Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zulka_

czytam bo lubię

Polecane posty

No a jak chodzi o chorobę mojej siostry to nie chce abyście pomyślały że już ją skreśliłam.Widzicie trudno tak w kilku słowach opisać i wyrazić wszystko co kłębi się w człowieku.; Jak zachorowała Asia byłam pewna że wszystko skończy się dobrze..Nie pozwalałyśmy jej myśleć o śmierci,była walka do stoczenia i miała to być wygrana batalia.Ona do ostatniej chwili walczyła i wierzyła że wygra.Przez to nie pozamykała swoich spraw,nie zdążyła się pożegnać.W takiej sytuacji człowiek zadaje sobie pytanie,czy ja tak chciałabym?. Może jednak człowiek musi sobie zdawać sprawę z tego co się z nim dzieje i jakie są,lub mogą być tego konsekwencje?.Ja teraz wiem że nie ma juz jedynie dobrych dróg,zawsze jest coś co człowiek mógłby zrobić.Zrobi jedno to potem myśli ze drugie byłoby lepsze.Ale wiem już na pewno że wiara i nadzieja że będzie dobrze nie wystarczy,bo życie pisze gorszy,zły scenariusz i na taki właśnie scenariusz człowiek musi być przygotowany.To nie znaczy oczywiście że nie walczymy,nie szukamy ratunku,nie otaczamy siostry pomocą wsparciem.Kurtka nie stajemy nad nią z płaczem bo to już koniec,co byłaby z nas za rodzina.Tylko do Was przyszłam z rozprutym sercem,bo boję się tego,bo boje się nawet mieć nadzieję.Tak doszło już do tego,nie będę wyliczała ile osób zmarło na raka w mojej rodzinie w ciągu ostatnich lat bo to może już graniczyć z jakimś absurdem,ponurym żartem już sama nie wiem jak to nazwać?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra już kończę,nic cobym napisała nie sprawi że to wszystko zniknie,okaże się tylko złym snem.Nie sprawi nawet że zrozumiecie co czuję i co chciałabym wyrazić.Żadne słowa nie są w stanie oddać dokładnie tego co się myśli i czuje.W sumie co by nawet to dało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałam wcześniej miałam dzisiaj piękny dzień i sporo porobiłam sobie wokół domu.Człowiek robi i robi i ciągle jest coś do zrobienia.A najgorszy ten chwast,normalnie gdyby wszystko tak pięknie rosło jak chwasty byłby dobrobyt że hej. No nic zgłodniałam,muszę coś przegryźć zatem,papatki i do następnego razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy wiesz pisz zawsze,my jestesmy jak wiesz do słuchania,choc na pewno wolałybysmy te dobre,same dobre wiadomości,ale zycie mówi ze nie zawsze tak jest.Widze w twojej rodzinie zakradł sie na dobre ,kiedys pytałam sie mojego rodzinnego (jak wiecie mama i tato rak złosliwy) co z nami czy jakies dodatkowe badania odpowiedział z ena pewno jestesmy bardziej narażone niż osoby gdzie tak nie króluje robaczysko,ale po prostu trzeba obserwowac,badac sie. Moja kolezanka bardzo dobra ,zreszta lekarka(matka jej tez zmarła na raka) kiedys mi powiedziała nic nie robi więcej tylko profilktyka. Daisy wiesz tak napisze,czy tym razem dalej zalecali Ci mastektomie czy nie? Dzisiaj ogladałam w Tv ze szczecińscy naukowcy odkryli nowy wirus,który daje 100% prawdopodobieństwo choroby,ale kiedy to wejdzie w zycie ponoc szybko.Ty jestes pod kontrola i to dobrze.Teraz trzymamy kciuki,modlimy sie za twoja siostre.Napisz duża to zmiana?Nie wyczuwała sama badając sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie zmiany koloru z ciemnego na jasny wiem ,małzyk jakos sobie poradzi,a teraz nawet mi powiedział ze musimy pomyslec o malowaniu tez dużego pokoju,tak sam z siebie,nie wiem czego on taki dobry ,czy coś przeskrobał? Dzisiaj była sliczna pogoda u mnie,chwasty jeszcze nie rosną,jedynie troszke zarosło mi w kwiatach,moze jutro cos zrobie. Jutro mam usg tarczycy, teklo napisz bo kiedys pisałas bierzesz na to jakies hormony a Tsh masz w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Przepraszam, że mnie nie było ale jakoś tak mi życie przeleciało szybko :-o. Nawet dość dużo pracy mam i będę miała i tak bywam pomiędzy pracą, budową i mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj zmieniłam swój image - ścięłam króciutko włosy i zmieniłam