Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość meggi123321

karmienie piersia, dziecko nie ssie mleka z 2 fazy

Polecane posty

Gość meggi123321

tak jak w temacie. moj 5 tygodniowy synek nie chce ssac mleka z 2 fazy. prezy sie i wierci, placze i odpycha piers...kiedy podam mu druga to pije mleko 1 fazy i znowu protestuje...jak nauczyc go efektywnego ssania tak zeby byl dluzej przy jednej piersi? na wadze przybiera dobrze - w ciagu 3 tyg przybral 1.20kg. jak mozna rozwiazac ten problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to częste zjawisko, dziecko ma jeszcze mały żołądek który szybko się napełnia, a Ty masz dużo mleka 1 fazy, wyjście to ściągać mleko 1 fazy aby dziecko przyssało się dopiero do fazy 2, jest jeszcze 3 faza najlepsza-najtłuściejsza, pojawia sie po 20 min od rozpoczęcia ssania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggi123321
polozna radzila zeby odkladac malego i uspokajac po czym znowu przykladac do tej samej piersi...tylko ze on nie ssie wtedy juz wogle. druga piers owszem. mysle ze sie tak rozleniwil i pije te latwiejsze mleko,...tylko jak go nauczyc dluzszego ssania...jestem po cc i walczylam o pokarm, a teraz karmienie to meczarnia - placze maly i czasem tez ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no przecież wyraznie Ci napisała dziewczyna, ze masz ściagać mleko 1 fazy np laktatorem około 5 minut z jednej piersi i dopiero przystawiać małego! A kolejna piers przy kolejnym karmieniu i na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko ładnie przybiera, nie rozumiem dlaczego szukasz problemu na siłę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może dziecko się najada tak szybko, mam koleżanki ktore mówiły że ich noworodki jadły w 5-10 minut. skoro przybiera na wadze i to tak ładnie to czego się martwisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ami

Co za glupota z tym sciaganiem mleka do pustej piersi... Przestan pisac takie rzeczy kobieto bo tylko zrobisz krzywde tym matka! Pod zadnym pozotem jie sciagajcie mleka do pustej piersi bo zrobi wam sie taki nawal pokarmu ze po pewnym czasie bedziecie mogly wykarmic cale miasto. Taka nadwyzka jest uciazliwa nieprzyjemna boli i moga pojawic sie zastoje itp.  Niestety zlotego srodka na problem omawiany nie mam ale rozwiazanie z odciaganiem jest najgorsze. Uwazam ze jest dziecko prYbiera na wadze prawidlowo nie ma sie czym martwic. Ja ewentualnie podalabym w ciagu dnia/nocy jedna butelke mm np dziecko 2 miesiace, pije ok 120ml i tyle albo podac na raz zamiast jednego karmienia albrozlozyc i podawac po 30-40ml 3-4 razy po kp. Ale to chyba tylko jak dziecko jest w dolnej granicy albo na granicy przybrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vanessa
2 godziny temu, Gość ami napisał:

Co za glupota z tym sciaganiem mleka do pustej piersi... Przestan pisac takie rzeczy kobieto bo tylko zrobisz krzywde tym matka! Pod zadnym pozotem jie sciagajcie mleka do pustej piersi bo zrobi wam sie taki nawal pokarmu ze po pewnym czasie bedziecie mogly wykarmic cale miasto. Taka nadwyzka jest uciazliwa nieprzyjemna boli i moga pojawic sie zastoje itp.  Niestety zlotego srodka na problem omawiany nie mam ale rozwiazanie z odciaganiem jest najgorsze. Uwazam ze jest dziecko prYbiera na wadze prawidlowo nie ma sie czym martwic. Ja ewentualnie podalabym w ciagu dnia/nocy jedna butelke mm np dziecko 2 miesiace, pije ok 120ml i tyle albo podac na raz zamiast jednego karmienia albrozlozyc i podawac po 30-40ml 3-4 razy po kp. Ale to chyba tylko jak dziecko jest w dolnej granicy albo na granicy przybrania.

A ty głupoty piszesz żeby mm dawać. Po co jak ma swojego mleka dosyć? To już lepiej odciągnąć i podać z butelki jeśli jest duży problem z ssaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×