Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czy warto wyjechać do niemiec tam zyc i pracowac?

Polecane posty

Gość gość
opisujcie swoje doswiadczenia :) co warto wiedziec itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedyne co jestem pewna na 100% że jak posiedzę tu jeszcze dłużej jak rok to wyląduję w psychiatrówku :O ten kraj to dno nad dnami ! ci ludzie to sterowane pajacyki kukiełki bez ambicji kultury wartości :O nie wiem jak można żyć tak jak oni żyją mając dosłownie wszystko na przestrzeni ostatnich 40lat :O ile razy patrzę na tych ludzi to się boję aby nigdy Polskie społeczeństwo nie przeobraziło się w takie denne nijakie pospólstwo jakim są Niemcy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
napisz cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy sa dziwni ale lepiej sie do nich przyzwyczaic niz jesc tynk w Pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiga
zarobic i wrocic to tak, zamieszkac tam na stale to nie. ja tych ludzi kompletnie nie rozumiem i nie o jezyk mi chodzi. Niemcy sa dziwni. Tylko praca dom praca dom, raz lub 2 x w roku wakacje. Zadnych przyjemnosci. ROBOTY.smutny naród a przeciez maja pieniadze. Ale to sa sknery wola wydawac na bibelotki glupotki a dom calkowita ruina. Nie powiem zycie tam jest latwiejsze mniej stresujace ale dla mnie ludzie tez sie licza. No dla Niemcow my jestesmy dziwni a dla nas oni i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wgl da sie tam pojechac i zarobic zeby cos odlozyc i ewentualnie wrocic? Czy wtedy to tylko miesiacami suchy chleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wgl da sie tam pojechac i zarobic zeby cos odlozyc i ewentualnie wrocic? Czy wtedy to tylko miesiacami suchy chleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie da sie wyjechac i zarobic. Wiekszosc tu pewnie bez konkretnego fachu i sie dziwia,ze 1300-2000 eur dostaja. Ja jak przyjechalem pierwszy raz do niemiec dostalem 4000 eur jako spawacz. Pozniej 3800 jako elektryk. Tylko na wyspach sie wiecej zarabialo bo tam za spawanie ponad 5 bylo. W holandii placa 10-20% mniej niz niemczech, w belgii i austrii podobnie. Moim zdaniem mozna sie dorobic w kazdym kraju europy oprocz polski. Ja od 15 lat pracuje za granica,nie ciagle oczywiscie ale od 3-6 miesiecy w roku. Mieszkam w polsce. Juz wszystko mam co chcialem w polsce bym mial kredyt na 30 lat:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A zeby dostać niemiecką emeryture trzeba mieć obywatelstwo czy wystaczy pracować na umowe albo prowadzic niemiecka dział. gospodarcza? I ile lat trzeba przepracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie że warto wyjechać jak do Niemiec do pracy, najlepiej jak byście mieli tam znajomych którzy by was wprowadzili,czyli dobra i dobrze płatna praca, w miarę tanie mieszkanie. Kolega wyjechał w ciemno znalazł jakąś pracę na czarno cały miesiąc robił po 12 godz miał zarobić 600 zł dziennie. na koniec miesiąca dostał wypłaty na nasze 2 tys poszedł się kłócić wywalili go jak śmiecia. Drugi znajomy ze swoim ojcem i bratem pracują w jednej firmie i miesięcznie zarabiają po 15 tyś. Trzeba dobrze trafić i nie w pojedynkę jechać, a tak to lepsze perspektywy tam są dla młodych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam tu z 3 dzieci rok czasu. Maz pracuje 5 dni w tygodniu po 8 h. kindergeld 558 euro na dzieci. ja zajmuje się malodsza córka wiec mam przez rok 300euro(taki dodatek na dziecko). Mieszkanie 5 pokoi 125m2 place 420eu resztę doplacaja Kupilismy mercedesa z 2008r za gotówkę . na nic nie żałuje , często jezdzimy na wycieczki w Alpy. Planuje w następnym roku podjąć prace w logistyce . język prawie opanowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mniej niż 8.50 eu na godzinę(legalnie) nikt Nikt zarabia Od nowego roku nowa utawa. po pol roku (jesli straci sie prace)można dostać pomoc z job center opłacaja mieszkanie plus 399eu dają na osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak teraz w niemczech traktuje sie polakow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.04.29 xxxx te kity słonko to