kolor na czekoladę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorkiem🖐️ Daisy.. kochana to co przeżywacie nie da się nawet opisać:( wszyscy musicie być teraz z nią i dawać jej dużo miłości i zrozumienia. Daisy mocno Cię tulammmm❤️ a siostrze życzę zdrówka i wytrwałości z tą chorobą ❤️ Ploteczko widzę, że zabierasz się ostro za porządki przedślubne ciesze się bo to zawsze jakaś odskocznia noooo i zmiana. Teklunio❤️ Wszystkim życzę dobrej nocki ❤️ i uważajcie na siebie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betulko 🖐️ Oooo to pięknie na pewno ślicznie wyglądasz w nowej fryzurce ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maajka Ślicznie to pewnie nie ale na pewno lepiej się czuję :-). Spokojnej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł 🖐️ wpadam na chwilke bo troche zajęta jestem ;) Ploteczko - biopsja i potem TSH były u mnie w normie i endokrynolog zalecił kontrolną wizytę i badanie tsh 1raz na pół roku i 1x dziennie Eutyrox n 25 (mała tabletka łykana na czczo zaraz rano) Ktoś napisał: "euthyrox działa jak proteza.... ma zastąpić hormon ktorego tarczyca nie produkuje a jest niezbedny do życia... dostarcza energii, odpowiada za koncentracje, pamięć - czyli za to wszystko bez czego nie da sie życ” i to jest prawda. pewnie Twój lekarz zaaplikuje Ci to samo ale jest jedna zasada Ploteczko: TRZEBA systematycznie robić te kontrolne wizyty i badanie tsh i nie lekceważyć bo tylko lekarz jest w stanie określić czy poziom hormonów jest dobry - jest tak dlatego, że to jest ZMIENNE i nie można ustalić raz na zawsze. No i słuchać zaleceń endokrynologa, inaczej szybko rozsypie sie organizm. Dobrej nocy wszystkim Czytelniczkom życzę ❤️ ❤️ ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyszło, że spałam w czytelni :P witam i zapraszam na kawe (__)? (__)? (__)? (__)? U mnie zaciągnęło się niebo i chyba idzie burza więc dzisiaj nie będzie biegania po parku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Taklo 🖐️ dzięki za kawe i śniadanie niezawodna kolezanko :) U mnie w nocy polało sporo ..ale nadal swieci slonko niebo czysciusienkie i co najważniejsze jest ciepełko :) Wracając do Pysi ..to przykre bo na f..jest ciągle zaprasza do gier itp. a tu brakuje czasu :O niech tak będzie ..nikogo nie zachęcam nikogo nie zmuszam :O milusiego dnia kochane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plotko .. ja kocham bardzo jasne kolory do mieszkania ..u mnie na pierwszym miejscu jest ecru ...może dziwna jestem ale tak lubie ..cała chata to ten kolor .🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ,Dziekuje za sniaidanko Teklo,Teklo wlasnie tak zapytałam bo u nas jak TSH w normie a biopsja ok nic nie wypisuja tylko jak piszesz obserwacja, za kilka dni mam wizyte u endokrynologa zobacze czy nic nie wypisze,upominac sie nie bede,nie wiem od czego to zalezy ze inni lekarze wypisuja inni nie.Ale byłam u 2 endokrynologa i tylko kontrola. U mnie dzisiaj pada,ciemno na dworze Orsejko tez mysle,ze nie ma co nikogo ciagnąć na siłe do czytelni.Widocznie juz tu nie wszystkich ciągnie. Małzyk ma wolne do konca tygodnia,pewnie cos porobimy w domu. Betulko pokaz sie w nowej fryzurce.Ja tez po każdym ścięciu lepiej się czuję,jak mam za długie włosy zawsze mi przeszkadzają Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orsejko ja tez lubię nawet ściany białe ale gdizes w pokojach północnych mi sie to nie sprawdziło,.Nie wiem myśłe o kawowym teraz ale sciemni za bardzo.Jeszcze mam czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ Tekla jak się spało w czytelni, pewnie niewygodnie z książkami pod głową i przykryta gazetami:D Dzięki wielkie za kawę i śniadanie👄 U mnie padało w nocy i okropnie wiało, teraz świeci słoneczko. Miłego dnia wszystkim🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U mnie także popadało no i niestety ochłodziło atmosferę.Wczoraj cieplutko dzisiaj chłodno i wietrznie ale na szczęście po opadach wyszło słońce. Nie mam za bardzo o czym pisać,choć