Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Czy wiek 28 lat to nie za pozno na wyjazd za granice?

Polecane posty

Gość gość
ewab, to moge Cie prosic o napisanie jak sobie poradzilas? przyjezdzasz do obcego kraju, masz 500 euro i co zrobilas? Gdzie spalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś wskazówki mogę dać ale za rączke jak do żłobka raczej nie mogę prowadzić dorosłej osoby, każdy musi mieć własną inicjatywe jednak, albo nie marnować czasu na wyjazdy, takie moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisze jeszcze, ze moge wyjechac do jakiegokolwiek kraju, wcale nie marze o UK, ale przynajmniej znam jako tako jezyk. Myslalam o Skandynawii, ale jak sobie poradzic bez znajomosci jezyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po raz kolejny powtarzam, ze nie oczekuje, ze ktos mi pomoze realnie, w sensie znalezienia pracy czy pojscia ze mna gdziekolwiek! Jestem dorosla, powazna osoba, ktora potrafi w Polsce zalatwiac sprawy. Moim jedynym problemem jest to, ze nie mam zadnych znajomych czy rodziny za granica, nigdy nie pracowalam za granica, wiec po prostu nie posiadam wiedzy jak sobie poradzic na poczatku! To nie swiadczy o mojej nieporadnosci. Tak jak ktos napisal mnostwo osob, ktorzy teraz sa tacy "madrzy" wyjechalo do rodziny, znajomy zalatwil prace, ciotka przenocowala, a teraz wszyscy tacy madrzy i zaradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz tylu ludzi wyjechało, że myślałam że każdy zna jakiegoś migranta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Punkt zaczepienia jest pomocny ale nie istotny. Jeżeli masz np. kase na 3 miesiące wydatków podstawowych to dasz rade i sama. Niestety szansa że i tak z lolalnego polskiego społeczeństwa będziesz musiała skorzystać, tak po prostu będzie ci łatwiej uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez znajomych i ogólnie bez punktu zaczepienia może być ciężko. Musisz złapać jakikolwiek pewny kontakt z lokum zanim zdecydujesz się na wyjazd. Polecam tobie poradnik, możesz z niego skorzystać http://edukatorium.com/sl/poradnik-emigranta-uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pracy, najlepiej zaczynać od lokalnej polskiej prasy, kupujesz i dzwonisz, proste. Potem nauka języka, a potem można już w lokalnojęzycznych prasach czy stronach na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość praktyczny
Za późno to dopiero po emeryturze raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeczywiście 28 lat i stara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za późno to jak na cmentarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
28 nie za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie się wybierasz autorko? i z jakiego powodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LidkaWolska
Moja znajoma pojechała za granice praktycznie bez znajomości języka w wieku 43 lat i poradziła sobie w dodatku w Grecji, więc nikt mi nie wmówi, że 28 lat to za późno. Jeżeli zna się język i ma odłożonych nieco pieniędzy na początek, można się pokusić o znalezienie tam pracy. Ja kiedyś stwierdziłam, że chociażby na sezon pojadę no Niemiec. Podszkoliłam się nieco z języka http://www.niemiecki.nauka-jezyka-online.pl/ , popytałam znajomych czy nie wiedzą o jakiejś pracy i udało się. Warto próbować w każdym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynaToczyk
Pewnie, że nie xD Ja miałam 33 lata jak wyjechałam do Norwegii i w ogóle nie żałuje swojej decyzji!Gdybym mogła cofnąć czas to postąpiłabym tak samo!Przed wyjazdem znajomi polecili mi zabrać ze sobą dokumenty kolekcjonerskie z dokumencik com pl i też tego nie żałuję xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jakiej pracy myślisz? Mam 27 lat i niedługo wyjeżdżam też po raz pierwszy. Na pierwszy rzut idą Niemcy. Wyjazd zaplanowałam przez agencję pracy tymczasowej - w moim przypadku jest to mg solutions. Ja będę zatrudniona na produkcji, ale nie boję się pracy fizycznej, mimo że ukończyłam studia. Chcę lepiej poznać kulturę, język, zwiedzić. Być może za jakiś czas zmienię państwo bądź wrócę na stałe. Co więcej znam ludzi po 40, po 50 którzy wyjechali pierwszy raz dopiero niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin990
Czesc, Ja tez mam jeszcze 27 l i na wiosnę wyruszam do Niemiec. Z wyzszym wykształceniem, podstawowym językiem, ang w celu ratunku w razie czego, nie boję się już bo wiem ze zostając w wwa nie zrobię postepów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A do ilu lat wypuszczają za granice . Kumpel po 40 tce i wyjechał . Puścili go . Kto ci takie piertoły naopowiadał źe nie można jechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj na pewno nie za późno sama mam 35 i wyjechałam dopiero rok temu razem z mężem, bo dostał dobrą ofertę pracy. Ja niestety nie znałam języka ale i tak nam się bardziej opłacało wyjechać niż zostać nawet jeśli bym nie pracowała. Całe szczeście znalazłam pracę na start z mg solutions i cały czas z nimi pracuję, mimo że zapisałam się na kurs i mój poziom niemieckiego jest znacznie wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No gdzie 28 lat i za późno?Ja mam 40lat i od stycznia już mam nagraną robotę w UK. Już nawet dokumenty z deluxa kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 31 lat i też chce wyjechać. Mam studia, znam angielski, ale jednak za granicą od nowa muszę się uczyć języka  (kraj nieanglojęzyczny) i zawodu, a to trochę słabe po 30-stce. Praca na produkcji, sprzątanie - długo w takiej pracy nie wytrzymam no i nie wiem, czy życie za minimalną z granicą się opłaca, może lepiej poszukać lepszej pracy w PL. Jako imigrant nigdy nie dostanę pracy na wysokim stanowisku, bo oni od tego mają swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×