Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Emigracja Niemcy Cottbus,Gorlitz,Zittau itd.

Polecane posty

Gość gość
a rozumiesz co ci ludzie tutaj piszą ? nie ma takiego rozwiązania ! bo nie ma pracy przy granicy! nie ma dobrego życia ! bo nie ma go już prawie nigdzie ! a tym bardziej przy granicy eureki nie odkryłaś , gdyby tak było możliwe nie byłabyś jedyną która by tak chciała ! więc po raz ostatni ...nie ma pracy w tych rejonach więc szukaj jej u siebie w Polsce skoro na zachód wyjeżdżać nie chcesz koniec kropka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje.sami neonaziści także mi nie przeszkadzają,wole ich od arabów i murzynów.nie wiem po co piszecie o niemczech zachodni jak temat jest o byłym ddrze i wschodzie niemiec. myślałam że chociaż ktoś mi tu odpowie. czy jest szansa pogodzić mieszkanie w polsce i pracę w niemczech. nie chce wyjeżdzać jak ktoś tu napisał do freiburga przy granicy francuskiej. wole być bliżej rodziny i domu a nie pchać się po 1000 km i rodzine widzieć od święta. właśnie dla takich ludzi jak ja powstał ten temat. a może ktoś tu jest ze zgorzelca i coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam przy granicy, blisko Goerlitz. Z praca jest ciezko po tamtej stronie, zarobki tez nie powalaja. Moi znajomi jesli tam pracuje to i tez mieszkaja, bo wynajm mieszkania jest duzo tanszy. A po jedzenie do Zgorzelca. Ale d**y nie urywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejne posrance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuje myśle że za minimalną niemiecka da radę godnie żyć a możesz coś więcej gdzie szukać w gorlitz lub okolicach, czy można przez polskich pośredników czy niemieckiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Goerlitz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A teraz wpisujemy o umlaut :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz zarejestrowac sie juz w niemieckim urzedzie pracy. Ludzie raczej sami szukaja. Ale w Zgorzelcu jest z tego co wiem agencja. Pytanie na jakim poziomie znasz niemiecki. Wiem tez ze aktualnie, nawet z mojej miejscowosci, dojezdzaja tam do jakies fabryki butow. Nawet maja dobre zarobki ale warunek znajomosc jezyka i w pierszej kolejnosci takie osoby sa przyjmowane. Bo podan maja pod sam sufit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak obozami pracy są tam nazywane fabryki praca na 3 zmiany zap*****l na taśmie akord i śmiechu warte 3 tys zł wypłaty niee no bajka ! dziadostwo w dodatku nikt tam cie nie przyjmie nawet do tego kołchozu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To daj znac jak znajdziesz prace w bylym ddr mieszkajc w Polsce :) Moze natchniesz nadzieja innych. Sama jestem ciekawa co tam mozna robic w takim ukladzie bo ja tego nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zalezy od tego czy uda ci sie znalezc dobra oferte. Warto sledzic lokalne gazety ale nie tylko - w agencjach pracy tymczasowej tez czesto mozna znalezc fajne ogloszenia. Zobacz sobie np. tutaj: http://polandworkforce.com/praca-za-granica/ i na niemieckich stronach. Wazne zeby sobie dobrze radzic z jezykiem, bo bez tego moze byc problem z komunikacja w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko co tu robi francja i bawaria w temacie o ddr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo emigracyjne posrance tak jak nie potrafią odróżnić Anglii od Szkocji i GB tak nie potrafią, odróżnić Niemiec Zachodnich od Wschodnich. Oni nie wiedza, ze ddr był w komunie i tak jak Polska jest stosunkowo biedny. Tam tez poupadały przestarzałe zakłady pracy a ludzie uciekają gdzie pieprz rośnie. Posrance o tym nie wiedza, posrance tylko unia płuc na PL. Srac na te szmaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Da się tak w przypadku Berlina (pracowałem tam 7 miesięcy, ale miałem kwaterę w Berlinie). Bilet miesięczny kosztuje ok 100euro ze Słubic lub Kostrzyna, pociąg jeździ co godzinę od 6 do 21 i podróż też trwa ok. godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest myśl jednak,lepiej chyba wynająć mieszkanie na marzahn albo pokój choć niewiem czy w niemczech da sie pokój wynająć niż bawić się w codzienne dojazdy po godzinę. to jednak za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i polskojęzyczne emigracyjne posrance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby tak dało radę to bym nie wyjeżdżała z pobliskiego Zgorzelca. w gorlitz nie ma pracy , mieszkania stoją puste, wszyscy stamtąd emigrują. Niemcy chodzą tam oddawać osocze za 15 euro , i to zawsze są tam tłumy.owszem otworzyli fabrykę butów i ma być podobno fabryka czekolady ale trzeba znać trochę niemieckiego chociaż i domyślam się co się tam dzieje jak się nazbiera polaków gdzie każdy każdego będzie podpierdalał,żeby tylko zostać w tym "raju". Także ja podziękowałam i uciekłam stamtąd co prawda niedaleko bo tylko pod Berlin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Praca jest, ale wymagany jest jezyk niemiecki.( komunikatywny) nonstop poszukuja, spawaczy, slusarzy, mech. samochodowych dla kobiet jest troszke dalej bo od granicy jekies 150km. opiekunki ale z papierami ukonczenia zawodu w tym kierunku, kelnerki kucharki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co mówią moi znajomi to bardzo się opłaca dlatego też jak tylko przyjdą mi dokumenty z offshoreidcardscom to pakuje manatki i wyjeżdżam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jest w Hamburgu. Pracy jest do wyboru do koloru, wynagrodzenie od 2.000€ na początek, ale jak podłapiesz język to dużo więcej. Mieszkańia tanie i życie też (niektóre towary tańsze niż w PL). Brak rąk do pracy to w tej chwili problem dla lracodawców. Dlatego importują imigrantów ale im nie spieszno do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypad
Dnia 13.03.2015 o 21:17, Gość gość napisał:

Kurfy bez szkoły. Niemcy wschodnie były w komunie i sa tak samo biedna jak Polska wiec co sie dziwicie. Jak mnie wkurfia ludzka niewiedza i ignorancja. Niemcy Zachodnie sa bogate tylko dlatego bo Amerykanie pozwolili im zdeponować zagrabione pieniadze po II wojnie. A teraz szmaty dalej mozecie płuc na swoj kraj Polske. Pokurfiencami z hown w głow

Ty to ... problem z erekcją masz złamasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helga
Dnia 7.05.2018 o 21:05, Gość gość napisał:

Najlepiej jest w Hamburgu. Pracy jest do wyboru do koloru, wynagrodzenie od 2.000€ na początek, ale jak podłapiesz język to dużo więcej. Mieszkańia tanie i życie też (niektóre towary tańsze niż w PL). Brak rąk do pracy to w tej chwili problem dla lracodawców. Dlatego importują imigrantów ale im nie spieszno do pracy.

Zgadza się! Właśnie dostałam tutaj dobrą pracę w hotelu Aldona w centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×