Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poconaco

Szara kuchnia nie taka znowu szara

Polecane posty

Gość poconaco

Witam :) ,,Szara kuchnia" w pierwszym momencie brzmi jak byle jaka, biedna, nudna. Jednak szary ma tyle odcieni, że odpowiednio dobrany i połączony tworzy we wnętrzach cudne klimaty. Ba! Odpowiednio dobrany! Nie wiem jak w przypadku innych kolorów, ale ta mnogość odcieni szarego jak dla mnie jest nie wybawieniem a utrapieniem. Być może dlatego, że próbuję dobrać szary do mebli kuchennych. Skłaniam się do gładkich matowych frontów choć jeszcze niedawno miał być ramiak. Największy problem chyba wynika z tego, że analizuję kolory na podstawie wzornika RAL oraz zdjęć w necie. No i nawet jak widzę jakiś kolor to w którymś momencie okazuje się że to szary z dużą domieszką brązu albo szary niebieskawy. Może znajdzie się ktoś kto mi pomoże w tym galimatiasie? Oto linki do moich kuchennych inspiracji. Czy ktoś spróbowałby wskazać mi numer RAL dla tych kuchni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest wiele kuchni w szarościach. Rzeczywiście szary ma bogatą gamę odcieni. Niektóre z nich wyglądają ciekawie i efektownie, gdy fronty są matowe czy półmatowe. Inny efekt dają fronty z połyskiem. Może ktoś ma szarą kuchnię i pochwali się czy zrobił jasną czy ciemną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obejrzałam kolornik RAL. Ciekawe kolory to ral 7005, 7012, 7015, 7037 i 7046. Z jasnych kolorów to 7004.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poconaco
Witam :) Dziękuję za Wasze wypowiedzi. Skywalkerka, ładne te kuchnie. Ciekawe połączenie szarego z bielą. Jednak podobają mi się nieco ciemniejsze szarości. Najlepiej żeby była to szarość zbliżona do koloru jaki daje ołówek. Taki jaśniejszy grafit czy ciemniejszy popiel. ,,Studiuję" kolornik ral i jakoś nie mogę zdecydować. Może jak znalazłabym ciemniejszy kolor to dałabym go na dolne szafki a na górę może już jaśniutki szary odcień. Nie wertuję kolornika ica bo fachowcy z którymi rozmawiałam robią w ralu. Ale trudne te wybory. Szkoda, że większość zdjęć kuchni w necie nie ma podanych nr kolorów. Wiem, że to celowo, bo nie każdy chce zdradzać w jaki sposób osiągnął efekt. Szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tą szarością to rzeczywiście jest ciekawie. Na zdjęciach w necie pełen przekrój szarego, czyli kuchnie w odcieniach szarego. Oglądając zdjęcia dla zaczerpnięcia inspiracji trzeba chyba pamiętać, że wiele kuchni w necie ma ,,piękne zdjęcia". To znaczy, że są wykadrowane i właściwie oświetlone. Wszystko dla efektu. Bo np. twórcy chcą sprzedać kuchnię lub jej projekt, albo pokazać w mediach. Ale to rodzaj pułapki dla nas szukających inspiracji, bo czy antracytowa kuchnia w dużym pomieszczeniu będzie atrakcyjna w niewielkim słabo doświetlonym aneksie w jednorodzinnym domku. Boję się, żeby szarość nie wyglądała przygnębiająco. A tak w ogóle to kolor frontów to tylko część pracy. Trzeba dobrać ciekawie kolor blatu, kolor sprzętów a także dodatków a może i styl całej kuchni. Dużo aspektów do przeanalizowania. Zauważyłam ponad to, że szukając info po angielsku można znaleźć ciekawsze inspiracje i np. więcej info na temat odcienia szarości danej kuchni. Ale chyba przekłamanie jakieś w kolorach w zależności od monitora jest tu i tu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poconaco
Hej :) Wertuję neta i wertuję. Ja również szukam w ,,wersji angielskiej" ;) Nawet mój kulawy angielski do tego wystarcza. :) Znalazłam dużo inspiracji. Moje typy na szarą kuchnię to RAL 7037 tzw dusty grey oraz 7046 telegrafy coś tam. Myślałam o 7005 , 7012. Ale chyba przed ostateczną decyzją muszę jeszcze wziąć w łapki kolornika ral i popatrzeć na te kolory bez monitora. A może zamówić u stolarza próbkę frontu? Wtedy mogłabym przyłożyć do podłogi i byłoby jasne jak do siebie pasują. A może kolornik papierowy już da obraz sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poconaco
