Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kasiaszatanistka1994

Ten gitarowy huk, jak ryk wściekłego lwa to Heavy Metal Rock!

Polecane posty

Niczym armatni strzał kiedyś obudzi cię wtedy odkryjesz, że... Hałasy wielkich miast i brudnych maszyn zgiełk gniewnego tłumu ryk Całkiem zagłuszył cię, ale pozostał nam nasz Heavy Metal krzyk! Twoje życie jest Heavy, twoje problemy są Heavy Miasto, w którym mieszkasz jest Heavy Metal! Nigdzie nie znajdziesz ciszy... Heavy Metal Świat! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że nie wiemy, bo jakim cudem starsi od ciebie fani rocka i metalu mieliby znać TSA? A Marka Piekarczyka kojarzymy tylko z The Voice of Poland. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Heavy Metal World" mam na CD, ale studyjny debiut mam jeszcze na winylu z pierwszego bicia.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tym forum siedzi chyba jednak wiekszość młodych osób, to nie forum dla starych fanów rocka i metalu, wobec większości kafeterianek to co napisałam się zgadza, więc twoja ironia jest nieuzasadniona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pamiętasz te czasy, w których ta płyta została wydana, czy to raczej takie kolekcjonerskie hobby a płyta została przez Ciebie zakupiona wiele lat po wydaniu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojej! W końcu jakiś temat dla mnie! Ja z heavy metalu najbardziej lubię Linkin Park!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzałoby się w przypadku większości nie tylko kafeterianek, ale i całego społeczeństwa, ale tylko w pewnym przedziale wiekowym. Ludzie, którzy pamiętają lata 80., kojarzą praktycznie wszystkie polskie zespoły z tamtych czasów, bo dostęp do muzyki "zgniłego zachodu" był raczej utrudniony i słuchało się niemal wszystkiego jak leci. Na kafe siedzi sporo ludzi 35+, w tym fanów cięższej muzyki, tylko po prostu nie chce im się udzielać w tematach kogoś, kto zachowuje się, jakby zjadł wszystkie rozumy. Nawet jeśli to tylko poza na potrzeby tego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba już coraz mniej aktualne, siedzenie przed telewizorem w czasach internetu wychodzi z mody :) Mój tata ma kasety z nagraniami takich zespołów jak deep purple czy pink floyd ale płyt winylowych brak, w sumie i tak nie byłoby na czym ich odtworzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Ludzie, którzy pamiętają lata 80., kojarzą praktycznie wszystkie polskie zespoły z tamtych czasów," TSA pewnie kojarzą, ale to nie byl jedyny zespół metalowy w Polsce w tamtych czasach :) Na przykład nie sądze, żeby Alastor był powszechnie kojarzony, a też był polskim zespołem tamtych czasów i grali thrash metal, notabene grają do dziś i koncertują z powodzeniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i juź słyszę jak to grają TSA jest the best........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Exorcist też istnieje po dziś dzień, ale dopiero w zeszłym roku wydali limitowany do 500 kopii, debiutancki album i to własnym sumptem, ale z koncertami krucho. Polski Metal z lat 80-tych, to w zdecydowanej większości underground.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już widze, jak taka przeciętna osoba w latach 80 siedzi koło magnetofonu i słucha black metalowego ryku Romana Kostrzewskiego "IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS LUCIFERI EXCELSI!" :D Przesadzasz z tym, że wszyscy słuchali wszystkiego jak leci, na pewno część zespołów była niszowa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KAT, Turbo i TSA, to najbardziej znane polskie zespoły metalowe z lat 80-tych, ale jeszcze dorzuciłbym Wilczego Pająka (późniejszy Wolf Spider), Hämmera, Destroyera (późniejszy Destroyers), Stos, Open Fire i Dragona. Swoją drogą słuchanie takich zespołów jak Destroyers, Stos, czy Open Fire (czyli zespołów wypromowanych przez Dziubę), było wśród ówczesnych metalowych maniaków, słuchających undergroundu, uważane za obciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Exorcist też istnieje po dziś dzień, ale dopiero w zeszłym roku wydali limitowany do 500 kopii, debiutancki album i to własnym sumptem, ale z koncertami krucho." widze, że mają bardzo młodego wokaliste, metal łączy pokolenia :P a tak z ciekawości zapytam, co o tym sądzisz, bo sama miałam ostatnio takie rozkminy - gdy jakiś stary zespół istnieje nadal a zmienią się w nim wszyscy członkowie, i nie bedzie już żadnego, który grał w nim od początku, i nastąpi to stopniowo na przestrzeni lat, to będzie to nadal ten sam zespół, czy już nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"widze, że mają bardzo młodego wokaliste" Jedyna słuszna polska Arkona ma jeszcze młodszego.:P "a tak z ciekawości zapytam, co o tym sądzisz, bo sama miałam ostatnio takie rozkminy - gdy jakiś stary zespół istnieje nadal a zmienią się w nim wszyscy członkowie, i nie bedzie już żadnego, który grał w nim od początku, i nastąpi to stopniowo na przestrzeni lat, to będzie to nadal ten sam zespół, czy już nie? :D" Jak dla mnie, większość zespołów, w których członkowie się zmieniają, a zwłaszcza takich, w których nie ma NIKOGO z oryginalnego składu, to już nie to. A co do Exorcist, to debiutancki album, wydany po 28 latach od momentu powstania, jest dobry (nie tak, jak dema, ale mi się podoba), choć większość utworów, to ponownie nagrane z dwóch pierwszych taśm demo (cała pierwsza, tyle, ze po angielsku i prawie cała druga), oraz trzy nowe kawałki (dwa o bitwie pod Grunwaldem i jeden o Powstaniu Warszawskim, który jest bonusem i niestety nie będzie go na reedycji, ale na szczęście zamówiłem zaraz, jak płyta wyszła). Warto też nadmienić, że mimo iż wydany własnym sumptem, ma produkcję na poziomie znanych thrashowych zespołów. Jakby Cię interesował, to płytę możesz nadal dostać na http://www.exorcist.pl/sklep.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''....Pewnie nie wiecie...''i tak się zaczyna każdy temat.Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kat dlaczego nie? słuchami ja i mój tato dobre teksty.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kat jest tak extremalny jak tokio hotel💤 posluchaj sobie Extreme Noise Terror 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spodziewałem się, ze ktoś na kafe słucha ENT. BTW najpierw Phil, a w zeszłym roku Pete grający na AHIYH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać chociażby rock'a na początek a później kto wie. Ja sam zaczynałem kiedyś od rocka później był metal na początek heavy, hard, dalej coś mocniejszego melodic death, trochę black'u. A czego słuchałem to w opisie pod avatarem zostawiam linki do playlist i generalnie poznania moich propozycji. Oczywiście za młodu i obecnie miałem też epizody z innymi rodzajami muzyki - chociażby z hip-hopem polskim, techno, elektro, muzyką klubową (sety dj-skie) i disco z lat 80 i 90. Lubię też posłuchać synthwave, industralnych klimatów z porządnym bitem basowym czy remixów metalowych utworów a także w drugą stronę tj. metalowych coverów utworów z innych gatunków. A podsumowując to obecnie 80-90% rock/metal a pozostałe to właśnie szeroko pojęta elektronika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×