Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czy warto wyjechać do niemiec tam zyc i pracowac?

Polecane posty

Gość gośćklara
Teraz wszystko zaczyna układać sie w całość , dlatego sep niemiecki mie szpiegowal ostnia krolowe zagraniczną anielice , wyjeżdżam sister niemiecka natychmiastowo zanim mię dorwie i sie dowie że to o mie chodzi ? wrócę w maju tak będzie lepiej dla mie i mojej rodZiny ? Nie chce żeby poznał ptWde z jakiej miau tradycji pochodzi to moja tajemnica i mojej rodZiny .w maju będę na goscinach .rodzinnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Teraz wszystko zaczyna układać sie w całość , dlatego sep niemiecki mie szpiegowal ostnia krolowe zagraniczną anielice , wyjeżdżam sister niemiecka natychmiastowo zanim mię dorwie i sie dowie że to o mie chodzi ? wrócę w maju tak będzie lepiej dla mie i mojej rodZiny ? Nie chce żeby poznał ptWde z jakiej miau tradycji pochodzi to moja tajemnica i mojej rodZiny .w maju będę na goscinach .rodzinnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćklara
Mnie niemek anielice czeka to samo co inne niemki spotkalo ? Jestem w szoku ,to bie może być prawda . Co ją mam wspólnego z tym typem obcym ,zadawajacym pytania ? I pytania ? Jestem tajemnicza anielica na temat rodzin niemców nie. I nic nie mogę mówić że względu na sądy polskie ? To są sprawy prywatne tajemnicze bardzo i bardzo .obcym osobom nie mówię i ją diablica nie mogę na pytania udzielić odpowiedzi ? Ją. Diablica bardzo tajemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak macie możliwość to wyjeżdżajcie. Z tego kraju to wszędzie warto uciekać, nawet na Białoruś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość wpis 2005 .04 ...oboje z mężem zarabialismy po 2 tys i nie wiadomo czy to wydać na pieluchy czy na buty.... Czyli 4 tys netto na miesiąc. To jest mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawde nie jest zle , dziwie sie ze tak wszyscy narzekaja. Bez jezyka ciezko o prace, ale wystarczy znalezc osobe ktora sie zajmuje poszukiwaniem pracy za niewielka oplata i nagra wam i pomoze w tlumaczeniu. Przyjechalam do narzeczonego, zarabia 1400euro mieszkanie 2 pokojowe z komorka i balkonem razem z oplatami 750euro za 250euro we dwoje spokojnie da sie najesc. Najlepiej jak pracuj 2 osoby, bo fakt w pojedynke to zycie jest na minimum, ale sie da. Wynajem mieszkania...Moj narzeczony ze srednia znajomoscia wynajal mieszkanie bez problemu i mieszkamy w spokojnej okolicy i problemu z wynajmem zadnego! A na poczatek jak to jest pierwsze mieszkanie i jedna osoba nie pracuje, to mozna sie starac o dofinansowanie na umeblowanie mieszkania. W styczniu ceny mebli sa bardzo nicskie, komplet mebli do pokoju dzienniego mozna dostac zaa 220 euro łozko kupilismy za 300 euro itd. sasiedzi sa tak mili ze sami dawali nam niepotrzebne meble czy lampy. Trzeba szukac i szukac przede wszystkim znajomosci ale trzeba tez uwazac na niektorych rzyczliwych Polkow. Podstawa to jezyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala_opiek
Czy żyć tam warto? moim zdaniem raczej nie. Praca faktycznie jest dobrze płatna jak na nasze standardy. Siedziałam pod Monachium jako opiekunka i było ok. Ratowała mnie opcja powrotu do domu http://www.busemdoniemiec.eu/uslugi/przewoz-osob-do-niemiec/ na szczęście miałam dobre połączenie do/z Lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia 1