Hej :) Moje typy na dziś ;) to : 7037 ,7042 lub 7038. W nacie jak oglądam to te dwa pierwsze są jakby neutralnymi szarościami, chociaż ten pierwszy jest chyba ciemniejszy i bardziej ciepły z tonacją brązu? A ten 7038 już jest dużo jaśniejszy. Czy ktoś może widział takie fronty, może ma u siebie? Mam już szarą podłogę i chciałabym jakoś dobrze je zgrać a potem dodać blat i kolor miedzy szafkami. Może ktoś cos mi doradzi? Plisss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Poconaco Jak tam kolory już wybrane? Ja się borykam z podobnymi dylematami. Wymieniam meble w kuchni. Na podłodze mam szare płytki Taranto grys, które zostawiam bo bardzo mi się podobają. No i zaczyna się problem. Chcę mebelki w szarości, ale nie wiem który odcień pasowałby do tych płytek. A po za tym dobrać kolor blatu i kolor ścianki miedzy szafkami! To dopiero niezła jazda! Wertuję kolornik ral. Z szarości najbardziej ,,szare" są dla mnie ral 7045 -jaśniejszy, 7046 szary ciemniejszy oraz 9006 i 9007. Myślę też o 7004. Tylko czy dobrze będą wyglądały z podłogą? Przymierzam się do szarego blatu urban lub calcite grey z firmy na literkę p. W ogóle to fajnie wyglądają kuchnie na zasadzie jaka podłoga taki i odcień blatu i ściany, a meble albo ciemniejsze albo jaśniejsze od pozostałych elementów. Ale widzę też kuchnie w jednej tonacji wszystko. Oj, przydałby się jakiś architekt, który ma to oblatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sponsorowane
Sklep Szykowny Dom zaprasza,wyposażenie wnętrz https://sklep.szykownydom.pl/ Najwyższa jakość wykonania,również hand made!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podziwiam Was za konsekwencje z ta szarością, bo jest wiele opinii, że szary nie zawsze jest wdzięcznym kolorem. Jak się źle wybierze to wnętrze może ,,paść" i wyglądać słabo, ciężko albo mrocznie. Szkoda, że na polskich stronach czy to stolarskich czy wnętrzarskich czy też innych rzadko używają numeru koloru mebli. Piszą popiel czy antracyt. No i weź się zdecyduj! A co do ,,utajnionego" koloru to przykładem jest abstrakt z kuchni ikeowskich. Czy ktoś może ma pomysł jaki kolor np. z palety ral jest zbliżony do tego abstraktu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poconaco
Hej :) A ja wciąż szukam. Chyba jestem już na skraju obłędu, bo co zaczynam już przychylać się do wyboru koloru to zaczynam też mieć wątpliwości. Oglądam teraz kolor 7037 dusty grey. Na niektórych fotkach kuchnie w tym kolorze są szare z burawą tonacją a teraz znalazłam fotkę dusty grej i kuchnia czysta szarość. I jak tu się zdecydować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szarości, szarości. W palecie ral jest też jasna szarość 9006 i trochę ciemniejsza 9006. Zastanawiam się czy do taranto grys pasowałby któryś z tych kolorów? Podłoga ma odcień ciemniejszy , fronty byłyby jasne a blat dałabym ciemniejszy. A może fronty ciut ciemniejsze a wtedy blat jaśniejszy. Może właśnie tak minimalistycznie: urban lub jakiś jaśniejszy? Może ktoś mi doradzi, pliss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubczykowa
kuchnia szara może być ciekawa, nie zapominaj o dodatkach! i zdecydowanie pod wymiar. http://meble-jankierski.pl tu można zasięgnąć rady, równiez co do odcieni szarości i wspóldzialania z oświetleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale szarości dajesz na ściany, podłogę i meble?Hm odważnie, musisz dobrze dobrać odcienie. Na podłogę co dajesz? Płytki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza2111
W moim salonie dominujący będzie styl... hm, chyba skandynawski :) Szukałam w wyszukiwarce inspiracji i trafiłam własnie na taki. Poza tym lubię jasne kolory w różnych odcieniach. http://www.batdom.pl/krzesla.ehtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten styl skandynawski teraz wszędzie dominuje. Ciekawe co będzie kiedy ta "moda" przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×