Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak mogę się NAWRÓCIC ?? Chcę byc bliżej BOGA !!

Polecane posty

Gość gość
czarna madona znajduje sie na jasnej górze w czestochowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Kurs Nowe Życie lub Kurs Filip. To są weekendowe Rekolekcje dla osób, które chcą postawić pierwsze kroki-spotkać, doświadczyć Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a potem kurs pawła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 33
Gość 10.23 Od ponad 10 lat jestem protestantką. Tzn.od kiedy sama zaczęłam czytać Biblię i zobaczyłam ile zakłamania jest w KK. A ludzie tego nie wiedzą, bo nie czytają Słowa Bożego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna jak zinterpretujesz: "Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto pożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim." /Ewangelia wg św. Jana 6,54-56/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaak.. 'ma przenikac'.... To jest wasze usprawiedliwienie? A jesli katolicy, dodaliby do waszej 'litanii' 'Swiety klozecie, modl sie za nami', tez byscie tak to tlumaczyli? Nawet jesli niczego takiego nie byloby w Biblii (i nie ma), to 'najprawdziwsza interpetacja KK' wciaz by byla taka bezbledna? Co do interpretacji....Takie zdania jak: 'Nie bedziecie wykonywac rzezby tego co jest w niebie' nie jest trudne do zrozumienia. Ale jak od dziecka ma sie wpajane ze trzeba sie modlic do swietych oraz ich wizerunkow, to to chyba logiczne ze osoby 'dokonujace interpretacji' przeloza to na swoje, zaczynaja kombinowac. I na tym polega siedzenie w odlamach. Najpierw 'wpajane wierzenia' potem Biblia. A ma byc na odwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wasz 'sw' Lukarz nie byl bezposrednim apostolem Jezusa, lecz uczniem jednego z nich. Poza tym nie jest udowodnione iz to on wykonywal ikony, to tylko przypuszczenia. PS. Troche duzo macie tych Maryj :p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj modelko, wiec twierdzicie ze jecie Jezusa? Kanibale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość dziś Cyt.: "Oj modelko, wiec twierdzicie ze jecie Jezusa? Kanibale!" 🌻 owszem pod postacią chleba i nie dziwisz się pierwszy... już 2 tys. lat temu ludzie się również dziwili...: „«Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać ciało do spożycia?» Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».” (J 6:51-58 BTP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się serce moje, gdy oni wracają do mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili serce moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym sercem moim, wpadną w sprawiedliwe ręce moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję się w tętno ich serca, kiedy uderzy dla mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im, czego pragną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modelka bez związku kce cie pocałować w pupe!! Błagam pozwól mi na to bo ja sie zakochałem w Tobie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 33
Stara modelko To ty mi wyjaśnij te wersety z Biblii: - " Albowiem B.óg tak umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy nie zginął, ale miał żywot wieczny " ( Jan 3.16 ). - " Odpowiedział mu Jez.us: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze Mnie " (Jan 14.6 ) - " I nie ma w nikim innym zbawienia. Albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które mogliby być zbawieni " ( Dz.Ap.4.12 ) - " Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jez.us jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że B.óg wzbudził Go z martwych, zbawiony będziesz " ( Rzym.10.9 ). Wiele wersetów mogłabym tutaj napisać, ale nie mam czasu, bo jestem na wczasach :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wierzysz, e jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz take i złe duchy wierz i dr."