takim naiwniakom co tu wchodzą i czytają te twoje wypociny :) ale nie tym co tu mieszkają jak ja 25 lat OK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ość dziś Jak teraz w niemczech traktuje sie polakow? xxxx jak zawsze od wieków -z typową niemiecką obłudną uprzejmością :) wykorzystuje się ich na maxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko zalezy od tego jak sie trafi. Jedni sobie chwala bo maja ok prace a inni pracuja za najnizsza i bieduja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mieszkam w Niemczech od Pol roku. Na początku wiadomo, najciezej bo wszystko było zupełnie obce. Na szczescie mam tu troche rodziny i ściągamy wiecej (siostra skończyła studia i tez już prawie rok siedzi w domu i nie może znaleźć zadnej pracy) – za miesiąc przyjedzie moja siostra. Standard zycia bez porównania. Dobrze ze uczylam się jezykow bo teraz pracuje na recepcji w hotelu i całkiem niezle można za to pozyc. Najbardziej balam się ze nie dam rady wlasnie w niemieckiem ale przed wyjazdem chodzilam na kurs niemieckiego do tej szkoly http://www.bestcentrum.pl w Tychach i jak widac nie ucza tylko teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ślązacy wy żyjecie z zasiłków :) to jeszcze jakoś ujdzie dorabiacie na czarno i piszecie potem że wam się żyje jako tako :) Ale Polak który tu przyjeżdża bez pochodzenia jest nikim ! Nie ma pomocy , nie ma nic jak straci pracę to dopiero się zaczyna skamlenie płacz i zadłużenia ! Poza tym , wyjeżdżać z kraju aby żyć od wypłaty do wypłaty , nie rozumiem takiego czegoś :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgosc
od wyplaty do wyplaty w Polsce tez tak sie zyje,wszystko naprawde zalezy ile sie zarabia,czy w polsce czy w niemczech,czy wyjezdzac?no jak ktos nam zalatwi prace pewną to tak bo to jednak inne pieniadze,nawet jak wyjdziesz na zero na miesiac to bez stresu bo ci starczy,nikt ci nie da dobrej pracy bez jezyka i fachu tak jak w polsce,ciekawe czy ty bys zatrudnil obcokrajowca w polsce bez jezyka za dobra pensje,bez fachu,zycie w niemczech,pokoj z kuchnia jak trafisz 300Euro,jedzenie tez 300,jakies uzywki doloz 150,no niby malo,ale bez rodziny bez samochodu,w polsce pokoj za 300 jedzenie za 300.uzywki 150 chyba to samo tez w pojedynke jako singiel,chcesz wiecej musisz wydac jak wpolsce taki w niemczech, czyli zarabiamy tu i tam po 2000euro a tu 2000tyz zl,zostaje nam 1250czegos,wiadomo na polskie pieniadze to 5000tyz zl a polsce 1250zl,ale naprawde to wegetacja,z rodzina jak w polsce jest ciezko,kazdy ma wybor ,zeby zyc w niemczech rozrywkowo to raczej ci malo zostanie,jak i w polsce,trzeba siasc i sie zastanowicz czego chcemy,a na margienesie nigdy nie bedziesz tak sie czul za granica jak u siebie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina Anna
Dziwne co wy tu piszecie w ogóle :/ wyjechałam z narzeczonym do Niemiec, on pracuje na budowie, zarabia spokojnie 3 tysiące euro miesięcznie. Ja pracuje dorywczo opiekując się starszą Panią, z pochodzenia Polką, posprzątać, ugotować, wyjść razem na spacer, nic męczącego, jak w domu. Pracę znalazłam z ogłoszenia, zarabiam 1000 euro przy czym Pani jest w pełni sprawna i bardzo sympatyczna, niestety to praca na max 6 godzin dziennie dlatego dorabiam sprzątaniem i dodatkowo mam 1500 euro. To co piszecie wyżej to śmiech na sali. Jeśli Polak przyjeżdża do Niemiec i myśli, że za siedzenie na tyłku i marudzenie, jak to mu w życiu ciężko ktoś mu zapłaci to sory :))) Mam 26 lat i prosperuje na wysokiej stopie życiowej, nie odmawiam sobie niczego, jeździmy na wakacje a 1200 euro sama odkładam miesięcznie już nie mówię o narzeczonym :) Polak ma to do siebie, że musi narzekać żeby chociaż komuś nie było lepiej. Jak chcesz pracować i masz motywację to każda jęczydusza niech się schowa. Dlatego uciekliśmy z tego kraju, własnie przez takich ludzi, ale jak widać i w Niemczech taki pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość84
Jestem kawalerem , mam 31 lat , mam pytanie czy opłaca mi się jechać na stałe do Niemiec , język znam b.dobrze w mowie i piśmie ale przerażają mnie koszty życia , bo będę skazany tylko na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arleta Masny
