Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niunia16000

2 letnie dziecko nie chce jeść .Co mam robić

Polecane posty

Witam wszystkie mamy,bardzo proszę o rady .Mój synek za 2 miesiące skończy 2 latka ,ogólnie je ale tylko przy mężu,ale mam z nim problem jak mąż jest w pracy nie chce mi jeść wymachuje raczkami,płacze,wyrywa się proszę , pomóżcie mi ,co mam robić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przegłodzić trochę, nie dawać słodkich soczków czy napoi, nie dawać jogurcików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
postawić jedzenie dziecku i sobie i zacząć jeść sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a opisz co je np w ciągu jednego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też nie chciał jeść... Czasami pierwszy posiłek miał o 17nastej... Minęło mu samo. Teraz też nie zjada zbyt dużo ale koło 11 zjada pierwszy posiłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyładowo jak mąż idzie na 2 zmianę to syn je o 9 mleko o 12 serek po serku do 16 śpi i jak wstanie chce mu dać jeść to tu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 letnie dziecko głodzisz z rana... ? Masakra. Sama bądź o jednym serku do 16nastej.Przed spaniem podaj mu zupę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co mu wciskasz słodki serek? o 12 to obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko modyfikowane, słodki serek- super. Zróbcie dziecku na śniadanie coś pozywnego i z małą ilością cukru- to cukier dzieciaka tak długo trzyma najedzonego. Ja jestem zdania, ze prawdziwych niejadków jest mało. Zdrowe posiłki, ZERO słodyczy i słodzonych napojów, jogurtów, bardzo słodkich owoców, regularne posiłki i po niejadku nie będzie śladu. Nie proś dziecka żeby jadło, nie rób ceregieli. Nie chce jeść- zabierasz jedzenie i wyjeżdżasz z kolejnym posiłkiem. Zadziała. Sama jestem mamą takiego pseudo niejadka. Cukierek trzymał go najedzonego od rana do wieczora, "kolorowy" jogurt tak samo. Zaczęłam bardzo rozważnie podchodzić do żywienia, cukier ograniczyłam właściwie do zera i dzieciak zaczął jeść jak człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troszke mało je, a jak z jego wagą ? Pewnie zostane zakrzyczana, ze to wielki błąd, ale ja okres buntu przeciwko jedzeniu przetrwalam dzieki tv, przynajmniej sie najadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wspólne posiłki rodzinne, rytuały przy stole, każdy ma swój kubeczek, talerz, kolorową serwetkę pod talerzem, dzięki której danie wyglada smaczniej. Dzieci lubią kolory na talerzu, brokuły, pomidory, ziemniaki, fasolka szpRagowa, groszek, jajko, pyszne i zdrowe. Moze sam jeść paluszkami, daj mu powąchać. Zapytaj czy pachnie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój 2 latek to kanapki wcinał rano,jajecznice itp.a nie mleko i serek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hogi
Moj ma 2l i 3m-ce Rano o 6tej wstaje i butelka mleka 250 ml -270ml. Potem przed 9 je pare lyzeczek kęsów jajecznicy , jakiejs gotowanej kiełbaski, bułki z jajkiem, kaszki manny Potem idzie spać o 10 tej na 1,5 godz. Wstaje i o 12 obiad zawsze zupka z mięsem gęsta żeby byl syty. Potem o 15tej przekąska typu owoc, jogurt, kisiel z owocami tego typu. Kolacja jest o 17tej ale nie zawsze mi je . Idzie spac o 19tej i wypija mleko 250-270ml. Apetyt różnie raz zje duzo a raz 3-4 łyżeczki. Autorko o zgrozo podaj dziecku zupke warzywna z miesem z indyka kurczaka czy wołowiny w godzinach poludniowych w ogóle nie dawaj serka. Jak juz to jako podwieczorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×