Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

grube rączki i nóżki niemowlęcia.

Polecane posty

Gość gość

Wczoraj spotkałam moją dawną koleżankę, była ze swoją 3,5 letnią córką. Ja mam córeczkę siedmiomiesięczną. I jak tak spojrzałam na te nasze dziewczyny, to stwierdziłam, że moje dziecko ma rączki i nóżki takiej samej grubości co tamta dziewczynka. Czy to normalne? Nie mam porównania do innych dzieci. Córka urodziła się z wagą 3400, teraz waży ok 9 kg. Lekarz mówi, że ok (mieszkam w UK). Trochę się martwię, że ją utuczyłam. Nie mam kogo się poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam. Zacznie biegać to schudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taką mam własnie nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 kg to sporo ,jak na 7,5 m-ca...choć wiadomo,że małe dzieci często są takimi kluseczkami,a potem to gubią,no ale mimo wszystko,twoje dziecko waży zdecydowanie za dużo...niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak na realia UK twoja jest w normie, tam wszystkie pulpety dzieci to norma niestety, jak na realia Polskie i na moje oko twoje dziecko stanowczo za dużo wazy . Uk jest ostatnim krajem zaraz po hameryce, aby wypowiadała się na temat prawidłowego przyrostu wagi dziecka co jest ok ,a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek na roczek ważył 10,5 kg,długosci-80 cm i był okrąglutki...to przy twoim wyglądałby jak chudzielec.Masz za grube dziecko,oby udało sie to zgubic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gadacie głupoty, 9 kg dla siedmiomiesięcznego dziecka znajduje się miedzy 75 a 90 centylem. Wszystko jest ok autorko, o ile dziecko rozwija się harmonijnie i nie przeskakuje gwałtownie z jednego centylu do innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starszy syn mając pół roku ważył 10kg (!!), karmiony byl normalnie, zgodnie z zaleceniami. Wyglądał jak maleńka kuleczka. Około 10 miesiecy jego masa zatrzymała się a sylwetka zaczęła robić sie coraz bardziej szczupła. Teraz ma 5 lat i jest szczuplutki. Z kolei drugi synek (obecnie 11msc) ma bardzo duzy apetyt, waży 9,7kg (jest po srodku siatki centylowej) i niedawno zrobiły mu sie pulchne rączki i nóżki. Nie przejmuj się, jezeli nie przekarmiasz to mała na pewno zgubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzajcie, dziecko inaczej wygląda do roczku, inaczej jak zacznie chodzić. Moja też była duża, chociaż pół roku samą piersią karmiłam to przybywało kg/miesiąc. Teraz jest bardzo szczupła. Wiele jest dzieci pulchnych w wózeczkach/niemowlaków, wręcz większość, z kolei w grupie 2-4 latków większość dzieci jest szczupła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
absolutnie nie przekarmiam, mała je dokładnie tak jak w schematach zywienia. Ja tez spoglądam w siatki centylowe i tam taka waga mieści się w normie, więc nie wiem skąd te komentarze o tym, że moje dziecko waży o wiele za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to powiem tak ja byłam tym pulchnym ,słodkim bobaskiem,z fałdkami,dołeczkami-sama słodycz :O niestety całe życie walczę z nadwagą,a okres szkolny wspominam jako koszmar dzieciństwa! Nie róbcie tego swoim dzieciom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czego nie róbcie, nie dawajcie mleka jak jest głodne, czy co??? Przeciez nikt nie mówi, o karmieniu dziecka czekoladą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie nie karmiono czekoladą,gdybys posłuchała mojej mamy,jak idealnie mnie żywiła,wszystko zdrowe,gotowane,mało słodyczy-ale przekarmiała !!!i to spowodowało,że całe życie byłam gruba ! a ona sama-szczuplutka! pisze to po to,żeby cos przekazac,a nie komus dokuczyc,a wy tylko skrajnosci widzicie-tak,kuzwa,nie karmic...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw się, jeśli nie przekarmiasz to zgubi jak zacznie raczkować. mój od małego był grubasem (4200 urodzeniowa) i ok. 11 miesiąca waga stanęła. Dziś ma skończone 14 miesięcy i waży 11 kg. Wygląda normanie. 75 centyl wzrostowo i wagowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci tak ok. 6-7m życia mają swój najgrubszy okres z tego co widzę po zdjęciach swoich i innych dzieci - jeszcze pare miesięcy i wyrosną z tego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćola
A moj synek ma 4 miesiące i wazy 8,5 kg, karmiony piersią, lekarze mówią, ze jest Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja w wieku 6 miesięcy ważyła 9600. Dwa tygodnie przed ukończeniem roczku zaczęła chodzić, potem biegać. Zgubiła fałdki tłuszczu, poszła ostro w górę, schudła w oczach. Przez to bieganie nie ma czasu w ogóle jeść - takie mam czasem wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×