Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ile kosztuje dziecko ?

Polecane posty

Gość gość

Witam, Zastanawiam się ile tak naprawdę kosztuje dziecko.. Szczepienia, jedzenie , ciuszki, mebelki.. Jak to wszystko wygląda od początku ? Czy w Polsce można żyć normalnie w tych czasach, żeby dziecku nic nie brakowało i nie trzeba by żyć od 1. do 1. Zakładając , że ma się swój dom , że już na to nie trzeba brać kredytu, ewentualnie wykończenia i przeróbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz od razu kupować mebelki (swoją drogą, noworodek nie potrzebuje mebelków oprócz łóżeczka, każdy ma w domu jakąś komodę czy szafkę na ubranka), milion ubranek i udziwnione wanienki i inne zbędne akcesoria, dziecko będzie cię dużo kosztować. Jeśli z rozsądkiem, nie jest to znów taki duży wydatek, wydatki zaczną się, jak pójdzie na studia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak oboje pracujecie to tak albo jak jedno dobrze zarabia to też, zalezy od zarobków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My spodziewamy się trzeciego dziecka i uważam, że będzie nas stać, chociaż na kafe dowiedziałam się, że jednak nie, bo nie zapewnimy dzieciom własnych mieszkań :D Nie mamy problemu z zakupem ubranek, dodatkowymi zajęciami i wycieczkami, ale mimo to staramy się żyć oszczędnie i nie kupować zbędnych rzeczy. Chcemy wybudować dom bez kredytu a wykończyć go sprzedając mieszkanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za 3 lata się wprowadzamy. Ale nigdy nie będzie nas stać, żeby kupić dzieciom mieszkania czy dać po 100 tys na wesela, jak to tu na kafe bywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyprawka to koszt około 4-5 tyś. Oczywiście jeżeli kupujesz wszystko nowe i w miarę dobrych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tyś, tylko tys!!!! Czy wy macie chociaż maturę? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie 5 letnie dziecko kosztuje 1800 zł mc. wliczajac wakacje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:28 - przesadzasz i to grubo, no chyba że przepłacasz że szmatki szyte w Bangladeszu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo ubranek, mebelków można zdobyć po kosztach, o to akurat się nie martwię. Chodzi mi bardziej o takie życie codzienne kupowanie mleka( o ile bym nie karmiła sama ) pozniej obiadków, herbatek, soczków, PIELUCH.. ile to mniej więcej kosztuje? Pomijając szczepienia... Prócz dziecka są rachunki, trzeba coś jeść opłacić czy samochód, czy paliwo.. Ja sama nie mam od rodziców zbyt dużej pomocy, i nawet nie licze na pomoc finansową związaną z weselem ;) , ale jest perspektywa chociaż domu... więc to też dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tylko maturę ale i studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jednych 500 a innycH 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o takie stałe wydatki typu mleko i pampersy, to myślę że 200- 300 zł powinno spokojnie wystarczyć, w zależności jakie mleko i jakie pampersy - od razu piszę, że tańsze nie znaczy gorsze, ale niestety nie wszystkie dzieci tolerują dyskontowe pieluchy. Droższych ubranek typu buty, kurtki itp nie kupuje się co miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obliczone bylo przy kosztach utrzymania dziecka.. w jednym mc wydam 1300 zł (dodatkowe lekcje, przedszkole, media itp.) a w innym 2500 zł bo wakacje 7 dniowe. roznie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zalezy od dochodu, u nas pracuje tylko mąż i nie żyjemy od pierwszego do pierwszego, dwoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o ubranka się nie martwię, i meble... sporo mam znajomych, siostrę , którzy zawsze coś tam znajdą i z chęcią się pozbędą. Ale nie wiem ... Bo rozważamy wyjazd za granicę... póki nie ma dziecka to można próbować, ja nie mam pracy z której nie mogę zrezygnowac, ale chłopak.. państwowa robota , w tych czasach to sporo do stracenia uważam. Tak jak mówie perspektywa domu jest więc o to akurat nie trzeba się martwić, tyle , że właśnie te wydatki... wiadomo odrazu dziecka nie ma jak się nie wpadnie. Póki są dwie pensje to ok, ale jak na razie to nie mam co liczyć na umowę stała ( studia ) , która pozwoli mi zajść w ciąże bez zmartwień ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To widocznie za