Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co macie do imienia Zosia, a raczej Zofia?????

Polecane posty

Gość gość

Miesiac temu urodzilam corke i dalam jej na imie Zosia. Dzis na spacerze spotkalam dawna kolezanke i sie spytala, jak moja corka ma na imie. Mowie, ze Zosia, a ona sie tylko skrzywila i mowi "Zofia? Jak moja babcia, stara baba" Ale mnie zdenerwowala. Ona ma blizniaki i oczywiscie nazywaja sie Kubus i Julcia, bo to takie "nowoczesne imiona". Czy waszym zdaniem Zofia jest az tak starodawne i brzydkie? Przeciez nawet w doroslym zyciu mowi sie czesciej pani Zosiu niz pani Zofiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też mam córeczkę Zosię, ma dwa latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja prababcia miała na imię Zofia, moja mama ma tak na imię i moja córka też bedzie nazywała się Zofia. dla mnie to najładniejsze imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się podoba, moja kuzynka 2 dni temu urodziła i też nazwała małą Zosia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I ja też mam Zosię i tez ma dwa latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no cóż, ona obraziła ciebie a ty, jakby nie patrzeć ,też ją oceniasz pod pryzmatem imion jakie nadała dzieciom. O gustach się nie dyskutuje, jednym podoba się Zosia, innym Nicola, ale intensywność nadawania imienia Zofia sprawiła że rzyyyyyygać się chcę od tego imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic, śliczne imię. a twoja kolezanka to burak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzę zlot mam Zosiek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co sie zorientowalam, to hrj chodzilo glownie i forme Zofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie znam w swoim otoczeniu zadnej malej Zosi. A kolezanki nie oceniam po imionach, tylko napisalam to po to, zeby pokazac, ze one maja nowoczesne imiona, a nie np. Franciszek czy Antoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, oczywiście, nie znasz żadnej małej Zosi, w ogóle twoja córka jest jedyną Zosią w miescie, a te wszystkie statystyki i rankingi imion wymyslił wróżbita Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No powaznie nie znam!!! Znam 2 Hanie, 3 Zuzie, Maje, 5 Julek ale Zosi nie znam!! Co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj się, lepiej Zofia niż Dżesika. A koleżanka jest buraczarą, bo nawet jeśli imię jej się nie podobało mogła komentarze zachować dla siebie, zwłaszcza że nie pytałaś jej o zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nic nie mam do tego imienia, choć fakt, że ono było bardzo popularne wśród pokolenia "babć", ale moda na nie wraca, więc nie jest dla mnie dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A koleżanka jest buraczarą, bo nawet jeśli imię jej się nie podobało mogła komentarze zachować dla siebie, zwłaszcza że nie pytałaś jej o zdanie. x Autorka zadała pytanie co mamy do imienia Zosia. trzeba było zaznaczyc że interesują cię tylko pochlebne opinie, a ten kto napisze źle o tym imieniu nie ma prawa się wypowiedzieć i jest burakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam 'Zofię' i nawet mi przez myśl nie przeszło, że jest to brzydkie czy "babcine" imię. Kur. tak wszyscy mają jakieś fobie na punkcie wyśmiewania imion, Zofia imię dla babci? Ale za to Jadwiga i inne takie to nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A koleżanka jest buraczarą, bo nawet jeśli imię jej się nie podobało mogła komentarze zachować dla siebie, zwłaszcza że nie pytałaś jej o zdanie. x Autorka zadała pytanie co mamy do imienia Zosia. trzeba było zaznaczyc że interesują cię tylko pochlebne opinie, a ten kto napisze źle o tym imieniu nie ma prawa się wypowiedzieć i jest burakiem xx mam na myśli koleżankę autorki, która najpierw spytała jak dziecko ma na imię, a potem skrytykowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zofia-pięknie! : ) Gdyby nie mój mąż i jego upartoś co do imienia Zuzanna to byłaby Zośka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanka to jakaś wiesniara. Zosia to piękne imię, moja mama ma tak na imię. Jedynie co jest problematyczne to jak wołać juz do dużej dorosłej dziewczyny? Zosia nie zawsze pasuje, a Zośka brzmi tak ostro. Tego w tym imieniu nie lubi moja mama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się akurat tak średnio podoba ale jakiegoś szczególnego urazu nie mam ale raz jak byłam w sklepie spotkały się dwie koleżanki i też właśnie jedna pyta drugiej jak mała ma na imię, gdy ta powiedziała, że Zosia to tamta nie tylko się skrzywiła ale wydobyła z siebie "oo niee zośka co ty' Tamta tylko dodała że po babci i tyle było rozmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Straszne,wiesniackie,najbrzydsze polskie imie. I tak beda wolac Zocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie ! Niestety kojarzy sie ze stara baba i tyle. Wszystkie te stare imiona tak sie kojarza, bo nosza je starzy, zgrzybiali ludzie. Wasze dzieci sa jeszcze małe by te imiona stały sie codziennoscia dla innych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojego męża babcia miała na imię Zosia.Myślałam nawet by nazwać tak córkę, ale poznałam pewną "Zośkę" i jej osoba odrzuciła mnie od tego imienia. Jadowita osoba...na samą myśl, mam ciarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze być Zosia Zofia ale moja ciotka przez całą rodzine nazywana jest Zocha, nie że złosliwie czy coś, tak wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piękne imię, takie królewskie hahaha, bardzo mi się podobają ogólnie takie imiona jakie miały nasze babcie, czy prababcie. Ja tak córce nie dam, bo już dużo tych Zosiek ale to nie zmienia faktu, że imię bardzo ładne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale forma Zocha jest fajna. Taka jajcarska :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się nie podoba, znam dużo ładniejszych imion, nie rozumiem fenomenu akurat tego, które jest średnie i kojarzy się niekoniecznie z imieniem dla dziewczynki (Zośka - chłopak z "kamieni na szaniec" i piłka zośka, ja ma takie pierwsze skojarzenia). Nie podoba mi sie zadna jego forma, Zofia, Zosia, Zośka, Zocha, wszystkie są nie takie, Zosia brzmi infantylnie i jak nie imię. Ja bym nigdy tak nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak bys dala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobają mi się takie imiona jak: Izabela, Anastazja, Klara, Laura, Ida. Natomiast nigdy bym nie powiedziała tak jak koleżanka autorki, każdy daje tak jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 3 latka, jest jedyną Zosia w przedszkolu na 4 grupy 3 latków. Zojka jest super dziewczyną, ale jak wszystkie Zośki strasznie uparta i zawsze musi postawić na swoim 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×