dzieje się dużo.Nie są to jednak wiadomości którymi chciałby się człowiek dzielić;) Mam dzisiaj robotników na podwórku i wielki bałagan.;Robią szambo ekologiczne.No nie szambo tylko ekologiczną oczyszczalnię ścieków.Nazywa się ładnie ale nie wiem czy mi przypadkiem nie będzie nie ładnie pachnieć.Dopiero teraz poczytałam co nieco i niektórzy skarżą się na brzydkie zapachy.Mój sąsiad ma taką oczyszczalnię i trzeba przyznać że czasem takie smrody zalatują że nocha wykręca.Nie wiem czy od nich ale czasem coś jedzie:p Może być że ktoś sobie wylewa na ,,lewo,, bo te smrody zawsze wieczorem.Trzeba okna zamykać bo normalnie powala człowieka a kwiatki więdną na parapetach:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie dowiedziałam się że nie skończą dzisiaj bo nie dowieźli kamienia.Może będzie jutro,zostawią mi rozpierniczone podwórko i rozebrany kawałek płotu.Polska organizacja pracy.Dobrze że przynajmniej będzie się można załatwić,(stare szambo już odcięte od kanalizacji) inaczej trzeba by chyba biegać do sąsiada.Pod płotem się nie da bo rozebrali:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic to chyba wszystko o czym mogłabym napisać.Zatem życzę Wam zdrówka i przytulam mocno❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczorek🖐️ Jutro u nas jest swieto i czerwona kartka w kalendarzu. Dzisiaj w nocy u mnie w ogrodku rozegrala sie tragedia. Jakis wstretny kocur(wybacz Zulka i wszyskie inne milosniczki kotow) wyzarl z gniazda mlode kosy. Rano bylo tylko duzo pior i puszek. Piora duze takie jak z ogonka doroslego kosa. Nie wiem czy przy okazji kocisko nie zezarlo i matki:O Mam zlosc na wlascicieli kotow. Dlaczego w tym okresie wypuszczaja na noc swoje futrzaki. No tak, dzisiaj mamy 13-ego. Poza tym 13 nie byl taki zly. Okazalo sie ze mialam w totku czworke z dodatkowa liczba. No ale to nie byla za duza wygrana. A tylko jedna cyferka wiecej i moglo byc duzoooo..... Ale wzielam i ta mala wygrana:) Tekla dobrze ze przynajmniej Twoj przegladzik wypadl pomyslnie. Musze zrobic przerwe--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny w majowy wieczór. U mnie wszystko w porzo, ale mam mnóstwo pracy. Wpadłam dać Wam po buziaku. Zulko, u mojej znajomej terapia podobno robi cuda. Daisy, ja mogę wziąc urlop w każdej chwili, mam go aż za dużo na jeden rok. Jeśli nam się coś wykluje, to dogadamy się przez @. A teraz spadam robić kolację, dobranoc 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór Bastylko spoko, wybaczam wstrętnego kota;) też byłabym zła, a najbardziej na durnego właściciela:o Dorix super wieści o Twojej znajomej:) moja na pytanie czy idzie ku dobremu usłyszała no idzie, jak pani przeżyje dwa lata to będzie żyła:o nie wiadomo śmiać się czy płakać:o Ploteczko to ja tak jak Orsejka z kolorami w domu - wyłącznie jasne, typu cafe late, ale mam też w odcieniu błękitno-szarego (poranne spojrzenie ze śnieżki) i delikatnej żółci (laleczka z porcelany duluxa) jakoś nie miałam nigdy odwagi na ciemniejsze zdecydowane kolory;) Betulka a jak krótko ścięłaś włosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daisy współczuję Ci tej szarpaniny emocjonalnej:( Teklo co robisz z maluchem jak pada deszcz? wychodzicie, czy jednak w domu się bawicie? Orsejko a remont u córci już zakończony na tip top?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam się pochwalić, że wciąż imieninuję;) wczoraj dostałam pachnąco-czekoladową paczuszkę od Bastylki👄 Bastylko dziękuję najmocniej, niespodzianka przemiła❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🖐️ Buziole dla czytelniczek;)👄 byłam dziś u ginekoloszki na kontroli pokazałam jej wyniki hormonów no i powiedziała, że to menopauza buuuuu aż się boję a wyniki miałam takie: estradiol 5 FSH 100,8 może wy coś więcej na ten temat mi powiecie:( (napiszecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro lub pojutrze lecę do fryzjera będzie to zależało od pogody ;) Miłych snów dziewczynki❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×