/Jk 2,19/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbawienie zalezy przykładowo od : • Wiary (Mk 16,16; J 5,24) • Uczynków (J 5,29;Rz 2,6 ; 1P 1,17) • Wytrwania do konca (Mt 10,22; Mt 24,13;Mk 13,13) • Spozywania Eucharystii (J 6,53) • Chrztu (Mk 16,16) • Zawierzenia Jezusowi (J 10,9) • Wzywania imienia Panskiego (Dz 2,21;Rz 10,13) zadnego z nich nie nalezy rozpatrywnia w izolacji od tresci całej Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara i uczynki
Wiara to relacja z Bogiem. Przylgnięcie do Niego. Zaufanie Jemu. W prosty sposób można ją zobrazować: widzisz człowieka, który wygląda na takiego co potrzebuje chleba. Myślisz sobie: „Pan Jezus obiecał wielką nagrodę dla tych, którzy są miłosierni względem innych”. Podchodzisz do tej osoby i pytasz czy chciałaby coś zjeść. Nawet jeżeli odmówi, to zauważ, że już sam fakt zapytania był przejawem twojej wiary, ponieważ zrobiłeś to, nie dlatego, bo tak wypadało lub z powodu dobrego wychowania, ale dlatego bo wierzysz w Pana Boga i wierzysz Jego Słowu, które ma w sobie życie wieczne, jeśli tylko je wypełniamy. To jest właśnie obraz wiary: robię coś z myślą, że Pan Bóg tego chce i tego ode mnie oczekuje. (świadomość obecności Pana Boga w moim codziennym życiu i postępowaniu). Drugi, prostszy obraz: „Czynię to, bo Pan Jezus tak powiedział.” (piękna postawa, miła Panu Bogu). O czym myślimy wtedy gdy słyszymy słowo „wiara”? Warto się zastanowić… Wiara bez uczynków jest martwa, tzn. do niczego się nam nie przedaje, jest bezcelowa, bezużyteczna. Pusta, hipokrytyczna deklaracja: „wierzący, nie praktykujący” jest przejawem głupoty i bezmyślności, ponieważ osoba, które to mówi, sieje obłudę w swoim otoczeniu myśląc, że wiara to płytkie wyznanie „wierzę w Boga” zabezpieczające naszą przyszłość. Tacy ludzie nie wiedzą, że nawet „złe duchy wierzą i drżą”. Zadaj sobie pytanie: Czym moja wiara ma się różniż od wiary złych duchów? Jak postrzegam związek między wiarą a uczynkami? Uczynki pełnione w świadomości, że robię to na większą chwałę Pana Boga są przejawem wiary. Są naszym skarbem, do którego „złodziej nie ma dostępu ani mól nie zniszczy”(Łk.12, 13-34). To z wiary rodzą się uczynki, ale z drugiej strony wiara bez uczynków jest martwa. Nie da się pokazać wiary bez uczynków, które z niej wynikają. Wiara powinna współdziałać z naszymi uczynkami i przez nie stawać się doskonała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam Ci książkę ABDuRuSHiNA W Świetle Prawdy - Przesłanie Graala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martyna 33
" Jak nawróciliście się d bałwanów do Boga, aby służyć Bogu żywemu i prawdziwemu " ( I Tesal.1.9 ). " Jezus Chrystus mówi: Pójdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie " ( Mat.11.28 ). Drżeć przed nieuniknionym faktem śmierci i przed myślą o wiecznym sądzie Bożym, to nie jest nawrócenie. Bo sama bojaźń przed karą nie zmienia niczyjego serca. Pokuta, która dokonuje prawdziwego nawrócenia, oznacza odrazę do grzechu i do samego siebie, jak to mówi Job: "Mam odrazę do siebie i kajam się w prochu i popiele".W innym miejscu Biblii prorok Izajasz woła: "Biada mi, jestem zgubiony! Gdyż jestem mężem nieczystych warg! ". Otrzymanie takiej łaski sprawia zupełnie zmianę usposobienia i życia człowieka, co Pan Jezus określa w rozmowie z Nikodemem jako "nowonarodzenie". Bóg osądził na Jezusie naszą starą, grzeszną naturę na krzyżu. A nam, którzy wierzymy w Niego, Jego Imię i w Jego dokonane dzieło, daje prawo stać się dziećmi Bożymi. " Tym zaś, którzy Go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w Imię Jego " ( Jan 1.12 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×