Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Chciałabym mieć własną firme

Polecane posty

To byłby mój ideał - pracować tylko na swój rachunek i samodzielnie wyznaczać sobie godziny pracy. Praca na etacie nie jest dla mnie. Branża najlepiej gastronomiczna, albo jakiś bar. Myśle że nawet mało na tym zarabiając czułabym się lepiej niż pracując z przymusu 8 godzin dziennie. Tylko skąd wziąśc pieniądze na taka działalność? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spier/dalaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie czytam Twoich głupich tematów z zasady :). Tutaj zajrzałem, by zobaczyć, co myślą prymitywne istoty o prowadzeniu własnej firmy i... NIE ZAWIODŁEM SIĘ :D :D :D. x >>>samodzielnie wyznaczać sobie godziny pracy... Branża najlepiej gastronomiczna, albo jakiś bar.<<< Najlepiej serwuj obiady między północą, a szóstą rano. Będziesz miała z pewnością full klientów :D :D :D. x Kolejny MATOŁ, który nie ma pojęcia o tym, na czym PRACA (jakakolwiek) polega :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz miec wlasna firme gastronomiczna - skonsultuj sie z kims, kto to robi. Niestety z doswiadczenia wiem, ze wiekszosc ludzi, ktorzy juz zaczeli nie chce sie dzielic "receptac na sukces" albo traktuje Cie jak rownego z nim, co sprawia, ze zakladaja, ze masz juz pewna wiedze, wiec mozna mowic do Ciebie strzepkami. Przerobilem takich rozmow co najmniej kilkadziesiat. Po dlugich, a ciezkich, dosc niechetnie zdecydowalem sie na consulting gastronomiczny w KCG Consulting. I to w koncu byl strzal w dziesiatke, bo tam potraktowano mnie dokladnie tak jak laika - a nie ma co ukrywac, bylem laikiem. Caly sztab ludzi odpowiadal na kazde moje pytanie, tlumaczyl, czasami kilkukrotnie, to, czego nie wiedzialem. Poswiecali mi mase uwagi. Biznes sie wiec otworzyl i dziala po dzisiejszy dzien. Takze no, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wziąść? Kaszaniasta, lepiej się musisz przygotować do egzaminu gimbazo. Ale w kuchni masz szansę..... na zmywaku... ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będąc szefem w gastro, niestety ale spędzasz całe dnie od otwarcia do zamknięcia + jeszcze dłużej w swojej knajpie. stresujące, absorbujące, wymagające i odpowiedzialne zadanie. i myślę, że tylko, jeśli naprawdę się tym pasjonujesz, masz szansę w tej branży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za namiary na KCG, ogarnalem z nimi spotkanie. Faktycznie wydaja sie byc bardzo pomocni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze nie masz pojęcia o prowadzeniu firmy.wydaje ci się ,że będziesz swoim własnym szefem? jako właścicielka firmy masz obowiązek odprowadzać podatki i opłacać zus za siebie i pracowników. to ty masz dbać o bezpieczeństwo pracowników i interesy firmy. załóż sobie firmę a będziesz pracować dłużej i niż twoi pracownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatry
Życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozwólcie dziewczynie pomarzyć.:-P!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma sprawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×