Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

in vitro co sądzicie

Polecane posty

Gość gość
mowa była o szamanstwie w lecznictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zgadzam się na in vitro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z powyższych zestawień wynika, iż niepłodna para w momencie podjęcia decyzji o rozpoczęczęciu prodecury in vitro (IVF/ICSI/IMSI)musi być przygotowana na następujące koszty: * w przypadku Przychodni leczenia niepłodności nOvum od około 13 do 17 tys. PLN w sytuacji gdy pierwszy embriotransfer zakończył się ciążą (rozbieżności wynikają z różnic w podjętym leczeniu podczas przygotowań do procedury in vitro); natomiast od 15 do 19 tys. PLN jeśli pierwszy embriotransfer nie zakończył się ciążą i para musiała się poddać dodatkowej procedurze criotransferu (transferu z mrożonych zarodków). * w przypadku Centrum leczenia niepłodności PROVITAod około 10 do 14 tys. PLN w sytuacji gdy pierwszy embriotransfer zakończył się ciążą (rozbieżności wynikają z różnic w podjętym leczeniu podczas przygotowań do procedury in vitro); natomiast od 11 do 15 tys. PLN jeśli pierwszy embriotransfer nie zakończył się ciążą i para musiała się poddać dodatkowej procedurze criotransferu (transferu z mrożonych zarodków). Jak już zaznaczono powyżej zdecydowana większość niepłodnych par przed podjęciem tej decyzji, przechodzi nierzadko długą drogę diagnozowania swojej choroby. Ten etap to liczne wizyty u ginekologów, endokrynologów, badania diagnostyczne, próby poczęcia naturalnego, monitorowanie cyklu kobiety, indukcje owulacji, zabiegi takie jak HSG (sprawdzenie drożności jajowodów), laparoskopia (udrażnianie jajowodów lub/i elektrokauteryzacja jajników lub/i usuwanie ognisk endometriozy), histeroskopia (badanie diagnostyczno - zabiegowe macicy), na kilku - czasem kilkunastu inseminacjach domacicznych kończąc. Takie leczenie trwa niekiedy nawet kilka lat, pochłania niemałe środki finansowe, ale przede wszystkim cenny czas i naraża pary na stres i niestety kolejne porażki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćwl
Jestem jak najbardziej za refundowaniem in vitro. Dlaczego z moich podatków leczy się alkoholików czy narkomanów? przecież ich też się nie wyleczy z nałogu tak jak z niepłodności. A w przeciwieństwie do ludzie nieplodnych czy bezpłodnych oni mają to na własne życzenie. W czym są lepsi? Alkoholizm czy narkomania też są niezgodne z nauką Kościoła. Ludzie kościoła i PiS nie widzą nic poza czubkiem swojego nosa a każdego kto ma inne zdanie to najlepiej spalić na stosie. W jakim kraju my żyjemy? ?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mogę myśleć nic innego o in vitro niż to że jest to wyjątkowa szansa dla wszystkich tych którzy pragną mieć dziecko i nie mogą. a to dlatego że dzięki tej metodzie sama mam córkę. nikt kto nie był nigdy w takiej sytuacji nie wie co się wtedy czuje i nie wie jak to jest kiedy podejmujesz próbę i z nadzieją czekasz czy się uda czy nie. jak ktoś już się na to zdecyduje to trzeba mieć przede wszystkim na uwadze żeby wybrać naprawdę dobrą klinikę. ja robiłam w ab ovo i miałam nie tylko opiekę medyczną ale czułam też wsparcie psychiczne co było dla mnie na tamten czas ogromnie ważne. warto próbować i nie bać się rozczarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×