przedszkole dużo płacisz, no ale czasem nie ma wyjścia, nie pomyślałam, zastanawiałam się co dziecku kupujesz że prawie 2 tysie miesięcznie wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dziecko idzie do szkoly to owszem wydatki dodatkowe, ale tez mozna już pracować normalnie. Najbardziej interesuje mnie ten okres 0-3 lata ;) bo potem to tak jak mowie, można pracować i druga pensja wpadnie. Czy do dziadków od czasu do czasu dziecko zawieźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dwoje dzieci. Starsze pa 5 lat. Do tej pory z ubrań kupowałam pojedyncze rzeczy, bo większość dostajemy od znajomych po ich dzieciach. Jak dzieci były małe koszt ich utrzymania to były pieluchy i mleko. Na początek łóżeczko i wózek. Koszty zaczynają się kiedy zaczyna się przedszkole, szkoła. My dużo podróżujemy więc wychodzi to drożej niż we dwoje. Wszystko zależy od tego jakie rzeczy i ile chcesz kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:39 - gdyby każdy czekał na "idealnie dogodną chwilę" to nikt prawie nie decydowałby się na dziecko. Nie mówię, żeby klepać dzieci co rok to prorok, ale JEDNO spokojnie utrzymacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na szmatki z Bangladeszu wydaję ok 1 tys miesięcznie plus buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś chciała karmić dziecko tylko kupionymi deserkami i obiadkami to wyjdzie pewnie trochę. Deserek koło 5 zł, obiadek pewnie teraz koło 7-8. Dużo taniej i smaczniej wychodzi żywienie domowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj tata w zartach czasami powie ze ma w domu dwa mercedesy i jednego leksusa ;) leksus to mama a mercy to ja i siostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale ja tak chcę mieć dzieci... trójka mi się marzy :P Wiem , że mój partner nie boi się pracy i jest w stanie ''coś wymyślić" w razie problemów.. Nie wiem ... czy warto w tej Polsce sobie życie układać , jak już ma się ten dom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to jest na starcie ? ktoś doświadczony by się wypowiedzial ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas wyprawka ok. 5 tys. Potem ok 800-1200 zł co miesiąc. Myślałam, że będę karmić piersią no ale wyszło inaczej. Mam małego alergika, ma problemy z uszami więc potem doszli prywatni lekarze, laryngolog, gastroentenorolog, szczepionki skojarzone (zalecanych nie braliśmy), leki, AZS. Szczerze powiem nie przewidziałam wielu z tych rzeczy, które wymieniłam... W ciąży myślałam, że wydawać będziemy ok 500zł na dziecko miesięcznie. Liczyłam same pieluchy, czasem jakiś ciuch, witaminy- takie podstawy. Życie zweryfikowało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie jak alergik to i 2 tysie zalezy ja za samo przedszkole place 1500zl/ubrania jedzenie nie licze bo po co/nie przeliczam dziecka na kase:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jestes ladna to dwa drinki a jak brzydka to modl sie zeby choc slepy i nawalony amant sie trafil. I lepiej mu zaplac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TezLubiePowedrowac
Europejscy ekonomisci wyliczyli koszt utrzymania i wychowania dziecka od urodzenia do pelnoletniosci na ok 150 tys euro. To sa dane statystyczne i czysto teoretyczne, bo wiadomo ze jak sie tej kasy nie ma to sie jej nie wyda :P XXX Generalnie przyjmuje sie ze na pierwsze dziecko wydaje sie 20-30 procent domowego budzetu, na drugie ok 15 procent a na trzecie ok 10 procent. Wiec jesli jestes w stanie taka kwote odlozyc co miesiac to znaczy ze "stac was na dziecko" bez miany stylu zycia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje na dziecko srednio 1000 zl i to w skromnych miesiacach bez wakacji i dodatkowych wydatkow -- skad ta srednia? dziecko chodzi do szkoly, na zajecia muzyczne, basen, wypady, hobby, jedzenie, odziez i obuwie, lekarze, lekarstwa w tym np okulary, kieszonkowe, czasem kino, lodowisko ,w miesiace letnie, a takze ferie 2000-2500 zl, nie licze kosztow zwiazanych z mieszkaniem, 500 zl to nawet na wegetacje z uzywanymi ubraniami i butami za malo, znajomi wydaja ponad 2000 zl miesiecznie, znajoma kupuje uzywane ubrania, ich dziecko chodzi na zajecia sportowe typu karate i inne, wiek 10 lat, czesto podrozuja, dziecko ma niezlej klasy tel z abonamentem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×