Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiosenne królikke

mam ochotę na film,książkę o tematyce wojennej....

Polecane posty

Gość gość
Ja polecam animację "Grobowiec Świetlików", poruszające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z rankingami byłabym ostrożna, bo wiecie: zależy, kto je tworzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenne królikke
ranking widziałam, część filmów z listy również szukam perełek, a najbardziej w postaci książek;)🖐️ im więcej osób się wypowie tym lepiej:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Filmy wojenne z zasady są ciężkie i ponure.<<< Niekoniecznie. Bitwa o Ardeny, Tora Tora, czy Bitwa o Midway nie zostawiają w człowieku smutku. Tak samo pierwszy link, który podałem nie jest tak głupi jak _merykańska sieczka, a równocześnie jest dość lekkim kinem przygodowym :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>szukam perełek, a najbardziej w postaci książek<<< Poczytaj PARAGRAF 22, albo coś Kirsta :). Ciekawy jest też Blaszany bębenek i film Król Olch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie Tora Tora - o to mi chodziło. Oglądałam, ale już nie pamiętam. Nie mogłam sobie przypomnieć tytułu. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pargraf 22 - dla mnie bomba, trzeba umieć zrozumieć ten humorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Misio, bo to cechuje amerykańskie filmy wojenne, filmy europejskie, zwłaszcza rosyjskie ( lub radzieckie ), niemieckie, polskie, juz takie optymistyczne nie są. Ja w filmie wojennym nie szukam kina przygodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
książka " Przygody Wernera Holta " Dietera Nolla, bodajże zekranizowana nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już mówimy o czymś ciężkim i ambitnym, to kłania się Czas Apokalipsy :). Z nowszych wojen wywołanych przez _meryka :D, doskonały jest Good Morning, Vietnam z Robinem Williamsem. W nietypowy sposób łączy w sobie powagę wojny z dobrą muzyką, a nawet dowc**em. Polecam każdemu jako dobrą rozrywkę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>książka " Przygody Wernera Holta " Dietera Nolla, bodajże zekranizowana nawet<<< Tak. Niedawno na YT była czarno-biała wersja. Bardzo dobry film :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo i książka też dobra ;) Jak filmy o Wietnamie to "Pluton" i "Łowca jeleni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.57 - nie przeceniałabym filmów rosyjskich, niemieckich, właściwie europejskich, jeśli tak można to określić. One świetnie oddają klimat np. II wojny tu - blisko Nas - w Polsce, Rosji, Niemczech. Zaryzykowałabym, że wiele filmów np. rosyjskich o II wojnie jest warta uwagi (te starsze) - ukazują losy Polaków nie tylko z sympatią, ale taż wcale nie są pełne propagandy - jak to się chce wmawiać... Trzeba obejrzeć i ocenić, oczywiście, jeśli możemy to zweryfikować z rzetelną wiedzą historyczną. Amerykanie w tej kwestii wypadają słabiutko - o Wietnamie, Japonii i owszem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:08 Ależ dokładnie tak ! Może nie sprecyzowałam o tych filmach, krótko mówiąc: kino europejskie o wojnie w Europie, kino amerykańskie o wojnie z Japonią, no, może jeszcze o D-day :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O, dzięki, Misiu, to zdaje się o zbrodniach Japończyków dokonywanych na Chińczykach, czytałam co nieco na ten temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>O, dzięki, Misiu, to zdaje się o zbrodniach Japończyków dokonywanych na Chińczykach, czytałam co nieco na ten temat<<< Jest też dobry chiński film o fabryce broni chemicznej i bakteriologicznej. Niestety zapomniałem tytułu. Zrobił na mnie podobne wrażenie do tego o Nankinie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurka, jak wreszcie jakiś inteligentny temat to trzeba iść spać, bo rano nie wstanę ;) Może jeszcze dzisiaj popiszemy, ale już znacznie później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawą z kolei książką jest: " Ostatnie pokolenie. Autobiografie młodzieży żydowskiej okresu międzywojennego..." - (Oprac. Alina Cała). Są to listy, fragmenty pamiętników młodzieży - jak w tytule). Dosyć interesujące, bo ukazujący Polskę i Polaków z pozycji Żydów. książkę stanowią autentyczne wypowiedzi, listy, fragm. pamiętników (dokumenty). Po lekturze, przejaśniło mi się, skąd biorą się negatywne opinie Żydów o Polakach. Pozytywne też są. Od razu dodam, że nie chcę się wdawać w żadne dyskusje dot. narodowości i wyznań, bo temat wątku jaki jest, każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie o II wojnie, to może coś z pierwszej: seria o Szwejku :) Ciągle dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>Jeśli nie o II wojnie, to może coś z pierwszej: seria o Szwejku Ciągle dobre<<< Szwejka nikt nie przeskoczy :D :D :D ( na YT jest dobrze czytany audiobook :) ). A jeżeli pierwsza wojna, to: Na zachodzie bez zmian. I książka i film są doskonałe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenne kokotke
a ja polecam: Jak rozpętałem II wojnę światową i Gwiezdne wojny wszystkie części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenne królikke
dziękuję za odzew:classic_cool:🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×