Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teresakroll

Jak pozbyć się komornika.

Polecane posty

Gość gość
mam cały czas problem z komornikem i myślę ,że to jakaś sprawa bez wyjścia. Mam już dosyć tego wszystkiego , Czy można dogadać się z tym człowiekiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pozbyć się komornika???-myśleć głową, nie żyć ponad stan, mierzyć siły na zamiary.... a potem to problem i dobrze takim jak tobie i innym powinni was zlicytować bo ludzi ogarnia jakaś głupawka, a pieniądze na drzewach nie rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożenkamolka
Bankowo jakoś dogadać się trzeba ale może nie Ty sam. Poszukaj jakieś porady prawnej , niech napiszą fachowe pismo o polubownym wyjściu z tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy komornik może mi zająć całą pensję??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffafi
Jeżeli masz umowę śmieciową to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jakaś masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od danej sprawy.i. ORZECZENIE: nakaz zapłaty TREŚĆ: W nakazie zapłaty nakazuje się pozwanemu, żeby w ciągu dwóch tygodni od doręczenia tego nakazu zaspokoił roszczenie w całości wraz z kosztami albo w tym terminie wniósł sprzeciw do sądu. ŚRODEK ZASKARŻENIA : sprzeciw od nakazu zapłaty . TERMIN DO WNIESIENIA: 2 tygodnie od daty doręczenia nakazu zapłaty Pozwanemu . OPŁATA SĄDOWA: brak ! (zaleta dla Klienta) SKUTEK WNIESIENIA SPRZECIWU: - nakaz zapłaty traci moc, nie wszczyna się postępowania egzekucyjnego, brak komornika - sąd wyznacza termin rozprawy i sprawa toczy się od początku !!!! MOŻLIWOŚĆ PRZYWRÓCENIA TERMINU: 7 dni od daty dowiedzenia się przez Klienta o postępowaniu, np. od Komornika UWAGI: Pozwany, o tym, że toczy się przeciwko niemu postępowanie dowiaduje się dopiero jak Sąd doręcza mu nakaz zapłaty wraz z pozwem i pouczeniem o sposobie wniesienia sprzeciwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikaderr
W takich sprawach trzeba zgłaszać sie do fachowca . Sami nie napiszemy poprawnie pisma , nie znamy też różnego typu procedur prawniczych. Ja ze swojej strony polecam Kancelarię lexperto. Porady darmowe , działa szybko i skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poloniaadd
Tak jestem za fachową poradą ja korzystałam z kancelari Lexperto . Miałam dokonany plan restrukturyzacji zadlużenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich sprawach działamy szybko żeby sie pisma nie przeterminowały. Wiadoma sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzejzielony
Ważna sprawa jak dla mnie to korzystać z porad prawnych szukać dowiadywać się , działać, szczególnie teraz kiedy mamy pod ręka internet. Są darmowe konsultacje prawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinakot
Trzeba dobrze wybierać i sprawdzać opinie ludzi jeśli chodzi o kancelarie i inne tego typu konsultacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robertyy
Jestem za trzeba działać z głową . Teraz już się chyba zabrali za tych komorników co działali sobie jak tylko chcieli. Dobrze ,że media nagłaśniają takie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem za niech zrobia porządek jest tyle jakiś nieczystych spraw żle załatwionych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy komornik pobiera opłatę egzekucyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek lewi
Komornik pobiera opłatę egzekucyjną w każdej sprawie oddzielnie. Wysokość takich opłat uzależniona jest od przewidywanego nakładu pracy podczas przeprowadzanych czynności egzekucyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdym prowadzonym postępowaniu koszty egzekucji powinny być ustalane oddzielnie. W przypadku umorzenia postępowania na wniosek wierzyciela oraz na podstawie art. 823 k.p.c., kiedy wierzyciel w ciągu roku nie podjął żadnej czynności zmierzającej do dalszego prowadzenia postępowania lub podjęcia zawieszonego, komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową na swoją rzecz w wysokości 5% wartości świadczenia pozostałego do wyegzekwowania, jednak w wysokości nie niższej niż 1/10 i nie wyższej niż dziesięciokrotna wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej dogadać się bezpośrednio z wierzycelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janekzeto