Ni3 opłaca sie ? Rodzinka nam innym niemcom tez tak. Mówiła ? To dlaczego tam siedzą ? Jeśli by sie nie opłacało to by w niemczech nie siedzieli ? Na socjalu ? Tak jak chrzanilu że koleżanka z austri nas odwiedzi 5 lat temu ? To ciotki podburza podburzaja inne rodZiny niemieckie ? Jasnie koleżanka teraz sie zjawi czemu,do diabła 10 lat temu. Przyjechała ? Jeszcze wesele wyprawi ? Jasnie kolezaneczka obudziła sie po 20 latach i twarzy czemu w cześniej kasie jasnie koleżanka nie przyjechała ? Bo szkoda było by czekoladk3 kupić ? Ale wyprawiac wesele dla synalka 30 lat teraz minęło to tak ? Myślicie że inni niemcy to idio ci ? Niemcy nie są idiotami a tym bardziej naiwniakami ? A ciocunie polskie dalekie. To klamczuchy które buntują inne rod ziny niemieckir ? Niemcy nie chcą zn ac tych ciotek ? ,co są lakome na euro. Od innych rodzin ? Niemcy nie są idiotami i naiwniakami ? Tt9. Tyle oszczednisie na czekoladach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy. Czasem warto spróbowac i zaryzykować - jeśli nic tu cię nie trzyma w Polsce... Ja pracuje, ale w Holandii i jestem zadowolona. Tutaj sobie układam życie, a do Polski przyjeżdżam zazwyczaj 2-3 razy w roku (zazwyczaj korzystam z www.marcinbus.pl )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, ze taki wyjazd najczęściej powinien zależeć od tego co mamy tam zapewnione. Jeśli człowiek nie jedzie w ciemno, ma pracę, ma gdzie mieszkać itd. To śmiało może wyjeżdżać. Ale planując cos takiego warto pomyśleć o Dorym transporcie. JA także pracuję w Niemczech. Ale czasami do tej Polski trzeba przejechać. Wtedy zawsze korzystam z firmy http://przewozy-interbus.pl/. Mają oni w ofercie busy do Niemiec z Zielonej Góry. Ceny za bilety sa bardzo przystępne. A podróż komfortowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy? Nigdy w życiu ja się stąd wyprowadzam. Jest tylu islamistów, że strach z domu wychodzić czy robić zakupy. Nawet robiąc zakupy potrafi taka grupka za mną chodzić czy robic zdjęcia :o Ostatnio jak wracałam do domu to też grupa uchodźców mnie śledziła..no i te codzienne doniesienia z prasy..Merkel zniszczyła ten kraj. Tu już nie da się normalnie żyć. Jak chcecie tu wyemigrować to naprawdę poważnie się zastanówcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszcie coś, proszę, o pracy opiekunek w Niemczech. Mam już swoje latka, ale chciałam troche dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj spokój z pracą tam. Od początku najazdu islamistów z Niemiec wyjechało 700 tysięcy rodowitych niemiaszków bojących się o życie i zdrowie. Niemcy to nie jest kraj do życia i pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie w Niemczech dobrze zyje, ale dodam ze wyjechalam 26 lat temu. Nie wiem czy zdecydowalabym sie wyjechac w dzisiejszej sytuacji! Raczej startowalabym do Kanady czy Australii!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćSylwia
Do Niemiec warto jechać typowo na dorobek tzn. Zarobić wrócić do pl wtedy można odłożyć bo żyć a szczególnie kiedy ma się rodzinę w Niemczech na utrzymaniu nie ma szans na dołożenie. Napewno żyje się łatwiej ale ten "raj" jest grubo przesadzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak aktualnie żyje się Wam w Niemczech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem młoda osoba, która wyjechala do Niemiec jakis cza temu. Pracy szukałam dosyć dlugo (juz na miejscu), niemeickiego niestey nigdy nie uczylam sie w szkole- dopiero ucze sie tutaj/ z książek. A wiec mozliwosc pracy nie byla za wielka. Szukalam z poczatku na stronach aupair pracy... z osobami anglojezycznymi. Polecam, mozna atrafic na naprawde milych i sympatycznych ludzi. Jak narazie, to najlepsze doswiadczenia jakie wynioslam z pracy w DE. Nastepnie szukam jej glownie z ogloszen typu ebay, quoka, grupy na facebooku- polacam napisanie sobie jak ja szablonu odnosnie pracy; np. 