Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jebać ich

Jeszcze NIGDY ! nie było takiego bagna w Polsce

Polecane posty

Gość gość
i pomyśleć ,że w Polsce za rządów PiS jak zwał tak zwał nie znam sie na tym, szło całkiem dobrze ! wręcz lepiej się rozwijało a potem ...chu...j że tak napiszę ! ale szlag mnie trafia ponieważ musiałam wyjechać z własnego kraju ! co to ma znaczyć ? do ciula ! >>> wtedy panowała hossa w całej Europie i dlatego było lepiej. myślisz, że gdyby PiS rządził dalej to byłoby inaczej? nie byłoby kryzysu swiatowego i obniżenia stopy życiowej w państwach wrażliwych na to jak Polska? zapewniam, że byłoby tak samo jak za PO albo jeszcze gorzej bo przecież PiS proponował zadłużenie Polski do stanu który dopiero dzisiaj mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biurokracja, niespójne i niejasne przepisy prawne oraz złe prawo podatkowe to największe bariery w działaniu firm w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krzywousty zastał ją drewnianą i zostawił murowaną >>> to był Kazimierz Wielki a nie Krzywousty. nie uczyłaś się historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pamietacie tego goscia co oddawał chleb dla biednych? I jaka kare za to mu nałożyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież tu nie trzeba niczego wymyślać... zachodnie zasady, ustawy itd powinny być dla nas wzorem, który po prostu trzeba wdrożyć, wprowadzić a nie wymyślać swoje jeszcze gorsze rozwiązania. >>> podam przykład dlaczego się nie da. mieszkałem w Szwecji przez wiele lat i tam nie odśnieża się dróg o mniejszym natężeniu ruchu. zamiast tego w miejscach niebezpiecznych ustawiają skrzynie z piaskiem i łopatą. jeśli zaczyna być ślisko to kierowca sie zatrzymuje posypuje zalodzenie pisakiem i jedzie dalej. u nas natychmiast by ukradli skrzynie z pisakiem i łopatę. widzisz różnicę? przepisy sa dostosowane do społeczeństwa, jego obywatelskości, moralności, kultury. jakim społeczeństwem są Polacy każdy wie i dlatego nie można skalkowac przepisów i dobrych rozwiązań z zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostaniesz w pracy pączka i US juz się cieszy bo odniosles korzyść x Jest od cholery absurdów w tym kraju. Przykładowo nagrody podczas spotkań są traktowane jako hazard i podlegają pod ustawę antyhazardową, Skarbówka przy współpracy CBŚ może aresztować organizatora losowań nagród. Już były takie przypadki. Totalitaryzm pełną gębą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Niemczech gdzie tez mieszkałem (mała miejscowość) zaskoczyły mnie wprost pachnące śmietniki. okazało się, że lokatorzy w blokach umawiają sie na dyżury i co tydzień inna rodzina myje, sprząta śmietnik dla ogólnej korzyści. wyobrażasz sobie to u nas w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Mam na myśli przepisy fiskalno prawne. W Szwecji też jest od groma absurdów, żaden przykład. Przykładem dla mnie jest Luksemburg lub Liechtenstein ewentualnie UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś przykład z doopy wzięty, powiedz mi dlaczego np nie może u nas być mniejszy ZUS jeśli nas nie stać?! Weź taka kobiete która prowadzi warzywniak np. i ona musi płacić tyle samo co np murarz ale tamten zarabia kilkakrotnie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak widze nie zrozumiałeś. chodzi mi o zasadę. ale musze dodać, ze w Szwecji z tym odśnieżaniem to żaden absurd, za to bardzo dobre rozwiązanie. przepisy też podlegają tym samym prawom co cała reszta. gdyby był przepis, że jak coś sprzedasz to musisz odprowadzić podatek to Szwed by to zrobił bez wahania a Polak starałby się ukryć transakcję. podobnie by postąpił jak Szwed, Szwajcar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy żeby jakoś przetrwać rejestrują firmy za granica!!! Do państwowej kasy nie ida z tej działalnośc****eniądze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z ZUS sprawa polega na czym innym. solidarnie składamy się na leczenie (renty, emerytury itp), wszystkich. mogłoby być tak jak piszesz, ze ktoś kto mało zarabia płąci mały ZUS. ale wtedy ten kto mało zarabia dostałby małą emeryturę np 200 zł a ten który zarabia średnio dostałby np 1300 zł. jednemu w szpitalu złamaną nogę przywiązali by do patyka bo mało płaci a inny dostałby gips. składki i tak są za małe bo budżet cały czas dokłada do ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy żeby jakoś przetrwać rejestrują firmy za granica!!! Do państwowej kasy nie ida z tej działalnośc****eniądze!! >>> idą pieniądze do polskiej kasy bo podatki płaci się tam gdzie się wykonuje prace. tylko ZUS należy do kraju w którym firma jest zarejestrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczekam na kogoś