Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rodzice dzieci, ktore byly kiedys oparzone.

Polecane posty

Gość gość
Ale czy 2 miesiace po oparzeniu tez moze cos zdzialac ten olejek z drzewka herbacianego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dziecku nie porobiły się bliznowce na skórze to dobrze. Kolor z czasem zblednie pod warunkiem że nie będziesz tej poparzonej skóry wystawiać na słońce. Niestety to są lata. Jeżeli powstały bliznowce, czyli takie zgrubienia na poparzonych miejscach, to polski krem/maść Cepan około 15 zł jest do kupienia w aptekach bez recepty obecnie i jest taki sam, tyle że o przyjemniejszym zapachu i droższy - około 40 zł - Żel Contractubex. Jakieś żele ślimaka to pod oczy podłóż, to jest dobre na rany do zagojenia a nie na blizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety zrobily sie jej 2 czerwone zgrubienia na skorze...:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jeszcze ktos chce sie podzielic swoimi doswiadczeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys jako male dziecko, jakos ponad rok mialam. Oparzylam sie goraca herbata, wylalam ja na siebie, szyje . Nie pamietam jak to bylo bo bylam malutka. Moze to lepiej, ze nie pamietam... Dzisiaj majac lat 18 blizny sa , choc pamietam ze kiedys chyba byly wieksze/bardziej widoczne. Nigdy nie przywiazywalam do tego wiekszej wagi i inni tez nie zwracali na to uwagi, blizna jest to jest i tyle. Nie stosowalam zadnych masci na blizny, przynajmniej nie pamietam. Ale mysle, ze gdybym cos stosowala jest duza szansa na zanik blizn. Podobno ten " contra..." jest bardzo skuteczny. Byc moze zaczne uzywac ale tak jak wspominalam blizna mi nie przeszkadza :) Badz dobrej mysli, stosuj masci , na pewno w jakims stopniu pomoga , a potem w razie czego konsultuj sie z dermatologiem. I nie martw sie tym, dziecko zapomi kiedys, ze cos takiego wgl mialo miejsce. Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koleżanka z pracy miala całe plecy poparzonez wielkimi czerwonymi bliznami (pokazywala mi zdjęcia), przez dlugi czas używała BIO Oil i po bliznach nie ma praktycznie śladu. Ale stosowała bardzo długo i systematycznie. Mieszkam w Irlandii i tu Bio Oil jest właśnie bardzo polecany na wszelkie blizny. Wiem, że w Pl tez można ten produkt kupić. Cepanu nie polecam - ma bardzo małą skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo Wam dziekuje za ddanie mi troche otuchy🌻 Dbam bardzo o oparzone miejsca u mojej coreczki... Chcialabym zeby bylo jak najlepiej...:-( Boje se, ze moze kiedys miec jakies kompleksy itp.:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*dodanie otuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukm teraz jakiegos dobrego chirurga dzieciecego, poniewaz w szpitalu, w ktorym bylam z coreczka lekarz powiedzial, ze wystarczy tylko smarowanie i masowanie sladow i blizn pooparzeniowych mascia Bepanthem. Nawet nie obejrzal wielce tych zgrubien na jej skorze... Mi sie jednak wydaje, ze powinno sie juz teraz jakos dzialac na te blizny, a nie dopiero jak "dojrzeja":-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi bracia są po dużych oparzeniach na rekach. Pożar. było bardzo źle. Po wyjściu ze szpitala i zakończonej kuracji tradycyjnymi lekami smarowaliśmy poparzenia olejem rycynowym. Trwało to miesiącami ale teraz po kilku latach prawie nie widać. A było tak źle że rodzice podpisali zgodę na przeszczep skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w jakim wieku byli wtedy Twoi bracia? Ciesze sie, ze tak dobrze udalo sie Wam ich wyleczyc:-)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
córka mojej koleżanki jak była mała ściagnęła obrus i wylała na siebie kawę ,tę parzoną ,wrzątek,byli z nią w szwajcari ,nie znam szczegółów ale wiem że mieszkanie zastawili, tzn w Polsce ją odratowali ,wyleczyli,z tymi bliznami jezdzili jak miała 8 lat ,teraz dziewczyna ma 15 lat i ani śladu ,jak modelka. Miała poparzoną szyję ,brodę i lewą dłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dalas mi wielka nadzieje, ze i u nas bedzie wszystko dobrze🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze macie jeszcze dla mnie jakies dobre rady lub moglibyscie polecic mi jakiegos dobrego chirurga dzieciecego, ktory specjalizuje sie w leczeniu blizn pooparzeniowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Centrum leczenia oparzeń w Siemianowicach Śląskich - najlepsza tego typu jednostka w Polsce. Albo chirurgia plastyczna w Polanicy Zdroju (ale byc moze nie trzeba chirurga od razu, trzeba zacząć od leczenia zachowawczego). Spróbuj w tych miejscach, wiem co pisze jestem lekarzem. PS i nie wierz w te wszystkie cudowne rady i smarowifla, to małe dziecko jeszcze, łatwo zaszkodzić. Zaczęłabym od znalezienia ośrodka który ja poprowadzi i wtedy dopiero stosować zalecone preparaty i zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czym się TWoja córeczka poparzyła ? bo to też ma znaczenie co do powstawania blizn,bo inne blizny są od ognia a inne od gorącego płynu, najgorsze są od kawy i oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja coreczka oparzyla sie herbata (czarna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie nie chcialabym robic nic na wlasna reke, poniewaz boje sie, ze moglabym tym mojej coreczce tylko zaszkodzic:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pomoze nic oprocz przeszczepu skory-poszukaj dobrego chirurga PLASTYCZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przeszczep skory na dwie dosyc male blizny?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak male to o co larum?? bo zadne zele i masci na to co ma dziecko nie pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu chcilabym zrobic wszystko co mozliwe, zeby skora mojej coreczki wygladala znowu dobrze. Jestem jej matka i chce dla niej dobrze. Poza tym wydaje mi sie, ze moze jak te blizny sa jeszcze "swieze", to moze da sie jeszcze cos zrobic zeby w przyszlosci byly jak najmniej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka została poparzona w wieku 7 lat. Smuga gorących gazów jelitowych oparzyła jej szyję i podbródek. A chciałam tylko puścić bączka dla zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatni post jest ponizej jakiegokolwiek poziomu:o Jego autorce/autorowi nie zycze zeby kiedykolwiek musiala/ musial przechodzic przez cos takiego jak my...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jescze ktos sie wypowie w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie martw sie, z czasem wszystko zejdzie. Twoja coreczka jest jeszcze malutka, jej skora dobrze sie zregeneruje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze laser?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×