Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Imię dla dziecka

Polecane posty

Gość gość

Niedługo urodzę córeczkę. Zastanawiamy się z mężem nad imieniem. Chcielibyśmy, aby było rzadko spotykane. Rozważamy imiona takie jak: Helena, Aldona, Wanda,Anita,Karina,Basia,Zosia,Jadzia,Julita,Kalina,Halina,Hania. Wiem, że niektóre z nich może są trochę popularne. Chciałabym poznać Waszą opinię na temat tych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gmtja
Mi z tych ktore napisalas to tylko Anita ujdzie bo reszta to w ogole mi sie nie podobaja. a kornelia? Oliwia? Maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadia, Marcelina, Amelia, Sandra,Wiola,Roksana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chlamydia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helenka bardzo ladne Zosia mialam dac corce na imie ale u nas duzo Zos ;p my damy na imie Agata corce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helena - moja ciotka to Helena, niezbyt mi się podoba. Chociaż córka mojej sąsiadki ma 4 lata i ma na imię właśnie Helena. Mówią na nią Hela, Helenka. Jak Twojej córce w przyszłości Helena się nie będzie podobać, to mogą na nią mówić Lena, chyba że to też jej się nie będzie podobało. Aldona - nie podoba mi się, nie znam nikogo o takim imieniu. Wanda - nie wiem. Mam mieszane uczucia co do tego imienia. W sumie Wandzia ładnie :) Anita - to imię jakoś mi się też nie podoba. Ale można mówić Ania. Karina - w przedszkolu mojej córki, w jej grupie jest Karina. Nawet mi się podoba. Basia - dużo znam Basi, w sumie nawet popularne jest to imię. W przedszkolu córki w grupie jest jedna Basia, z innych grup też są, może tak z cztery Basie w przedszkolu... Zosia - też ostatnio popularne, moja siostra nazwała córkę Zosia. Jadzia - prawda, rzadko spotykane, ale czy do końca mi się podoba... Jadwiga tak poważnie... Mam ciocię Jadzię, do dziecka mi jakos nie pasuje, ale wiadomo, Jadzia też nie bedzie wiecznie dzieckiem. Julita - rzadko spotykane, bardziej podoba mi się Julia, ale chcesz żeby imię było rzadko spotykane, a Julia to dość popularne imię. Kalina - tak jak Karina (no prawie). W sumie bardziej mi sie jakoś podoba niż Karina. Halina -niezbyt. Moja babcia to Halina. Hania - w innej grupie w przedszkolu córki jest Hania i to chyba nie jedna a dwie, moja przyjaciółka chciała nazwać córkę Hania, ale w końcu dała jej na imię Zuzia, Hania ma na drugie. To moja opinia, ale pamiętaj że to Ty masz wybrać imię, a nie sugerować się tym, co wybiorą inni forumowicze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A Krysia Wam się podoba? Na drugie może Maja, Lena, Oliwia, Marlena, Amelka, Milena, Justyna, Zuzia. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julita. Piękne i rzadko spotykane imię. Noszę je od 31 lat. ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krysia moim zdaniem bardzo ładne imię tak samo Helena, Zosia. Julita rzeczywiście ładne imię i dość rzadko spotykane. Moja siostra ma na imię Karina, ale tak osobiście to średnio mi się podoba. Nie nazwałabym Jadzia, nie podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwiesz dziecko jak chcesz, z tych wymienionych imion nie podoba mi się Jadzia, Halina, Wanda. Helena ładnie, Hania też mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emilia rzeczywiście ładne imię :) A dlaczego nie Jadzia? Jak bym miała córkę to bym nadała jej właśnie takie imię. Po prostu mało popularne, ale niebrzydkie. Podobno każde imie jest ładne, jak je się ładnie wymawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda, że każde imię jest ładne, jak je się ładnie wymawia, ale mi jednak nie podobają się wszystkie imiona. Nie podoba mi się Nikola - akurat nie ma jej na tej liście. Ja jestem posiadaczką imienia wymienionego tutaj - Anita. Sądzę, że jest ładne. Czemu tak niektórzy czepiają się imienia Jadzia, to nie rozumiem. Imię jak imię, może mało popularne, ale tłumaczenia że to imię jak dla starej baby (akurat tu nikt tego nie napisał, ale spotkałam się z takim określeniem) jest głupie. Nawet to chyba Jadzia jest ładniejsza od Kariny. Tak dla mnie - nie każdemu musi się podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, Jadzia to ładne imię, tak samo