mądrego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś dlatego właśnie przez szwedzkie wygórowane podatki i absurdalne przepisy dotyczące przedsiębiorczości spowodowały min to że Ikea uciekła do Szwajcarii, Saab zbankrutował, a Volvo kupili Chińczycy wyłącznie do prowadzenia badań i projektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zakończenie. społeczeństwa "zachodu" to wysoko rozwinięte społeczeństwa obywatelskie, szanujące prawo, przestrzegające regół, szanujące kraj zamieszkania i siebie nawzajem. teraz przykład mojego kumpla z Austrii. człowiek mieszka niedaleko granicy niemieckiej i opowiadał (dawno, dawno temu), że u nich w Austrii zarabia się o połewe mniej niz w niedalekich Niemczech a wszystko jest o połowę droższe. to pytam jak każdy Polak dlaczego na zakupy nie jedzie do Niemiec. a on na to, ze sklepikarz u niego na wsi (małe miasteczko) też musi zarobić bo jak nie zarobi to zamknie i wtedy wszyscy będa musieli jeździć daleko na zakupy. i teraz porównaj to z polskimi małymi sklepikami osiedlowymi które popadały bo wszyscy jezdża do hipermarektów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Niemczech jest 6 klas podatkowych i uważam to za sprawiedliwe rozwiazanie , u nas państwo nie patrzy w jakiej jesteś sytuacji tylko kombinuje jaka ulgę by tu jeszcze odebrać dając w zamian jakiś bubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ZUS jest złodziejską instytucją monopolistyczną przez którą nie opłaca się zakładać firm. W Polsce płacisz 1100 zeta miesięcznie na ZUS W UK płacisz 55 zeta miesięcznie na ZUS Widzicie kolosalną różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego właśnie przez szwedzkie wygórowane podatki i absurdalne przepisy dotyczące przedsiębiorczości spowodowały min to że Ikea uciekła do Szwajcarii >>> jeszcze do tego się odniosę. nie zrozumiałeś. nie chodzi o podatki sratki tylko o zasadę. o sposób odnoszenia się społęezeństwa do własnego kraju, przepisów których nie da sie zastosowac w innym społeczenstwie ze względu na różnice ogólnie mówiąc, cywilizacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK te 55 zł. na "ZUS" to najniższa opłata zdrowotna z której nie wynika emerytura a usługi lecznicze są na najniższym poziomie i bardzo ograniczone. De facto na wszystko dostajesz Apap bez względu na schorzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś masz nikłą wiedzę ekonomiczną platfusie przeczytaj esej Bastiata "Co widać i czego nie widać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten z dziś nie pisał o ekonomii a o cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ucieło mi. Pisał o cywilizacji, mentalności, różnicach pomiędzy społeczeństwem obywatelskim a tym co mamy w Polsce. Ale to jak grochem o ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak się ma odnosić społeczeństwo które jest ciągle dymane i gnebione przez państwo!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś odpowiednio prowadzona polityka ekonomiczna bezpośrednio odzwierciedla stan cywilizacyjny polecam Bastiata zamiast demagogie platfusów którzy obok liberała nawet nigdy nie stali nie wspominając już na temat ich zerowej wiedzy ekonomicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To właśnie ocena kogoś kto nie ma o tym pojęcia. Społeczeństwo nie jest dymane i gnębione. Jest bardzo obciążone bo jego rozwój tego wymaga. Poczytaj o Niemczech po 1945 roku jak tam było to zobaczysz jak bardzo byli gnębieni i "dymani". Ale oni wiedzieli (społeczeństwo obywatelskie), że nikt ich nie dyma i nie gnębi a musza odbudować swoją ojczyznę i dlatego tak mają jak mają. To jest właśnie ta mentalność, ta obywatelskość której u nas nie uświadczysz. Szkoda czasu na tłumaczenie bo nie jesteś w stanie zrozumieć tego co bez problemu rozumie Szwed, Niemiec, Szwajcar czy Francuz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Cywilizacja wymaga lat na rozwój a nie polityki ekonomicznej. Mówimy o mentalności, o obywatelskości a nie o pieniądzach czy ekonomii. Mam dość i ja też rezygnuje z rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tak jak rodzice którzy odejmują sobie od ust, żeby wykształcić dziecko. Dziecko ich nie gnębi i nie dyma a oni rozumieją, ze ich wyrzeczenia są dla rozwoju dziecka.. KONIEC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No sorry ale jak patrzę na to na jakie wyjazdy "szkoleniowe" jeżdżą ZUS owcy to czyje ze mnie ktoś robi w hooja :o ja nie widzę wymiernych korzyści z tych obciążeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zusowskie wypłaty to rocznie ok 200 miliardów złotych a te ich "szkolenia" to w najlepszym wypadku miliony. kwota bez znaczenia w obliczu całości. denerwująca ale bez praktycznego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×