Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość BellaMija

Dzieci z konfliktu serologicznego.

Polecane posty

Gość gość
W szpitalu po porodzie dają za darmo. Czy ktoś urodził drugie zdrowe dziecko mimo pojawienia sie przeciwciał?????????? Albo inaczej, czy można urodzić pierwsze dziecko rh+ a drugie rh-????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak masz przeciwciała todziecko ma przetaczana krew do pępowiny w czasie ciaży, na forum gazety są matki które tak miały rh dziecka może być inne w 1 a inne w 2 ciąży i nie jest to kwestia przeciwciał, tylko dziedziczenia (po ojcu lub matce, taki jak kolor włosów oczu itp.) np ja jestem rh- a mój młodszy brat rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak masz przeciwciała to dziecko ma przetaczana krew do pępowiny kilka razy w czasie ciąży, wtedy jest zdrowe, odbywa się to w instytucie w Warszawie, na forum gazety są matki które tak miały rh dziecka może być inne w 1 a inne w 2 ciąży i nie jest to kwestia przeciwciał, tylko dziedziczenia (po ojcu lub matce, taki jak kolor włosów oczu itp.) np ja jestem rh- a mój młodszy brat rh+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BellaMija
O matko!! Przetaczaną krew??? Ale jak to????? Skąd ta krew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zalezy od miana przeciwcial-czy rosnie czy nie.ja mam dzieci z konfliktu-syn rh+mial tylko przedluzona zoltaczke po urodzeniu,a kolejny syn mial rh- i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja bratowa ma 2 dzieci z konfliktu oboje zdrowe, mój syn ma dwoje dzieci wspaniałe , zdrowe. Pracowałam na oddziale noworodków, więc ci wytłumacze, że pierwsze dziecko zawsze jest zdrowe, zaraz po porodzie powinnaś dostać immuoglobulinę, jest to po to, aby drugie dziecko było zdrowe. To tak w skrócie. Jesteś pod opieką ginekologa i nie zamartwiaj się. Pytaj go o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpisz konflikt sereologiczny i się wszystkiego dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:32 nie wymądrzaj sie była pielęgniareczko atwoja bratowa i syn co maja dzieci z konfliktu który zaistniał, czy tylko była niezgodnosć rh, bo to 2 różne sprawy nie zawsze pierwsze dziecko jest zdrowe, niewielki % kobiet ma konflikt w 1 ciaży, nie znoszę uogólniania, ze 1 ciaża zawsze zdrowa i nie zgadzam się, ze immunoglobulina zawsze sprawi, ze druga ciaża będzie zdrowa, znam kobietę z 3 dzieci dostawała immunoglobulinę przy każdej ciaży, ale za każdym razem wystąpił konflikt, przy ostatnim porodzie miała pół godzinny wstrząs konflikt to nie tylko rh, ale też Kell, konflikt płytkowy etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:32 piszesz prawdę a do autorki: krew jest z krwiodawstwa, zgodna grupowo z krwią płodu przetaczanie krwi do pępowiny dotyczy przypadków, gdzie miano przeciwciał jest wysokie i ma tendencję wzrostową, zazwyczaj 2 ciaża ale w 1szej te sie zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i zaczęło się straszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i zaczęło się straszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojej wolałabym, żeby moje dziecko nie miało czyjejś obcej krwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny (to ja mam przeciwciala). Czytalam,ze immuno falszuje wyniki nawet juz u noworodka jesli matce podano szcsepionke w ciazy,a odczyn coombsa moze byc bledny u matki nawet przez okres 2mcy. Wiec u mnie to by sie zgadzalo. Zadn przetaczanie krwi nie ma juz sensu,bo dzis jestem w 39.tc (badanie krwi mialam w 37tyg,wiec od wziecia szczepionki tyg). Mam cc w ooniedzialek i okaze sie czy corcia zdrowa. Nic wiecej juz nie zrobie. Denerwuje sie,ale nic nie poradze. Czekwm na drugi wynik,ale pewnie nie zdaze go odebrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisalam post wyzej. Moze komus przyda sie na przyszlosc ta informacja: Nie wytrzymalam i zadzwonilaim do labolatorium. A wiec, po przyjeciu profilaktycznie w srodku ciazy immunoglobuliny nie ma sensu oznaczac przeciwcial (odczyn coombsa) przez OKRES 3 MIESIĘCY,bo prawie zawsze wychodza wtedy pozytywnie. I wyjasnilo sie dlaczego u mnie takie prxefiwciala zostaly wykryte. Nie straszcie niepotrzebnie transfuzjami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezeli nie ma sensu oznaczac przeciwciał po podaniu immunoglobuliny w ciąży, to po co twój ginekolog wysłał cie na badania i po co laboratorium wykonało oznaczenia????? mogłas od razu zadzwonic i dopytac, sama siejesz panikę, a jak ci dziewczyna odpisała zgodnie z prawda o transfuzjach, to się oburzasz, że straszy ale dobrze że jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:21 dobrze mówi, ja tez miałam podaną immunoglobulinę w 28 tyg. i potem już nie robiłam przeciwciał przeciwciała robi się 3 razy, po 1 razie w każdym trymestrze, ja robiłam w 1 i 2 trym. a ostatni raz 2 dni przed podaniem immunogl. pretensje miej do swojego lekarza który kazał ci robić te badanie po podaniu imm. (rzeczywiście bez sensu) lub do siebie, jesli robiłas na własną rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktos tu napisal,ze lekarze to konowaly, no i mi sie najwidoczniej taki trafil :) Mowilam mu,ze czytalam,ze szczepionka falszuje wynik, on powiedzial,ze nieprawda i kazal zbadac odczyn coombsa. I stad caly cyrk :) A wyszlo na moje... Wiem,ze ogolnie transfuzje sa metoda leczenia konfliktu,ale mi chodzilo o straszenie konkretnie mnie :P W kazdym razie moze ta informacja przyda sie ktorejs z Was na przyszlosc. Jak widac czasem trzeba zaufac swojej intuicji,a nie zdawac sie w 100% na lekarza. Ja mam nauczke. Stresu sie tylko najadlam az skurcze mnie lapia ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie denerwuj się już, a lekarzom faktycznie nie warto ufać w 100% :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×