'Jestem zainteresowany praca, jestem pracowity, znam angielski' etc. To moje rady. Moze na cos sie komus przydadza ;-) Ogolnie, dwa razy jak mialam stycznosc z załogą (na kuchni) niemiecką (+ zagraniczną) to musze powiedzieć, że absolutnie NIE POLECAM. Ciągłe obgadywnie, Niemcy bardzo zle traktuja osoby, ktore przyjechaly do ich kraju i nie znaja jezyka, nie sa wyrozumiali i nawet gdy wyprowasz z siebie zyly oni i tak nawet cie nie znajac obrobia ci d** za twoimi plecami. (wiem, bo rozumiem co poniektore slowa, ciagi zdan i nie jestem glupa ;) Ja nie potrafie zniesc takiej atmosfery w pracy. Moze ktos z was czytelnikow potrafi, to podziwiam. Reasumujac, jesli potraficie zniesc szykany ze strony Niemcow, pracujcie z nimi, jesli nie, polecam prace samodzielną, albo u obcokrajowcow bez stycznosci z Niemcami (sprzatanie, opieka nad dziecmi w innym jezyku, praca w fabryce gdzie pracuja Polacy). Jezdze czesto blabla carami i nie raz slyszalam, ze ktos mieszka tu kilka lat i nie zna jezyka i jakos sobie daje rade... To jest mozliwe, tylko trzeba troche poszukac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna36
Myślę, że warto. Sama bym wyjechała, ale mam za dużo zobowiązań w Polsce. Ale pracuję w Niemczech, jako opiekunka w agencji opiekunkawniemczech.eu i też jestem zadowolona z zarobków. Miałam długi, ale już wychodzę na prostą. W Polsce trudno znaleźć pracę za więcej niż najniższa krajowa, szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmuff
Mieszkam tu 3,5 roku i jest coraz gorzej. Polaków wypieraja jugole. I jeszcze ten najazd islamistów. Chcę odłożyć na domek a po i spadam stąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie jest bardzo drogo: Samochód mój BMW 530 z 2012 r - 18T€ Samochód żony Seat Leon -13 T€ Dom 135 T€ Remont 65 T€ żona zarabia tylko 1700 w Edece, ja w biurze 2400, do tego Kindergeld na 2 dzieci 384 Wiec wplywy to jakies 4400 wydatki rata kredytu 950 paliwo 200 OC+ casco 2600 rocznie jedzenie 160 tygodniowo Ubrania 500-700 €/mc media - prad, woda, smieci RTV Internet 175 €/ misiac Co weekend musisz gdziesjechac ze znajomymi - 300€ co tydzien wiec max co odlozymy to 1000 €/miesiac do tego dochodza nieprzewidziane wydatki i TU pytanie - czy dla 1000€ warto emigrowac? gdybym wiedzial wczesniej zostalbym w polsce, tylko nikt nie chcial mnie o tym poinformowac przed wyjazdem, wszyscy pisali ze Tal dobrze jest w DE.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CD. TU zeby sie liczyc wsrod znajomych musisz kupic Dom, wiec mam kredyt na 20 lat :( Cale zycie bedziesz pracowac na kredyt, samochod, ciuchy, sprzet itd. itd. a do Polski möge wrócic dopiero jak Dom splace....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pierona
Tylko ułomki jada za granica. Ja wam muwia, w Polsce tyż możno zarobić, na kopolni mom dobrze i ni mom zamiaru za granica jechac. Trzyba tylko ni być leniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedynie co to jedzenie drogie takie w miarę "smaczne". Zdecydowanie się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieczwyna36
Zdania zawsze są podzielone ;) Ale pracując jako opiekunka w Niemczech widzę też na jakim poziomie żyją moi podopieczni i naprawdę jest to dobry poziom. Pieniędzy im nie brakuje, jedynie bliskich osób wokół i to jest smutne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia445
Nie wiem czy bym się odważyła wyjechać na stałe, ale wyjazdy z agencją pracy są dobrym sposobem na zarobek. Opiekunka w Niemczech może wyciągnąć całkiem sporo, zależnie od doświadczenia, a przy tym odchodzą chociażby koszty przejazdu no i zawsze jest kontakt z kimś z kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochanowskaU
Moja siostra wyprowadziła się do niemiec i tak średnio jej się układa, tzn normalnie ma, czasami do niej jeżdżę, teraz przeprowadziłam się do Krk i są wyjazdy z oes Kraków do niemiec więc mogę częsciej i zastanawiam się, czy nie przeprowadzić się tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×