Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChikageChan

Nawracająca próchnica

Polecane posty

Niech mi ktoś pomoże, albo doradzi zanim wybiorę się do dentysty (ogólnie mam złamaną nogę więc nie bardzo mam jak xD), ale od 3 miesięcy przestałam pić colę. Sama woda neigazowana i herbata liściasta. Używam różnych past, ale zawsze blendamed i jak Boga kocham. Odkąd przestałam pić colę to ciemne kropeczki próchnicy wręcz wbijaja mi się w zęby D: (ok. przesadzam, ale wiadomo o co kaman). 3 razy dziennie myję zęby. Mój brat np. myje raz na 2 dni jak sobie przypomni i ma białe i zdrowe zęby. Masakra kompletna. Już nie daję sobie rady z tym. Moje nemezis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem Twój problem, ale niestety nie ma reguły w przypadku próchnicy, może masz po prostu słabe zęby które są na nią podatne. ja mam tak samo i higiena jamy ustnej ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różnie z tym bywa, jednak dobrze,że nie bagatelizujesz tego, dobry gabinet stomatologiczny na pewno znajdzie sposób. Skąd jesteś? U mnie w Pile dobry stomatolog przyjmuje - http://www.gabinety-wawelska.pl/stomatologia-oferta jeśli to Twoje okolice, może niebawem uda ci się wybrać, powodzenia życzę, także i przy rehabilitacji nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka jest prawda, że kazdy z Nas ma inna specyfikę zębów, więc czasami możesz myć nawet 10 razy dziennie i mieć próchnice. Wypróbój blanx do wybielenia swoich zebów, bo to może nie próchnica tylko kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmien dietę na bogatszą w wapń i zwiazki mineralne. Pozywienie jest budulcem dla twojego ciała, w tym i zebow. Gdy są niedobory w organizmie, to aby podtrzymac prawidlową pracę najwazniejszych organow, ciało ludzkie oszczędza na mniej waznych dla zycia narządach i tkankach,w tym zebow i kosci. Zdrowa dieta to podstawa przy prochnicy, ograniczenie cukru prostego i zastapienie go zdrowymi tluszczami i bialkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosuje od paru dobrych lat płukanie olejem jamy ustnej, tzw. oil pulling. Wprowadzilam to do swojego rytmu dnia i od tego czasu nie pamietam, by mnie bolaly zeby, nie robia sie dziurki. Mialam poczatki paradontozy, konwencjonalne leczenie bylo za slabe, dlatego uczepilam sie metod naturalnych. Musze powiedziec, ze ssanie oleju zmniejszylo u mnie wrazliwosc dziasel. Juz nie krwawia przy szczotkowaniu i sie lekko odbudowaly. Wczesniej mialam prochnice od czasu do czasu, ale teraz jest spokoj z dentystą. Poczytaj o tej metodzie i sprobuj, mi pomogla z dziaslami i ogolnym stanem zebow. Dodam tez, ze mialam zeby wrazliwe na cieplo/zimno, teraz juz jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje rozne oleje, kujawski tez daje rade, chociaz najbardziej lubie kokosowy nierafinowany. Kazdy nieprzetworzony nadmiernie jest dobry. Sprobuj, ja od tego czasu nie chodze do dentysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak mam, to niestety chyba kwestia genów. Ja chodzę teraz do stomatologa http://www.hercka.pl/ w Gliwicach i rozmawiałam o tym ze swoją stomatolog. Mam używać innej pasty i inaczej szczotkować zęby, zobaczymy czy będzie poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie, ze jak sie trafi do dobrego stomatologa, np. http://www.popkoadam.pl/ to wtedy jest duża szansa na odpowiednie leczenie. Moim zdaniem powinnaś mieć odpowiednio zabezpieczone zęby, jesli ta próchnica się cały czas rozprzestrzenia niebezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione coś takiego, jak lapisowanie w http://przychodniadental.pl/, ale to nie było to. Znaczy się zabezpieczenie przed próchnicą tak, ale kolor inny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi sie, że wizyta u dentysty to jest najbardziej rozsądna opcja. Oczywiście, jak już nie będziesz miała gipsu ;) Akurat jeśli chodzi o próchnicę to czasami ciężko sie jej pozbyć, a przez jedzenie słodkich rzeczy łatwiej sie rozwija. Ja chodzę na leczenie do http://www.medidens.pl/, bo miałam sporo ubytków, ale teraz jestem już na końcówce leczenia. Na szczeście obeszło się bez kanałowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, jak jestem zdania, że jeśli masz taki problem to powinnaś się wybrać, jak najszybciej do dentysty. Przyznam się, że ja kiedyś też miałam zaniedbane zęby, ale zmieniłam swoje podejście i teraz co pół roku odwiedzam Bamed, żeby sprawdzić, czy nic złego się z nimi nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możliwe że musisz zmienić trochę styl życia. Ograniczyć niezdrową żywność, kupić inną pastę do zębów. Używasz nici dentystycznej i płynu 2 razy dziennie? Dodatkowo możesz też zrobić w gabinecie skaling i piaskowanie. Ja miałam robione dosyć niedawno w www.rojekdental.pl i zęby wyglądają o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×