Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malwinka87

Jak wynająć mieszkanie studentom?

Polecane posty

Witam wszystkich :) Chciałabym się do Was zwrócić o poradę. Moim ostatnim przedsięwzięciem była inwestycja w nieruchomości - zakupiłam dwa mieszkania po okazyjnej cenie, wzięłam kilka kredytów i teraz chcę przygotowań siebie oraz mieszkania na wynajem. Chcę przede wszystkim się was podpytać czy kiedykolwiek wynajmowaliście mieszkania na przykłąd studentom? Czy nie ma obawy, że zniszczą mi oni mieszkanie? Jak powinna wyglądać umową z wynajmującymi, co powinnam w niej zawrzeć? Czy musi być to umowa prawnie potwierdzona czy wystarczy jak między sobą ją sporządzimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co sie boisz o zniszczenia wstaw zwykle tanie meble jak zniszcza to niewielka szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej wynajmowac parom bez dzieci, tak wynika z mojego doswiadczenia. moze tez byc ktos samotny kto zostal skierowany do pracy w tym miescie na rok czy dwa, na pewno nie takim co dopiero szukaja pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem odwrotnie lepiej wynająć pracującej parze z dzieckiem niż studentom jak studenci zabalują to sąsiedzi będą wydzwaniać do ciebie ze skargami, że o zniszczeniach nie wspomnę podstawa to dobra umowa, miesięczne wypowiedzenie w aneksie do umowy dokładnie opisać wyposażenie, lub zrobić zdjęcia, spisać stany liczników: wody, elektrycznego, gazowego, wody najemca w ciągu tygodnia od podpisania umowy ma obowiązek zawrzeć umowę z energetyką, gazownią, przepisać na siebie liczniki itp. bo inaczej jak cię zostawią z niezapłaconymi rachunkami to się nie wypłacisz zrób kserokopie dowodów najemców, w razie jak będą jakieś kłopoty masz pesel i adres zameldowania no i oczywiście miesięczna kaucja, na wypadek jakiś zniszczeń czy gdyby klient wyprowadził się bez uprzedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miesiąc wypowiedzenia w umowie jest niezgodny z prawem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie warto kupowac drogich sprzetow ani mebli lepiej kupic tansze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Miesiąc wypowiedzenia w umowie jest niezgodny z prawem! " kto ci to powiedział ? okres wypowiedzenia jest zależny od długości trwania umowy jeśli umowa jest na rok to może być miesięczny okres wypowiedzenia jeśli umowa jest na czas nieokreślony to wiadomo że zastosowanie może mieć dłuższy okres ywpowiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz jak trudno wyrzucic z mieszkania w razie czego kobiete z dzieckiem, musisz jej zapewnic lokal zastepczy. a sprawa w sadzie kilka dobrych lat. ja przepisywania licznikow nie stosuje, poza tym przy kawalerce mozesz zastosowac wieksza cene ale w zamian ty placisz rachunki. zalezy jakie masz zaliczki do spoldzielni. poza tym jakie mozesz miec meble w kawalerce, mala kuchnia, sypialnia i tyle. generalnie w polsce prawo chroni lokatora kosztem wlasciciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umowa najmu chyba nie musi być potwierdzona notarialnie, ale zawsze możesz to zrobić jeśli chcesz. Co do samego tematu wynajmowania mieszkania studentom to może to być dobra grupa docelowa. Zazwyczaj masz pewnych najemców na przynajmniej 3 lata. No chyba, że nie zdadzą na kolejny rok i przerywają studia, ale to raczej mniejszość. Jak masz dobrą lokalizację to chętnych nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studenci są przynajmniej bezproblemowi jeśli chodzi o wymagania czy standardy, raczej większość z nich ucieszy się, że jest dobra cena :) jednak musisz uważać, żeby nie wynająć mieszkania imprezowiczom, a tak to wszystko powinno być w porządku :) ogólnie to najlepiej chyba wynająć mieszkanie jakiemuś młodemu małżeństwu :) będą o wszystko dbać jak u siebie :) jak masz problem z wynajmem to zawsze może to za ciebie załatwić jakaś firma np http://www.k2assetmanagement.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem wynajmujący, także studenci coraz częściej cenią sobie dobre warunki mieszkaniowe i coraz częściej szanują także nieswoje, dlatego moim zdaniem nie mam co panikować:) Umowa to umowa, albo komuś pasuje, albo nie i okres wypowiedzenia również możesz określić według swoich preferencji i wymagań :) zawsze można też wziąć kaucję i jak coś będzie zniszczone to najwyżej obetniesz z kaucji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunsin
Dokładnie ze względu, że w tej chwili ceny za wynajem "ruder" czy też dobrych nowych mieszkań są zbliżone osoby wynajmujące mają coraz więcej warunków i w sumie to bardzo dobrze. Kolega ostatnio w Partner Capital Group we Wrocławiu kupił mieszkanie z myślą właśnie, że jeden pokój będzie dla niego a inne do wynajęcia, mówi, że po jednym dniu ogłoszenie było już nieaktualne pomimo, że dał dość mocną cenę, a mieszkanie niczego sobie - http://www.pcg.pl/pl/index/kukuczki-7/17 także warto o tym pomyśleć jeśli chce się inwestować w nieruchomości z myślą o późniejszym wynajmowaniu ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie radziłabym wynajmować studentom, ze względu na imprezowy tryb życia. No i jeśli to będą na przykład dwie dziewczyny to trzeba się liczyć z tym, że będą dość często przenocowywać swoich chłopaków, a wtedy wzrośnie na przykład zużycie wody. Najlepiej to niezamężnej, pracującej parze, tacy są najmniej szkodliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy student imprezuje to jest raz zużycie wody to nie problem ponieważ płaci lokator za to więc już rozwikłałem twoje problemy. Musisz dobrze skonstruować swoja umowę o wynajem polecam poczytać trochę na necie prawa najmu to zdecydowanie wyjaśni twoją sytuacje co jak i kiedy. Studentom naprawdę nie jest najgorzej wynajmować mieszkania nawet para może ci zrobić gorszy burdel jak student.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o wynajem mieszkań dla studentów to zawsze kierowałam się do biura nieruchomości http://www.karpatia.net.pl/ i oni zajmowali się wszystkimi sprawami. Żadnych problemów, wszystko szybko i sprawnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o wynajem nieruchomości w Bielsku to mam pozytywne doświadczenia z panem Filipkiem z BBN Efekt (ich strona: https://www.bbn-efekt.pl/). Szybko znalazł mi parę (małżeństwo) zainteresowane moim mieszkaniem i jak na razie mieszkają, płacą, nie mam z nimi problemów a wiem że sporo właścicieli mieszkań którzy decydują się podnająć komuś ma spore problemy – z wypłacalnością, albo co gorsza dewastacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobre oferty można wyhaczyć na stronie https://www.bbn-efekt.pl/ to jest portal biura Efekt. Sam tutaj sobie wyłowiłem bardzo dobre mieszkanie do wynajęcia w Bielsku dla siebie i rodziny. Wbrew pozorom wynajem przez biuro nie musi być droższy niż prywatnie bez pośredników a na pewno jest pewniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zależy od studenta :) ja wynajmuję od lat (bardziej się opłaca, bo na pokoje) i sobie chwalę. O wadach i zaletach poczytasz np. tu - http://goldenhawk.pl/wpis/53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata

Jeśli totalnie nie wiesz jak podejść do tematu najlepiej spróbuj na początku wynająć przez biuro nieruchomości. Ja wynajmuję mieszkanie w Poznaniu studentom i od początku zajmuje się tym agencja Twój Pośrednik. Ja mam problem z głowy, a oni doskonale załatwiają wszelkie formalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U mnie udaną ofertę przedstawiła Pani Renata z www.bbn-efekt.pl. Kontakt przyjemny, współpraca w poszukiwaniu ofert również więc jak szukasz coś dla siebie to możesz tam zerknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Polecam zerknąć na www.TerazMieszkanie.pl, mi udało się wynająć w centrum z ich pomocą świetne mieszkanie w rozsądnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×