Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Karencja w PZU, a ślub i urodzenie dziecka

Polecane posty

Gość gość

Jestem ubezpieczona grupowo przez swój zakład pracy w PZU. Miesiąc temu wyszłam za mąż i się zastanawiam czy mogę męża dopisać do swojego ubezpieczenia, aby on też dostał kasę z tytułu urodzenia dziecka. Czy może jego obejmuje jakiś okres karencji? Chociaż gdzieś słyszałam, że w przypadku ślubu okres karencji nie obowiązuje. Czy to prawda? Wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dowiedz się u osoby obsługującej wasze ubezpieczenie w pracy. Przy dużych grupach, dopisany mąż albo partner nie podlega karencji, więc też dostałby świadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytałam, ale nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nie wie? Coś mało kompetentna. Możesz też zadzwonić do PZU tel. 801 102 102 wybrać 3, 3, 2, 1 podaj numer polisy i zapytaj, czy można dopisać męża bez karencji. Każda polisa pracownicza ma swoje szczególne warunki ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W każdej firmie po to jest wybrana osoba do obsługi polis i świadczeń, żeby pomagać pracownikom. Nawet, jeżeli czegoś nie we, jest od tego, żeby zadzwonić i się dowiedzieć. Jej na pewno będzie prościej skontaktować się z PZU, niż tobie wydzwaniać po infoliniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwonię w poniedziałek, bo dzwoniłam dzisiaj i chyba działają od poniedziałku do piątku. Myślałam, że ktoś z Was będzie wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko ubezpieczenie indywidualne ma stałe określone warunki. W ubezpieczeniach pracowniczych są prowadzone negocjacje i każda polisa jest inna, więc nie pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, ale i tak dzięki. Zadzwonię w poniedziałek i się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zakład pracy daje możliwość doubezpieczenia małżonka w ramach Twojej polisy grupowej, to PZU nie ma nic przeciwko :) W tym przypadku, jeśli Twój mąż przystąpi do ubezpieczenia w ciągu 3 miesięcy od zawarcia związku małżeńskiego, to nie będzie karencji (wyłączenia odpowiedzialności PZU) z tytułu urodzenia dziecka. Karencja będzie obowiązywać tylko na zdarzenia dodatkowe tj.: leczenie szpitalne, operacje chirurgiczne i inne.Firmy mogą także zawierać umowy na specjalnych warunkach, dlatego proponuję Ci ustalić szczegóły w Twoim miejscu pracy.Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania, chętnie pomogę. Pozdrawiam Bartek PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam urodziło nam się dziecko w lipcu,małżeństwem jesteśmy od czerwca ja jestem ubezpieczona mąż nie, jeśli go dopiszę do swojego ubezpieczenia to czy dostanie pieniądze za urodzenie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×