Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

za tydzień roczek...

Polecane posty

Gość gość

Witam dziewczyny, tak jak w temacie za tydzień córka ma roczek, zaprosiłem ok 10 osób (tylko rodzina) i chciałabym was prosić o radę co zrobić do jedzenia? Restauracja nie wchodzi w grę bo tu gdzie mieszkam to tylko bary jeden przy drugim...nie chodzi o nic wielkiego, ale część gości przejezdna wiec zostaną na noc. Dodatkowo pracuje cały etat i nie mam możliwości spędzić kilku dni na gotowaniu dlatego proszę o pomoc jak to rozegrać? Tort na pewno kupię gotowy a co z resztą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieliśmy wczoraj. Tort, sernik, devolaje z serem, mielone z pieczarkami, krokiety z pieczarkami, zupa gulaszowa, galantyna, sałatka warzywna, grecka, brokulowa, bigos z biała kiełbasa. Tort z cukierni, sernik przyniosła teściowa, mama galantyne, bigos mialam ze sloika, tzn sama robiłam kiefys i zawekowalam, krokiety i brokulowa ze sprawdzonej garmazerki, gulaszowa gotuje się sama :D, to w sumie sałatka devolaje i mielone mi zostały. Grecka robiłam przed podaniem. 8 doroslych i sporo zostało także z 2 potrawy możesz wyrzucić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź. Dobry pomysł z devolay, myślę że się na to zdecyduje do tego myslałam tluczone ziemniaki i do wyboru surówka z czerwonej kapusty lub coleslaw. Myślałam również o strogonowie bo zawsze łatwo podgrzać i zjeść można z pieczywem. Jakie jeszcze sałatki polecacie? Jakoś nie przekonuje mnie ten gyros a na warzywna nie będę miała czasu. Co do ciast to tez chyba kupie bo pewnie wszyscy przyjdą na gotowe...dziadków niestety nie będzie więc na mamine ciasto nie ma co liczyć. Ja z kolei jestem glabem jeśli chodzi o pieczenie ciast, zawsze coś zepsuje...nie chce ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za problem z salatka warzywna? Tego nie robi sie pół dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co, a po co to wszystko. Nie można jakiś lepszy tort, ciasto i kawa? Ludzie nie przesadzajcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz na nic czasu to moim zdaniem na obiad warto podać pieczonego kurczaka ( możesz jego nafaszerować ) czy schab pieczony - wystarczy dzień wcześniej natrzeć przyprawami a potem tylko upiec - mało pracy , a i smaczne. Ps.A nie możesz zaangażować męża ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może faktycznie zrobię jeszcze udka pieczone bo każdy lubi a pracy przy tym faktycznie mało. Męża to ja oczywiście też zagonie, ale pech chciał, że wolnego nie dostał i w dniu przyjęcia będzie po nocnej zmianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli będziesz miała luźniejszy dzień to możesz też ( jeśli lubicie) zrobić leczo , bigos - zawekować w słoiki .Potem już tylko podgrzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślałam o bigosie bo większość ludzi go lubi. Ja niestety nie i nigdy nie robiłam wiec obawiam się czy w ogóle mi coś z tego wyjdzie :-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam roczek w lecie, było 18 osób (też tylko rodzina). Przystawki : grissini z szynką parmeńską i rukolą, crostini z parmeńska i melonem, bruschetta z pomidorem i mozarellą oraz łososiem wędzonym i koperkiem. Potem skrzydełka Buffalo z grilla, marynowana karkówka. Do tego zestawy świeżych sałat z lekkim dressingiem , a w wydrążonych paprykach podałam kilka sosów : BBQ, czosnkowy, pomidorowy. Do tego w szklankach słupki świeżych warzyw : Papryki, marchewki, ogórka. Do picia zrobiłam domową lemoniadę. Deser to domowe waniliowe lody z bitą śmietaną i sosem czekoladowym. No i tort. To chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O kurcze połowy z tego nie znam...brzmi ciekawie, ale ze mnie kucharka podstawowa wiec chyba takie rarytasy odpuszczę bo nawet nie wiem jak to powinno smakować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda906
Ja bym postawiła na jakiś samodzielnie zrobiony tort oraz kawę. Tort biszkoptowy nie jest trudny. Piękne dekoracje do niego znajdziesz tutaj http://dlasmaku.com.pl/ . Dobrą kawę "z wyższej półki" kupisz w każdym sklepie. Do tego można dokupić syropy smakowe do kawy i bitą śmietanę. No i czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćEewcia
Ja mam jutro roczek córki. Będzie około 17 osób. Na ciepło robię barszczyk czerwony z uszkami i pałeczki z kurczaka pieczone na ryżu. Z przystawek: jajka faszerowane, rolada szpinakowa z łososiem, schab w galarecie, śledzie pod pierzynką, wędlina, mozarella z pomidorami, mini kanapeczki z bagietki z serkiem łososiem i oliwkami, roladki z szynki konserwowej w galarecie, tortille na zimno, sakiewki z naleśników, sałatka warzywna, sałatka gyros i sałatka z konserwowymi cebulkami. Do tego ryba z ananasem. Na słodko oprócz tortu takie małe kulki z ryżu preparowanego, rogaliki i babeczki. Wiem, że sporo tych dań, ale u mnie w rodzinie generalnie dużo jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×