Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alimenty od dziadków

Polecane posty

Gość gość
No tak to jest młodym zachciało sie seksu zrobili dzidzi a teraz rodzice musza sie martwic :( Młodego pogonić o roboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czego sie czepiasz? Mimo antykoncepcji wele mlodych wpada i nie chodzi nawet o nastolatki, a osoby koloo 20. Co sie wtedy ma? Nic, zaledwie skonczonaa szkole i z jednej pensji mlodym tez ciezko i cesto wisza u rodzicow na garnuszku. Roznie w zyciiu bywa, wiec sie nie wymadrzaj. W moim otoczeniu wlasnie powpadaly te wyedukowane ciche myszki. Mialm kolezanke, ktora wspolzyla w wiku 15 lat aa w ciaze zaszla po 20, bedac mezatka zdolna sie utrzymac. Awet teraz mialam w pracy panne, lat 21 po slubie, ktora marzyla o dziecku. Poronila 2 razy, wiec zwolnila sie od nas w obawie przed kolejna strata, gdy zobaczyla 2 kreski. Byla na okr. probny, teraz nie ma nic. Maz juz w ciazy polecial do innej, nie daje jej na dziecko, utrzymuja ja rodzice, oplacaja kawalerke, daja na zycie. ona jedyniechwali sie dzieckiem poubieranym w koronki. Dziewczyna nie ma nic, nic od siebi nie aje, lansuje sie jednak na fb jak nikt, slit focie, nawet zdjecie brzucha pociazogo wrzucila. Jedna z kolezanek zaniosla jej ciuszki, by pomoc jej, a ta tylko krecila nosem, ze nietakie, nie ten kolor, a body sa bee, bo ona swa niunie stroi w panterki, kokardki i koroneczzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syn ma 16 a matka dziecka ile, - 12, ale gówniarze bawią się narządami płciowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
800 zł na dziecko?? Weź się i rozpędź o ścianę. Oczywiście, że jak się ma taką kwotę, to się ją wyda, ale bez przesady, nie wszyscy sobie mogą na to pozwolić. Wózek, łóżeczko można kupić z drugiej ręki, to samo z ubrankami. Kurwa, nie przesadzajcie co do kosztów, bo jak słyszę, że na wyprawkę idzie 10000 zł to aż mnie trzęsie. Zrozumcie, że jest sporo osób żyjących za najniższą krajową i w życiu takiej kasy na wyprawkę nie wydały, a jakoś mają wszystko dla dziecka, może nie superwypasione i firmowe, ale mają. Moim zdaniem absolutne minimum to: ok. 5 paczek (po 72 szt) pampersów, średnia cena ok. 40 zł= 200 zł, chusteczki ok. 50 zł/mies. jakiś krem, balsam, płyn do kąpieli- następne 50 (i to też nie co miesiąc). Leki? Jakieś witaminki ewentualnie, których cena sięga kilki złotych. Ubranka zakładam, że większość kupione w wyprawce (w tym przypadku becikowe to 2000 zł ze wzgl. na brak dochodów), reszta dokupywana wg potrzeby... Ludzie, ogarnijcie się, podstawowe rzeczy nie są aż takie drogie, że wydaje się 800 zł!!! A to, że dziecko po kilku miesiącach będzie więcej jadło??? Ja pierdolę, myślisz.???? Będzie jadło to samo co Wy, czy miseczka rosołku, kawałek mięsa, kanapka, jogurt i soczek aż tak nadszarpnie ich budżet??? Woooow, nie wiedziałam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak jestes cudowna ze wnuka uznalas i chcesz pomagac . Niewazne czy to 200 czy 300 najwazniejsze ze dajesz. A mlodego bym pogonila do pracy. Niestety dzisiejsza mlodziez jest nieodpowiedzialna. Dobrze ze ma wspaniala matke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie znam tematu, nie znalazłam też po tytule "Będę babcią"... autorko - jesteś samotną matką trójki dzieci z których jeden jest ojcem? Zastanawiam się jak to jest prawnie - czy nieletni ojciec będzie płacił alimenty od momentu pełnoletności, czy będzie musiał wyrównać, czy idą pieniądze z funduszu na takie dziecko? Czy właśnie dziadkowie płacą? Jeżeli nie masz zasądzonych alimentów a jedynie z własnej woli chcesz wspomóc wnuka to uważam, że dobrze jak dasz 200zł i pieluszki np. Zabawka czy ciuszek to sprawa ryzykowna a kosztowna, więc zastanów się zanim kupisz. Życzę powodzenia i jeżeli możesz napisz coś o sprawie - ile lat ma dziewczyna i czy są parą czy to ciąża z przypadku? Ciekawa jestem, mam w bliskiej rodzinie podobną historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wimoze,że syn nie może nic znaleźć.moja koleżanka opowiadała jak chodziła latem na jagody,jesienią na grzyby,a dodatkowo latem na pole do chłopa.płacił 80zl dniowki za 10h.mówiła,ze jak skończyła gimnazjum-miała już uzbierane pieniądze na studia.pracowała tak i całe.liceum,później na studiach znalazła pracę na etat(i tam się poznalymy)a mimo to w weekendy wolne od szkoły jeździła do.rodziców i w sezonie chodziła na jagody,grzyby itp.tak więc,dla chcącego nic trudnego.dodam,ze pochodziła z małej wioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Mow :) juz urodziła ?:) ja pierniczę jak ten czas pędzi :) maluszek zdrowy ? a ty jak sie w tym wszystkim odnajdujesz ? jak sie czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiadam gościowi-nie jestem samotną mamą ;) .Mam męża i 3 synów,z tym,że jeden z nich już dorosły,prawie ,,na swoim'' Hej Alium ;) a no leci,leci...z małym wszystko ok,a ja? ....cóż,nadal mam poczucie,że to jakiś matrix,ale do przodu trzeba,no bo co innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawialiście z rodzicami dziewczyny o sytuacji w jakiej teraz wszyscy jesteście ? jak syn - nawet nie wiem jak to określić - przeżywa to ,że stał sie tatą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,oczywiście,jesteśmy w kontakcie.A syn,nooo,trochę się na łeb zwaliło,no właśnie najgorzej z finansami,więc musi coś znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję a odpowiedź ;-) dobrze, że masz męża, wsparcie. Czasami różnie w życiu wychodzi, grunt to umieć się w tym odnaleźć. Znam dziewczynę, która urodziła w wieku 15 lat, chłopak 16 letni został ojcem. Oboje się uczyli, więc dalej mieszkają ze swoimi rodzicami, ale kochają się i na prawdę się starają opiekować malutką. Kibicuję im żeby się udało. Twojemu synowi też życzę jak najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano ,człowiek jak musi - wiele zniesie . a jak twój mąż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ulubionym powiedzonkiem stało się teraz-no i jak ? babka? Ale te szklanki w oczach,jak pojechaliśmy z wizytą...ech-dziadzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Czego sie czepiasz? Mimo antykoncepcji wele mlodych wpada i nie chodzi nawet o nastolatki, a osoby koloo 20. Co sie wtedy ma? Nic, zaledwie skonczonaa szkole i z jednej pensji mlodym tez ciezko i cesto wisza u rodzicow na garnuszku. Roznie w zyciiu bywa, wiec sie nie wymadrzaj." HAHAHAHA JASNE :) jak ktos mysli dupa i nie potrafi PRAWIDŁOWO korzystać z antykoncepcji to później pisze takie bajeczki . Modzi w d***e mieli antykoncepcje ...chłopaczek sobie umoczył to niech teraz idzie zarobić na alimenty . No ale jak widać autorka zamiast wyslac gówniarza do roboty broni biednego synusia....rób tak dalej to za chwile zrobi drugiego dzieciaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przytocz,choć jedną moja wypowiedź,w której go bronię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mieli w d***e antykoncepcję ... ale co z tego ? mleko sie wylało inie pora teraz płakać jak do teog doszło bo już doszło tylko próbować sobie radzić . A już widzę te oferty pracy dla dzieciaków w wieku lat 16 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierz mi,Allium,siedzę i przejrzałam chyba wszystkie strony z ofertami-nic.Mam tylko nadzieję,jak owoce sie zaczną,to będzie łatwiej...no ale ...szczekać łatwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież napisałam,ze moja koleżanka całe gimnazjum i liceum pracowała u chłopa na polu,oraz sezonowo zbierała owoce i grzyby.więc da się,trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko sie rozlalo. Teraz owszem Twoj syn powinien probowac dorobić ale uważam, że i tak najważniejsze jest by skonczyl szkole. Z podstawowym/gimnazjalnym wyksztalceniem raczej nie dostanie dobrej pracy i nie zapewni swojemu dziecku godnego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u chłopa na polu...jak była ze wsi,to chłopa z polem znalazła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"A już widzę te oferty pracy dla dzieciaków w wieku lat 16 ..." Jak chce to znjdzie . Moze roznosić ulotki . pracowac w McDonaldzie (jest w kazdym większym miescie ) albo na budowie jako pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam rocznego synka ale za chiny ludowe te wszystkie koszty jakie opisujecie nie pasują mi.Owszem pieluchy ale kosmetyków nie kupuję co miesiąc.Płyn do mycia 750 ml wystarczył mi na... 6 miesięcy!Krem do pupska alantan za 5 zeta mam, od czasu do czasu jak czerwienieje;) tormentalum(nie tormentiol ! ) za 6 zeta, nawilżane chusteczki paczka za 6 ale kupuję wielopaki i w domu przemywam dużymi płatkami i przegotowaną wodą.Karmiłam piersią więc odpadło mleko.Ubranek dużo nie kupowałam-błyskawicznie wyrastał a część używane na allegro. Fakt, że wózki dostałam po "rodzinie"-nówki sztuki. Teraz młody je w większości to co my i naprawdę nie zwiększyły się w związku z tym wydatki na jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sprawach związanych z alimentami niezwykle wazna jest pomoc fachowego adwokata, ja bardzo wiele zawdzięczam pomocy http://www.notariusz-zabrze.com/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak jest dziewczyna nieletnia to jej rodzice mogą ustanowić dla dziecka rodzinę zastępczą i dostawać 600 zł/mies z tego tytułu. Do pełnoletności takie coś i potem automatycznie rodzina się rozwiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko mam trzyletnie dziecko. Na początek te 300 zł wystarczy, ale później niestety koszta wzrastają, Twój syn MUSI Was jakoś odciążyć, bo nie dacie rady :(. Trzymajcie się wszyscy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro są nieletni to sąd ustanowi opiekę. Jeżeli druga rodzina też nie ma pieniędzy to może zasiłek załatwiłby sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi rodzice mają czereśnie, wiśnie i jabłonie. Co roku wynajmują do pracy młodzież ze szkoły średniej. Płacą od kilograma wiec zarobek zależy od zaangażowania wiec jeśli się chce to można. Dodam ze większość tej młodzieży jest z miasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×