Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość motylek_87

ciężki wybór imienia

Polecane posty

Gość motylek_87

Cześć Kochani. Zwracam się z prośbą o wasze opinie na temat imion żeńskich, ja wiem, że każdy ma swój gust, natomiast czy moglibyście imiona poniżej uszeregować od najfajniejszego według was do najgorszego? Mamy z emkiem straszny dylemat, z jednej strony nie chcemy aby nasze dziecko nazywało się tak jak 5-6 dziewczynek później w grupie przedszkolnej czy szkole ale z drugiej strony patrząc na zaściankowość i szablonowe myślenie większości ludzi boimy się, że nie zrozumieją oni, że imię ma oddawać charakter całej rodziny, jej ideologii, etc... Oto wykaz wybranych przez nas imion: Matylda Berenika Kornelia Zoja Vesna Jagoda Roma Gaja Będę bardzo wdzięczna za wasze opinie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to są za bardzo wydziwione imiona. Podobają mi się jedynie Matylda i Kornelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze nie podobają mi się te imiona ale z tych co podałaś to Jagoda,Gaja i Kornelia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vesna - boskie <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matylda, jagoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matylda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TRUDNY wybór, a nie ciezki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciotka Matylda cała w papilotach....taka piosenka była... sory ale to takie imię jak dla ciotki, a zdrobnienie "Matyldzia" to już w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
imiona ladne (od najlepszego): Matylda, Kornelia imiona kiepskie, chociaz krzywdy nie zrobia (wg mnie oczywiscie, ta sama kolejnosc): Gaja, Roma, Jagoda, Zoja imiona dziwne z potencjalem krzywdy na cale zycie: Vesna, Berenika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podoba mi się jedynie Matylda, a raczej podobało. Mój mąż stwierdził, że to imię jest ciężkie i jak dla starej ciotki przez tą końcówke "tylda". Pamietam tez że dawno dawno temu moi znajomi mówili na swoje matki "moja matylda ....." okropne to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorsze to: Gaja, Kornelia, Roma i Berenika. Jagodę można zdzierzyć. Autorko, pomysl czy ty chcialabys nosic takie "fajne" imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vesna - będą mówić na nią -Veśna serio jak już z takich innych to lepsze jest Emma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o bożeee jaka emma - Vesna to imię słowiańskie, Emma - jakieś ściągnięte z zachodu wieśniackie na maksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kornelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 2 letnia corka to Matylda i jest taka jak w znaczeniu tego imienia - wojowniczka :) oryginalne imie, troche twarde, dla twardych dziewczyn cow iedza czego chca jagoda z kolei dla delikatnych lagodnych dziewczynek imiona z "r" w nazwie zawsze sa troche twardsze i trudniej je zlagodzic pozostale uwazam ze niezle, nawet jedna mala Zojke znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
dzięki za Wasze opinię :) Sprawdziło się moje przypuszczenie co do braku tolerancji - jak w każdej dziedzinie wśród polaków - zawsze im się nie podoba :) Gość z 13:09 - dziękuję za Twoją opinię, widać bardziej otwarty umysł :) Do jakiegoś tam n-tego gościa - tak chciałabym nosić takie imiona - to chyba logiczne skoro mi się podobają :D Wolałabym takie niż być n-tą Lenką, Zuzią czy Julcią, albo nie daj boże Sandrą, Dżesiką, Andżeliką, Niną czy Vanesską :D Większość zaproponowanych przeze mnie imion to imiona starodawne, słowiańskie - nasze rodzime, nie podążające za chwilową modą... wydziwione? A Nina, które teraz bije rekordy popularności 4 lata temu była zupełnie niespotykanym imieniem - ależ ludzie wydziwiają! ;) Matylda - imię dla ciotki - hmmm ciekawe czy ciotka od razu jak się urodziła była stara? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie te imiona, które podałaś są wydziwione. Zapytałaś o opinię innych, więc ją dostałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wolalabym sie nazywac Angelika niz Gaja albo Roma, masakraaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wybralas ladne imiona.mi podoba sie matylda i kornelia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
prosiłam o uszeregowanie od numeru 1 do numeru 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzime nie, słowiańskie również nie (chyba oprócz Vesny), ale to według mnie wiocha tak mieć na imię, literka V nawet nie występuje w naszym alfabecie... Natomiast popularnośc imion to twoje subiektywne odczucie, na pewno nie obiektywne. To zależy jakie imiona noszą osoby w twoim środowisku. Piszesz np, że Niny to wydziowione imię, widzisz ja znam dwie Niny, jedna ma 32 lata a druga 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a vesna ci sie nie podoba? niemozliwe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A Nina, które teraz bije rekordy popularności 4 lata temu była zupełnie niespotykanym imieniem - ależ ludzie wydziwiają! " xxx Przyganiał kocioł garnkowi.. Jak słyszałam o imieniu Nina i znam taką osobę, tak imię VESNA, ZOJA czy nie daj Boże GAJA to dla mnie dziwoląg. alez ty wydziwiasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pewno komus chce sie ustawiac te imiona od najlepszego do najgorszego, smieszna jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z podanych zdecydowanie Jagoda. Kornelia ok, ale jest ich coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylek_87
hmm mam wrażenie, że średnia wieku tu to max 20, wykształcenie podstawowe - bo jak inaczej wytłumaczyć nie zrozumienie ironii... Właśnie obawiam się, że Kornelek będzie zaraz wysyp jak Zosi, Julek, Nadii etc. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
motylku to w twojej wypowiedzi była jakakolwiek ironia? chyba była tak zamaskowana, ze tylko ty ją zauważyłaś, ale jesteś zdolna, pozazdrościć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TezLubiePowedrowac
Matylda mi sie bardzo podoba, zaraz za nia byby by imiona Kornelia, Roma i Jagoda. Reszta mi sie nie podoba (ale to moj gust ;) ) Gdybym miala jeszcze jedna corka nazwalabym ja wlasnie Matylda albo Klara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roma? puknij sie w głowe. to sie kojarzy z Romami, Cyganami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×