Ja pracuję w Niemczech już 10 lat, poznałam tam faceta, jesteśmy szczęśliwi, ale często odwiedzam rodzinę, bo rodzice są schorowani i chcę być z nimi jak najczęściej. Jeżdżę tanimi liniami autobusowymi ECOLINES i bardzo mi się to opłaca, bo mają dobre ceny i świetne promocje. Myślę, że wszystko można sobie zorganizować i ułożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto ale nie na stale, ja na przyklad wyjezdzam na dwa miesiace raz na jakis czas i potem wracam do pl. jezdze pracowac jako opiekunka. Moje wyjazdy organizuje EJ JOB, mam zapewnone zakwaterowanie, wyzywienie i transport, przez co cala pensje praktycznie przywoze do pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkruk
W ciemno nie ma sensu jechać niemka ci mówi ,musisz przedewszystkim znać język niemiecki ,jest trudny ale dasz radę sie go nauczyć przedewszystkim musisz mieć chęć do nauki .ją niemka będę szlifowac język holenderski a puzniej włoski też jest trudny .ale od podstawowych słówek do średnio rozszerzonych dasz radę . Pomału do sukcesu . Co teraz robisz po niemieckU znaczy was machst du gerade .mój ojciec też daleko pracuje ale do pracy sam w ciemno nie jeździ .ma przerwę teraz na znaczki i zmienione przepisy musieliśmy wydać ponad 80 zł w polsce . Stale niemcy muszą to polskę dorabiać na głupie znaczki .bo jeden znaczek 17 .i do tego jeszcze za papier .sami zlodzieje chcą się dorabiać na naszych rodzinach .przez zmianę przepisów .teraz takie są przepisy jak ją niemka bym miała przykładowo partnera ale pracującego w holandii na kocią łapę by musiał pracować ,to w tedy on kasę też by dostał,bo nie jest żonaty tylko w wolnym związku .związki lesbijskie też kasę dostają jak bez dzietni są .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkala
Podobno na logistyce da sie zarobić .i na językach . Ale trzeba wszystko wiedzieć ,na temat czai przeszy ,przyszły ,terazniejszy czas , i nauczać dzieci i poprWiac im błędy . Trzęba mieć głowę do jezykow ,tak samo jak prawnik .wymowy uczyć .w domu można nauczać i firmę można otworzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Slazaki już w holandi oni zawsze prędzej przyjeżdżają ,papryka sie rozpoczyna .jak będzie coraz ciepłej. Zaczną wzywać ,albo koniec kwietnia albo maj. Zależy kiedy mocny kryzyzys sie skończy ,polski wrucili ,więc mocny kryzys jest ,drozyzna sie zacznie na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Slazaki już w holandi oni zawsze prędzej przyjeżdżają ,papryka sie rozpoczyna .jak będzie coraz ciepłej. Zaczną wzywać ,albo koniec kwietnia albo maj. Zależy kiedy mocny kryzyzys sie skończy ,polski wrucili ,więc mocny kryzys jest ,drozyzna sie zacznie na nowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Dosyć długo trzeba pracować żeby dostać emeryturę ,trzeba zawsze wychodzić na zero co roku ,jeśli wcześniej żona niemca pracowała czy to tkactwie czy sklepie też ma prawo ubiegac się o emeryturę początkowa ale musi przedstwic papiery dużo papierów ,, ppowyciagac z archiwa ale że znajoma osoba ,terz musi mieć kontakty .wszędzie znajomości są potrzebne ,bo inaczej dawnych papierów z archiwum nie wyciągnie ,a one są potrzebne do emerytury , na dzieci dostanie więcej jak żona niemka ma trzy cury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Ją niemka jestem nieznaną niemka ? Anielica ,to co przeczytałam z kart , i przepowiedni to że czeka mie nie mogę napisać. Ważne że ją znam prawdę ,inni o tym nie muszą wiedzieć* muszę dokladnie sie upewnic czy to Hodzi o to osobę tego niemca ,bo podobno on jest związany z moja przeszłością jak i przyszloscia i dalej .bezprzerwy krąży wokół mojej rodZiny zagranicNej ? Więc dla tego zDAwał mi różne pytania ten pan szanowny ? Więc to prawda a ją niemka myślałam aniica że sie mylę .ważne że rozwiazalam 1 zagadkę .wiem że ten pan mie szuka i chce sie dowiedzieć też prawdy czy o to niemke chodzi ? Bo jest tak dużo różnych kobiet niemieckich ,że chce znać prawdę ? Tak jak ją poznałam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×