Wanda, Helena, Basia, Zosia, Hania - Halina i Aldona mi się nie podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Ty sama sobie wybierzesz imię dla dziecka, ale jak dla mnie to tak: Aldona straszne. Julita chyba najładniejsze ze wszystkich wymienionych. Jadzia, Wanda, Hania - Jadzia jest ładne tylko większość ludzi twierdzi że to imię dla starej baby jak już ktoś napisał. A mi się osobiście Jadzia bardzo podoba jakbym miała drugą córkę to może i ją Jadzia nazwę. Wanda też bardzo ładne tylko że te imiona po prostu nie są popularne bo ludzie wybierają inne imiona, ale z chęcią dałabym Wanda na drugie. Hania spotykam się z tym imieniem moja córka pójdzie do przedszkola we wrześniu i prawdopodobnie będzie chodzić do grupy z Hanią, ale też z Basią która jest tu wymieniona. Moja córka ma na pierwsze Zosia a na drugie Magda, ale Madzia jest popularnym imieniem, a Ty chcesz rzadko spotykane więc raczej nie. Z tych co chcesz na drugie dać to Amelka Justyna Zuzia Maja Lena mi się podoba. Krysia jako pierwsze też ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rodze za dwa tygodnie, nie znam plci bo dziecko ma pępowine miedzy nogami, bedzie albo Wiktor albo Marcelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina ma na imię moja siostra, to imię mi się bardzo podoba. Jest rzadko spotykane, druga siostra ma na imię Agata a ja Edyta, te imiona są już częściej spotykane niż Marcelina. Nazwałabym dziecko Justyna,Zuzia,Helena,Hania,Zosia,Basia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego nie Justyna na pierwsze? nie znam żadnej małej Justynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helena, Zosia, Basia, Wanda, Halina, Jadzia - wszystkie wsiowe imiona jak dla ciotek, brzydkie jak noc, co druga ciotka czy babka tak się nazywa, uparli się, zeby tak dziaciaki nazywać teraz, ani jednej w swoim wieku takiej nie znam, o takim imieniu, keidyś takie imiona były nie do przyjęcia i niedługo znowu będą. W życiu bym tak dziecka nie nazwała. Aldona, Karina - to już jakieś zmyślone wyjątki nieładne, w dodatku racja, że źle się kojarzą z filmów i seriali, nie radziłabym dawać takiego imienia. Nie znam nikogo dosłownie o takim imieniu. Najładniejsze z tych to Hania i Kalina. Anita i Julita takie przeciętne, ale też niezłe. Z tych bym coś wybrała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam ani jednej kariny ani julity :o hania nie kojarzy mi sie z hanka z m jak milosc :o w zyciu nie dawaj krysia :o neda na nia wolac krycha :o ee krycha cho no tu szybko! Jak takie imie zakomunowskie kojazy sie z pielegniarkami masakra. Baska jadzka halinka okropnosc. Ale kornelia marcelina laura...bardzo ladne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Helena...nieee kojazy sie z helena ze swiata wedlug kiepskich tak samo jak halinka :o boze dziecku dawac naimie jadzia??:o kobieto puknij sie w leb. Wiesz co ona bedzie przezywac jak dzieci beda sie z niej smiac? Albo jak jakis chlopak na imprezie sie jej spyta jak ma naimie a ona no jadzia jestem :D boze jaki przypal haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jadzia jestem- leje ze śmiechu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Daj dziecku takie imię, żeby nie miało w przyszłości problemu ze zdrabnianiem. Moja mama ma na imię Barbara i zawsze jak kogoś poznaję mówi że jest baśka. Choć nikt tak do niej nie mówi, Tylko Basia ale głupio jej się tak przedstawić a Barbarą zbyt oficjalnie. Moje dwie siostry mają podobny problem. Maria ma 30 lat ale głupio jej powiedzieć że jest Marysia, maryśka brzydko i używa maja. Druga siostra to Katarzyna, ma 25 lat przedstawia się jako Kasia. Ale jak będzie mieć 40 to już głupio tak a powiedzieć nowej koleżance z pracy ze ma na imię Katarzyna też głupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze imię dla chłopca to Kajetan, ewentualnie Verezyd. dla dziewczynki najlepsze imiona to Korynna, Rynoza, a jak ktoś lubi starodawne to Rzeżyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tysiace tematow o imieniu dla corki. Przeczytalam chyba wszystkie i wiem zw imie jakie wybralam dla mojej corki nie padlo ani razu. Bardzo malo popularne imie a piekne. U nas bedzie Judytka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×