To już wiesz: czym jest Polska dla NATO ." x Oczywiście w razie ataku będzie ciężko bo tu będzie front, w dodatku zanim przybędą posiłki to agresor już się zdoła wedrzeć... tym bardziej powinno nam zależeć na suwerennych wschodnich sąsiadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Ten kraj nie jest bankrutem. Proponuję prześledzić ratingi. I temu krajowi wojna się także nie opłaca.<<< Jakiego kraju analitycy te ratingi opracowują :D ? Już raz pokazano: ile są warte :(. x Wystarczy spojrzeć na bilans ich wymiany handlowej z Chinami. Gdyby Ci nagle zażądali jego wyrównania, to ten "nie bankrut" musiałby przez kilka lat oddawać im całe swoje dochody :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Oczywiście w razie ataku będzie ciężko bo tu będzie front, w dodatku zanim przybędą posiłki to agresor już się zdoła wedrzeć... tym bardziej powinno nam zależeć na suwerennych wschodnich sąsiadach.<<< Przez długie lata Niemcy były wschodnią granicą sojuszu i tam stacjonowały największe siły. Od wielu lat ta granica została przesunięta, a siły zbrojne sojuszu... nadal stacjonują w Niemczech. Mówiąc prościej: nie mają najmniejszego zamiaru "ginąć za Polskę" :(. Raz już to przerobiliśmy :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szereg****o zapomniał, że atak na litwę byłby w istocie atakiem na polskę-zgodnie z paktem nato (mówię o teorii póki co). więc już atak rosji na niektóre państwa nadbałtyckie spowoduje, że polska będzie w stanie wojny. bez pozdrowień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>szereg****o zapomniał, że atak na litwę byłby w istocie atakiem na polskę-zgodnie z paktem nato (mówię o teorii póki co). więc już atak rosji na niektóre państwa nadbałtyckie spowoduje, że polska będzie w stanie wojny<<< Dlatego oficjalny atak na Litwę... nigdy nie nastąpi :D. Rosjanie wykorzystają na Litwie swoją mniejszość. Z tego, co pamiętam zaczęli już nawet urabiać polską mniejszość. Przecież Rosja wcale Ukrainy nie zaatakowała :D :D :D. I pewnie by tej rzezi nie było, gdyby butne półgłówki z Kijowa, nie wysłały przeciw cywilom czołgów... obsługiwanych przez synów tych cywili :D :D :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Wystarczy spojrzeć na bilans ich wymiany handlowej z Chinami. Gdyby Ci nagle zażądali jego wyrównania, to ten "nie bankrut" musiałby przez kilka lat oddawać im całe swoje dochody ." x Jakiego wyrównania? Bilans handlowy to nie jest zadłużenie. Jeżeli ja jestem USA a ty jesteś Chinami, ja kupię od ciebie samochód za 1000 jednostek jakiejś tam waluty, a ty ode mnie komórkę za 200 jednostek tej waluty to mam ujemny bilans handlowy równy 800 czegoś tam. Co nie znaczy że 800 czegoś tam jestem ci winien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Jakiego wyrównania? <<< Wybacz, ale nie jestem ekonomistą z zawodu i mogę mylić pewne pojęcia. Pamiętam sens pewnej analizy i jej podsumowanie. x Historia z ich kultowym autem jest jednak chyba zupełnie jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
99% z Was na tym forum nie była nawet w Wojsku Polskim z poboru kiedy było jeszcze obowiązkowe, wielu z Was wymigiwało się od tego wojska na wszelkie możliwe sposoby i "reklamowała" swoje dzieci. Ludzie wy się lepiej opamiętajcie. Bo wróg nie jest za granicą Polski tylko wewnątrz kraju. Ciekaw jestem ilu z Was posłałaby teraz swoich synów i córki na pierwszą linię frontu. Nie zrobiliby tego ci na górze z Wiejskiej i rządu, nie zrobiłby tego Komorowski Prezydent ze swoimi dziećmi tego jestem na 100% pewien. Na wojnach zawsze giną młodzi, naiwni i głupi i ...biedni.My nie mamy już wojska i armii, to co jest to korpus urzędników państwowych.Mamy więcej generałów niż szeregowych żołnierzy będacych w stanie walczyć. To przykre ale prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Historia z ich kultowym autem jest jednak chyba zupełnie jasna." x Dlaczego jasna? Właściciel patentu (może raczej marki?) ją sprzedał, kupił ktoś z Chin to od tej pory jest jego. Tak samo jak polski przedsiębiorca może sprzedać jakąś swoją markę np Niemcowi to od tej pory jest własnością tego Niemca i może on robić z nią co sobie chce. x "Mówiąc prościej: nie mają najmniejszego zamiaru "ginąć za Polskę" . Raz już to przerobiliśmy ." x My wielu już mieliśmy takich co chcieli ginąć i wyszło to raczej średnio. Naprawdę, cały świat się nie kręci wokół Polski. Polska nie jest szczególnym sojusznikiem w NATO, nie rozumiem więc dlaczego spodziewasz się jakiegoś specjalnego traktowania? Jakby NATO nie zareagowało w przypadku ataku na jakiegokolwiek członka to by się rozpadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Dlaczego jasna?<<< Bo nikt nie kupuje wyłącznych praw, by jakąś produkcję ZLIKWIDOWAĆ. x >>>Polska nie jest szczególnym sojusznikiem w NATO, nie rozumiem więc dlaczego spodziewasz się jakiegoś specjalnego traktowania? Jakby NATO nie zareagowało w przypadku ataku na jakiegokolwiek członka to by się rozpadło.<<< Ja właśnie nie chcę SPECJALNEGO TRAKTOWANIA, czyli zabicia mnie, sojuszniczą bombą atomową :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Bo nikt nie kupuje wyłącznych praw, by jakąś produkcję ZLIKWIDOWAĆ." x A to zależy. Są firmy zwane trollami patentowymi które skupuja patenty tylko po to aby potem pobierać kasę za ich wykorzystywanie. x "Ja właśnie nie chcę SPECJALNEGO TRAKTOWANIA, czyli zabicia mnie, sojuszniczą bombą atomową ." x Broni jądrowej nikt nie użyje bo wtedy by zginęła połowa ludzkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×