Podstawową opłatę jaką ponosi dłużnik przewiduje art. 49 ust. 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o komornikach sądowych i egzekucji (Dz. U. z 2011 r. Nr 231, poz. 1376 ze zm.) „W sprawach o egzekucję świadczeń pieniężnych komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 15% wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niższej niż 1/10 i nie wyższej niż trzydziestokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego. Jednakże w przypadku wyegzekwowania świadczenia wskutek skierowania egzekucji do wierzytelności z rachunku bankowego, wynagrodzenia za pracę, świadczenia z ubezpieczenia społecznego jak również wypłacanych na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, zasiłku dla bezrobotnych, dodatku aktywizacyjnego, stypendium oraz dodatku szkoleniowego, komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową w wysokości 8% wartości wyegzekwowanego świadczenia, jednak nie niższej niż 1/20 i nie wyższej niż dziesięciokrotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego.” Opłatę stosunkową komornik pobiera od dłużnika po dokonaniu czynności egzekucyjnych, w wysokości proporcjonalnej do wyegzekwowanych kwot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukać porad prawnych pisać pisma , o zniesieniu komornika. Zawsze jest jakieś wyjście z danej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytać pisma które do nas przychodzą. A jak można to odpisywać w terminie nie zwlekać czasowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk kk
Szczególnie kiedy są to pisma o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. W takich przypadkach trzeba jak najszybciej sie oddwoływać i zastopować takie zarzuty jak jeszcze można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacekgell
Doradzam ze swojej strony kontakt z rzetelną firma oddłużeniową zadzwoń 22-101-33-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waldikoss
Czasami dobrze zgłosić się po poradę do konsultanta prawnego napisać pismo i zastopować pewne działania komornicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj zgadzam się ale to nie taka prosta sprawa napisać pismo i już po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolkaone
Wiadomo nie jest to łatwe szczególnie dla osób , które nie mają o tym zielonego pojęcia.Trzeba korzystać z usług prawnych i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Home Rentier Legal Advisors
Kilka osób pisało tutaj o możliwość zajęcia nieruchomości, jeśli to są naprawdę pilne sprawy zapraszam do nas www.homerentier.net Co do samego tytułu, komornik jest tylko 'wykonawcą zlecenia', więc jego nie można się pozbyć, bo to nie w nim problem, Uprawnienia nadaje mu Sąd, no chyba że mamy Bankowy Tytuł Egzekucyjny, więc tutaj polskie 'prawo' zezwala na działanie komornika w 'imieniu' banku. Co za tym idzie, im gorzej bank się umocował tym będzie nam łatwiej, im lepiej jest umocowany tym trudniej, co istotne warto pamiętać że banki zawsze wpisują w umowy: kwota nominalna+odsetki+wszelkie roszczenia wynikające z egzekucji wierzytelności, kiedyś hipoteka zwykła + hipoteka kaucyjna, teraz jest to jeden wpis. Sporo osób nie jest chyba dostatecznie informowanych i wygląda to tak że nie zdają sobie sprawy że w przypadku licytacji, jest ryzyko, że bank zabierze majątek i zostanie nam jeszcze np 30 tys zł do spłaty, i ta wierzytelność również będzie windykowana w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja doradzam kontakt do kancelarii lexperto , która zajmuje się oddłuzaniem, wakcje kredytowe , prolongata i inne działania w tym zakresie. tel.22-101-33-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witekore
Pozbyć się komornika trudna sprawa. Wiem ,że można zastopować jego działanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łukaszwerr
Można zastopować wnosząc sprzeciw do sądu w sprawie np. pisma o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Trzeba pamietac ,że mamy na to 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×